BEOVIZIJA I EVROVIZIJA 2009

Na predstojećoj „Beoviziji“, koja će se održati 7. i 8. marta u Sava centru, nećemo gledati Natašu Bekvalac. Iako je u medijima najavljivana kao jedno od najzvučnijih imena na muzičkom festivalu na kome se bira predstavnik Srbije za „Evrosong“ u Moskvi, te izjavljivala da je „Beovizija“ veliki izazov i novi korak u njenoj karijeri, novosadska lepotica u poslednji čas je odustala od učešće i to, kako kažu organizatori festivala, zbog svoje porodične situacije.
Pesmu „Bili smo najlepši“, koju je Nataša trebalo da peva, na „Beoviziji“, ipak ćemo čuti. Pevaće je Ana Nikolić. Ovakva izmena je, kažu, u skladu sa propisima festivala.
Podsetimo, muziku i aranžman za „Bili smo najlepši“ napisao je Aleksandar Perišić Romario, a na tekst Marine Tucaković.
U želji da saznamo zašto se Nataša odrekla sna o eventualnom odlasku u Moskvu, pokušali smo da saznamo od njenog piara Miljane Zornić. Ona je u ime lepe Nate saopštila da je „Nataša u jednomesečnoj medijskoj pauzi“, što bi, valjda, trebalo da znači da ne želi da daje bilo kakve izjave za medije. Pa ni o odustajanju od „Beovizije“.
Sva je prilika da je Ani nenadano pružena još jedna prilika da se predstavi Evropi. Pre tri godine bila je na korak do toga. Njena pesma „Romale, romali“ bila je veoma zapažena i visoko plasirana (drugo mesto). Takođe, „Beovizija“ je za zgodnu Paraćinku do sada bila talična, budući da je upravo na ovom festivalu, pevajući „Januar“, dobila nagradu za debitanta godine.

Izvor : http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=15&status=jedna&vest=137552
 
Za sada izabrane pesme za Pesmu Evrovizije... ;)

albania-1.png
ALBANIJA: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
TURSKA: Hadise - Düm Tek Tek
B(J)ELORUSIJA: Pyotr Yelfimov - Eyes that never lie
CRNA GORA: Andrea Demirović - Just get out of my life
UJEDINJENO KRALJEVSTVO: Jade Ewen - My time
RUMUNIJA (RUMUNJSKA): Elena Gheorghe - The Balcan girls
FINSKA: Waldo's People - Lose control
DANSKA: Niels Brinck - Believe again
SLOVENIJA: Quartissimo - Love symphony
HOLANDIJA (NIZOZEMSKA): De Toppers - Shine
FRANCUSKA: Patricia Kaas - Et s'il fallait le faire
MAĐARSKA: Katya Tompos - Maganyos csonak
ANDORA: Susanna Georgi - La teva decisió
MALTA: Chiara - What if we
KIPAR (CIPAR): Christina Metaxa - Firefly
 
Isreno,nije mi ni zao za Natasu....ali mi je zao zato sto ce Ana pevati umesto nje,jer cura ocigledno nema pojma.Ato za Grandovce je cista glupost.Secam se kad su Blizanci pokusali nesto nalik ''Crazy sumer dance''-Flamingosa,pa su snimili neku glupost "Mambo jambo Serbiano" koja je prosla neocekivano lose...a oni je toliko hvalili...tako da,sto se Grandovca tice-PROPALA STVAR!
 
Predstavljanje učesnika u "Jutarnjem programu"
Od četvrtka, 12. februara, na programima RTS-a počeće predstavljanje izvođača i kompozicija koje će se takmičiti na festivalu "Beovizija 2009".

Počev od 12. februara, "Jutarnji program" RTS-a će narednih dvadeset dana posvetiti predstavljanju učesnika aktuelnog festivala "Beovizija 2009".

Svakog jutra u terminu od 8.45 gostovaće po jedan izvođač koji će nastupiti na ovogodišnjem takmičenju za izbor prestavnika Srbije na "Pesmi Evrovizije".

Uz gostovanje u studiju i razgovor sa izvođačima, u "Jutarnjem programu" ekskluzivno će biti emitovano po 30 sekundi svake kompozicije koja će se takmičiti na "Beoviziji".

Takođe, izvođači će gostovati i u emisiji "Žikina šarenica". Gosti će biti raspoređeni tako da svi budu predstavljeni u nekom od termina pomenute emisije, svake subote i nedelje do 7. marta, kada je polufinale festivala "Beovizija 2009
 
Za fanove OT


Sada se može sa sigurnošću reći koji su studenti konkurisali pesme za ESC.


Кristijan Jovanov – Nema da zboruvam ( Skopje fest 09)


Aleksandar Belov – Zastani solzi izbrisi (Skopje fest 09 )


Sonja Bakić - Ništa novo ( Beovizija 09 )


Danijel Pavlović i Milica Majstorović - Hejter ( Beovizija 09 )


Vukašin Brajić, Đorđe Gogov, Nikola Paunović i Nikola Sarić - Blagoslov za kraj ( Beovizija 09 )


Ana Bebić- Mrzim spore stvari ( Dora 09 )


Igor Cukrov - Lijepa Tana ( Dora 09 )


Nina Petković - Srce balkansko ( Montenegrosong 09 ) (Pobedila je Andrea Demirović)


Za sada se zna da Nina neće predstavljati CG i nije poznato kada će njena pesma biti puštena. Na predhodnim stranicama nalazi se link za preslušavanje svih pesam sa Dore(među njima i Anina i Igorova). Pesme sa Beovizije će biti predstavljene javnosti počev od sutra u narednih 20 dana.



