Quantcast

BICIKLIZAM

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
101
Kupio sam ove rukavice brutalne su, samo je malo touch funkcija lose pozicionirana na prstima.

Koju bravu koristis za zakljucavanje?
Abus bordo 6000. - 8000din stepen zastite 10
Abus bordo 6500. - 13000din stepen zastite 15

Da li se isplati dati tih 5 hiljada vise ne znam ni sam, sta mislis?

georgejune

Zaslužan član
Poruka
146.009
Kupio sam ove rukavice brutalne su, samo je malo touch funkcija lose pozicionirana na prstima.

Koju bravu koristis za zakljucavanje?
Abus bordo 6000. - 8000din stepen zastite 10
Abus bordo 6500. - 13000din stepen zastite 15

Da li se isplati dati tih 5 hiljada vise ne znam ni sam, sta mislis?
bolje debeo lanac ali ako vredi bajs mogu se delovi ocerupati i kad je vezan

goxy

Zaslužan član
Poruka
106.120
Da li si sipao u unutrasnje gume onu zastitu protiv busenja ?

Cena oko 10 - tak evra ...

A ima na "kupujemprodajem" i neka traka koja se stavi izmedju unutrasnje i spoljne gume (prodaje se u paru kako za 26 , tako i za 28 - mice) i ona takodje pojacava zastitu i ne moras da kupujes i spoljnu zasticenu , pa puta dva :) ...

Ako se ne varam , par je oko 20 evra , a prodavac je iz Bgd -a , tako da nemas dodatne troskove za prevoz ...
Ta traka je doibra ideja...Samo da li to svaki biciklista može sam da instalira ili...?
Danas vozio do Ade, tamo je prelepo uveče...<3

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.231
Licno nemam tako nesto , vec sam u unutrasnju gumu ubacio onu zastitnu tecnost , a spoljne gume su mi one zasticene ...

Medjutim , smatram da nije preteran problem za nekog ko je ma kada sam menjao gume na bajsu ...

Mozda bi moglo da se sa unutrasnje strane spoljne gume stavi ona lepljiva traka sa obe strane i da se prvo nalepi na unutrasnju stranu spoljnje gume , a onda skine zastita sa trake , ubaci ta zastitna traka protiv busenja i na klasican nacin uz malo naduvanu unutrasnju gumu , zavrsi ostatak posla ...

Ta zastitna traka je , po meni , samo ona jeftinija varijanta zastite gume od busenja , ali je ipak bolja ona kombinacija ( bar po mom misljenju i iskustvu) o kojoj sam na pocetku ove poruke pisao ...:)

Poslednja izmena:

georgejune

Zaslužan član
Poruka
146.009

- - - - - - - - - -

Ukraden bajs pre par dana u Borci, NISHIKI PRO SLD, nije u voznom stanju, ima karakteristicno ostecenje na viljusci, sa desne strane je oguljena farba nekih 4-5cm

- - - - - - - - - -

MilosPZS

Zainteresovan član
Poruka
101
Stvarno je uzivancija voznja ovih dana.
Cime podmazujete lanac. Kupio sam neko ulje Nigrin samo sto mi deluje preretko, kao voda,nije mi jasno kako moze ista da zastiti. Sta mislite o tom ulju?

bakonja

Buduća legenda
Moderator
Poruka
43.231
LIcno koristim neki sprej na bazi nano cestica i moze dugo da izdrzi bez skripanja lanca :) ...

Nije lose skinuti jedan clanak i zameniti ga sa onim brzoskidajucim i lepo oprati lanac pre podmazivanja , jer se na taj nacin lakse sacuva lanac i produzi mu se vek trajanja ...

Naravno , pre vracanja lanca , potrebno je dobro ocistiti i zupcanike , pa i njih podmazati ...