Baja Mali Knindža

Vidim da vrlo strasno braniš dobrovoljnog davaoca, ali tuđe krvi. Takvi su gurali tuđu decu da poginu zarad sopstvene koristi. Neko za vreme rata kao ratni, a neko posle rata kao poratni profiter. Nije to ništa strašno, ima dosta ljudi koji su žedni krvi. Sad, da l' svog ili tuđeg naroda je i nebitno.
Није Баја никог гурао у рат. И да је хтео он то није могао, јер није имао ни политичку ни војну власт. Бајин рођени брат Новак је заробљен и мучен од стране Хрвата/усташа у злогласној 'Лори', а ко зна колико су му чланова породице и родбине усташе побиле у WW2. Нема Србина из Бајиног краја коме усташе нису убиле неког из породице или од ближе родбине између 1941. и 1945. године.
 
Vidim da vrlo strasno braniš dobrovoljnog davaoca, ali tuđe krvi. Takvi su gurali tuđu decu da poginu zarad sopstvene koristi. Neko za vreme rata kao ratni, a neko posle rata kao poratni profiter. Nije to ništa strašno, ima dosta ljudi koji su žedni krvi. Sad, da l' svog ili tuđeg naroda je i nebitno.
Ma,nemoj!
Ti ces mene da ucis ko je koga gurao.Znam ja odlicno kakvi i koji su gurali koga i gdje.
Baja nije mogao nikoga gurati,ni da je htio,a sigurno ne bi gurao ni svog brata,ni svoju porodicu onda.
On nije bio taj koji odlucuje o tome sigurno.
On je bio pjevac,pjevao o aktuelnim dogadjajima,kao sto je i sada.
Da nije on,pjevali bi drugi,kao sto i jesu,samo nisu imali toliko uspjeha.
Mislim,svaljivati krivicu za rat na jednog kafanskog pjevaca je suludo.
On je samo iskoristio aktuelni trenutak,a bio je dovoljno mudar da sa tim ratnim pjesmama prestane kad je rat prestao.
 
Ma,nemoj!
Ti ces mene da ucis ko je koga gurao.Znam ja odlicno kakvi i koji su gurali koga i gdje.
Baja nije mogao nikoga gurati,ni da je htio,a sigurno ne bi gurao ni svog brata,ni svoju porodicu onda.
On nije bio taj koji odlucuje o tome sigurno.
On je bio pjevac,pjevao o aktuelnim dogadjajima,kao sto je i sada.
Da nije on,pjevali bi drugi,kao sto i jesu,samo nisu imali toliko uspjeha.
Mislim,svaljivati krivicu za rat na jednog kafanskog pjevaca je suludo.
On je samo iskoristio aktuelni trenutak,a bio je dovoljno mudar da sa tim ratnim pjesmama prestane kad je rat prestao.
Baš lepo, spremna si i na svađu. Naravno, i dalje braniš ovaj ljudski talog pod imenom BMK. Čudno da nisi uzela u zaštitu nekog koga je taj šljam gurnuo u rat, nekog invalida poslednjeg rata. Verujem da poznaješ bar jednog u svom gradu.
Elem, neću trošiti reči na tog klošara i kokošara, danas je umro Veliki Šon Mekgovan. Samo me čudi kako je i doživeo ove godine, znajući šta je sve protrčalo kroz njegov organizam. U to ime jedan pravi irski folk...

 
Baš lepo, spremna si i na svađu. Naravno, i dalje braniš ovaj ljudski talog pod imenom BMK. Čudno da nisi uzela u zaštitu nekog koga je taj šljam gurnuo u rat, nekog invalida poslednjeg rata. Verujem da poznaješ bar jednog u svom gradu.
Elem, neću trošiti reči na tog klošara i kokošara, danas je umro Veliki Šon Mekgovan. Samo me čudi kako je i doživeo ove godine, znajući šta je sve protrčalo kroz njegov organizam. U to ime jedan pravi irski folk...

Poznajem sve mnogo vise nego sto ti poznajes.
A ovo je forum muzika,bar sam ja tako mislila,a ne politika.
Ja nikog ne branim,tvoj je problem sto to pogresno shvatas,jer ne mislim da je on kriv za bilo sta,ni za rat,ni za invalide,pa nema potrebe ni za odbranom.Krivci su na drugoj adresi.
Smijesno je misliti da je neki pjevac,bilo koji,nekoga gurnuo u rat.
Njegove pjesme nisu uzrok rata,nego posljedica.
On jeste svojevrsni muzicki fenomen,jer jeste popularan,ima svoju publiku i traje vec trideset godina.
Svidjalo se to tebi ili ne.
 
