Beskrajni SF, F & H kviz - druga sezona

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čestitke na pitanju. U početku mi je bilo nejasno ali je hint sve rekao.

Dan je u pravu: Dana je svog oca zvala Ahab a on nju Starbuck (likovi iz Mobi Dika).
Ko je Starbuck u BSG mislim da je svima poznato.
U drugom filmu (Star Trek II: The Wrath of Khan) čak se i u nekim trenucima vidi knjiga "Mobi Dik", a citat koji se pojavljuje je "to the last I grapple with thee; from Hell's heart I stab at thee; for hate's sake, I spit my last breath at thee."http://en.wikipedia.org/wiki/Star_Trek_II:_The_Wrath_of_Khan#cite_note-hinds-ahab-70

Ovo je samo pojašnjenje za one koji nisu pronašli i/ili znali ove podatke.
 
Eh, zapala me tužna dužnost...

Važno obaveštenje

Kao pokretač kviza i ispred nekoliko članova SF tima koji još učestvuju u njemu, želim da vas obavestim da smatramo drugu sezonu Beskrajnog SF, F & H kviza završenom.:sad2:

Treća sezona je otvorena na forumu SF tima gde možete odgovoriti na sledeće, 2537. pitanje.
Ovim kviz premeštamo sa Krste na naš sajt.
SF tim više neće pružati podršku kvizu ovde, što znači da tabela neće biti ažurirana, nećemo uskakati sa pitanjima ako neko zaboravi da ga postavi, nema više ukazivanja na povrede pravilnika i sl.

Hvala svim učesnicima na dosadašnjem doprinosu ovom jedinstvenom (u svetskim razmerama) kvizu SF žanra.

Želim vam svako dobro.
Živite dugo i napredujte.

Pozdrav od Dana555
 
Za sve učesnike koji su navikli da se ovde igraju, mogu sada da nastave u mnogo opuštenijoj atmosferi, ne moraju da brinu da ih neko ne zaskoči zbog pravopisnih tipfelera i izraza koji se ne koriste na našem govornom području.

Mada, u poslednje vreme se u kvizu vrtelo tek nekoliko istih učesnika tako da je sam po sebi postao suvislan.

Ako je neko za igru, neka postavi pitanje, a ako nije opet dobro :)
 
Ne volim nezavršene stvari. Zbog toga ću večeras ažurirati tabelu.
Svim učesnicima zahvaljujem na dosadašnjem druženju, a onima koji nastave ovde želim mnogo uspijeha.

(Dodatak: a možda i neću. Ponovo su poremećeni redni brojevi pitanja. Nakon odgovora na pitanje broj 2522 - strana 238 - Džek je postavio pitanje broj 2526 - strana 239 - tako da je stvarni broj pitanja manji za 3 - poslednje pitanje trebalo bi da je 2533 a sledeće 2534.)
 
Poslednja izmena:
Eh, zapala me tužna dužnost...

Važno obaveštenje

Kao pokretač kviza i ispred nekoliko članova SF tima koji još učestvuju u njemu, želim da vas obavestim da smatramo drugu sezonu Beskrajnog SF, F & H kviza završenom.:sad2:

Treća sezona je otvorena na forumu SF tima gde možete odgovoriti na sledeće, 2537. pitanje.
Ovim kviz premeštamo sa Krste na naš sajt.
SF tim više neće pružati podršku kvizu ovde, što znači da tabela neće biti ažurirana, nećemo uskakati sa pitanjima ako neko zaboravi da ga postavi, nema više ukazivanja na povrede pravilnika i sl.

Hvala svim učesnicima na dosadašnjem doprinosu ovom jedinstvenom (u svetskim razmerama) kvizu SF žanra.

Želim vam svako dobro.
Živite dugo i napredujte.

Pozdrav od Dana555

Što se tiče moderacije krstarice, kviz se nastavlja kao i do sada. a ako je problem, moderator će nastaviti sa ažuriranjem tabele ako je već situacija takva.

Pozdrav!

Ne volim nezavršene stvari. Zbog toga ću večeras ažurirati tabelu.
Svim učesnicima zahvaljujem na dosadašnjem druženju, a onima koji nastave ovde želim mnogo uspijeha.

(Dodatak: a možda i neću. Ponovo su poremećeni redni brojevi pitanja. Nakon odgovora na pitanje broj 2522 - strana 238 - Džek je postavio pitanje broj 2526 - strana 239 - tako da je stvarni broj pitanja manji za 3 - poslednje pitanje trebalo bi da je 2533 a sledeće 2534.)

Ispraviću ja ovo....
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top