Banke sperme

Da li biste se odvažili oploditi se spermom iz banke sperme?

  • Da, bih.

  • Ne, ne bih.

  • Možda bih.

  • Možda ne bih.


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Disko Kauč

Elita
Poruka
24.591
Šta mislite o ovom vidu impregnacije? Da li ste podržavajući?
Ako žena želi da bude majka a nema adekvatnog do nikakvog partnera koji bi joj to omogućio možda je ovo dobro rešenje.
Partnera može i kasnije da nađe.
Šta znate o ovim bankama u Srbiji?
Mislite li da bi vas okruženje gledalo čudno?
Da li bi vam bilo prijatno pred detetom kada pita ko je tata?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Banke sperme kod nas nema. Najbliža je mislim u severnoj makedoniji.
Kada sam se ja za njih raspitovala pre 15tak god, ginekolog mi reče da ima u poljskoj ili češkoj, zaboravila sam.
Meni je u redu, e sad za dete jeste nezgodno nemati jednog roditelja, ali ga može i imati ako se žena kasnije uda.
I jako skupo, takođe.Msm, da mnogi naši ljudi to sebi ne mogu priuštiti, bez nekih većih odricanja.
Inače, msm da je to prilično dobra stvar, ako zanemarimo vaspitno-roditeljski element("kad dete pita gde je tata ili zašto ga nema"). Razlog je taj što se dobija kvalitetan genetski materijal, jer ne može baš svako biti doner sperme.
Podrazumeva se i da dete kasnije ne može saznati istinu o svom poreklu(za ovo poslednje nisam sigurna ,kako je regulisano)
 
Poslednja izmena:
Sad se postavlja pitanje zašto je skupo? Deo novca ide donoru, a deo za sva istraživanja genetskog materijala... I čuvanje. I zaradu naravno.
Tako je! Čuvanje genetskog materijala iziskuje velike troškove.Kao kad žene zamrzava svoje jajne ćelije, pa onda plaća naknadu za održavanje svog genetskog materijala (ali njime može kasnije i "trgovati").
 
Što se roditeljstva tiče, to i nije veliki problem. Roditelj je osoba koja odgaja dete, a geni su samo geni. O tome bi se više trebalo pisati.

Neki ljudi imaju loše gene. Poznajem ženu koja sad ima 37 i koja je ostala bez dece jer je njen rođeni brat šizofreničar pa nije htela da ima dete sa tim rizikom. Ako ga usvoji dete je njeno... Jer je ona zdrava i prava. Međutim kod nas ljudi više doživljavaju roditeljstvo kao biološku stvar.
 
Što se roditeljstva tiče, to i nije veliki problem. Roditelj je osoba koja odgaja dete, a geni su samo geni. O tome bi se više trebalo pisati.

Neki ljudi imaju loše gene. Poznajem ženu koja sad ima 37 i koja je ostala bez dece jer je njen rođeni brat šizofreničar pa nije htela da ima dete sa tim rizikom. Ako ga usvoji dete je njeno... Jer je ona zdrava i prava. Međutim kod nas ljudi više doživljavaju roditeljstva kao biološku stvar.
Slažem se,...u principu po meni je banka sperme bolja opcija, nego rođenje dece sa lošom genetikom.Ofc, to je samo mišljenje.
Othervise,...za sada ostaje kao mana ,to da je privilegija dobrostojećih.
 
Slažem se,...u principu po meni je banka sperme bolja opcija, nego rođenje dece sa lošom genetikom.Ofc, to je samo mišljenje.
Othervise,...za sada ostaje kao mana ,to da je privilegija dobrostojećih.
Sad videh, moj primer u vezi sa ženom sa lošim genima i nije za ovu temu, jer su njeni geni loši. To može ako su od muškarca... Nevezano od toga, roditelj je onaj koji odgaja dete, to sam htela reći)
 
Što se roditeljstva tiče, to i nije veliki problem. Roditelj je osoba koja odgaja dete, a geni su samo geni. O tome bi se više trebalo pisati.

Neki ljudi imaju loše gene. Poznajem ženu koja sad ima 37 i koja je ostala bez dece jer je njen rođeni brat šizofreničar pa nije htela da ima dete sa tim rizikom. Ako ga usvoji dete je njeno... Jer je ona zdrava i prava. Međutim kod nas ljudi više doživljavaju roditeljstvo kao biološku stvar.
Msm,...da to sada i ne mora tako.Postoje genetski skeneri, gde se pouzdano može utvrditi vrsta takvih rizika na plod.Ali, razumem zašto nije htela rizikovati (jer bi na taj skener, onda bila upućena svaka sl.generacija)
 
Sad videh, moj primer u vezi sa ženom sa lošim genima i nije za ovu temu, jer su njeni geni loši. To može ako su od muškarca... Nevezano od toga, roditelj je onaj koji odgaja dete, to sam htela reći)
Ok,...nije htela rizikovati zbog svojih loših gena.
Dete nasleđuje genetski materijal od oba roditelja.
Msm, da se ljudi više odlučuje za banku sperme upravo iz razloga koje si ti navela u svom primeru, nego zbog reprodukcije kao želje za potomstvom.
 
Ja ne bih.Verujem u medicinu i svu tu nauku koja je prilično otišla daleko na tom polju, ali ne vidim poentu stvari.
Radije bih sa partnerom usvojila zdravo dete, nego da se odlučim za banku sperme.Ako je roditeljstvo i porodica poenta priče, a ne genetski materijal.Po meni jeste!
 

Back
Top