Poznajem sve mnogo vise nego sto ti poznajes.
A ovo je forum muzika,bar sam ja tako mislila,a ne politika.
Ja nikog ne branim,tvoj je problem sto to pogresno shvatas,jer ne mislim da je on kriv za bilo sta,ni za rat,ni za invalide,pa nema potrebe ni za odbranom.Krivci su na drugoj adresi.
Smijesno je misliti da je neki pjevac,bilo koji,nekoga gurnuo u rat.
Njegove pjesme nisu uzrok rata,nego posljedica.
On jeste svojevrsni muzicki fenomen,jer jeste popularan,ima svoju publiku i traje vec trideset godina.
Svidjalo se to tebi ili ne.
I dalje nastavljaš sa svađom. Naravno, neću više o ovom pacijentu. Šta da ti kažem, slatka si. Možda se pišemo na nekoj drugoj temi.
 
Baš lepo, spremna si i na svađu. Naravno, i dalje braniš ovaj ljudski talog pod imenom BMK. Čudno da nisi uzela u zaštitu nekog koga je taj šljam gurnuo u rat, nekog invalida poslednjeg rata. Verujem da poznaješ bar jednog u svom gradu.
Elem, neću trošiti reči na tog klošara i kokošara, danas je umro Veliki Šon Mekgovan. Samo me čudi kako je i doživeo ove godine, znajući šta je sve protrčalo kroz njegov organizam. U to ime jedan pravi irski folk...

љепо је да цениш ирске величине а не српске смрдљивце
величино :mrgreen:
 
Evo npr.ta njegova pjesma Prepelica govori o Mitru Maksimovicu Mandi,za koga sumnjam da je vecina ovde na forumu ikad cula.On je bio "cetnicki vojvoda",imao je dugu kosu i bradu.
Kad ovo cuju mnogi bi ga automatski povezali sa zlocinima.Ali on je bio obicni covjek iz naroda,porijeklom iz sela do mog,imao je svoju jedinicu i bio je uvijek u prvim borbenim redovima i tamo gdje je bilo najzesce.Po tome je bio cuven.Nije cinio nikakve zlocine,nikad se za njega nije culo tako nesto.Branio je svoj narod,jednostavno.
Ali vjerujem da bi ga srpski neprijatelji proglasili za zlocinca,a time i Baju koji pjeva o njemu.
њима увијек највише смета то бранио, за њих је то неопростиви злочин што Срби нијесу и овај пут ко овце пошли на клање


за злочине мање више:mrgreen:
 
Meni ih nije zao,ali ne mora to tako javno da iznosi kao sto jeste,a ima i gorih stvari.Mrzi me da trazim.Inace u bratoubilackim ratovima se i rade najgnusnije stvari.
братоубилачки су можда теби
мени мајмуни што арлаучу алаху екбер по шумама око Бихаћа нијесу били никаква браћа

да си био у шуми кад почну рикати не би ти Баја био толико гњусан ни страшан:mrgreen:
 
братоубилачки су можда теби
мени мајмуни што арлаучу алаху екбер по шумама око Бихаћа нијесу били никаква браћа

да си био у шуми кад почну рикати не би ти Баја био толико гњусан ни страшан:mrgreen:
Bratoubilacki su svima na teritoriji bivse SFRJ.
 
Bratoubilacki su svima na teritoriji bivse SFRJ.
мени нико од њих није брат а моји су сви Срби
реко ти, пун нам је к. био "браће" и кад дођу у госте с нама напуне јаме
да, и једни и други су у моме крају побили 1000 Срба за један дан
то мени нијесу браћа него ђаволи
 
мени нико од њих није брат а моји су сви Срби
реко ти, пун нам је к. био "браће" и кад дођу у госте с нама напуне јаме
да, и једни и други су у моме крају побили 1000 Срба за један дан
то мени нијесу браћа него ђаволи
Sada je tako,ali ranije nije bilo.Ti koji su se borili jedni protiv drugih si decenijama ziveli kuca do kuce.
 
мени нико од њих није брат а моји су сви Срби
Мојих са те стране нема 😣 гробнице оскрнављене,куће,земља,цркве,манастири,све ~ забрањују писмо,забрањују сећања,забрањују Србима и Српкињама право на идентитет.
реко ти, пун нам је к. био "браће" и кад дођу у госте с нама напуне јаме
Они су непријатељи које ћемо поразити истином о томе шта су радили Србима,Српкињама увек кроз време све до данас.
да, и једни и други су у моме крају побили 1000 Срба за један дан
Комплетну родбину,све у кући све у околини и целој земљи јер су Срби и Српкиње ~ данас је то све зарасло,оскрнављено до те мере да није безбедно ни прићи.
то мени нијесу браћа него ђаволи
У њих је ушао и њима влада ~ "вук длаку мења а ћуд остаје".
Веровали су им моји преци а сада им се ни гроб не зна јер су Срби и Српкиње ~ то је наук да им се не верује поново крвљу плаћен.

 

Back
Top