BATINE KOJE SE PAMTE!

"što sam je namlatila?"
Valjda zbog više stvari sve zajedno,najverovatnije zato što mi je ta osoba išla na "živac" još od pre pa sam čekala samo razlog!
On naravno,ne bi to uradila da nisam bila sigurna u njegovo opredeljenje,jer da je hteo da bude sa njom ja nikad više ne bi posle toga bila sa njim.Bio je tip koji je znao šta hoće!
"hteo je da ostanem pored nje"
Slučajna greška u pisanju koju nisam primetila.Trebalo je da napišem "njega".Izvinjavam se!!!
 
Joj secam se jednom da me mama tukla po dupetu dok je ruka nije zabolela :-D
Danima sam se igrala sa sibicama, na terasi koja je imala ipak drvenih polica... i danima sam tvrdila da ne znam poreklo sibica i sumnjala na komsiju... i sve tako dok nakon nekoliko nedelja nije shvatila da sam piroman, jer sam na vikendici sprljila trepavice, kosu i istopila gumene cizme samo piljeci tako fascinirano u vatru :-D
Joj kad me na'vatala na terasi jednom! Ako je stvarno, trebalo je i ranije :-D
Tata me nikad nije tukao... stvarno je pregrub i verovatno bi mi glavu otfikario da mi je samo cusku opalio, ali s druge strane "sad cemo da vidimo sta ce tata da kaze na ovo".... auuu sto sam vise volela te njene batine nego sta ce tata da kaze ;-)
 
He, ja pamtim batine koje je jedan lik dobio od mene... Prob'o je da me u'vati za dupe i dobio je martinakma po nogama od mene... Jadnicak, posle mi ga je bilo zao :mrgreen: Ali ipak, zasluzio je :mrgreen:
A ja sam batine dobila ukupno pet puta u zivotu... I sve iz glupih razloga...
 
Mene je mama tukla za svaku sitnicu kad sam bila mala i stalno me je kaznjavala! Secam ko da je juce bilo kad sam imala 5 godina, kad mi se zgadila musaka, i ja pametna strpala tu musaku u neki casopis, i te veceri mama uzima casopis da cita, ono samo krompiri ispadaju sa stranica. Kakve sam batine popila tad, uh...!!!
 
u brate batine mu zvuce ko neshto pedagoshki....... al ono kao izliv besa pa te shutiraju... ne znam... kao kriv si za ono shto ti se desava... ?

ne znam mozhda su batine ok u nekim trenucima samo sto se zloupotrebljavaju ... ja cu da ih zloupotrebljavam hihehiehieh

tipa kad dresiras kera moras da ga tresnes kad niej ok ali ne smes da se izivljavas..?? steta sto se sva sranja prenose generacijski....

hahaha musaka
 
Ja ni sama neznam koliko sam čuški dobila od mame kad sam bila dete.Od tate ne toliko,obično kad dodje iz 3 smene,a ja i moj buraz se počnemo svadjati.I to dobijali smo batine vojnim kaišem.Uh kad se setim!
Ali moram da priznam da je više dobio buraz, jer ja sam znala da pobegnem,a on je dobio batine zbog mene što sam pobegla jer nisam htela da pridjem!:(
Ja sam moju decu pre tukla više,ali sad više vičem i kažnjavam.
Sad dokle kucam ovaj post ćerka mi je dala komentar i moram da ga podelim sa vama:
-Bolje da dobijem batine nego kaznu.Batine brzo prodju,a kazna nikad da prodje!(ćerka ima 10 godina i 4 je razred)
 
Sve batine kojie sam dobio u zivotu ucinilu se me bolji i jacim covekom. Ne secam se kada sam poslednji put udario svoje dete. Uglavnom deu vaspitama po principu "nagrada-kazna". Cini mi se da je to ok. Bar tako deluje. Inace secam se nekoliko zavaljenih zastokih udaraca sa caletove strane dok sam bio mladji. I to onako pred celim komsilukom. Izdrzao sam junacki. :D Kao i nekoliko zestokih shibanja sa bratom,kad smo bili mladji. To su bile tuce "sa stitom ili ne njemu",za ponos i slavu. :D
 
