Bićete kao bogovi..bogovi ste?

Odlicna tema
evo redom daidemo..
Ljudi su stvoreni po Bozjem oblicju znaci da imaju osobine Boga: ljubav dobrotu pravednost mir itd...dakle sve svete vrline...

Onda sta ovde pise:

.A stvori Jehova Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa..."

dakle ceo covek je dusha ziva ili zivo bice
prema Biblijskom konceptu ne postoji dusha kao odvojivi deo zoveka..

I Da zmija sto je obecala ljudim je laz jer odmah vidimo da cim su probali pld nisu postali kao bogovoi vec
nasuperot postali su SMRTNI

sto znaci da su stvoreni da zive vecno i da ne okuse smrt
Posto su prvi ljudi stvoreni kao savrsena bica mogli su ziveti vecno da nisu poslusali Sotonu negoo Boga
i ne bi nikada okusili smrt

Isus nigde nije rako da su ljudi bogovi.
Niti to mogu
Bog je prvenstveno besmrtan

ato sto neki ljudi misle da su bogovi je drugi problem
da li se moze tako bukvalno tumaciti i negirati nauka.Covek je dobio od Boga razum i mogucnost napredovanja,sve je to bozija promisao.Stoga, ako se vratimo u neolit i pogledamo tadasnjeg coveka, da li on odgovara Adamu kavog je Bog stvorio ?
 
Ima citava piramida tu ... ako verujes da su bozanstva izmisljena, kako onda znas da i taj jedan nije izmisljen?
Zato mi se više sviđa obrnuta piramida...

Nešto nas drži sve u ravnoteži. Viša sila.

-------
x----x
x--x
Y

Sve ostalo je širenje te sile ka sve manjim i manjim bogovima.
Mi možemo da stvaramo. Samim tim smo mali bogovi. Ali što smo više postali biološki automati/roboti je druga priča. Nauka i tehnologija daju komfort ali oduzimaju to božanstveno što smo možda nekad imali pre potopa ili mnogo pre tog novog početka.

Po evoluciji tu sposobnost nismo nikad imali. Po kreaciji jesmo. Sad svako ko ume da misli smatra da je popio svu pamet, razvoj prosvetiteljstva i edukacije nam je to doneo tokom evolucije ljudskog razuma a ne kreacija. Možda se približavamo inicijalnoj kreaciji a možda sasvim udaljavamo. Bog/tvorac je hteo da se igra sa nama, kao eksperiment, a sada mi postajemo ti koji rade eksperimente...

Ljudi smo. Učimo, radimo, stvaramo...
 
Poslednja izmena:
da li se moze tako bukvalno tumaciti i negirati nauka.Covek je dobio od Boga razum i mogucnost napredovanja,sve je to bozija promisao.Stoga, ako se vratimo u neolit i pogledamo tadasnjeg coveka, da li on odgovara Adamu kavog je Bog stvorio ?
Gde se negira nauka?
Bog je postavio sve zakona a dao je ljudima da ih istraze i otkriju to se zove nauka.
Da Covek je dobio razum i treba da napreduje...
To u vezi neolita je netacno
Adam je stvoren kao savrsen covek
 
Gde se negira nauka?
Bog je postavio sve zakona a dao je ljudima da ih istraze i otkriju to se zove nauka.
Da Covek je dobio razum i treba da napreduje...
To u vezi neolita je netacno
Adam je stvoren kao savrsen covek
nije,da je savrsen ne bi zgresio.
adam je prikazan kao fizicki savrsen covek u skladu tog vremena ,a znamo da se covek kroz evoluciju fizionomijom drasticno promenio, i ko zna kako ce izgledati kroz koji milenijum.Hocu da kazem da ne treba bas bukvalno sve pruzimati. Kako je adam vernicima predstavljen odgovara vremenu nastanka Hriscanstva, ali je daleko u bilo kom smislu od coveka pre 10 000 godina
 
nije,da je savrsen ne bi zgresio.
adam je prikazan kao fizicki savrsen covek u skladu tog vremena ,a znamo da se covek kroz evoluciju fizionomijom drasticno promenio, i ko zna kako ce izgledati kroz koji milenijum.Hocu da kazem da ne treba bas bukvalno sve pruzimati. Kako je adam vernicima predstavljen odgovara vremenu nastanka Hriscanstva, ali je daleko u bilo kom smislu od coveka pre 10 000 godina
Pa eto to je prva greska kako neko misli sta je savrsenstvo.
Ljudi i andjeli su stvoreni kao savrsena bica s aslobodnom voljom i tako mogu izabrati da zgrese protiv Boga.
i Covek je stvoren 4026 pre ne.
 
