Б92 ПPOTИB CPБИJE

Đenka:
Ti si prvi u usta tvog izmišljenog prijatelja stavio pojam "kompleksaši" i usmerio ga protiv radikala. Nisi valjda mislio da ću ti ostati dužan?

moj prijatelj nije izmisljen...
ja uvek govorim da ti nisi tipican radikal, ali me ti uvek demantujes...
evo, sada sa tipicnom radikalskom paranojom...

zar si toliko zaslepljen mrznjom da ne mozes da shvatis da ljudi mogu da budu prijatelji bez obzira na politicku pripadnost...
 
Kao prvo, ne tražim ja od tebe nikakvo proznanje pa te molim da mi ga ni ne daješ.

Drugo, ja nisam rekao da si ti izmislio prijatelja radikala, već da si izmislio prijatelja radikala koji za ostale radikale govori da su kompleksaši. Tako nešto jednostavno ne postoji, jer radikal koji se tako izražava o svojim kolegama i nije nikakav radikal.

A sad pitanje za sve: zašto vi (Nexus, gigule, Incognito) branite nekrofiliju koja se prikazuje na B92? Zar nije mnogo lakše reći : "Pa dobro, to je loše, ali možda to oni ne rade sa zlom namerom, već čisto radi gledanosti i profita" ili nešto slično.
Zašto svaki potez B92, ma koliko on loš bio, (a ovaj je očigledno neodbranjivo loš) pokušavate da pretstavite kao dobar?
 
evo ja ću ti reći ovako
ja stvarno malo gledam TV i ugl. gledam B92.
mene nervira teza o toj TV kao izdajničkoj bla bla bla i ne želim i ne mogu da diskutujem o programu te televizije sa nekim ko polazi od te teze.ne teze ne to je zakon...dogma.
Po meni svako gleda ono što mu paše.Na b92 ima dobrih dokumentaraca i cenim ih zato.I da ,nema narodnjaka i onih užasa tipa ceca đogani...i sl.
Ima nas različitih,te tako pusti ti mene da gledam ono što mi se dopada ja tebe neću dirati...
Vidiš da ni jednom ne pomenuh TV Most npr. a ti si iz NS znaš o kakvoj je TV reč.
dovoljno?
 
ne verujem da je u pitanju neki specijalni rat b92 protiv srbije i srba...verovatno je u pitanju ssamo novac..ako se ta tv vecim delom finansira iz inostranstva,a ja verujem da je tako...onda b92 mora da opravda ulozeni novac tako sto kroz seriju specijalnih emisija i nekih dokumentaraca vrsi "demokratizaciju" srpskog naroda...i verovatno ima zadatak da "dokaze" srpskom narodu da nije tako cist i moralan i ispravan kao sto misli da jeste...mozda je to i dobro...stvarno sam za to da svi zlocini izadju na videlo...niko ne moze da kaze da nije postojala srebrenica,ovcara,batajnica,trepca i obilic...ali niko ne moze da tvrdi da nije postojala hrasnica i jos desetak logora u sarajevu,bljesak,oluja,klanja po selima oko srebrenice i gorazda...zlocini nad srbima po kosovu...a nesto nisam primetio takve emisije na b92...doduse,slabo i na ostalim televizijama...
mozda se i to promeni...
 
Đenka:
Drugo, ja nisam rekao da si ti izmislio prijatelja radikala, već da si izmislio prijatelja radikala koji za ostale radikale govori da su kompleksaši. Tako nešto jednostavno ne postoji, jer radikal koji se tako izražava o svojim kolegama i nije nikakav radikal.