Mama me redovno mlavila. A ja tiha, mirna a sve teram po svom. Priređivala sam joj takve shokove da je žena dobro ostala normalna. Rekla mi je jednom prilikom da ću videti kako je to kada budem imala svoje dete, shto je meni bilo smeshno..ali, shvatila sam strah, paniku, shok onog trena kad mi se sin sa dve i po godine sakrio i nije hteo da se odazove na moje dozivanje koje je iz sekunda u sekund bilo sve paničnije.
Sin mi je bolji od mene ( nikad nisam dozvolila sebi da budem kao moja mama ) i delila sam mu kazne u prolazu, jer mene je mama batinala par puta jer nije htela da me saslusha, krivila me a neko drugi je bio krivac. Samo, nisam bila cinkara pa sam izvukla deblji kraj. Takve batine ostaju u sećanju jer te boli dusha vishe nego g.za ili obraz. Pogotovo kad si nabeđen za neshto za shta nisi kriv. :)
 
Штоо? Зар не желиш да постане бољи и јачи човек као ти?
Naravno da zelim. Ali problemu pristupam na drugaciji nacin. Danas je potrebno znati nepodlegati pritisku. U moje vreme je bilo drugacije-kako matorci kazu.:D Ako mu zabranim da igra playstation zbog losih ocena ili zasto sto nesto nije uradio kako treba,veca kazna mu ne treba. To je isto kao sto je moj otac meni lupao shamare. Jer batine su "jeftine". Ja sam bio u fazonu da kao dete svesno radim lose stvari,jer znam da cu da istrpim batine i boli me uvo.Ali mi je najgore bilo da mi ne daju da idem napolje da se igram ili da gledam nesto na TVu. Znam gde su mi deca tanka,pa zato ih tu i gadjam. Tako da ako kod dece urodim odredjeni nivo samosvesti i samodiscipline-na ovaj nacin-postace bolji i jaci ljudi. Svako ko je samodisciplinovan je jak i tesko podleze pritisku,a to znaci da je i bolji covek.
 
Batine nikad nisu resenje za vaspitavanje dece... I onaj koji to podrzava je malo otisao u out...
A ovako... tuca nije lose sredstvo za sporazumevanje... naravno kada onda druga strana tera na moju stetu...

Tako sam se kao klinac pobio sa jednim deckom... on je meni zajeb'o usnu... ali sam ga zato gurnuo i pocepao mu glavu u beton... :D

Jednostavno... necu da trpim nepravdu... dosta sam je trpeo...
Bas me briga da li je ovo u redu ili nije... ali svako ko ugrozava mene i moje interese mora da dobije ono sto zaslujuje...:D
 
Ja pamtim sve batine , jer sam ih sve dobijala nepravedeno i za gluposti. Danas sam roditelj ne mogu da se nacudim glupostima koje je moj tata uzimao meni za zlo , iti ti zbog cega sam ih dobijala. A sada kad samo podignem ton na dete taj isti batinas me opominje da to ne radim.

Sve to je tako pateticno...

Na žalost delim Mirkinu sudbinu apsolutno.:(
A sa sestrom sam se tukla zlo jedno. Sećam se jednom kad sam je jurila oko stola zbog ko zna čega, a ona mladja pa pokretnija ne mogu da je uhvatim. A na stolu tatina pepeljara ogromna ne znam od kog materijala al ima jedno 700 gr u njoj, i pored baba obrala zelen paradajz iz bašte. Dosetim se ja, kad već ne mogu da je stignem ajd da je makar gadjam, ukapira i ona šta smeram i pomisli u sebi -bože molim te samo da izabere paradajz-. I jesam, nešto mi ona piksla bila mnoooogo teška. Pogodim je u plećku i 10 dana joj je bilo modro baš baš. He, he baš smo se lemale. Ustvari ja sam lemala nju kao starija a ona se služila podlim trikovima, zaključa mi vrata pa me ne pusti do 5 min dok mama ne stigne.
 
