bezicno povezivanje na internet i drugo

univerzum

Početnik
Poruka
5
Imam Compaq presario 700 i povezan sam na ADSL kablovima. Nameravam novi da kupim i da oba povezem bezicno na ADSL.
Pitanje je:da li compaq presario 700 ima tu mogucnost? Ima na strani ulaz za kartice,ali ne znam kakve kartice moze da cita.

Gledam lap top gde pise VGA-DA; USB 4x, FIRE WIRE-DA; CARD READER 4in1, WIRELESS Da,a,b,g; BLUETOOTH-NE; ETHERNET 10/100/1000.
Molim za objasnjenje tih karakteristika. CARD READER jasno kaze citac kartica,ali kakvih? Jedna je sigurno za bezicno povezivanje sa netom,ali koja?
ADSL sam mogao da povezem i preko USB i preko ETHERNET. Povezao preko USB a Ethernet mi ne treba. Koja je onda razlika u njima?

WIRELESS je i WLAN i FIRE WIRE[barem tako mislim] ali posebno je navedeno FIRE WIRE i ne WLAN vec WIRELESS A,B,G. Sta to znaci?

USB mi je jasno,jer sam povezan sa misem i ADSL om preko USB i sa printerom i MP3 pleyerom po potrebi ali me samo zanima cemu 4, kada ne radis sve te radnje odjednom. Da li mozda kod novih lap topova slusalice i mikrofon i kamera idu preko USB? Kod starog slusalice i mikrofon ne idu a za kameru ne znam.
Hvala Unapred
 
"Imam Compaq presario 700 i povezan sam na ADSL kablovima. Nameravam novi da kupim i da oba povezem bezicno na ADSL.
Pitanje je:da li compaq presario 700 ima tu mogucnost?"
Mislim da ima - proveri jos jednom s prodavcem - ako sam razumeo tvoja veza ide ovako : telefonska linija - ADSL modem - WIRELESS ROUTER - dva laptopa povezana na taj router.
"Ima na strani ulaz za kartice,ali ne znam kakve kartice moze da cita." To je za memorijske kartice (iz mp3,mobilnih,kamera itd.(SD,MMC,...kartice))
"Gledam lap top gde pise VGA-DA; USB 4x, FIRE WIRE-DA; CARD READER 4in1, WIRELESS Da,a,b,g; BLUETOOTH-NE; ETHERNET 10/100/1000.
Molim za objasnjenje tih karakteristika."
VGA - grafika, USB 4X - 4 USB-a ulaza, FIREWIRE - koliko znam koristi se za transfer tipa kada nakacis kameru recimo pa prebacujes snimak na kompjuter, CARD READER 4in1 - 4 vrste kartica cita (tipa MMC,SD itd ne znam tacno koje podrzava), WIRELESS - bezicno povezivanje i standardi, BLUETOOTH nema - povezivanje preko BLUETOOTH-a nema, ETHERNET - povezivanje preko LAN ili ti ETHERNET kartice je moguce - ima ETHERNET ulaz - za umrezavanje vise racunara ili prikljucenje na mrezu,10/100/1000 - su standardi tojest brzine.
"CARD READER jasno kaze citac kartica,ali kakvih?" - pise iznad
"Jedna je sigurno za bezicno povezivanje sa netom,ali koja? " ne nije - to je citac memorijskih kartica
"ADSL sam mogao da povezem i preko USB i preko ETHERNET. Povezao preko USB a Ethernet mi ne treba. Koja je onda razlika u njima?" Mislim da je ETHERNET prakticnija varijanta zbog uvek potrebnih USB portova.Ne znam dal ima razlike u brzini komunikacije izmedju USB porta i ETHERNET ulaza.
"WIRELESS je i WLAN i FIRE WIRE[barem tako mislim] ali posebno je navedeno FIRE WIRE i ne WLAN vec WIRELESS A,B,G. Sta to znaci?" - Pise iznad
"USB mi je jasno,jer sam povezan sa misem i ADSL om preko USB i sa printerom i MP3 pleyerom po potrebi ali me samo zanima cemu 4, kada ne radis sve te radnje odjednom." - USB portovi su uvek potrebni...recimo mis ti je uvek povezan i recimo radis nesto u wordu pa ti je i stampac povezan na USB i recimo takodje ti zatreba u tom trenutku za flash drive a mozes i kamericu il mp3 player da nakacis, ima mnooogooo USB uredjaja danas ... da ne bi stalno vadio uredjaje imas vise USB portova jednostavno...
"Da li mozda kod novih lap topova slusalice i mikrofon i kamera idu preko USB?" - Slusalice i mic obicno idu na audio ulaz (audio portove), kamera se povezuje preko pomenutog FIREWIRE-a ili preko USB-a, recimo fotoaparat ide preko USB-a uglavnom...
"Kod starog slusalice i mikrofon ne idu a za kameru ne znam." - kamera FIREWIRE ili USB

Inace moj savet ako malo znas engleski procesljaj malo wikipedia-u ima na tom sajtu objasnjeno podosta o standardima itd posto vidim da si pocetnik u svetu IT.

Pozdrav .....
 

Back
Top