A sad pitanje za sve: zašto vi (Nexus, gigule, Incognito) branite nekrofiliju koja se prikazuje na B92? Zar nije mnogo lakše reći : "Pa dobro, to je loše, ali možda to oni ne rade sa zlom namerom, već čisto radi gledanosti i profita" ili nešto slično.
Zašto svaki potez B92, ma koliko on loš bio, (a ovaj je očigledno neodbranjivo loš) pokušavate da pretstavite kao dobar?

pa jel' opet treba da te citiram sta si rekao...
rekao si da sam u usta svog izmisljenog prijatelja stavio pojam "kompleksasi"
on je rekao sta misli o toj temi...
a, ti lepo pokazujes kako si tolerantan i kako treba svi radikali isto da misle...

jedino sto mi smeta kod rena i stimpija je to sto je u 8 ujutru...jer se subotom obicno budim oko 10-11

Ren i Stimpi je tebi samo povod za pljuvanje po B92...nadji neki normalan argument protiv te televizije pa se mozda i slozimo...
 
gigule:
nema narodnjaka i onih užasa tipa ceca đogani...i sl.

Ima nas različitih,te tako pusti ti mene da gledam ono što mi se dopada ja tebe neću dirati...

Za tebe su užasi Ceca i Đogani, a komadanje ljudi (i to još u crtaćima koje gledaju naša dečica) ti ni malo ne smeta, čak se ovde trudiš da to prikažeš kao "ništa strašno".

Ja tebe ne držim, a ovo što ovde iznosim primere specijalnog rata koji B92 vodi protiv srpskog naroda nije za tebe, već za Srbe koji možda još veruju da je B92 dobra, demokratska TV koja brani srspke interese.
Ja vidim šta B92 radi, svestan sam da je to upereno protiv srpskog naroda i obavezan sam da to iznesem javno, jer ne želim da budem saučesnik u tom medijskom zločinu.

Ako ne želiš da te ovde "procesuiram" suzdrži se od komentara na moje postove jer oni i tako nisu namenjeni tebi i tebi sličnima.
 
E, ovo je pravo lice "demokrata". :lol:
Uvek se obradujem kad nastupe ovako otvoreno. :)

@Nexus
Bezpredmetno je s tobom dalje raspravljati. Razvodnjavaš diskusiju... :?
A što se mog sledećeg primera specijalnog medijskog rata koji se sa B92 vodi protiv Srbije tiče... Pa šta da ti kažem... ako ti se prethodni nije svideo, od onog što sledi ćeš prosto da siđeš s uma. :shock:
Aaali, o tome malo kasnije. :)
 
Đenka
Spec. rat protiv Srbije??? Pa slušaj ti samo Cecu...to je dovoljno spec. protiv Srbije nek se ona deklariše koliko hoće da je patriota ...
uzgred nije cecina stvar ali preslušaj npr text pesme plavi slon...belo u pesmi je šta(???) a podsetiću te, tu glupost od pesme su dečica i tekako volela...ovo je samo primer.Toliko o vaspitanju.
 
Pasivna agresivnost? :lol: :lol: :lol:
Simptomi tzv. "pasivne agresivnosti" su pasivni otpor, odugovlačenje, zaboravnost, namerna neefikasnost u izvršavanju zadataka, tvrdoglavost, iritabilnost...

Kakve to veze ima sa mnom? :?

Neko ovde nešto odvali i ti odmah pokupiš, a ne potrudiš se da saznaš o čemu se tu stvarno radi... Koristiš izraze koji ti "dobro zvuče" iako ne znaš šta znače...

Evo, pozabavi se malo "pasivnom agresivnošću", možda nešto i naučiš . :lol:
 
Овај пример који је Ђенка навео јесте део психолошко-пропагандног рата који се већ деценијама води против овог народа. А ви који се томе смејете или сте наивни или покварени.

Циљна група телевизије Бе92 су млади, зато што еминетни стручњаци из области психологије и парапсихологије, наравно из иностранства, знају да се њима лако манипулише.

Морам да цитирам један коментар који сам прочитао на једном другом форуму:

"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Е, то су пацијенти Б92. Конзументи глупости и интелектуалног комирања."

