Biblioteka 3

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja bih zelela da me posalju u zatvor ( ne zezam se, ovde su zatvori onako relativno ok, necu u bolnicu,
ipak tamo postoji opasnost da se i stvarno razbolis, neke bakterije i slicno, u zatvoru si miran) i to onako na
4 nedelje ( ne duze), ponela bih i Idiota i neke druge debele knjige za koje nisam imala strpljenja, ali ni zelje da ih citam,
sve bih to lepo procitala, mozda bih i oslabila 5 kg kojih zelim da se resim, cak bih i spisak procitanih knjiga pravila :D
 
Ja bih zelela da me posalju u zatvor ( ne zezam se, ovde su zatvori onako relativno ok, necu u bolnicu,
ipak tamo postoji opasnost da se i stvarno razbolis, neke bakterije i slicno
, u zatvoru si miran) i to onako na
4 nedelje ( ne duze), ponela bih i Idiota i neke druge debele knjige za koje nisam imala strpljenja, ali ni zelje da ih citam,
sve bih to lepo procitala, mozda bih i oslabila 5 kg kojih zelim da se resim, cak bih i spisak procitanih knjiga pravila :D
Сад си баш охрабрила цајку. :hahaha:
 
Ja bih zelela da me posalju u zatvor ( ne zezam se, ovde su zatvori onako relativno ok, necu u bolnicu,
ipak tamo postoji opasnost da se i stvarno razbolis, neke bakterije i slicno, u zatvoru si miran) i to onako na
4 nedelje ( ne duze), ponela bih i Idiota i neke druge debele knjige za koje nisam imala strpljenja, ali ni zelje da ih citam,
sve bih to lepo procitala, mozda bih i oslabila 5 kg kojih zelim da se resim, cak bih i spisak procitanih knjiga pravila :D
Tako je moja mama govorila.pogotovu kad nije mogla da nadje neku uplatnicu,al joj je tata rekao da te tamo prvo osisaju na celavo,pa je ipak nasla priznanicu i odustala od odmaranja od nas u zatvoru :lol:
Gledam vam spiskove 99 % teska i tuzna tematika
 
Ja bih zelela da me posalju u zatvor ( ne zezam se, ovde su zatvori onako relativno ok, necu u bolnicu,
ipak tamo postoji opasnost da se i stvarno razbolis, neke bakterije i slicno, u zatvoru si miran) i to onako na
4 nedelje ( ne duze), ponela bih i Idiota i neke druge debele knjige za koje nisam imala strpljenja, ali ni zelje da ih citam,
sve bih to lepo procitala, mozda bih i oslabila 5 kg kojih zelim da se resim, cak bih i spisak procitanih knjiga pravila :D
Onaj Aleksandar Genis ima sina Danijela koji je svojevremeno završio u zatvoru na deset godina i tamo uradio baš to što ti planiraš - pročitao nešto preko hiljadu knjiga, a čak se i fizički doveo u red, počeo da diže tegove.
Kad je izašao, godinu dana nije ništa čitao. 😁
 
Onaj Aleksandar Genis ima sina Danijela koji je svojevremeno završio u zatvoru na deset godina i tamo uradio baš to što ti planiraš - pročitao nešto preko hiljadu knjiga, a čak se i fizički doveo u red, počeo da diže tegove.
Kad je izašao, godinu dana nije ništa čitao. 😁
Deset godina mi je mnogo, nego sam puno i citala do sada :D
Trebalo bi mi za Idiota ( i jos dve, tri takve knjige) 4 nedelje tisine i mira.
 
