AVATAR

Izgleda da su vam izlapele oci od te silne 3 D tehnike...terapeut je zensko

P.S. i dalje ne znam zasto je Titanik patetika ...voleo bi da neko u kratkim crtama da size svog scenarija kako bi on voleo da predstavi tu tragediju a da ta prica drzi paznju 3 sata ...

edit.dobra prica mora da ima protagonistu i antagonistu...ne moze antagonista da bude santa leda a protagonista brodsko korito ...ne ide ...

ne drzi vodu ...haha
Mogao je film da snimi malo objektivnije sa manje ljubavnih pizdarija,mogao je da stavi malo ljubavnih pizdarija,samo manje.Titanik je film koji je snimljen da bi bio ljubavno sranje,ne romantican film,ne zenski film,nego ljubavno sranje(poseban zanr kinematografije),i u tome uspeva u potpunosti,postajuci klasik za jedan deo populacije i objekat mrznje za drugi(z:poz:),za razliku od naprimer Avatara koji je potpuno univerzalan.
 
Mogao je film da snimi malo objektivnije sa manje ljubavnih pizdarija,mogao je da stavi malo ljubavnih pizdarija,samo manje.Titanik je film koji je snimljen da bi bio ljubavno sranje,ne romantican film,ne zenski film,nego ljubavno sranje(poseban zanr kinematografije),i u tome uspeva u potpunosti,postajuci klasik za jedan deo populacije i objekat mrznje za drugi(z:poz:),za razliku od naprimer Avatara koji je potpuno univerzalan.

Meni je Kemeron tu napravio sasvim zadovoljavajuci spoj ljubavne(blago pateticne)price i filma katastrofe...ja ne bi mogao smisliti bolje a da to moze da prodje kod publike i da zgrce silnu lovu...sudar klosara,kockara,nomada sa high society drustvom,ljubav,intriga,vamo tamo jurnjava ...ne znam sta je trebao da uradi ...da napravi pricu o Peri lozacu koji ubacuje cepanice u kazan dok ceka na svoju propast? Jos mi niko ni dao alternativni scenario koji bi zadovoljio ...

Da bi izbegao patetiku mogao je mozda da napravi soft erotski triler - Sobaricu sa titanika revisited - koji bi uklopio sa disaster segmentom ...pa da gledamo Olivier Martineza kako odlazi na dno Atlantika taslacxeci neku francusku fuficu ...z:lol:
 
Film je pravljen kao 3D ne kao 6D.

Tomnesto sot ce da ti drmaju stolice to su nasi ubacili da bi uzeli vise para nema nikakve veze sa filmom. A plus cuo sam mnogobrojne kritike kako su stolice katastrofalne...

Mada ja kazem da je ovaj fil najblje gledati u 2D jer tada boje dolaze najbolje do izrazaja, a 3D i nije toliko mega spektakularan...
 
Izgleda da su vam izlapele oci od te silne 3 D tehnike... terapeut je zensko

P.S. i dalje ne znam zasto je Titanik patetika ...voleo bi da neko u kratkim crtama da size svog scenarija kako bi on voleo da predstavi tu tragediju a da ta prica drzi paznju 3 sata ...

edit.dobra prica mora da ima protagonistu i antagonistu...ne moze antagonista da bude santa leda a protagonista brodsko korito ...ne ide ...

ne drzi vodu ...haha



:worth: :worth: :worth: Respect onoliki.... :worth:
 
Ja bogami ne ocekujem nista a kamoli "da padnes na bulju" dobar film. . .

Pomalo se plašim da će Avatar biti promašaj sezone.
Možda bi trebalo manje očekivati pa i ako se oduševimo svakako nećemo biti na gubitku. ;)

Avatar je zauzeo 2. mjesto najprofitabilnijih bioskopskih projekcija, odmah poslije Titanika. Najveći je uspjeh sezone (2009. godine).

Kameron sada posjeduje br. 1 i br. 2 na listi najuspješnijih filmova...
 
Da,3D naocare mogu da se nesmetano stave preko postojecih da ne iritiraju,i koliko sam ja stekao utisak to ne utice na 3D efekte.

Prica nije bas toliko prosta,cak neke stvari nisu ni objasnjene u filmu(sto nije dobro) nego sam ih saznao citajuci o filmu na netu,vec je puna raznoraznih klisea.I postoje jasne paraelele na neke stvari danas kao i iz proslosti,ne bih nista da ti otkrivam.E sad ako ti je najbitniji scenario i sama prica,ovaj film te nece zadovoljiti.Ali mozda se predomislis posle odgledanih samo nekoliko minuta od filma.Na tvom mestu ja bih ga ipak pogledao u 3D-u,posto je film pravljen sa namerom da se tako gleda.Samo izaberi dal ces XpanD 3D u Koloseju u Uscu ili Dolby 3D u Tuckwood-u,Rodi ili Domu Sindikata.Sta je bolje od ta dva nisam siguran.