У потпуности се слажем са овом констатацијом. И управо такви људи су подложни манипулацији од стране Сороша и екипе.

Елем, да и ја наведем један конкретан пример испирања мозгова. Сећате се серије, ако могу тако да је назовем, под називом "Саут Парк"? Тамо се на најбеспризорнији начин вређа Исус, Црква, породица и све традиционалне вредности које сметају Новом светском поретку, а све у форми цртаног филма!
Наравно, није Бе92 осмислила ту наказну серију - сви знамо да се она производи у иностранству, али ју је Бе92 откупила и презентује је овом народу, а све са једним јединим циљем: ЗАТРОВАТИ ГА И УНИШТИТИ!!!
 
"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Е, то су пацијенти Б92. Конзументи глупости и интелектуалног комирања."
citat je fantastičan...a što onda lepo ne satremo tu omladinu... konc logori? ...možda lobotomija???
pu banda izdajnička... urbani ološ...konzumenti gluposti...
 
gigule:
"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Е, то су пацијенти Б92. Конзументи глупости и интелектуалног комирања."
citat je fantastičan...a što onda lepo ne satremo tu omladinu... konc logori? ...možda lobotomija???
pu banda izdajnička... urbani ološ...konzumenti gluposti...
nisam u toku, ko je ovo izjavio?
 
Slozio bih se sa djenkom da je na osnovu opisanog, to zaista vise nego bolestan crtac sa elementnom nekrofilije. I da se ne treba pustati tako nesto. Medjutim, ne treba iz toga izvlaciti dokaze o specijalnom ratu shodno potrebi, jer ti isti crtaci emituju se shirom sveta. Jednostavno, to su neki svetski tokovi. Recimo, u svetu u trendu je hip-hop i slicna “muzika”, iako je to muzika bolesnog uma, na koju mozak reaguje braneci se, gaseci jedan po jedan centar i smajujuci svoju aktivnost, tj dejstvo je kao poput nekih droga. Stvar je u tome da je i celo covecanstvo u jednom tranzitnom periodu, ne samo mi, gde se vise ne robuje nikakvom svemogucem autoritetu a to sa sobom vuce pored pozitivnih i propratne negativne pojave.
No nije ovde to tema, tema je hocemo li se integrisati i udruziti sa ostalim evropskim narodima ili cemo reci NE civilizaciji i svetu, odnosno zivotu i napretku. Voleo bih da cujem radikalsku viziju i plan za buducnost?
Srbija za koju se vi zalazete lici na nekog djaka u odeljenju, koji se ogradio jaknom i tasnom i ne komunicira sa ostalima, i misli da bas time treba najvise da se dici. Nije li to jos veca nekrofilija, nekrofilija prema sebi?
Ujedinjena evropa kao jedan organizam, verovatno kasnije i ceo svet, to je prava buducnost…..
Ali sto rece Vuk, radikalska antipamet….
 
Kazanova:
Kol'ko sam ja shvatio radikale, oni hoce u Evropu dostojanstveno a ne cetvoronoske (puzeci), savijenih ledja a to sto im se namece... samo su sitni trikovi njihovih protivnika.

A mislis neko pita kako mi hocemo da udjemo u 'Evropu'? Je l' ti pitas beskucnika ako ti zakuca na vrata i zatrazi parce hleba kako da mu taj hleb serviras?

E to nase dostojanstveno 'ne, necemo kako vi kazete' nas je i dovelo tu gde jesmo...

Dostojanstveno smo rekli 'ne', dostojanstveno smo prigrlili izolaciju, dostojanstveno smo pozdravili devalvaciju, dostojanstveno smo ispratili inflaciju, a onda dostojanstveno odradili mobilizaciju, i na kraju dostojanstveno potpisali kapitulaciju... E samo nam jos jedno dostojanstvo treba...
 