Vidim da ti se dopala Lajonel Šrajver. O čemu je ova koju si čitala? Na tvoju preporuku sam pre jedno bar 2 godine kupila The Mandibles i još nije stigla na red :/

Prica je o bratu i sestri. Brat je stariji i kao mlad je otisao u Njujork da svira dzez, uspeo da se probije i svira sa poznatim muzicarima tamo, a sestra ga je uvek gledala sa obozavanjem i divljenjem. U medjuvremenu je ona osnovala svoju firmu, udala se i usvojila dvoje muzevljeve dece. I sad dolazi brat u goste kod njih na par meseci, ona vec zna da je zapao u novcanu krizu i problem je sto se njen muz i brat ne slazu uopste. Ali nekako se dogovore da ipak brat dodje, i sad ga ona ceka na aerodromu i uopste ga ne prepozna posto se on toliko ugojio da je neprepoznatljiv (a bio je veoma zgodan i lep i doteran covek samo par godina ranije). Sad da ne prepricavam sve, govori se o njihovom detinjstvu, odrastanju, odnosu sa ocem, o bratovom zivotu i razocarenjima u Njujorku, o dijeti, snazi volje kod iste, itd. Kraj ima (meni bar) neocekivan obrt.
Ostalo mi je jos par njenih knjiga da procitam, ali polako svake godine po jednu ili dve, vise mi ne bi prijalo. Uvek ima neke zanimljive teme, mada je Kevin i dalje najneobicnija i rekla bih najbolja od svih koje je pisala.

Nemojte da kupujete knjige molim vas na moju preporuku, sta ako vam se ne dopada isto.
 
Iscitala sam sad pazljivo sve spiskove i napravila spisak sebi za domaci :lol: pa kad stignem i kad sta nsdjem. Vidim da Dovlatova imaju u biblioteci pa cu to verovatno da uzmem uskoro. A Borovnica cini mi se nije prevedena na engleski, to ce da ceka kad dodjem u Bg, takodje i Perisic, on mi je vec odavno na spisku zelja. Sad cu da vidim za tog Ejkmana.
Selina sam kupila pre par godina (Smrt na rate) posto ste je pominjali ovde ali nije jos stigao na red.
Nadam se samo da cu imati bolju koncentraciju za citanje ove godine. Zato ii ima puno Japanaca na mom spisku, kad ne znam sta cu ja uzmem nesto njihovo :lol: mada sam se sa jednom knjigom (Hoshimo - me) toliko namucila da sam prvo htela da mu dam bednu jedva prelaznu dvojcicu, ali sam shvatila da se te knjige secam mnogo bolje nego nekih drugih koje su mi se dopale dok sam citala a sad se skoro i ne cesam sta to bese.
I jos samo da kazem da je ova Yuko Tsushima cerka Osame Dazai-a ciju sam jednu knjigu citala (Zalazece sunce) i mnogo mi se dopao i tek planiram da uzmem jos njegovih knjiga, jednu i imam ovde pa cu poceti od te (No longer human).
 
Ovo stvarno liči na raj- Džon Čiver, M&M 130 str, 7/10
https://www.knjizare-vulkan.rs/proizvodi/1597-ovo-stvarno-lici-na-raj

Nisam ljubitelj kratke forme tako da mi ovo nije bilo ništa naročito.
Osim toga u današnje vreme, vreme kada više baš ništa nije sveto niti vredno na ovome svetu, knjiga iz 80-ih koja govori (između ostalog naravno) o istinskoj zaštiti prirode deluje nestvarno. I nekako naivno. Dok sam je čitala imala sam osećaj da je to neka ironija, a onda se setim iz kog vremena je knjiga pa furam dalje.
Dakle knjiga nije samo o ovome, imate link o sadržaju knjige (vi koji je niste pročitali), ali to je moj osnovni utisak. Ja sam se fokusirala na to zagađenje i to jezero. Jednostavno mi je to sve bilo usporeno i mlako.

Ali se naravno ne kajem što sam je čitala. Volim ja da budem u toku, da čitam raznovrsno, da čitam po vašim preporukama...
Pa nešto mi se dopadne više, nešto manje ali se ne vrtim u krug kao što bih da mi nije svih vaših raznovrsnih i šarolikih preporuka :cmok:
 
питање за људе који су прочитали Велика очекивања од Дикенса. Је л Естела остала са њим или је збрисала пре него што се пробудио? Прочитао сам књигу на енглеском па ми није најјасније.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top