Battlestar Galactica stigla i u Srbiju

Za ime bogova Kobola!
Sci Fi kanal je šokirao fanove najavom nove serije - Caprice - bazirane na motivima iz Battlestar Galactice. Sci Fi kanal naziva ovaj potencijalni novi show "prvom televizijskom naučno-fantastičnom porodičnom sagom", s glavnim tokom radnje koncentrisanim na istoriju familije Adama i početku stvaranja Cylonaca.

Kompletan tekst ovde




______________________________


www.bsg-serbia.cankoo.com - prvi domaći Battlestar Galactica web portal
 
JA sad imam pitanje.
Posto ne pratim redovno ovaj podforum propustio sam pilot epizode.
Ako neko moze da mi objasni da li te pilot epizode (i serije) imaju veze sa mini serijom koju sam skoro gledao na DIV-X-u?
Battlestar Galactica - The Miniseries (2004)
I ako ima da li serija ide kao nastavak te mini serije posto su kompletno unisteni i uputili su se ka Zemlji?
Ako je tako bice do jaja.
Sad sam nabavio i originalni Battlestar Galactica (1978 ) koji je verovatno produkt originalne serije koje se secam kao kroz maglu.
 
Dve pilot epizode koje su emitovane na RTS-u jesu mini-serija. (Battlestar Galactica - The Miniseries (2003)).

I da - Battlestar Galactica 2004 se direktno nadovezuje na mini-seriju, koja joj je poslužila kao uvod u radnju.
Ovde možeš da saznaš više o svim Galacticama koje su do sad snimljene.

Battlestar Galactica 1978 je zaseban projekat (prvi, originalni) i nema previše veze sa novom, re-imagined BSG. Većina ljudi koji su videli obe kažu da je nova neuporedivo bolja. Tome u prilog ide i činjenica da je nova BSG proglašena (mislim od Times-a) za jednu od 10 najboljih dramskih (a ne samo SF) serija ikad.

Znači, serija je čist kvalitet, hard-core SF. Svi koji vole taj žanr ne bi trebalo da je propuste. A i oni koji vole drame i thrillere, a ne smeta im SF milje.



______________________________


www.bsg-serbia.cankoo.com - prvi domaći Battlestar Galactica web portal
 
valjda cekaju da postanu JSS :lol:
A najverovatnije cekaju septembar mesec kad se zahuhtavaju nove programske seme jer tokom leta uvek idu reprize.
Ja licno mislim da najvise zeza Rober Nemcek.
Ja se secam jos kad je na pinku bio pricao je kako imaju brdo serija i da nemaju bukvalno kad da ih puste (mislim da je cak u jednom trenutku spomenuo citav serijal galactice)
Secam se kad je Beverli Hils serija bila hit oni su je prikazivali. Onda je prekinuto bilo prikazivanje dok ne stigne valjda poslednji ili poslednja 2 ciklusa. On je dosao na tv (tad su u jutarnjem programu imali emisiju o programu i dolazili su urednici i pricali o emisijama) i rekao je da su kupili te serije ali da imaju problem da se odluce da li da repriziraju sve pa onda ta dva najnovija ciklusa ili samo da puste ta dva. E ta dva zadnja ciklusa mislim da nikad nisu bili pusteni :lol:
 
Šta??? :shock: Ohohohoho. :lol:
Da, verovatno je zato širom sveta mahom proglašavaju najboljom SF serijom svih vremena. Prijatelju, izvini, ali ti očigledno nemaš pojma o SF-u. Dobronameran savet: nemoj da zamaraš mozak novom BSG, teško je to štivo za tebe. Bolje pređi na "Lude sedamdesete" i "Will and Grace".
Beem him up, Scotty. :lol:



Nagrade koje je osvojila nova Battlestar Galactica:

Hugo Awards
The Hugo Award is presented each year in recognition of outstanding work in science fiction. They are given for the best science fiction or fantasy stories of the previous year and the awards are handed out at the annual

- 2005 Hugo Awards
Winner: The first season premiere episode, "33", for Best Dramatic Presentation, Short Form
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Peabody Award
The Peabody Awards are annual international awards given for excellence in radio and television broadcasting and cable television. The awards are generally regarded as "the most prestigious awards within the fields of broadcast journalism, documentary making, educational programming, children's programming, and entertainment."

