Biblioteka

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ksenija atansijevic je srpska zhena filozof
eto da budem malo pametna :)
ne znam neshto o njoj ali bila je prof na fakultetu itd, valjda izmedju dva rata? mislim em uchena zhena em filozof pa jos tada..emancipacijaaa emancipacijaa
pa su je mislim isterali
eto ko zna mozhda naletite na neshto od nje s tim imenom ... ne znam nestho vishe u stvari.
mozda ima o njoj vishe probajte s googlom
posto nisam ranije cula za nju ovo sam naletela a nisam procitala, samo deluje mrshavo.
ne bi ta igrala trbushni ples neshto :evil:
 
Kueljo i Diras su bas dobri. Ja sam se zadnjih godina orjentisala na nase pisce, Cosica, obozavam Duska Radovica, trilogije Habjanovicke, trilogiju Kujicke, cak mi je zanimljiv i Jovan Maric.Isidoru Bjelicu takodje volim. Svidjaju mi se i mlade spisateljice, poput Ane Rodic, Milene Pavlovic-DZombe, Jelene Markovic (Stopalo kineske zene)...Nada Marinkovic i Mirjam za opustanje i razbibrigu..
 
ne samo zenska knjiga, ali posto knjige o musko-zenskim odnosima citaju uglavnom zene , onda je preporucujem kao takvu
"zasto muskarci lazu, a zene placu" - Barbara i Alan Piz

svetski bestseler, prodat u nekoliko miliona primeraka
mnogo korisnih tumacenja, duhovitih opazanja i sto je najvaznije OBJASNJENJA (ne derem se , nego naglasavam :))
vrlo poucna i nadasve korisna knjiga za vasu vezu i sto bolje razumevanje vaseg partnera !!

-zasto muskraci nece da stanu i raspitaju se za pravac?
-koliko je kupovina stresna za muskarca?
-zasto ostavljaju podignutu dasku na wc solji?
-zasto zene zvocaju?
-zasto zene placu?
-zasto su muskarci toliko zavisni od sporta?
zasto zene uvek zele da pricaju o problemima ?
itd itd itd svasta nesto novo mozete da naucite


Zasto je za pronalazenje i oplodnju jednog jedinog jajasca potrebno 4 miliona spermatozoida?
Zato sto nijedan nece da se raspita za pravac.
:)

citati citalaca :
The book continues to explain the differences between men and women. It's easy to read and has lots of funny antedotes as well as some cools facts and snippets of information.

The authors' basic premise is this: "Men and women are different, it's all in the genes." They illustrate this idea with a lot of witty examples and draw conclusions as to how men and women should relate to and deal with the opposite sex.
 
Nije losa i knjiga Deca su iz raja,to je nastavak knjige Muskarci su sa Marsa zene su sa Venere.Citala sam skoro "Zena u skripcu","Nagrade","DaVincijev kod","Sta je najbolje za muskarca"
 
ja sam sad kupila i 'mars i venera u spavacoj sobi'
si citala to ?
a kakva je 'mars i venera vecno zajedno'? i 'muskarci, zene i njihovi odnosi' od istog autora? el da nabavljam il jok ? :)
 
ja sam poslednjih nekoliko dana malo citala. po preporuci struje uzela "ljubavnika", iskreno-nije mi se svidela knjiga, skoro uopste. "tunel", ernesto sabato, je ok,dobra i za jos jedno citanje. sad citam "sitnicarnicu kod srecne ruke", nije losa za sada.
 
Ja sam odusevljena ovih dana knjigom "RADJANJE VENERE", Sara Dunant, mislim da je ove godine izasla u izdanju Platoa, dakle najsvezije.
Zena je glavni junak, u Firenci sa kraja 15. veka, ali je potpuno savremena. Obavezno procitajte!
 
Nemoj da bi se neko prevario da procita "Sponzoruse":-))))) Grozno, zaista. Liseno svake vrednosti, znaci, liseno i one vrednosti koje imaju oni oblacici iznad slicica u tabloidima. Negde sam procitala da je autorka izjavila da se tek porodila kad je pocela da pise ovu knjigu, i knjiga je zaista takva, kao da je napisana levom rukom spisateljice desnjakinje dok doji bebu. Ne razumem zasto se digla tolika prasina oko jednbog ovakvog stiva, valjda je u zemlji Srbiji neobicno da knjigu napise mlada zena koja pri tom jos dobro izgleda, pa to bude glavna tema.
 
Sto se mene tice, knjiga je grozna. Onako, jedna isprazna knjiga, totalno. Zaista ne shvatam sta je poenta price, kazem ti, bukvalno je knjigapisana izmedju dva podoja deteta.:-) To je naravno moje misljenje, verovatno ima onih kojima ta knjiga predstavlja remek delo domace savremene knjizevnosti.
 
"Recepti za savršen brak", Kejt Karigan. Topao, neobično-običan roman. U meni je izazvao buru emocija i zato vam ga toplo preporučujem. Evo i odlomka iz romana, tek da zagolica...

"Prolog


Suština recepta, razlog iz kojeg uspeva, prava je misterija. Ukus je nešto veoma lično, pa ipak, zahvaljujući pravome receptu, neko može zavoleti jelo za koje je mislio da ga ne voli. A onda može biti da ponovo sjediniš sve propisane sastojke, strogo poštuješ uputstva, a rezultat bude prava katastrofa.



.....



Mudrost

Za to ne postoji čarobni recept



Poglavlje četrdeset prvo



...

Naučila sam da je prava ljubav samo ono što čovek daje. I to je sve. Kompromis, poverenje, velikodušnost, vernost – sve zajedno. A hemija? Pa, to dodje prvo, ali nije ništa drugo do opsena prirode.

...

Ljubav se ne može ni analizirati ni shvatiti. Ako pokušaš da je prisvojiš, nje nestane. Ako je previše čvrsto vežeš, svenuće i umreće. Ponekad ljubav postoji samo u mašti luckastih mladih žena koje je zamišljaju. Može se dogoditi da uzalud protraćiš nečiju ljubav. U tom slučaju si budala. Jer jedini koji su voljeni, jedini koji dobijaju u ljubavi jesu oni koji daju.

...

Primati ljubav – to je trenutno zadovoljstvo, ali pružati ljubav predstavlja radost koja traje celog života."
 
Anita Shriv-Poslednji susret-Neobicno pisana knjiga o dvoje ljudi koji se ceo zivot srecu i mimolaze.Ljubavna.
Ne volim Isidoru Bjelicu, ali -Poslednji hriscanin- je extra .Prava cyber knjiga (mogu je citati i muskarci)
Justen Gorder- Devojka sa narandzama- prelepo, romanticno, prava zenska knjiga
Irving Stoun- Zudnja za zivotom- biografija Van Goga, mnogo toga nisam znala!
Nik Hornbi-Razgovor s andjelom-price, treba je imati u svojoj biblioteci, zanimljiva .
EXTRA :
Anci Min -Poslednja kineska carica, knjiga koja se ne moze ispustiti iz ruku.
 
Justen Gorder - "Devojka sa narandžama" - jako mi se svidela ljubavna priča, kao da se dogadjala u nekom drugom svetu i vremenu, bez foliranja, kalkulisanja, romantično, a uspeo je da ne sklizne u patetiku.
 
Sve od Ljiljane Habjanović Đurović , a preporučila bih Princeze de Montenegro od Isidore Bjelice. Znam da mnogi ne vole Bjelicu, ali je ovo faktografski roman i vredi ga pročitati-koliko su zene zaista bile važne u istoriji ne samo Crne Gore već i šire
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top