Beograd

djelaca

Početnik
Poruka
1
Bok svima,

Za par dana idem prvi put u Beograd, pa sam vas htjela pitati preporuke za dobru domaću hranu? Također, ne znam kako je sa taxiem, jeli moguce koristiti bolt/uber ili? Imate li za taxi neki savjet? I zadnje pitanje, placanje u eurima, jeli moguce? Ako ne, koju biste mjenjacnicu preporucili? Unaprijed hvalaa svimaa na odgovorima.
 
Nema placanja u eurima, gde naletis na menjacnicu u centru,samo nemoj po trznim centrima i tako nekim izolovanim jer deru,taxi opet moze da uleti neki derac a restorane opet je stvar ukusa ,zavisi gde odsedas pa tu u kraju se raspitaj
 
Bok svima,

Za par dana idem prvi put u Beograd, pa sam vas htjela pitati preporuke za dobru domaću hranu? Također, ne znam kako je sa taxiem, jeli moguce koristiti bolt/uber ili? Imate li za taxi neki savjet? I zadnje pitanje, placanje u eurima, jeli moguce? Ako ne, koju biste mjenjacnicu preporucili? Unaprijed hvalaa svimaa na odgovorima.
ZVanični sredni kurs je oko 117,2 već par godina u menjačnicama 116,5 uglavnom za 1€ do 117 u pojedinim. U principu na manje iznose ne znači ti ta razlika ništa u praksi tako da možeš menjati slobodno bilo gde. Najgori kursevi su u tržnim centrima i na aerodromu.
Koristi kartice slobodmo i atm.

Za restorane isprati tvoje zemljake:
https://youtube.com/@gastrotrazilica?si=ZVnUr35JMIPx7afM
Imaju dosta upisa iz Beograda i uglavnom se slažem sa njima.
Što se fast fooda tiče Ćirino drvce u ulici gladnih na nbg, savčić na dorćolu,ljuki u Zemunu...ima dosta realno toga, zavisi u kom si delu grada


Za taxi imamo CarGo koji je kao Uber nešto, a od taxi udruženja sve ti je lutrija realno, na kakvog naletiš.
 
Poslednja izmena:

Back
Top