Odlicna tema
evo redom daidemo..
Ljudi su stvoreni po Bozjem oblicju znaci da imaju osobine Boga: ljubav dobrotu pravednost mir itd...dakle sve svete vrline...

Onda sta ovde pise:

.A stvori Jehova Bog čovjeka od praha zemaljskoga, i dunu mu u nos duh životni; i posta čovjek duša živa..."

dakle ceo covek je dusha ziva ili zivo bice
prema Biblijskom konceptu ne postoji dusha kao odvojivi deo zoveka..

I Da zmija sto je obecala ljudim je laz jer odmah vidimo da cim su probali pld nisu postali kao bogovoi vec
nasuperot postali su SMRTNI

sto znaci da su stvoreni da zive vecno i da ne okuse smrt
Posto su prvi ljudi stvoreni kao savrsena bica mogli su ziveti vecno da nisu poslusali Sotonu negoo Boga
i ne bi nikada okusili smrt

Isus nigde nije rako da su ljudi bogovi.
Niti to mogu
Bog je prvenstveno besmrtan

ato sto neki ljudi misle da su bogovi je drugi problem

licili na Boga i bili savrseni ...........ako se naivnost moze nazvati savrsenoscu.
A i sama Bozja "savrsenost" je diskutabilna buduci da mu je smetalo sunce pa je izlazio u bastu samo predvece kad nije vrucina i kada sunce zadje.............
3.3.8. i zacuse glas gospodina Boga koji idjase po vrtu kada zahladi..............
ocigledno da je i sam Bog bio od krvi i mesa (pa mu smetala vrucina) a "izgleda" da Adam ipak nije bio sam u Raju pre stvaranja Eve........Bog mu je bio komsija...........sto potvrdjuje konverzacija izmedju prvog ljudskog para i Boga prema............3.3.8 pa do 3.3.14
 
licili na Boga i bili savrseni ...........ako se naivnost moze nazvati savrsenoscu.
A i sama Bozja "savrsenost" je diskutabilna buduci da mu je smetalo sunce pa je izlazio u bastu samo predvece kad nije vrucina i kada sunce zadje.............
3.3.8. i zacuse glas gospodina Boga koji idjase po vrtu kada zahladi..............
ocigledno da je i sam Bog bio od krvi i mesa (pa mu smetala vrucina) a "izgleda" da Adam ipak nije bio sam u Raju pre stvaranja Eve........Bog mu je bio komsija...........sto potvrdjuje konverzacija izmedju prvog ljudskog para i Boga prema............3.3.8 pa do 3.3.14


Jedan lep opis.....krljušt, vatra iz usta i kameno srce....
očigledno da krljušt i bežanje od sunca, imaju neku vezu?!

  1. Nema slobodna koji bi ga probudio; a ko će stati preda me? Jov 9, 4. Jov 39, 37. Jov 40, 6. Jov 40, 19. 1.Kor. 10, 22.
  2. Ko mi je prije dao što, da mu vratim? što je god pod svijem nebom, moje je. 1.Moj. 14, 19. 2.Moj. 9, 29. 2.Moj. 19, 5. 5.Moj. 10, 14. Jov 35, 7. Psal. 24, 1. Rim. 11, 35. 1.Kor. 10, 26.
  3. Neću mučati o udima njegovijem ni o sili ni o ljepoti stasa njegova.
  4. Ko će mu uzgrnuti gornju odjeću? k čeljustima njegovijem ko će pristupiti?
  5. Vrata od grla njegova ko će otvoriti? strah je oko zuba njegovijeh.
  6. Krljušti su mu jaki štitovi spojeni tvrdo.
  7. Blizu su jedna do druge da ni vjetar ne ulazi među njih.
  8. Jedna je za drugu prionula, drže se i ne rastavljaju se.
  9. Kad kiha kao da munja sijeva, a oči su mu kao trepavice u zore.
  10. Iz usta mu izlaze lučevi, i iskre ognjene skaču.
  11. Iz nozdrva mu izlazi dim kao iz vreloga lonca ili kotla.
  12. Dah njegov raspaljuje ugljevlje i plamen mu izlazi iz usta.
  13. U vratu mu stoji sila, i pred njim ide strah.
  14. Udi mesa njegova spojeni su, jednostavno je na njemu, ne razmiče se.
  15. Srce mu je tvrdo kao kamen, tvrdo kao donji žrvanj.
  16. Kad se digne, dršću junaci, i od straha očišćaju se od grijeha svojih.
  17. Da ga udari mač, ne može se održati, ni koplje ni strijela ni oklop.
  18. Njemu je gvožđe kao pljeva, a mjed kao trulo drvo.
  19. Neće ga potjerati strijela, kamenje iz praće njemu je kao slamka;
  20. Kao slama su mu ubojne sprave, i smije se bačenom koplju.
  21. Pod njim su oštri crepovi, stere sebi oštre stvari u glibu.
  22. Čini, te vri dubina kao lonac, i more se muti kao u stupi.Jezek. 32, 2.
  23. Za sobom ostavlja svijetlu stazu, rekao bi da je bezdana osijedjela.
  24. Ništa nema na zemlji da bi se isporedilo s njim, da bi stvoreno bilo da se ničega ne boji. Jov 40, 14.
  25. Što je god visoko prezire, car je nad svijem zvijerjem.
 
