BETANIJA

lillymoon:
dnevnik:
'Bezmalo 28.000 litara flaširane vode stiglo je u novosadsko porodilište za više od dva i po meseca akcije “Dnevnika” – “Voda za bebe”, koju su podržale kompanije „Knjaz Miloš”, “Minakva”, “Si end Si”, “Moja voda”, kao i akcionari “Minakve” AC “Broker”. “Dnevnik” je i u 2007. godini nastavio akciju i ona će trajati sve dok se situacija s vodom u novosadskom porodilištu potpuno ne sredi.


Tako kompanije nastavljaju da isporučuju porodilištu po 1.000 litara, što je dovoljno za trodnevne potrebe zaposlenih i pacijentkinja. Juče je “Si end Si“ darovao novih hiljadu litara “vode vode”. Do sada je “Minakva” dopremila 7.400 litara, „Moja voda“ 700 litara, “Si end Si” 6.500 litara, a „Knjaz Miloš” 13.000 litara.

Podsećamo na to da je akcija pokrenuta jer je u novosadskom porodilištu već deset meseci voda neispravna. Trudnice, porodilje i zaposleni piju samo flaširanu vodu, a bebe se i dalje kupaju u prokuvanoj. U Klinici za ginekologiju i akušerstvo svakodnavno leži oko 200 pacijentkinja ili tamo održavaju trudnoću, a blizu 200 zaposlenih brine o njihovom zdravlju. U ovoj zdravstvenoj ustanovi rađaju se deca iz svih vojvođanskih mesta.

Pozivamo proizvođače flaširane vode koji žele da učestvuju u našoj akciji da se jave redakciji “Novosadske hronike”, na telefone broj 021/421–674 i 021/528–765. D. Ig. – LJ. P. '
Valjda se zato Pera Ždera i ne pojavljuje, jer kao lice zaduženo za " mokri čvor " i ostalo u vezi vode u Betaniji, sada leži ili u Dubaiju ( sa potencijalnim debelim kamerdinerom, koga očekuje ! ) ili na Klisi !!! :-D
 
ja sam se u avgustu ove godine porodila u Betaniji. postojala je jedna zena koja je glavna sestra i koja mi je jako pomogla.povezal;a me je sa babicom koja je ceo porodjaj presedela pored mene i drzala me za ruku. a od toga je imala samo 200g kafe i cokoladu jer nije htela nista drugo. i babica i glavna sestra su me svaki dan obilazile i pomagale mi sta god mi je tebalo. uvece su mi nosille cerkicu da bi mogla da se naspavam. doktori su bili solidni,slabo sam ih gledala. a pomocno osoblje ne zainteresovano. ali sve u svemu bez te sestre ne znan sta bi. sve mi je stredila. posle mi je mesec dana dolazila kuci da mi kupa malu i sve sto treba.dan joj je 1000 dinara.ako imate mogucnosti dacu vam njen broj. divna je
 
E,moram da se nadovežem na priču.
Osoblje je ljubazno i dobro ali zavisi sve i od toga koliko ste spremne da ih "nagradite".
Hiljadu dinara po jednoj poseti porodilji?!Sramota!A šta sa onim ženama-porodicama koje to ne mogu da si priušte?:(
 
a mozda i jeste :D
najbolje je da proveris sa svojim lekarom koji ti prati trudnocu. on ti je najmerodavniji, a ne forum na krstarici :D

lep pozz

Naravno da cu da proverim sa svojim doktorom, cim budem otisla na kontrolu, vas cisto pitam da znam sta mi je ocekivati. Na kraju krajeva forum sluzi da razmenjujemo misljenja i cujemo tudja iskustva.... :)
 

Back
Top