bastovanstvo - ideje i saveti

mari47

Stara legenda
Poruka
94.293
a kako se odrzava kada poraste i da li mora u bastu da ide ili moze u neku vecu saksiju?

Nisam imala kalu...ali saznala sam ovo!
Krtolu posaditi u saksiju, ne previše duboko...čak plitko. Klijanje traje mesec dana....Ne voli direktno sunce...Kad se formira, može se preneti u baštu....opet senovito mesto. Zalivati obilnije u toku cvetanja....zimi ponovo u saksiju....Ima ih dvogodišnjih, trogodišnjih i višegodišnjih...I u bojama: bela, žuta, crvena....Ja sam na neto našla ovaj primerak

m8fa8n.jpg

slogi

Aktivan član
Poruka
1.007
...pre mesec dana donela krtole kala iz Holandije, žute boje su i evo šta piše na kesi: sade se na rastojanju od 15cm, na dubini od 10cm, u aprilu ili maju da bi cvetale jula ili avgusta. Ja ću moje posaditi u saksije...:bye:

super,ja sam nasla cvecaru u kojoj imaju krtole ali samo u roze i u zutoj bojhi, volela bih jos da nadjem i belu. nameravam da to bude rodjendanski poklon pa cu ali posto je rodjendan vec za 10-tak dana kupicu zemlje saksije i sadnice pa neka ih ona gaji...

mari47

Stara legenda
Poruka
94.293
ima li neko iskustva sa bashtenskim fontanama?
manjim?
kakve pumpe tu treba da idu, je l pokushavao neko da napravi sam?
moja mama bi neshto pokushala, ali ne zna kolika joj pumpa treba, koje performanse :) da tako kazem treba da ima...
i gde kupiti to, kako se krecu cene...
svako iskustvo je dobro doshlo:)

Neznam gde živiš Majče...ali sam vidjala gotove fontanice, manje...vlasnica sam jedne takve...I nije preskupa, zimi je onosim u sobu :)
Nego, imaš ovde temu Vrtna keramika....pogledaj...možda ti sine kakva ideja :)

gost 171789

Elita
Poruka
16.594
Neznam gde živiš Majče...ali sam vidjala gotove fontanice, manje...vlasnica sam jedne takve...I nije preskupa, zimi je onosim u sobu :)
Nego, imaš ovde temu Vrtna keramika....pogledaj...možda ti sine kakva ideja :)

imamo sobnu:)
fora je u tome shto mama bash voli da sredjuje bashticu i sve oko toga, pa hoce sama da napravi jezerce i fontanicu neku malu kod jezerceta:mrgreen:

slogi

Aktivan član
Poruka
1.007
pretpostavljam da znate ali evo korisne informacije za one koji zive u Beogradu ili ce se ovih dana naci u njemu - na Trgu Nikole Pasica u toku je izlozba cveca, trajace do nedelje do 15h. Ima i jedna tezga koja prodaje fontane, ko se interesovao eto.
Cini mi se da je prosle godine bila mnogo veca ponuda

david.007

Zainteresovan član
Poruka
426
Aaaaaaaa....:dash: Izvinte al svi ste u krivu... Adam..eva.. To su dve razlicite vrste a to ocemu nalence prica (sa rasecenim listovima) je monstera treca vrsta... Takozvano "plakanje" je gutacija i nije nikakav fenomen niti je povezano sa blizinom druge biljke.. ja se secam da smo to ucili i u osnovnoj al neki i pored interneta ostaju ubedjenja kao nashe bake:confused:....

nalence

Aktivan član
Poruka
1.896
E ma nisam ni mislila da ono nece plakati pored Eve, samo znam kod jedne zene kao mala kada sam isla gledala sam biljke jer su mi privukle paznju svojom velicinom, jer moja baka je imala uglavnom neke male, pa su mi eto bile zanimljive i tako pitah zenu kako se zovu i ona mi je rekla da su Adam i Eva koje uvek stoje zajedno , jel zbog imena imaju tu povezanost sta li je , inace nisam ni znala da Adam place.:roll: A da bake su nam cudo,ali nezamenljivo na svu srecu,inace kakav internet one same krste biljku tako da svaka biljka ima vise imena, po nekada sam zbunjena jer ne znam o cemu je rec :hahaha:

MOZAIK TREŠNJA

Početnik
Poruka
9
ima li neko iskustva sa bashtenskim fontanama?
manjim?
kakve pumpe tu treba da idu, je l pokushavao neko da napravi sam?
moja mama bi neshto pokushala, ali ne zna kolika joj pumpa treba, koje performanse :) da tako kazem treba da ima...
i gde kupiti to, kako se krecu cene...
svako iskustvo je dobro doshlo:)

Pozdrav,vidim da se interesuješ za fontane ja sam kupila veoma interesantnu sa patuljcima u Bašti imaju objekete po Beogradu njihov sajt je www.basta.co.rs,imaju svašta za baštovanstvo.Fontana je super imaš i pumpu u kompletu može da se drži unutra i napolju fontana.Kupila sam još par sitnica uz fontanu limene kantice u roze i zelenoj boji ,mali baštenski alat i saksije terakot.:bye:

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.