Jedan lep opis.....krljušt, vatra iz usta i kameno srce....
očigledno da krljušt i bežanje od sunca, imaju neku vezu?!

  1. Nema slobodna koji bi ga probudio; a ko će stati preda me? Jov 9, 4. Jov 39, 37. Jov 40, 6. Jov 40, 19. 1.Kor. 10, 22.
  2. Ko mi je prije dao što, da mu vratim? što je god pod svijem nebom, moje je. 1.Moj. 14, 19. 2.Moj. 9, 29. 2.Moj. 19, 5. 5.Moj. 10, 14. Jov 35, 7. Psal. 24, 1. Rim. 11, 35. 1.Kor. 10, 26.
  3. Neću mučati o udima njegovijem ni o sili ni o ljepoti stasa njegova.
  4. Ko će mu uzgrnuti gornju odjeću? k čeljustima njegovijem ko će pristupiti?
  5. Vrata od grla njegova ko će otvoriti? strah je oko zuba njegovijeh.
  6. Krljušti su mu jaki štitovi spojeni tvrdo.
  7. Blizu su jedna do druge da ni vjetar ne ulazi među njih.
  8. Jedna je za drugu prionula, drže se i ne rastavljaju se.
  9. Kad kiha kao da munja sijeva, a oči su mu kao trepavice u zore.
  10. Iz usta mu izlaze lučevi, i iskre ognjene skaču.
  11. Iz nozdrva mu izlazi dim kao iz vreloga lonca ili kotla.
  12. Dah njegov raspaljuje ugljevlje i plamen mu izlazi iz usta.
  13. U vratu mu stoji sila, i pred njim ide strah.
  14. Udi mesa njegova spojeni su, jednostavno je na njemu, ne razmiče se.
  15. Srce mu je tvrdo kao kamen, tvrdo kao donji žrvanj.
  16. Kad se digne, dršću junaci, i od straha očišćaju se od grijeha svojih.
  17. Da ga udari mač, ne može se održati, ni koplje ni strijela ni oklop.
  18. Njemu je gvožđe kao pljeva, a mjed kao trulo drvo.
  19. Neće ga potjerati strijela, kamenje iz praće njemu je kao slamka;
  20. Kao slama su mu ubojne sprave, i smije se bačenom koplju.
  21. Pod njim su oštri crepovi, stere sebi oštre stvari u glibu.
  22. Čini, te vri dubina kao lonac, i more se muti kao u stupi.Jezek. 32, 2.
  23. Za sobom ostavlja svijetlu stazu, rekao bi da je bezdana osijedjela.
  24. Ništa nema na zemlji da bi se isporedilo s njim, da bi stvoreno bilo da se ničega ne boji. Jov 40, 14.
  25. Što je god visoko prezire, car je nad svijem zvijerjem.
u bre,.........sav sam se najezio.
 
licili na Boga i bili savrseni ...........ako se naivnost moze nazvati savrsenoscu.
A i sama Bozja "savrsenost" je diskutabilna buduci da mu je smetalo sunce pa je izlazio u bastu samo predvece kad nije vrucina i kada sunce zadje.............
3.3.8. i zacuse glas gospodina Boga koji idjase po vrtu kada zahladi..............
ocigledno da je i sam Bog bio od krvi i mesa (pa mu smetala vrucina) a "izgleda" da Adam ipak nije bio sam u Raju pre stvaranja Eve........Bog mu je bio komsija...........sto potvrdjuje konverzacija izmedju prvog ljudskog para i Boga prema............3.3.8 pa do 3.3.14
Osnovne stvari o Bogu ne znas.
Prvenstveno Bog je duhovno bice, besmrtno.
Stvoritelj celog univerzuma.

