Biti domaćica.....

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
uh,u celom postu ovo me je najvise pokrenulo na razmisljanje...mislim da se u takvim situacijama zene ne oslanjaju na ljubav,poverenje i to da im on nikada nece nista reci prebaciti...mislim da je njihov jedini argument,ono sto im sluzi da opravdaju to i kod sebe ali i kod drugih jeste upravo stav da tako treba...da je to ispravno...da su one to zasluzile radjanjem i cuvanjem dece...ipak ne mogu da ih razumem...

Мислим да омаловажавањем кућних послова жене праве саме себи медвеђу услугу!
Све ок и тегљење регала и кречење и закуцавање слика и поправка осигурача...али колико времена дневно просечан мушкарац потроши на те ''мушке послове''?
А колико времена дневно жена потроши на своје кућне обавезе: кување, прање, пеглање, чишћење, сређивање, набавку...?

Е сад, ако је он запослен и добро зарађује, а она није запослена: онда он може да се посвети послу, а кад дође кући имају сво време за уживање и бављење породицом јер она позавршава све кућне послове док је он на послу...

А ако је и она запослена, онда она долази цркнута, и даље је највећи терет кућних послова на њој, мада би требало тада да равноправно поделе СВЕ свакодневне обавезе, и имају много мање слободног времена...

Зашто ту нико није ''издржаван''? Па обрачунајете само колико би дневно коштале бебиситерка, спремачица и куварица?

georgejune

Starosedelac
Poruka
172.998
meni je jedna baba nije bila domacica ali je prababa bila i njoj svaka cast kad je imala 20 i nesto godina riknuo joj muz a ona ostala sa cetvoro male dece i imanjem pa je sve to sama izgurala i cak koliko toliko iskolovala decu...jos je u prvom svetskom ratu pola rodbine pogubila,bukvalno je sama ostala...i dogurala do 98. jes da je pukla posle malo u vugla ali dobro,eto ona je bila prilicno uspesna i preduzetnicki nastrojena domacica :?

Ona nije bila domacica..;)..vec radan covek..pojam danasnje domacice je izlezavanje..kafenisanje..shoping..frizer..manikir..i sl..

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
Па бих ја, само да нађем неког са добром платом...:roll:

Ма, у ствари не бих...много сам боља домаћица када сам притешњена временом, него кад имам сво расположиво време...онда само одгађам...:-?

(***** распуст!)

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
Ona nije bila domacica..;)..vec radan covek..pojam danasnje domacice je izlezavanje..kafenisanje..shoping..frizer..manikir..i sl..

Па јес, моја снајка мало нарани свиње, па трк на маникир, па онда закоље и очерупа живину, па трк у соларијум, па онда оплеви грашак, а у паузи скокне на капућино, па такооо...

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492
Svim srcem pozdravljam zene koje zele biti domacice,koje zele da se posvete striktno porodici.Ja sam kod sebe uvijek gledala kao 'falinku"to sto to ne zelim,jer ja to ne mogu podnijeti.Kucne poslove radim,u vecini sto moram,a tek kuhinja...odlicna sam kuvarica,vjerujte,ali ne volim predugo zadrzavanje i spremanje.
Sto kaze Helen,ne razumijem kad neko podnistava kucne poslove,jer posao domacice je tezi od bilo kog drugog.Realno volim da radim,jer tad nisam preokupirana kucom.Ali opet u kuci se zna red i svi ucestvujemo u spremanju,normalno vecinski ja,hhhh jer sam takva da smatram da niko ne moze bolje od mene,cime opet otezavam samoj sebi.
Ma sve je stvar organizacije,zdravog odnosa porodice i dogovora.:)

georgejune

Starosedelac
Poruka
172.998
Па јес, моја снајка мало нарани свиње, па трк на маникир, па онда закоље и очерупа живину, па трк у соларијум, па онда оплеви грашак, а у паузи скокне на капућино, па такооо...

Originalni izgovori za domacicu nema sta..;)...i muz placa..evo ja hocu biti domacin co'ek..

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
U slučaju da sam ja ta koja nipodaštava kućne poslove, čisto da se ogradim, sve si Hellen u pravu, ali to nije tema.....

a kasnije, nije lako uci u stvarni svet.pokazati sta znas.takmiciti se.zene se uplase.i nekeko im je lakse da ostanu kuci.posle, kad deca porastu, i shvate da nikom ne trebaju, vec je kasno.
Mislim da ima jako puno istine u ovome.....

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.968
Nemam toliko domacinstvo..neka zena zaradi..ja cu mozda skuvati rucak..i brisnem prasinu..pritisnem dugmence na mashini...za ves i sudove...i tako..

