Beotablet

MS Teams je dobra aplikacija za nastavu. Pretpotstavljam da je kupljena licenca, kako bi drugačije.
Mislim i da su ukinuli google pretragu da bi deci ograničili pristup sadržajima na internetu.
Sve u svemu, mi smo instalirali do kraja i tableti su ostali kod učiteljice, povremeno će ih nositi kući da napune baterije i rade za domaći što im kaže.
 
Ja sam ga aktivirao, ali onaj deo u BeoTablet aplikaciji za umrežavanje do toga nisam stigao, jer mi uvek zamrzne slika kada pokušam da udjem u BeoTablet aplikaciju, pokušao sam i da u podešavanjima ga oteram na fabrička podešavanja, i ušao mi je jedno u aplikaciju skenirao sam kod i posle toga je zablokirala aplikacija i opet isto. Jel ima neko ideju šta činiti? M10 HD gen 1
 
Ja sam ga aktivirao, ali onaj deo u BeoTablet aplikaciji za umrežavanje do toga nisam stigao, jer mi uvek zamrzne slika kada pokušam da udjem u BeoTablet aplikaciju, pokušao sam i da u podešavanjima ga oteram na fabrička podešavanja, i ušao mi je jedno u aplikaciju skenirao sam kod i posle toga je zablokirala aplikacija i opet isto. Jel ima neko ideju šta činiti? M10 HD gen 1
Treba ga restartovati, pre toga izlogovati se iz googla ako ste logovani.

Ako ne uspe, vrlo su uslužni na tel liniji 011 6553 699, meni su sve objasnili, čak smo zajedno sve instalirali (dok sam bila na vezi).
 
Evo sada sam uzeo da uradim azuriranje sa Android 9 na 10, mozda promeni situaciju.

Probacu ponovo da ga restartujem, i nisam ulogovan na google, tj. nisam se logovao uopste

Hvala na savetu, zvacu ako ne resim ili cu da vidim sa razrednom.
 
Evo sada sam uzeo da uradim azuriranje sa Android 9 na 10, mozda promeni situaciju.

Probacu ponovo da ga restartujem, i nisam ulogovan na google, tj. nisam se logovao uopste

Hvala na savetu, zvacu ako ne resim ili cu da vidim sa razrednom.
Izvinjavam se, ali treba zvati, nema veze to sa razrednom. Tamo rade ljudi (na tel) koji su opremljeni za sve tehničke nezgodacije... nastavnici u školi se u to ne razumeju na taj način. Oni će raditi samo primenu.
 
Kada se na BeoTabletu uradi instalacija u skladu sa dobijenim uputstvom, na raspolaganju je samo 20 aplikacija (u nekom modu 21 tj. pojavi se Kamera kao dodatna aplikacija), a dodatne aplikacije nije moguće instalisati. Neshvatljivo je da je učenicima onemogućeno da koriste: Gmail, Chrome, YouTube, kalendar i kalkulator.

Na BeoTabletu postoji Google Meet, ali nisam uspeo da ga koristim.

BeoTablet Browser ne može da pristupi čak ni sajtu Ministarstva prosvete (http://www.mpn.gov.rs). Kom god sajtu sam pokušao da pristupim, pojavila se poruka: "Pristup stranici nije dozvoljen".

Od pomenutih 20 aplikacija neke su na ćirilici, neke na latinici, a neke na engleskom.

U ovom trenutku, po mom subjektivnom mišljenju, jedina aplikacija na BeoTabletu koja ima upotrebnu vrednost je Google Classroom.
Ja nisam uspeo da pristupim ni sajtu mojaskola.rtsplaneta.rs, ali zato običnom rts.rs da :klap:
Inače još jedino od sajtova kojima sam uspeo da pristupim je bio petlja.org
 
Nisam davno ovde svracao pa sam kreirao novi nalog.
I kod mene u skoli se nista ne zna, nisam ni ukljcio tablet jer misim da 10" nece potrajati u decijim rukama duze od 2 meseca. Pitanje je dana kad ce pasti na ekran, imam vec citavo groblje tableta u kuci.
A ovo ako je neko pitao za "deaktivaciju", mozda da se izvadi sim kartica, ukine wifi, pa onda factory reset iz recovery i deinstall beotablet app.
Ponavljam, nisam uredjaj ni ukljucio jer ne zelim da nesto dam detetu pa uzmem jer se ispostavlja da u skoli pojma nemaju sta bi i kako. Koristili su GoogleClassrom proletos i GMeet ali sporadicno. Vise je to bilo domaci na mail, uradi, slikaj, vrati ...
 
