autoritet

guest 135511

Buduća legenda
Poruka
39.924
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?
 
e znam o cemu pricas. jedan moj bivsi je mislio d aje harizmatican, niko nije mogao da progovori od njega, gusio ljude na najgori nacin, dusao se nesto a sve u cilju da sakrije koliko je slab.
tako da ja tvrdim da ljudi koji se trude da kontrolisu druge, da namecu svoja misljenja i ubedjenja, da budu kao neki "autoriteti" pate od nekih komplekasa.
a ovi harizmaticni, oni nisu ni svesni koliko zaista vode, koliko ljudi iskreno bivaju poneseni njihovim entuzijazmom, duhom, i to sve ide spontano i lepo i prirodno, bez da neko nekog gusi......
 
tako da ja tvrdim da ljudi koji se trude da kontrolisu druge, da namecu svoja misljenja i ubedjenja, da budu kao neki "autoriteti" pate od nekih komplekasa.
a ovi harizmaticni, oni nisu ni svesni koliko zaista vode, koliko ljudi iskreno bivaju poneseni njihovim entuzijazmom, duhom, i to sve ide spontano i lepo i prirodno, bez da neko nekog gusi......
e jeste :)
e znam o cemu pricas. jedan moj bivsi je mislio d aje harizmatican, niko nije mogao da progovori od njega, gusio ljude na najgori nacin, dusao se nesto a sve u cilju da sakrije koliko je slab.
ali najjace kad glumi ucenjaka, recimo, prica samo ono sto je njegova/njena specijalnost
a cim zagrebes malo dublje, ne moze ni ne da pogodi kad ga pise spojeno a kad ne
to ne volim. i tako za sve u zivotu, ovo je banalan primer, nek sluzi kao sablon
ili jesi ili nisi
ako nisi, radi na tome.. ali suptilno i nenametljivo
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?

harizmatičan - autoritativan, po tvom opisu iz posta ne vidim razliku ta dva ( sem što tvoj ćale nije duhovit, lep i kreativan ), a i ovako ne vidim razliku ta dva
kako god, koji god da ti zapadne od ta dva muškarca u životu, ti ćeš biti inferiorna ( sem ako se ne udaš za nekog muškarca nad kojim ćeš ti biti superiorna )
 
Poslednja izmena:
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?
.necesh se ti udati .........:)
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?

ne mogu da podnesem autoritet koji zeli da se nametne po svaku cenu....u vezi, samo ne zelim da neko misli da moze da upravlja samnom ili da me kontrolise, sve ostalo mozemo da se dogovorimo...
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnoma?

Uu ybt bas si mutava..ti bi i jare i pare i chkalju
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?

volim ljude koji uspijevaju da stvore autiritet. divim se pomalo sposobnosti izgradnje povjerenja kod ostalih. i to nije nikada bez pokrića.
nametanje autoriteta je već nešto drugo... i to nema veze sa time koliko je neko jak, već koliko su drugi slabi... pa i u ljubavi... ne bi bilo autoriteta, da nije izražene slabosti kod jednog od dvoje, koju jači čačka i istražuje dok u potpunosti ne pokori... što ne govori o realnoj njegovoj vrijednosti, već samo toleranciji na udarce, naredbe i prisile ovog slabijeg...

u vezi ne možeš imati identičnih dvoje... neko mora biti prvi... prvi kao onaj kome se više vjeruje i na čija djela i riječi se više oslanja... samo to sve mora biti takvo da nam ego bude namiren... nećeš ti meni govoriti šta da radim, nećeš ti upravljati mnome... to su te ego igrice, prkos i inaćenje... pa zato vjerujem da mnogi vole autoritet, baš tako kako si napisala, sâm po sebi, ali da njih obiđe... samo što autoritet ne obilazi
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?

ne kontam kako neko može da bude autoritet u ljubavi...takve sam uvek izbegavao...
...što se ostalih "autoriteta" tiče, mislim da se i do sada videlo da ne volim autoritete...
 
volim ljude koji uspijevaju da stvore autiritet. divim se pomalo sposobnosti izgradnje povjerenja kod ostalih. i to nije nikada bez pokrića.
nametanje autoriteta je već nešto drugo... i to nema veze sa time koliko je neko jak, već koliko su drugi slabi... pa i u ljubavi... ne bi bilo autoriteta, da nije izražene slabosti kod jednog od dvoje, koju jači čačka i istražuje dok u potpunosti ne pokori... što ne govori o realnoj njegovoj vrijednosti, već samo toleranciji na udarce, naredbe i prisile ovog slabijeg...

u vezi ne možeš imati identičnih dvoje... neko mora biti prvi... prvi kao onaj kome se više vjeruje i na čija djela i riječi se više oslanja... samo to sve mora biti takvo da nam ego bude namiren... nećeš ti meni govoriti šta da radim, nećeš ti upravljati mnome... to su te ego igrice, prkos i inaćenje... pa zato vjerujem da mnogi vole autoritet, baš tako kako si napisala, sâm po sebi, ali da njih obiđe... samo što autoritet ne obilazi

:ok:ili u prevodu ja sam napunio 15 sad sam svoj covek:lol:
 
Kad bih dosao u situaciju da mi devojka glumi ludilo ... izigrava autoritet : "govoreci mi kako trebam da postupam, kako da se ponasam ili zahtevajuci razlicite stvari, inace iritantnog porekla... po cemu sto zene poznate....

Ja mislim da bih joj ugasio iluziju o harizmaticnosti, superiornosti i stvaranju autoriteta u trenutku, sa svega 2 recenice.
 
ja sam sad bas nesto razmisljala
je l bezite od autoriteta u ljubavi?
recimo, moj cale je uvek bio autoritet, doduse sada vise nije i meni je to strasno smetalo tako da bezim od toga bas i uopste od autoritativnih ljudi, ne govorim o harizmaticnim osobama koje su superiorne same po sebi, zahvaljujuci recimo svom znanju, lepoti, duhovitoscu, duhovnoscu, itd
i tako sam shvatila da volim kad je neko autoritet sam po sebi, a ne nada mnom
a?

Ja volim samo autoritete sa lisicama.
 

Back
Top