BAGATELA: Za jedan stan u Beogradu mogu se kupiti tri stana u Solunu!

Da li više gotivimo Andersena ili braću Grim !?

ako ne verujes meni veruj sopstvenim ocima

Mnogo ljudi nasih je vec kupilo nekretnine u Grckoj

http://www.homegreekhome.com/en/sea...rea_40-70/order_price_asc?ref=refinedSearchSR

Neki za izdavanje a neki da borave u njima par meseci godisnje.

U solunu je prejeftino zato sto prosecan turista nece da dodje u grad Solun da iznajmi gajbu pa da vozi 30-60 minuta do neke plaze, vec hoce da se zakuca u nekom selu na Halkidikiju par stotina metara od plaze zato i ima mnogo praznih stanova . U turistickim mestima je mnogo skuplje jer se te nekretnine gledaju kao investicija tj imaju mogucnost izdavanja u letnjoj sezoni.

Na primer na Halkidikiju su cene oko 1000 evra po kvadratu i sada su malo vise jer je letnja sezona, vec na zimu ove cene ce da budu 20-30% nize

Sve ima svoje.
 
Poslednja izmena:
ovi sto su kupovali za izdavanje uzimali su uglavnom na primer na poluostrvu Kasandra i placali su cenu oko 1000 evra kvadrat.

Evo ti na primer u Haniotiju 70 kvadrata stan za oko 1000 evra kvadrat ekstra objekat drugi sprat. Ovo je za izdavanje

http://www.homegreekhome.com/en/sale_Maisonette_Chaniotis__Pallini_-l2543385?ref=brokerProfileLD



U danasnje vreme ulagati novac u nekretninu je totalni promasaj,kako u Grckj tako i u Srbiji......
Samo kreten misli da moze da se zivi od izdavanja stana,ajde neki lokal u nekoj pesackoj zoni ali stan je promasena investicija.....
 
uglavnom stanovi u prizemlju ili suterenu u starijim zgradama zreli za renoviranje za te pare - ali u samom centru Soluna...

A ko hoce novogradnju opet je duplo jeftinije nego u Beogradu 500-600 evra prosek cena.

Najbolja varijanta je da kupis tako nesto ruinirano povedes ekipu majstora iz Srbije da ti to sve izrenoviraju . Onda kupis namestaj kod nas sve to potovaris u kamion, platis pdv i uvezes u grcku kao fizicko lice.


Ako je reč o novogradnji, po njihovom zakonu, posle 2006. taksa za prenos je 23%, za stariju gradnju 3%

Za renoviranje - treba ti dozvola za renoviranje. Pre toga toga ti treba Pink slip, poreklo novca, pa onda ako kupujes u vrednosti preko 20-ak K i obavezno angažovanje advokata, što zavisi od vrednosti posla, bez obzira da li ideš preko agencije, njegova provizija 1-2%, usluge notara.
:)
 
А јел случајно знате колики су порези на некретнине тамо, можда их продају због тога?

био неки момак пре неко вече на тв који каже да му се више исплати да рента стан него да плаћа порез на непокретност. ево не знам :lol:
 
U danasnje vreme ulagati novac u nekretninu je totalni promasaj,kako u Grckj tako i u Srbiji......
Samo kreten misli da moze da se zivi od izdavanja stana,ajde neki lokal u nekoj pesackoj zoni ali stan je promasena investicija.....
Ко мисли на дуже стазе, тај ће улагати у пољопривредно земљиште, а не у станове по градовима...

(на само у Грчкој или Србији, него свугде).
 
3-4 evra po kvadratu pise u tekstu. Plus imam informacije iz prve ruke od drugara , kaze mi da mu je porez na stan od 50 kvadrata u Solunu 150 evra godisnje.

To je laz neka nema sanse. I tom tvom drugaru ne znam kako moze da bude toliki porez, msm meni je to porez za mesec i po. A nisam na moru. Tamo tek deru. Gledala ja studio na Azurnoj, 1200 evra mesecno porez, umalo pala nisam kad su mi rekli.
 
To je laz neka nema sanse. I tom tvom drugaru ne znam kako moze da bude toliki porez, msm meni je to porez za mesec i po. A nisam na moru. Tamo tek deru. Gledala ja studio na Azurnoj, 1200 evra mesecno porez, umalo pala nisam kad su mi rekli.

ma budala na dial u-pu. svercovao sa siptarima prasice, pedigrirani lazov i muljator.
Pazi sta je radio. navata preko siptara jadne srbe u enklavama. koji gaje prasice. onda od njih kupuje prasice po 5x manjoj ceni a siptari ga puste da to nosi mesarima u raskoj i okruzenju. to je tixi.
a decici kupi po secernu tablu ili cokoladu sa rizom. mikado. to je tixi.
 
