Biblijski osvrt na seksualni odnos

evo i ovo sam izguglala

definicije bluda

fornication [ˌfɔːnɪˈkeɪʃən]

1. voluntary sexual intercourse outside marriage
2. (Law) Law voluntary sexual intercourse between two persons of the opposite sex, where one is or both are unmarried
3. (Christian Religious Writings / Bible) Bible sexual immorality in general, esp adultery
 
to sve spada pod blud
dakle izguglas sta je blud
posto ne znas :neutral:

https://www.merriam-webster.com/dictionary/fornication
Ako trebam guglati sta onda mi uopste pricamo , nek svako izgugla to sto ga zanima i eto,resili smo sve dileme...
Nego hajdemo nesto lakse, sta je to brak na osnovu Pisma,kada on zapravo pocinje ?
Dakle ovo je teolosko pitanje stoga te molim da mi das upravo takav odgovor i to iskljucivo na osnovu Biblije !!!
 
Ako trebam guglati sta onda mi uopste pricamo , nek svako izgugla to sto ga zanima i eto,resili smo sve dileme...
Nego hajdemo nesto lakse, sta je to brak na osnovu Pisma,kada on zapravo pocinje ?
Dakle ovo je teolosko pitanje stoga te molim da mi das upravo takav odgovor i to iskljucivo na osnovu Biblije !!!
Pa ovo ti je na osnovu Biblije
a zna se sta je blud
ko ne zna izgugla
 
Izdvojicu pricu o seksu koju sam zapoceo u predjasnjoj temi, ali sa drugim osvrtom. Kako biblija gleda na sam seks? Da li ima nesto protiv upraznjavanja seksa izvan okvira razmnozavanja? Da li je u ocima bozijim ogavan oralni seks i sve peeverzije koje se danas upraznkavaju tokom seksa?

Jesmo li mi to zalutali od "puta" ?

what-bible-says-about-sex-1582161350.jpg
Prema pravoslavnom shvatanju, seks van braka nije dozvoljen. Medjutim, i u braku se moze bludniciti ako se upraznjavaju perverzije koje si spomenuo.

E sad, ne znam koliko su za današnje vrijeme relevantni lajf-kouči od prije mnogo stotina ili hiljada godina.
 
Онда нећеш добити одговор на своје питање већ ћеш добити одговор шта појединци лично мисле о том питању. Под условом да су ти појединци прочитали Библију јер су имали времена.
Ако те то интересује, онда је дошло до неспоразума.
Sto bunis coveka kad on lepo i jasno pita STA BIBLIJA kaze o tome...!???
On ne pita za licne stavove ili stavove razno-raznih verskih zajednica nego konkretno sta Biblija kaze stoga ako znas odgovor iznesi ga i prilozi Bibliske citate u prilog a ako li ne znas - onda bolje cuti !!!
 

Back
Top