----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SKOPJE FEST 2009

U svakom polufinalu će se natjecati po 16 natjecatelja, a po 8 njih će proći u finale. Finale će se održati 21. veljače.

Prvo polufinale, 19. veljače:

1. Kostadin Papa – Za nea postojam
2. Ana Simonovska – Dobar kraj
3. Аndrijana Ajnevska – Drvo bez kraj
4. Treta Dimeznija – Isto sto si ti
5. Risto Vodoliva – Mojot Tv
6. Verce Pandilovska – Severno od mene, Juzno od tebe
7. Dimitar Andonovski – Me pronajde ti
8. Risto Samardziev – 103 beli lebedi
9. Lili – Za kraj
10. Zarmena – Igraj so nas
11. Sleng – Gengsta oro
12. Emilija Gievska – Ptuvam niz vremeto
13. Proekt Makedonija – Poamlku Naivno
14. Daniel – Sila na ljubovta
15. Next Time – Nesto sto ke ostane
16. JAne Dunimaglovski – Gledas ne sum sam

Drugo polufinale, 20. veljače:

1. Dejan Trifunovski – Ljubovta doaga
2. Stefan Cvetkovski – Zemi se
3. Jasmina Dimitrovska – Na moe mesto
4. Filip Jordanovski – Volsebnik
5. Vlatko Ilievski – Najbogat na svet
6. Venera – Povtorno vljubena
7. Patnici – Nasmej se
8. Aleksandar Belov – Zastani solzi izbrisi
9. Kaliopi & Naum – Rum dum dum
10. Аmir Ibraimovski – Otvori go srceto
11. Бravo bend – Devojko
12. Vlatko Lozanovski – Blisku do mene
13. Pampersi – Zboguvanje
14. Rok Agresori – Ding dong
15. Nade Talevska – Dali mislsi na nas
16. Кristijan Jovanov – Nema da zboruvam






Ovde imate kratku retrospektivu svih pesama.





prvo polufinale:
 
Poslednja izmena:
ALBANIJA: Kejsi Tola - Më merr në ëndërr
TURSKA: Hadise - Düm Tek Tek
B(J)ELORUSIJA: Pyotr Yelfimov - Eyes that never lie
CRNA GORA: Andrea Demirović - Just get out of my life
UJEDINJENO KRALJEVSTVO: Jade Ewen - My time
RUMUNIJA (RUMUNJSKA): Elena Gheorghe - The Balcan girls
FINSKA: Waldo's People - Lose control
DANSKA: Niels Brinck - Believe again
SLOVENIJA: Quartissimo - Love symphony
HOLANDIJA (NIZOZEMSKA): De Toppers - Shine
FRANCUSKA: Patricia Kaas - Et s'il fallait le faire
MAĐARSKA: Katya Tompos - Maganyos csonak
ANDORA: Susanna Georgi - La teva decisió
MALTA: Chiara - What if we
KIPAR (CIPAR): Christina Metaxa - Firefly
ipak je Katya iz Madjarske odustala...
 

Danijel i Milica - hejter

hm...simpaticna pjesma ...

Pesmica i nije neka, ali je definitivno osvezenje. Kako mi se nije svidela ni Milicina pesma sa akademije, ni ova me ne osvaja preterano jer podseca nju. Voditelji su zesci kreteni kao i pitanja koja postavljaju, a ovo dvoje sanjivih ne pokazuju da su se nesto promenili od izlaska sa akademije (Danijel ne moze da iskulira ili "diplomatski" odgovori na iovako glupava pitanja, dok Milica ne deluje kao neka dama niti zvezda).
 
Ne razumem ljude,digli frku sto je Natasa Bekvalac dala pesmu Ani Nikolic da ona otpeva posto Nata nece doci iz privatnog razloga sto je razumjivo,a ovo vau Bekvalceva nece doci ajde sada da napravimo frku,pa bogte Natasa ima preca i vaznija posla nego da ide u Beoviziju.
 
Veceras su odabrani predstavnici nekoliko zemalja za Evroviziju (Jermenija, Island, Poljska a sveukupno skoro pola drzava je zavrsilo biranje pretstavnika). Od svih do sad izabranih pesama, jedna jedina me ne osvaja niti mi se toliko svidja da bih mogao vec sad da pretpostavim da bi mogla biti potencijalni pobednik. Jedno je sigruno, a to je da ce ovogodisnje takmicenje biti jedno od dosadnijih u poslednjih 5-6 godina, a da nama predstoji sansa da izaberemo neku normalnu i privlacnu pesmu. Sto se nase Beovizije tice, malo sam pesama i malo od pesama cuo da bih mogao ista da kazem, vec cekam ponedeljak.
 

Back
Top