Pobunjenik:
Морам да цитирам један коментар који сам прочитао на једном другом форуму:

"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Е, то су пацијенти Б92. Конзументи глупости и интелектуалног комирања."

Iako je ovo u određenoj meri tačno, ne slažem se sa ovakvim načinom komunikacije iz više razloga:

- Generalizuju se stvari. Nisu svi mladi takvi, zapravo, samo jedan manji deo omladine odgovara tačno tom opisu.
- Takav način komunikacije nije konstruktivan, ne vodi ničem dobrom i u stvari je kontraproduktivan. Umesto da opomene omladinu kakva ne treba da bude, on kod mladih izaziva revolt i bunt i samo ih gura u smeru koji sami možda, bez tog "guranja", ne bi odabrali.
- Takav nastup u javnosti je svojevrstan "govor ogorčenosti" i neprijatno tesno se graniči sa "govorom mržnje". Nama, srpskim patriotama, velik deo javnosti i dalje spočitava suviše oštar govor i netolerantnost i zato posebno moramo voditi računa o "imidžu", inače nikad nećemo biti dovoljno prihvatljivi većini koja treba da nas bira.

Izvini, Pobunjenik, što sam se baš tebi, jednom od najvrlijih predstavnika patriotskog bloka na ovom forumu, suprotstavio, ali stvarno je potrebno da među sobom očuvamo umerenost, razboritost i, pre svega, pravičnost.

Uzmimo, na primer, ovo dete - LPhoklicu. Koliko ja znam, ona do sada nije imala niti jedan nepatriotski ili antisrpski ispad na ovom forumu. Sad, kad joj je od "patriotske strane" rečeno da spada u grupu koja je opaka, ohola, neetična itd. ne bi me ni malo iznenadilo da se na goreopisan način počne i ponašati.
O tome da li će ona jednom da se pridruži našem, patriotskom bloku ili neće, zavisi najviše od nje, ali i od nas, starih patriota, koji treba da joj prezentujemo šta je i kakav je, u stvari, patriotski blok. Mislim da se slažeš da se uvredljivim tonovima nećemo baš najlepše "prezentovati".

Ako želimo da opstanemo, moramo da se čuvamo genralizacija i neosnovanih uopštavanja i da sačuvamo pravičnost i istinoljubivost, jer su upravo to kvalitete koje nas i održavaju u postojanju. Što ih budemo manje imali - manje će nas biti.

S poštovanjem, Đenka, srpski radikal i patriota.
 
LPhoklica:
"Уопште немам поверења у омладину, у тзв. младе, нарочито не у студенте. То је једна охола и опака гомила лишена било каквог етичког и естетског смисла. Дезертерски, капитулантски, амнезирани и анестезирани олош. Нарочито ови тзв урбани. Е, то су пацијенти Б92. Конзументи глупости и интелектуалног комирања."

LPhoklice, to je, verovatno, izjavio neki srpski patriota koji je ogorčen stanjem u kojem se nalazi naša omladina. Tačno je da jedan dobar deo omladine odgovara tom opisu i zato je taj čovek, verovatno u trenutku ogorčenosti i ozlojađenosti, upao u zamku generalizacije i neosnovano uopštio svoj opis na svu srpsku omladinu.

Treba da znaš da to nije zvaničan stav Srpske radikalne stranke, a verujem, ni bilo koje druge patriotske strane. Što se SRS-a tiče, njen zvaničan stav je poznat javnosti: naša omladina je budućnost ove zemlje; inteligentna, obrazovana i pametna spremna je i sposobna da se aktivno uključi u sve političke tokove i da, u skladu sa individualnim sposobnostima pojedinca, nosi teret rukovođenja ovom zemljom. Da to nije samo prazna priča pokazuje i primer Aleksandra Vučića, kojem je već u njegovoj 25 godini bilo povereno mesto ministra za informisanje u Vladi Srbije (čime je postao najmlađi srpski ministar do tad).
 

Back
Top