Bdijte jer ne znate kada je čas

Pa eto, bdijte sada. Post vam daje odličnu priliku. Osim ako nije postao rutina, mehanički, naviknut,
dijete ili poštovanja običaja radi.
Uvodi se nešto novo u svakodevicu. Traži se da se ne zaboraviš ni nad mislima, ni nad rečima i
delima. Tako svako za sebe može videti koliko može i u kakvom se stanju nalazi.
 
pa ja sam uvek u dilemi cemu sve to, mislim budnost i post i ispravnost kad mozes da se pokajes, i sve ti bude oprosteno:)

- - - - - - - - - -

pritom, bdijte nije isto sto i budite budni
bdijte, poziva na oprez, na opasnost koja stize...kaze pazi!
da pise budite budni, to ima sasvim drugo znacenje, i to bi mi bilo ok..u smislu nemojte ziveti zavtorenih ociju, i zatvorenih srca u strahu i mraku..
otovorite oci, sagledajte lepotu oko sebe..sagledajte sebe, i svoje mogucnosti..ne tracite zo sto vam je dato..,
dobro jutro,svima, narocito postavljacici
.a vi , kako te?:heart:
 
pa ja sam uvek u dilemi cemu sve to, mislim budnost i post i ispravnost kad mozes da se pokajes, i sve ti bude oprosteno:)

- - - - - - - - - -

pritom, bdijte nije isto sto i budite budni
bdijte, poziva na oprez, na opasnost koja stize...kaze pazi!
da pise budite budni, to ima sasvim drugo znacenje, i to bi mi bilo ok..u smislu nemojte ziveti zavtorenih ociju, i zatvorenih srca u strahu i mraku..
otovorite oci, sagledajte lepotu oko sebe..sagledajte sebe, i svoje mogucnosti..ne tracite zo sto vam je dato..,
dobro jutro,svima, narocito postavljacici
.a vi , kako te?:heart:

Pozdav, bivša forumašice.

Budna si i pokušavaš da održiš to stanje. Bdiješ. To jeste neka vrsta napora, opreza.
Pazš na to da ne utoneš u san ponovo.

A sve su to samo reči, kojima smo dali pogrešna značenja. Moraš se zamisliti oko
toga. Šta to svi ti sledbenici raznih duhovnih učenja rade? Čemu sve to, ako je sve
već tako dato?

I ako ti je dobro, onda ništa. Kažu da tek kroz naprsli sud svetlost može da prodre.
 
Pozdav, bivša forumašice.

Budna si i pokušavaš da održiš to stanje. Bdiješ. To jeste neka vrsta napora, opreza.
Pazš na to da ne utoneš u san ponovo.

A sve su to samo reči, kojima smo dali pogrešna značenja. Moraš se zamisliti oko
toga. Šta to svi ti sledbenici raznih duhovnih učenja rade? Čemu sve to, ako je sve
već tako dato?

I ako ti je dobro, onda ništa. Kažu da tek kroz naprsli sud svetlost može da prodre.
a svetla ni slucajno u posudi vec nema?
:)
nije mi dobro, ja sam dupla devica, kako meni ikad moze da bude dobro?:mrgreen:
 
a svetla ni slucajno u posudi vec nema?
:)
nije mi dobro, ja sam dupla devica, kako meni ikad moze da bude dobro?:mrgreen:

Znaš kako sam ja to razumela.
Ta posuda je sistem ubeđenja, objašnjenja, navika. Mehanizam koji savršeno funkcioniše
u svakodnevnim aktivnostima. Svaki potres od spolja (stres) amortizuje, objasni i nastavlja
dalje. Što si inteligentnija, bolji sistem napraviš. Patnja je za budale. Ti nalaziš zadovoljstva.
I dobro si.

Nekada se desi malo jači stres. I njega ćeš objasniti, bez sumnje. Ali ne možeš tako brzo.
I tu se stvori neki prostor da se nešto vidi.

Kada ne bismo toliko žurili sa objašnjenjima i samoobmanama. Kada bismo mogli da
zastanemo i posmatramo. Ali mi to ne umemo.

Da postoji svetlost i unutra, ali ona mora da se sretne sa svetlošću od spolja. A mi tome
ne dajemo šansu.
 

Back
Top