Zaboravih da pitam, za koju sumu nas duze, jer zaista u "osiguranu" pise i da je osiguran od loma (cisto sumnjam), ali ne i od obicne kradje. Dakle vazi samo ako nedajboze nestane usled obijanja stana uz policijski zapisnik.
Vidim da je suma osiguranja oko 10-11 hiljada, sto ajd i nekako ako se nasom ili detetovom greskom nesto desi, platicu im tu sumu.
Mozda bi bilo interesantno da neko izveze te aplikacije koje se akivacijom instaliraju pa da se proba rade li tako instalirane uopste.
Nije mi jasan pristup uopste. Nastava je toliko razlicita, zavisi od nastavnika do nastavnika da se cudim da se pominje neko centralno mesto uopste.
 
I kod mene u skoli se nista ne zna, nisam ni ukljcio tablet jer misim da 10" nece potrajati u decijim rukama duze od 2 meseca. Pitanje je dana kad ce pasti na ekran, imam vec citavo groblje tableta u kuci.
Ponavljam, nisam uredjaj ni ukljucio jer ne zelim da nesto dam detetu pa uzmem jer se ispostavlja da u skoli pojma nemaju sta bi i kako. Koristili su GoogleClassrom proletos i GMeet ali sporadicno. Vise je to bilo domaci na mail, uradi, slikaj, vrati ...
U školi mog sina u Zemunu se sve zna, svi su instalirali aplikaciju, instalirali su se programi uz nju, tablet je ostao u školi, samo ga povremeno donose kući da napune baterije. Učiteljica je naredila da svaki tablet ima svoju futrolu sa imenom đaka... sve je u potpunom redu ), kaže moj sin.
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da pitam, za koju sumu nas duze, jer zaista u "osiguranu" pise i da je osiguran od loma (cisto sumnjam), ali ne i od obicne kradje. Dakle vazi samo ako nedajboze nestane usled obijanja stana uz policijski zapisnik.
Vidim da je suma osiguranja oko 10-11 hiljada, sto ajd i nekako ako se nasom ili detetovom greskom nesto desi, platicu im tu sumu.
Meni taj deo takođe nije jasan. Ko plaća ako npr detetu neko otme tablet? Verovatno roditelj, jer za običnu krađu nije osiguran.
Mozda bi bilo interesantno da neko izveze te aplikacije koje se akivacijom instaliraju pa da se proba rade li tako instalirane uopste.
Nije mi jasan pristup uopste. Nastava je toliko razlicita, zavisi od nastavnika do nastavnika da se cudim da se pominje neko centralno mesto uopste.
Ovaj deo nisam razumela. Ne znam da li nastavnici imaju neko uputstvo, ili se prosto neki nisu snašli u svemu tome.
 
Kod mene Hard Reset preko Recovery mode je uspeo nakon toga cim sam zavrsio pocetnu instalaciju pojavila se opet BeoTablet aplikacija ali uspeo sam da je obrisem pre nego sto se aktivirala nakon toga imao sam sve aplikacije i bio je skroz oktljucan, takodje ja sam dobio tablet od 10 inci.
Postovani, mozete li mi reci kako uraditi Hard reset preko Recovery mode-a?
 
Pozdrav!
Pokušavam da djetetu aktiviram Google Classroom na Lenovo 8'' Beotabletu. Ne uspjevam da pokrenem Google Classroom, dobijam poruke "Nešto nije u redu. Pokušajte kasnije".
Njegov nalog je vezan za Family Link koji ja nadgledam.(kada sam na tablet postavio svoj nalog, pokrenuo je podešavanje Google Classroom bez problema)

Postoji li neko rješenje? (osim otvaranja novog naloga djetetu, naravno)
Hvala.
 
@djuro13
Da bi dete moglo da se prijavi Google Classroom svog odeljenja, mora da koristi Google nalog dobijen od strane odeljenskog starešine. Ne možete vi samostalno da otvorite Google nalog i sa njim da pristupite odeljenju.