Па не треба ТИ да имаш толико домаћинство, ваљда ћеш отићи у ЊЕНУ кућу и радити у ЊЕНОМ домаћинству, а не у свом, побогу! :wink:

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Tema se striktno i odnosi na zavisnost. Na izdržavanje. Nebitno je potpuno šta društvo i narod misli o tome, šta mislimo ti, ja, on, ona..... koliko to suštinski može biti dobar dogovor!

Sa 12 godina sam mrzela što moram da tražim novac od svojih roditelja. Rekli su - kad ti treba traži, mi više nećemo da vodimo računa o tome. I to je OK. Ali ja sam to mrzela.

A mi smo porodica i to je sve naše.

Shodno tome, ne, zaista ne mogu da razumem da se neko opredeli da traži novac za svaki dodatni izdatak. Meni se prevrće želudac od same pomisli :(

Lexa

Buduća legenda
Poruka
30.263
Jedno vreme sam bila napaljena na ideju da postoji država koja će plaćati domaćice :)

Ne, pazite ovako: ionako vlada nezaposlenost. Naravno, nastojalo bi se da ima određen procenat i "domaćina", čisto da ne bude diskriminacije. (Ne želi svako da sedi u kući po ceo dan..... naravno)

To bi stimulisalo porodicu, rađanje dece, promenilo potpuno pogled na obaveze i prava ljudi.

Smanjila bi se potražnja poslova, a oni koji bi bili na svojim mestima, bili bi kao takvi produktivniji. Pa, ako neko želi da se bavi kućom, ja sam za to da joj/mu se dodeli nešto kao prosečna plata od strane države, i dok god se partner ne buni, i dok je ta osoba nezaposlena, a deca relativno mala.....
Novac koji bi išao lično njoj za njene zasluge, ne dečiji dodatak, ne socijalna pomoć. Prosto podsticaj rađanju.

Hm, možda i postoji nešto ovakvo, negde.....

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492
Tema se striktno i odnosi na zavisnost. Na izdržavanje. Nebitno je potpuno šta društvo i narod misli o tome, šta mislimo ti, ja, on, ona..... koliko to suštinski može biti dobar dogovor!

Sa 12 godina sam mrzela što moram da tražim novac od svojih roditelja. Rekli su - kad ti treba traži, mi više nećemo da vodimo računa o tome. I to je OK. Ali ja sam to mrzela.

A mi smo porodica i to je sve naše.

Shodno tome, ne, zaista ne mogu da razumem da se neko opredeli da traži novac za svaki dodatni izdatak. Meni se prevrće želudac od same pomisli :(

Pa sve bi bilo ok,kada bi u svakoj porodici vladalo pravilo sve je nase,zajednicko.Mene su tako vaspitali.Onda muz kad donese platu treba da je drzi na neko dogovoreno mjesto,i da zajednicki raspolazu novcem.A ne ono (nazalost cesca pojava)muz platu u svoj dzep,a zena trazi,daj mi 100 din za uloske.
Eto medju nama je bio dogovor oboje smo imali jednak pristup novcu.I dok sam radila,bilo je isto,ali opet nekako mi bio ljepsi osjecaj.:)

georgejune

Starosedelac
Poruka
172.998
U pravu si,june...ali nismo ni mi bolji...da se ne lažemo,žene su nam važne u priči.Da je drugačije ne bi traćili vreme sa kompjuterom,TV-om,već bi ga odvojili baš za žene.

Ja nisam sreo zenu koja kuva bolje od mene..normalno sam spremam gajbu..takodje znam nesposobne muskarce kojima prvo mama,pa zena titraju..ne znaju debili gace gde im stoje..koje proizvode koriste...koliko kosta mleko..i sl...razumes..stvar vaspitanja..

Karlito Brigante

Poznat
Banovan
Poruka
9.306
Ja nisam sreo zenu koja kuva bolje od mene..normalno sam spremam gajbu..takodje znam nesposobne muskarce kojima prvo mama,pa zena titraju..ne znaju debili gace gde im stoje..koje proizvode koriste...koliko kosta mleko..i sl...razumes..stvar vaspitanja..
U pravu si..ja isto umem da kuvam,a spremanje mi nije strano.Ukratko,čini mi se da ne očekujemo od njih ništa,pa se i ne trudimo...

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.492

Moj suprug je sticajem okolnosti,jos prije nego sto je sreo mene,sve to isto naucio.Sina vaspitavam da u svemu sutra bude svoj,samostalan,ko zna...Ali imamo par prijatelja,koji se ponasaju kao paraziti u kuci.Ne priznaju da ne znaju,vec kazu to je zenski posao.Suprug je ko od brda odvaljen,da ga vidis ne bi rekao da cesto ucestvuje u spremanju.Jedino sto sam ja sada slobodna a on radi,i zao mi je da ga opterecujem.:)

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.