Biserna biografija!!!

Pametan se povlači kada bezumlje zavlada :sad2:

Кукавица се повлачи на основу личне процене. Мали си да би се сећао под каквим околностима се рачан повукао и ћутао док су се у праксу спроводили нацистички закони на територији ревитализоване НДХ.
 
Šta ti znaš o mojoj majci?
Ta žena me je ponosna u rat ispratila.

Ni ona, kao ni moja žena, kada su se udavale, nisu bile u zabludi. Bilo im je jasno da, kad se udaju za Srbina, da će Srbe i da rađaju.

Ту и јесте разлог неспоразума између тебе и Мариа, његова кева још увек није сигурна шта је родила те због тога не може да заузме конкретан став што изазива додатну забуну код Мариа који не зна коме да се приклони.
 
To nema veze sa mešancima, kako ih ti nazivaš. Zaista nisam mislio da si toliko ograničen. Izvini, ne želim da te vređam, ali...

Vidiš, meni je otac Srbin, a majka Hrvatica, pa sam na samom početku rata dobrovoljno stavio kokardu na čelo i ubijao ustaše u stilu Vasilija Zajceva. Ja nikada, nijednog momenta nisam imao dvoumljenja oko nacionalnog identiteta.
Ja nosim prezime moga oca, time sam naslednik plemena njegova, a to pleme je srpsko.
Oženjen sam Mađaricom i naša deca, da ih upitaš šta su, k'o iz topa bi ti odgovorila: "Srbi".

Izvini nisam mislio da te vredjam ali moja "iskustva"su drugachija.
I dok sam letovao pre rata u Kroaciji i sa ovdashnjim nekim likovima.
Mada to ima vishe veze sa nacionalnom osveshtjenoshtju jer gro onih koji su is srpsko-hrvatskih meshanih brakova sebe smatraju hrvatima ali vetjina u srbiji to ne zeli da prizna.
Do takvih sam zakljuchaka ja doshao iz nekih mojih iskustava i stavova tih ljudi.
I to je sintomatichno samo za srpsko-hrvatske brakove...ovde ili tamo.
Ti ochigledno nemash "krizu identiteta" pa nemash takve probleme.
 
Кукавица се повлачи на основу личне процене. Мали си да би се сећао под каквим околностима се рачан повукао и ћутао док су се у праксу спроводили нацистички закони на територији ревитализоване НДХ.

Tu te apsolutno podrzavam, znam kakvi su ultranacionalisti i krvnici :sad2:
 
Ту и јесте разлог неспоразума између тебе и Мариа, његова кева још увек није сигурна шта је родила те због тога не може да заузме конкретан став што изазива додатну забуну код Мариа који не зна коме да се приклони.

Bitno da je tvoja keva izbacila panj koji je jedino dobar za potpalu :mrgreen:
 
Ту и јесте разлог неспоразума између тебе и Мариа, његова кева још увек није сигурна шта је родила те због тога не може да заузме конкретан став што изазива додатну забуну код Мариа који не зна коме да се приклони.

Problem nije u takvima kao on ili Sonja Biserko, odn. njen brat, koliko u njihovim očevima, Srbima kojima je komunizam ubio svaki trag nacionalnog u njima, pa im je bilo svejedno što im žene decu, koja su po evropskoj i hrišćanskoj tradiciji Srbi, vaspitavaju da budu Hrvati, Mađari, itd.
Kasnije ta deca, da bi se "oprala" od svog prezimena, i svega što ono nosi, postaju najveći srboseci.
 
Problem nije u takvima kao on ili Sonja Biserko, odn. njen brat, koliko u njihovim očevima, Srbima kojima je komunizam ubio svaki trag nacionalnog u njima, pa im je bilo svejedno što im žene decu, koja su po evropskoj i hrišćanskoj tradiciji Srbi, vaspitavaju da budu Hrvati, Mađari, itd.
Kasnije ta deca, da bi se "oprala" od svog prezimena, i svega što ono nosi, postaju najveći srboseci.