Obećane BESPLATNE digitalne udžbenike deca nisu dobila. Donja slika je isečak iz flajera koji je dobijen u koverti računa Infostana za jul 2021:

BESPLATNI_digitalni_udzbenici.jpg

Na temu udžbenika pročitajte sledeći članak koji je juče (22.10.2021.) objavljen: "Pretnje, potkupljivanje i monopol, verovali ili ne – na tržištu udžbenika" (https://rs.n1info.com/biznis/pretnje-potkupljivanje-i-monopol-verovali-ili-ne-na-trzistu-udzbenika/).

Mi roditelji stalno trebamo da insistiramo da dobijemo obećane BESPLATNE digitalne udžbenike, i da se stalno pozivamo na obećanje koje je dato od strane zamenika gradonačelnika.
 

Prilozi

  • BESPLATNI_digitalni_udzbenici.jpg
    BESPLATNI_digitalni_udzbenici.jpg
    42,9 KB · Pregleda: 32
@djuro13
Da bi dete moglo da se prijavi Google Classroom svog odeljenja, mora da koristi Google nalog dobijen od strane odeljenskog starešine. Ne možete vi samostalno da otvorite Google nalog i sa njim da pristupite odeljenju.

Obećane BESPLATNE digitalne udžbenike deca nisu dobila. Donja slika je isečak iz flajera koji je dobijen u koverti računa Infostana za jul 2021:

BESPLATNI_digitalni_udzbenici.jpg

Na temu udžbenika pročitajte sledeći članak koji je juče (22.10.2021.) objavljen: "Pretnje, potkupljivanje i monopol, verovali ili ne – na tržištu udžbenika" (https://rs.n1info.com/biznis/pretnje-potkupljivanje-i-monopol-verovali-ili-ne-na-trzistu-udzbenika/).

Mi roditelji stalno trebamo da insistiramo da dobijemo obećane BESPLATNE digitalne udžbenike, i da se stalno pozivamo na obećanje koje je dato od strane zamenika gradonačelnika.
Hvala Vam na odgovoru i dobroj volji.
Stvari u ovom slučaju stoje ovako - naša škola nikada nije djeci otvarala naloge (poznato mi je da u nekim školama to funkcioniše tako), već svaki nastavnik kreira classroom za sebe i šalje učenicima odgovarajući kod preko kojeg učenici koriste Google Classroom preko svojih ličnih Gmail naloga. U pitanju je "Kneginja Milica", na Novom Beogradu.
Dakle, koliko predmeta - toliko učionica sa toliko kodova, a nalozi su privatni...
Kontaktirao sam Beotablet - i oni nemaju rješenje. Svjesni su kolizije između naloga sa Family Link i upotrebe tableta - i jedino što mogu da predlože je da se na tabletu za pristup Google Classroom koristi neki novi Gmail nalog koji nije pokriven Family Link-om.
 
Ne znam kakav je ugovor koji potpisujete da preuzmete tablet ali s obzirom da je tablet besplatan verovatno da zapravo niste vlasnik uredjaja (neko gore rece da jeste posle 3 godine), ali meni to izgleda da taj uredjaj zaduzujete sto bi mi rekli - na revers. Jos mi je verovatnije da u ugovoru stoji da se morate pridrzavati pravlia upotrebe uredjaja, i na taj i takav tablet instalirati (ili ono sto bih ja pre ocekivao, dobiti preinstalirano) ono sto je vlasnik predvideo u svom planu da bude dozvoljeno.

Nije mi sasvim jasno da li kad se instalira ta BeoTablet aplikacija to automatski blokira ostatak Android sistema, ili je ostatak blokiran samo dok radi ta BeoTabled aplikacija? Nemam mogucnost da sa moje strane to nekako proverim, ali sam znatizeljan da formiram neko svoje misljenje o celoj toj ideji.
 
Ne znam kakav je ugovor koji potpisujete da preuzmete tablet ali s obzirom da je tablet besplatan verovatno da zapravo niste vlasnik uredjaja (neko gore rece da jeste posle 3 godine), ali meni to izgleda da taj uredjaj zaduzujete sto bi mi rekli - na revers. Jos mi je verovatnije da u ugovoru stoji da se morate pridrzavati pravlia upotrebe uredjaja, i na taj i takav tablet instalirati (ili ono sto bih ja pre ocekivao, dobiti preinstalirano) ono sto je vlasnik predvideo u svom planu da bude dozvoljeno.