Jel zna neko sta je boljije od ta dva...Gde ste gledali...
 
(CNN) -- James Cameron's completely immersive spectacle "Avatar" may have been a little too real for some fans who say they have experienced depression and suicidal thoughts after seeing the film because they long to enjoy the beauty of the alien world Pandora.

On the fan forum site "Avatar Forums," a topic thread entitled "Ways to cope with the depression of the dream of Pandora being intangible," has received more than 1,000 posts from people experiencing depression and fans trying to help them cope. The topic became so popular last month that forum administrator Philippe Baghdassarian had to create a second thread so people could continue to post their confused feelings about the movie.

"I wasn't depressed myself. In fact the movie made me happy ," Baghdassarian said. "But I can understand why it made people depressed. The movie was so beautiful and it showed something we don't have here on Earth. I think people saw we could be living in a completely different world and that caused them to be depressed."

A post by a user called Elequin expresses an almost obsessive relationship with the film.

"That's all I have been doing as of late, searching the Internet for more info about 'Avatar.' I guess that helps. It's so hard I can't force myself to think that it's just a movie, and to get over it, that living like the Na'vi will never happen. I think I need a rebound movie," Elequin posted.

CEO TEKST
http://www.cnn.com/2010/SHOWBIZ/Movies/01/11/avatar.movie.blues/index.html

Moj utisak: odavno se nisam ovoliko smejao....
 
jeste sve to weird & sick ali realno, film je toliko dobro uradjen da me ne cudi ako nastane neka avatar sekta sirom sveta... za zaludjenike...
mada... i ja sam pozelela da se nadjem tamo za vreme gledanja filma ;)
 
Pogledao sam fim juce i evo da vam iznesem svoje misljenje.
Prvi put sam gledao nesto u 3D i efekat je ocaravajuci , treba malo da se naviknes ali stvarno vrijedi i mislim da ce u buducnosti sve vise filmova da se pravi na ovaj nacin ako ni zbog cega drugoga onda zbog piraterije ( jao nama tada ). Par puta sam pokusao da dodirnem ona mala prozirna stvorenja ( podsecaju na meduze ) stvarno fenomenalno izgleda film kada se ovako snima. Zapanjujuce, zadivljujuce, Fantasticno.

Sto se tice vizuelnog dozivljaja nije potrebno trositi rijeci 10 +
Sto se tice price e to je vec na prvi pogled jasno da smo imali priliku da gledamo KAUBOJSKI FILM U 2154 GODINI ( kako znam da je 2154 pa gledao na onom njegovom logu kad je snimao kamerom sta pise i pise 2154).
Znaci klasicna (western prica) sa (indijancima), domorodcima ( koji su u stvari na jedan nama nikada shvatljiv nacin povezani u jedan veliki zivi organizam a koji je zapravo cijeli planet) -narodom koji tu zivi jer je to njegov planet,zlom korporacijom, dobrim bivsim vojnikom ( plavi mundiri) koji se zaljubi i proradi mu savjest, suprostavi se svojima to jest izda svoju rasu , oni pobjede ( tako i treba u filmu ali rijetko kada se to desava u zivotu ) aaaaaaaaa kako romanticno :-). Trebali su ovo da puste za Valentinovo bio bi jos uspesniji.Klasicna tema od kada je covjeka i vijeka sukob civilizacija, naroda, rasa, kultura, relgija, istorija , shvatanja i td..
Uvijek aktuelna i tako ce vjerovatno i biti dok bude covjecanstva. Znaci tema koju ste do sada vjerovatno gledali kroz milion filmova samo predstavljenu na milion nacina.
Necu previse pricati o klasicnim porukama koje se iscitavaju iz filma tipa nerazumjevanje , beskrupolozna eksploatacija i td...
Sve u svemu ja sam zadovoljan ocjena 9.

Znaci moja preporuka idite gledajte film jer ima dosta toga da se vidi sto do sada niste mogli da vidite naravno mislim na efekte i prizore u samom filmu.
Ako ocekujete neku nevjerovatno ispricanu pricu koju do sada niste ni u ludilu mogli da zamislite nemoj te se nadati toga tamo nemaaaa.
I da obavezno i samo bioskop , ne gledajte kuci film !!!!!!!!
Inace cijena karte je bila a gledao sam skoro mjesec dana nakon premijere iznosila ravno 6KM ili 3 evra
3D 3D I SAMO 3D TO JE BUDUCNOST !!!!! SVE DRUGO JE SRANJE !
 
Poslednja izmena:
Džejms Kameron je primio Zlatni globus za najbolji film. Avatar je odabran za glavnu (tj. jednu od dve glavne) nagradu, a Kameron je dobio i počast najboljeg režisera:

-james-cameron-266fde75b382f2c3_medium.jpg


Džejms Horner nije dobio od Zlatnog globusa nagradu za najbolju muziku i za najbolju pjesmu, dvije kategorije za koje je takođe nominovan.
 
Poslednja izmena:

Back
Top