Na žalost delim Mirkinu sudbinu apsolutno.:(
A sa sestrom sam se tukla zlo jedno. Sećam se jednom kad sam je jurila oko stola zbog ko zna čega, a ona mladja pa pokretnija ne mogu da je uhvatim. A na stolu tatina pepeljara ogromna ne znam od kog materijala al ima jedno 700 gr u njoj, i pored baba obrala zelen paradajz iz bašte. Dosetim se ja, kad već ne mogu da je stignem ajd da je makar gadjam, ukapira i ona šta smeram i pomisli u sebi -bože molim te samo da izabere paradajz-. I jesam, nešto mi ona piksla bila mnoooogo teška. Pogodim je u plećku i 10 dana joj je bilo modro baš baš. He, he baš smo se lemale. Ustvari ja sam lemala nju kao starija a ona se služila podlim trikovima, zaključa mi vrata pa me ne pusti do 5 min dok mama ne stigne.

Mene brat zakljucavao na terasu dok mama ne dodje sa posla...:lol:
 
Kakve sam ja batine videla jednom ispred jedne diskotete!!! Bar desetoro budala je shutiralo jednog dechka u stomak (ili zeludac, nisam bash sigurna) shto su jache mogli, a onda su ga ostavili da lezi na zemlji. Sve se to u roku od desetak minuta, dok sam chekala drugaricu da izadje iz wc-a kako bi otishle na neko drugo mesto, odigralo pred mojim ochima, a nishta nisam smela da uradim... Ne samo da su ga ostavili da lezi, nego su ga, kad su prestali da ga shutiraju, uhvatili za noge i ruke i bukvalno bacili u stranu...
 
Kakve sam ja batine videla jednom ispred jedne diskoteke!!! Bar desetoro budala je shutiralo jednog dechka u stomak (ili zeludac, nisam bash sigurna) shto su jache mogli, a onda su ga ostavili da lezi na zemlji. Sve se to u roku od desetak minuta, dok sam chekala drugaricu da izadje iz wc-a kako bi otishle na neko drugo mesto, odigralo pred mojim ochima, a nishta nisam smela da uradim... Ne samo da su ga ostavili da lezi, nego su ga, kad su prestali da ga shutiraju, uhvatili za noge i ruke i bukvalno bacili u stranu...
 
Kakve sam ja batine videla jednom ispred jedne diskoteke!!! Bar desetoro budala je shutiralo jednog dechka u stomak (ili zeludac, nisam bash sigurna) shto su jache mogli, a onda su ga ostavili da lezi na zemlji. Sve se to u roku od desetak minuta, dok sam chekala drugaricu da izadje iz wc-a kako bi otishle na neko drugo mesto, odigralo pred mojim ochima, a nishta nisam smela da uradim... Ne samo da su ga ostavili da lezi, nego su ga, kad su prestali da ga shutiraju, uhvatili za noge i ruke i bukvalno bacili u stranu...
 
Majka me nikada nije udarila. Otac jeste par puta, ali tako da se secam u detalje svakog udarca. Svaki put je bilo potpuno neopravdano (svaki put je pre toga pio) i povredilo me (ne fizicki, koliko ta nepravda). Oprostila sam mu pre par godina kada sam krisom cula kako svom prijatelju prica koliko mu je tesko sto je to radio.
Cale ne pije vec 6 godina.
 
Ja kao malo dete sam bila jako nemirna i radoznala, a batine sam dobijala jer sam mnogo volela da se penjem po drvecu, bez obzira koliko je visoko.....ma tukli su me i otac i majka
a i brat i ja smo se medjusobno tukli....
Zato ja moju decu niti tucem niti kaznjavam vec samo povisim malo glas i to je to...
Mislim da roditelji moraju da se upitaju zasto tuku decu, i bilo bih dobro da se to u nasoj Srbiji zabrani, vise mi dodje kao da ih namerno kaznjavaju i tuku, ...
Pre neki dan sam bila svedok gledajuci majku i oca jednog decaka, kome su pricali u hodniku zgrade i udarali ga svo vreme neizmenicno po glavi, (oboje podjednako), a on je sirotan samo sagnuo glavu i cutao, nekoliko puta sam kao izlazila u hodnik samo da bi prestali ali zaneti svemu nisu prestajali, verujte jako zalosno pa sta god da je to dete krivo i zato sam za Zabranu da se deca tuku[/B]...
 

Back
Top