Бем ли га сад, не бих се сложио са тобом по том питању, никада се не може порећи природна припадност и другој култури и другом народу.
 
A kao ne znas da bi ga likvidirali momentalno kao sto su ćuruviju... :idea:

Па то му је ризик посла којег се прихватио. Како је Ђинђић ишао до краја?
Онако успут, Ћурувију је убила његова служба те немам труна жалости кад је он у питању.
 

Бато, па ја то због тебе, да изградиш стил препуцавања, млад си, не знаш, у кафани би добио батине ако би неком рекао да је пањ након треће реченице. Прво треба да стекнеш репутацију конкретног учесника у свађи, и са материјом коју поседујеш и са стилом који користиш, после тога вређање му дође као излив симпатије.
Види се да си растао под стакленим звоном.
 
Problem nije u takvima kao on ili Sonja Biserko, odn. njen brat, koliko u njihovim očevima, Srbima kojima je komunizam ubio svaki trag nacionalnog u njima, pa im je bilo svejedno što im žene decu, koja su po evropskoj i hrišćanskoj tradiciji Srbi, vaspitavaju da budu Hrvati, Mađari, itd.
Kasnije ta deca, da bi se "oprala" od svog prezimena, i svega što ono nosi, postaju najveći srboseci.

Znam nekoliko beogradjana koji su zavrsili u subotici zbog madjarice :ok: :mrgreen:
 
Бато, па ја то због тебе, да изградиш стил препуцавања, млад си, не знаш, у кафани би добио батине ако би неком рекао да је пањ након треће реченице. Прво треба да стекнеш репутацију конкретног учесника у свађи, и са материјом коју поседујеш и са стилом који користиш, после тога вређање му дође као излив симпатије.
Види се да си растао под стакленим звоном.

Da si ti meni ziv i zdrav, ovo mi je novi nick od letos :lol:
 
Ma nekako mi je to nekako bratoubilacki, narocito ako znam da je rat namerno izazvan... :evil:

Ja rat niti sam priželjkivao, niti sam izazvao.

A, šta je trebalo, da sedim mirno kući i čekam da dođu moji rođaci i njihovi drugari, da mi vežu "kolumbijsku kravatu"?

Brat od strica moje majke, moj ujak, ju je zvao telefonom, u osvit rata, i nagovarao ju je da nas napusti (znači ne samo mog ćaleta, svog muža, Srbina, nego i svoju decu), da se vrati među svoje.
Moja keva ga je, naravno, poslala u PM ustašku.

Zvao je i njenog rođenog brata, mog rođenog ujaka, te je i njega nagovarao da napusti ženu Srpkinju, i da povede decu sa sobom. Međutim, ovaj mu je poručio da se nosi na isto mesto i da će ga, ako ga vidi preko mušice, sa apetitom poslati poglavniku.
Prvih dana rata je obukao srpsku uniformu, iako je Hrvat, jer je bio svestan da su Hrvati počeli to srnye i rasturili zemlju koju je on voleo.
 
To nema veze sa mešancima, kako ih ti nazivaš. Zaista nisam mislio da si toliko ograničen. Izvini, ne želim da te vređam, ali...

Vidiš, meni je otac Srbin, a majka Hrvatica, pa sam na samom početku rata dobrovoljno stavio kokardu na čelo i ubijao ustaše u stilu Vasilija Zajceva. Ja nikada, nijednog momenta nisam imao dvoumljenja oko nacionalnog identiteta.
Ja nosim prezime moga oca, time sam naslednik plemena njegova, a to pleme je srpsko.
Oženjen sam Mađaricom i naša deca, da ih upitaš šta su, k'o iz topa bi ti odgovorila: "Srbi".

Ti si rodom iz Kozarske Dubice???
 

Back
Top