- 2006 Peabody Awards
Winner: Battlestar Galactica and Sci Fi Channel received a 2006 Peabody Award for its "revitalized sci-fi television with its parallax considerations of politics, religion, sex, even what it means to be human." Press release of winners
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Visual Effects Society Awards

- 2004 2nd Annual VES Awards
Winner: Zoic Studios for Outstanding Visual Effects in a Television Miniseries, Movie or a Special, Miniseries

- 2006 4th Annual VES Awards
Winner: Zoic Studios for Outstanding Animated Character in a Live Action Broadcast Program, Commercial, or Music Video, "Episode 203, 'Fragged'", "Cylon Centurion"
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

The Academy of Science Fiction Fantasy & Horror Films Awards
The Saturn Award is an award presented annually by the Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films to honor the top works in science fiction, fantasy, and horror in film, television, and home video.

- 2006 32nd Annual Awards
Winner: Battlestar Galactica TV Series, Sci-Fi Channel, for Best Syndicated/Cable Television Series
Winner: James Callis as Gaius Baltar, for Best Supporting Actor on Television
Winner: Katee Sackhoff as Kara "Starbuck" Thrace, for Best Supporting Actress on Television
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Leo Awards

- 2006 Leo Awards
Winner: Tricia Helfer in Battlestar Galactica episode "Pegasus" for Best Lead Performance By A Female in a Dramatic Series
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2005:
- American Film Institute's top 10 Television shows of the year 2005
- Time Magazine's Best of 2005: Television (Position: #1) [1]

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


__________________________
Novo na BSG Serbia sajtu - Battlestar Galactica KVIZ
 
bsg-serbia:
Nagrade koje je osvojila nova Battlestar Galactica:

Hugo Awards
The Hugo Award is presented each year in recognition of outstanding work in science fiction. They are given for the best science fiction or fantasy stories of the previous year and the awards are handed out at the annual

- 2005 Hugo Awards
Winner: The first season premiere episode, "33", for Best Dramatic Presentation, Short Form
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Опа...Сад сам већ импресиониран...Све што добије Хуга јесте одлично,чак и ако се теби лично не свиђа :-D Али серија је супер :-D
 
Friend:
Seriju cu da pratim al mi se ne svidj tvoj komentar (bsg-serbia). Sto bi SF bio za intelektualce,a humoristicke serije za maloumnike?

Зато што су СФ писци "научници са мало више маште"-мислим да је Кларк рекао ово.Хумористичке серије,служе у суштини за опуштање,а има и оних које су за малоумнике.Не брини нико ти не дира пријатеље и оне гејеве вилогрејс :) Мада их ја лично не волим :-)
 
Friend:
Sto bi SF bio za intelektualce,a humoristicke serije za maloumnike?

Nisam rekao da su humorističke serije za maloumnike, već sam naveo te dve zato što za uspešno praćenje njihovog sadržaja nije potrebno da čovek ima više od 5-6 aktivnih moždanih ćelija, dok je za nBSG potrebno da se malo više intelektualno angažuje. Takođe, nisu sve humorističke serije "lake", imaš Simpsonove, South park i još neke koje takođe, za puno uživanje i razumevanje, zahtevaju određeni intelektualni angažman.


A kad neko kaže da je nBSG loše odrađena serija, onda je očigledno koja vrsta zabave je pogodnija za njegov intelektualni profil.





________________________________________

www.bsg-serbia.cankoo.com - prvi domaći Battlestar Galactica web portal
 

Back
Top