Nije mi sasvim jasno da li kad se instalira ta BeoTablet aplikacija to automatski blokira ostatak Android sistema, ili je ostatak blokiran samo dok radi ta BeoTabled aplikacija? Nemam mogucnost da sa moje strane to nekako proverim, ali sam znatizeljan da formiram neko svoje misljenje o celoj toj ideji.
Da, u ugovoru stoji da je praktično tablet na reversu 3 godine, posle toga postaje privatno vlasništvo. Jeste, stoji i to da uređaj služi u funkciji nastave.

Kada se do kraja instalira Beotablet aplikacija potpuno se obriše sve što je prethodno bilo na uređaju, nema ni gugl naloga, sve su aplikacije obrisane osim tih 20tak. Nema više ni gugl pleja niti bilo koje za skidanje dodatnih aplikacija. Pretraživač ne može da pretražuje nedozvoljene sadržaje pa čak ni gugl. Verovatno da deca ne bi naišla na nešto problematično na internetu. Malo sam zaboravila šta sve ima jer tablet mog deteta je sve vreme u školi, učiteljica je tako tražila. Ne znam kako je kod drugih. Ali sećam se da imaju MS Teams, on je inače odličan koristimo ga na univerzitetu, imaju tu gugl učionicu, pdf,.. tako sve što su oni smatrali da je potrebno za nastavu.
 
Da, u ugovoru stoji da je praktično tablet na reversu 3 godine, posle toga postaje privatno vlasništvo. Jeste, stoji i to da uređaj služi u funkciji nastave.
-cut-
Hvala puno, potvrdili ste upravo ono sto sam sumnjao. Zatvoren sistem.

Odavde pa na dalje ide bujica pitanja... Ne ocekujem odgovore jer se mozda i ne znaju.

A sta se desava ako se ne slazete sa politikom vlasnika tableta? Mozda ne zelite da preuzmete revers za uredjaj koji nije pod vasom kontrolom... Sta se onda desava? - da li vam je dete uskraceno da koristi skolsku opremu? Zasto uopste roditelji potpisuju revers za ucilo koje obezbedjuje vlasnik na vrstu koriscenja, a skola koristi za obuku, pogotovo ako je ucilo, kao je to bilo i ranije, zadrzano od strane skole? Sustina pitanja je: koja je alternativa?
 
'Ne znam za šta im sad trebaju ti tableti. Možda da podelimo iskustva iz različitih škola? Šta rade na njima u školi?'

Siguran sam da skole imaju neku ideju kako da ih koriste ali ono sto meni pada napamet, ili za sta bi ih ja koristio, da deca rade na njima, kad bi mene neko pitao (a niko me ne pita :D):
  • da nauce nesto drugo sto moze da se radi na racunaru, osim igranja igrica ( ima i edukativnih igrica )
  • za citanje dostupnih knjiga, gledanje odabranog video materijala
  • pristup raznim enciklopedijama, recnicima i slicnim korisnim alatima
  • da imaju standardizovanu platformu za udaljeno ucestvovanje u virtualnoj ucionici (tableti imaju kameru, mikrofon i zvucnike i programe) - svi imaju isti uredjaj pa je lakse da se namesti da bude svima isto
  • da imaju virtualno prijavljivanje u virtualnu ucionicu zbog vodjenja evidencije i da imaju rezultate rada, bilo za ucenika bilo za roditelje
  • da preko nekog od chat sistema organizuju obavestavanje i povratne poruke oko organizovanja nastave bilo za decu bilo za roditelje
  • za nastavnike i ucitelje koji umeju da se snadju, moze i pravljenje kontrolnih zadataka bilo da su pitanja sa ogdovorima, za pisanje tekstualnih radova ili cak i nekih drugih vrsta radova, da ne kazem da nastavnik moze da stavi svoj materijal (koji nije nuzno udzbenik) - posle par godina laganog zidanja dobije se dovoljna kolicina materijala
  • ima odlicnih sistema za ucenje programiranja, matematike, za pravljenje muzike, i ko zna sta jos sto nije ni videlo udaljenu mogucnost da se nadje u zatvorenoj platformi
Otprilike pola ovoga moze na vec datom okljastarenom malo-mozgovnom vojno-policijskom zatvorenom sistemu (koji bi trebalo da bude tu da olaksa neke stvari a ne da ih iskomplikuje). Udzbenici su samo jedan deo cele price. Najvaznije od svega je da budu besplatni.... jel tako?
 

Back
Top