Poslednja izmena:
Pa ne, jos kad bi i odvojio covek nekako da kupi, porezi su blagi uzas. Znam, do skoro sam se zanosila mislju o nekom stancicu na moru, i bas sam ispratila gomilu oglasa, al brate mili nema se za toliki porez nikako. Neisplativo totalno sem ako nece covek tamo da zivi. Znaci treba i posao tamo. A sto se tice toga sta PISE, pa pise mnogo sta hebiga.
 
Poslednja izmena:
ma budala na dial u-pu. svercovao sa siptarima prasice, pedigrirani lazov i muljator.
Pazi sta je radio. navata preko siptara jadne srbe u enklavama. koji gaje prasice. onda od njih kupuje prasice po 5x manjoj ceni a siptari ga puste da to nosi mesarima u raskoj i okruzenju. to je tixi.
a decici kupi po secernu tablu ili cokoladu sa rizom. mikado. to je tixi.

Иди звекни се...
 
BAGATELA Stan u Solunu 10.000 evra

Za jedan stan u Beogradu vredan 70.000 evra moguće je kupiti i tri stana na moru u Grčkoj od po 40 kvadrata.

633422_solun-profimedia0057180000_ff.jpg


Za jedan stan u Beogradu tri u Grčkoj
Danas se u Solunu stan može kupiti i po ceni od svega 10.000 evra. U oglasima se mogu naći stanovi rezličitih cena u zavisnosti od kvaliteta. U centru Soluna stanovi u dobrom stanju mogu da se kupe za 600 evra po kvadratu. Nekretnine u suterenu ili prizemlju, prodaju se i za 200 evra po metru kvadratnom.


- Vi možete da kupite jako jeftin stan od 60 kvadrata za 20.000 evra, ali u njihovo renoviranje treba uložiti još nekih 15.000 evra - kaže za „Blic“ Ana Pavlica Mayorov iz agencije „Roman“.

Pojedinci čak prodaju svoju imovinu da bi kupili stan u Solunu ili turističkom mestu na Halkidikiju. Od izdavanja samo jednog apartmana tokom turističke sezone može da se zaradi i do 4.000 evra. Ako je to pak stan u Solunu, on se mesečno može izdavati za oko 200 evra.

Stanove i kuće na grčkoj obali kupuju i ljudi koje ne razmišljaju o rentiranju, već samo o mestu gde će sa svojom familijom letovati. Porodica Stanković iz Beograda je stan od 50 kvadrata u Asprovalti kupila. Kada se saberu svi troškovi to ih je koštalo 45.000 evra.

- Sve smo završavali preko agencije, advokata i notara. Mi smo iz Srbije osim novca, izvod iz matične knjige potvrdu o stalnom zaposlenju i isečke za tri poslednje plate - pričaju u ovoj familiji.

Troškovi koji prate kupovinu stana iznose još oko 13 odsto vrednosti nekretnine koja je izgrađena do 2006. godine, a za period posle toga 33 odsto.

Na Halkidikiju kupac kao vlasnik može da se uknjiži za 10 dana, dok u Solunu taj proces može da potraje i dva meseca.

Troškovi koji prate kupovinu stana
Primer:
Stan 40 m2
Cena: 30.000 evra
Porez za prenos imovine:
900 evra
(3% vrednosti nekretnine izgrađene do 2006.
Za novije 23 odsto)
Notar: 900 evra
(3 do 4% katastarske
vrednosti nepokretnosti)
Uknjižba: 180 evra (0,6 odsto vrednosti nekretnine)
Prevodilac: 100 evra
Advokat: 500 evra
Agencija: 1.200 evra
(4% do 35.000 evra, 3% preko 35.000 evra)
Priključak za vodu i struju:
250 evra

Godišnji porez na imovinu: 120 evra (3 do 4 evra po kvadratu)
Ukupno: 4.030 evra

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/571133/BAGATELA-Stan-u-Solunu-10000-evra


Stan u Beogradu vredan 70.000 evra se moze izdati 200 evra. Stan u Grckoj vredan 10-15.000 evra se takodje moze izdati 200 evra :per:
Porez na nekretnine u Beogradu skoro duplo veci nego u Solunu...

Ja sam mislila da je tamo porez na imovinu veci, pa da zato ljudi prodaju nekretnine.
 
To je laz neka nema sanse. I tom tvom drugaru ne znam kako moze da bude toliki porez, msm meni je to porez za mesec i po. A nisam na moru. Tamo tek deru. Gledala ja studio na Azurnoj, 1200 evra mesecno porez, umalo pala nisam kad su mi rekli.
može da se izgugla...piše da je od 3-5 evra po kvadratu za nekretnine ispod 200.000 evra procenjene vrednosti. ove preko se oporezuju dodatno sa stopom od 0.3 do 0.9% godišnje
 

Back
Top