Otkrivenje 4:11
11 Jehova*, Bože naš, dostojan si primiti slavu,a častb i moć jer ti si sve stvorio i tvojom je voljom sve postalo i stvoreno je.”
 
Osnovne stvari o Bogu ne znas.
Prvenstveno Bog je duhovno bice, besmrtno.
Stvoritelj celog univerzuma.
ma dobro, ne vredi ponavljati ko papagaj. Ajde dokazi.
Ja sam dokazo, to jest sam je bog dokazo (preko pisaca biblije) da mu smeta letnja vrucina a samo fizickom telu moze da smeta vrucina.
Sitni detalji al mnogo govore............u najmanju ruku da pisci biblije nisu racunali na logiku tadasnjih izraelaca, e, al danas ovako nesto ne moze da promakne.
 
ma dobro, ne vredi ponavljati ko papagaj. Ajde dokazi.
Ja sam dokazo, to jest sam je bog dokazo (preko pisaca biblije) da mu smeta letnja vrucina a samo fizickom telu moze da smeta vrucina.
Sitni detalji al mnogo govore............u najmanju ruku da pisci biblije nisu racunali na logiku tadasnjih izraelaca, e, al danas ovako nesto ne moze da promakne.
Sta da dokazujem
Cela Bozja rec ti je dokaz ko je Bog.
 
Matej 25,34Tada će reći car onima što mu stoje s desne strane: hodite blagosloveni oca mojega; primite carstvo koje vam je pripravljeno od postanja svijeta.
Matej 25,35Jer ogladnjeh, i daste mi da jedem; ožednjeh, i napojiste me; gost bijah, i primiste me;
Matej 25,36Go bijah, i odjenuste me; bolestan bijah, i obiđoste me; u tamnici bijah, i dođoste k meni.
Matej 25,37Tada će mu odgovoriti pravednici govoreći: Gospode! kad te vidjesmo gladna, i nahranismo? ili žedna, i napojismo?
Matej 25,38Kad li te vidjesmo gosta, i primismo? ili gola, i odjenusmo?
Matej 25,39Kad li te vidjesmo bolesna ili u tamnici, i dođosmo k tebi?
Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
dakle ove reči kazuju da sve što učinite bilo kom čoveku učinili ste Bogu. Znači Bog je svako od nas. Sve je Jedno
 
Nije time Bog svako od nas nego kao sto si rekao
da sve što učinite bilo kom čoveku učinili ste Bogu
Jer je Bog nas tvorac i jer voli ljude.
Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
ove reči mislim imaju bukvalni smisao znači ako te neko ošamari ošamario je Boga, ako te neko gladnu nahrani nahranio je Boga...Bog živi kroz sve nas...treba na druge gledati kao na delove Boga..
 
Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
ove reči mislim imaju bukvalni smisao znači ako te neko ošamari ošamario je Boga, ako te neko gladnu nahrani nahranio je Boga...Bog živi kroz sve nas...treba na druge gledati kao na delove Boga..
Svi smo Bozja deca.
Zato je bitno kako se ophodimo prema drugima
i njihovoj slobodnoj volji.
 
Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.
ove reči mislim imaju bukvalni smisao znači ako te neko ošamari ošamario je Boga, ako te neko gladnu nahrani nahranio je Boga...Bog živi kroz sve nas...treba na druge gledati kao na delove Boga..
To je Bitus o cemu govoris.
Bog je kralj koji je izdvojen kao individua.
 
Svi smo Bozja deca.
Zato je bitno kako se ophodimo prema drugima
i njihovoj slobodnoj volji.
Da, nego zapazi da on ne kaže kad učiniste jednom od moje najmanje dece meni učiniste nego kad učiniste jednom od moje najmanje braće meni učiniste...
znači Isus ne vidi sebe kao Boga ili Božjeg sina čija su ljudi deca, nego kao Boga kome su drugi ljudi braća dakle i sami Bogovi kao on.
 

Back
Top