Auto - radionica, potraznja delova

Sajla se cuje da krlja i puca a greska vozaca je sto forsira podizac iako cuju da nesto nije u redu pa sjebu na kraju podizac.
Verovatno je pukao plasticni nosac stakla i sajla zato puca a prozor pada.
Od privremenog resenja da ti ne pada staklo imas dve opcije a jedna je srafciger koji se zabode s unutrasnje strane izmedju stakla i tapacirunga kao nekad sto je bilo redovno za videti kod Stjadina ili Yuga tako postavljen srafciger ili opcija br.2 je da skines tapacirung i podmetnes neku letvicu ispod stakla da ne padne.
Verovatno ti ne gine kompletan podizac jer ne znam dali za BMW ima da se kupi posebno ta plastika a i ne znam u kakvom je stanju sajla s obzirom da si je forsirao.
 
Počelo je hehe drugar je skoro na istom takvom bmwu kuburio sa suvozačkim i menjao je ceo. Vodi računa, originalni polovni može da bude u sličnom stanju kao taj tvoj jer se ta sajla vremenom razvuče a plastikice omatore i postanu krte. Remont je sa još gorim sajlama i daju garanciju 6 meseci a traje 7 otprilike :lol:

Pitaj duleta jel zna nekoga boljeg, on je velemajstor za remont takoreći guru :lol:
 
Menjao sam levi ceo, 4500 din je bio uključujući i dihtung ventila i neki šraf tu koji sam čekao 4 dana. Znači oko 3000 din je komplet.
Taj suvozačev je bio zaglavljen kad su ga uvezli, pa su uspeli da ga odglave.

Sada ću probati da skinem tapac i zaglavim nešto da ne pada.
 
Poslednja izmena:
Masno i prljavo a isečeš ruke, ako je 3000 nov ne razmisljaj menjaj, ja kada sam menjao na vw bili su 150 evra polovni doduse original i opet sam morao da ih remontujem jos 50 evra i crkli posle pola godine.

Sta kazes, remontovao si :hahaha::hahaha::hahaha:

Pa to moze da pukne, izleti sajla, posece te po vratu i gotovo ....

Ja na Alfi za skoro 7 godina sam promenio samo jedan zadnji podizac, a prednje drndam non stop, svaki put kad sam u autu i nista, rade :)
 
Pa tako ti je za Volkswagen hteo sam nov da uzmem ali se čekao 15-20 dana da stigne a nisu hteli da mi prime auto u ovlašćeni servis jer je bio stariji od 12 godina. Drugar retard gurnuo prst kroz prozor dok sam zatvarao. Pošto sam trebao da idem na godišnji odmor, nisam znao šta ću sa automobilom prozor poluotvoren ni gore ni dole zavaren, pa sam našao polovno pa remontovao pa pojeo goooovno. :lol: To je bilo pre više od 10 godina.
 
Miladin je dosta toga nabudzio, ali sam ispravio sve njegove gluposti, npr. zavijanje suc pleha holsrafima i slicne budzevine. Lepo uradio kako treba, nove blind nitne i novi fabricki srafovi, bilo je jos takvih majstorija, vise nema :) Miladin voli da budzi, ja ne, volim da to bude onako kako je fabrika zamislila. Cak je senzor radilice bio za Fiat :D konektor isti, senzor, fizicki isti, po karakteristikama nije, kabl malo duzi, Miladin to nabudzio, jeftiniji 1.000 dianara nego za Alfu, bio je u gornjoj granici tolerancije, vremenom je otisao otpor jos malo na gore i onda je motor poceo lose da radi.
 
E je l' znate kako se na E46 skida ovaj upaljač:

IMG_20171023_200302[1].jpg


pritisnem ga, ali ne iskače?

- - - - - - - - - -

ili on i ne treba da iskače nego se samo ušteka na njega transmiter?
 
Ako nema struje upaljač onda ne iskače ostaje utaknut. Bez kontakta si ga probao verovatno. On kad se zagreje, bimetalna opruga se proširi i on iskoči znaci da je spreman da se zapali cigara. Taj centralni deo sa kojim palis pljugu izvuces i na isto mesto nabijes transmiter.
 
Ovaj samo skine to:
a ja nem šanse, da l je zapeklo ili ima neka fora?

- - - - - - - - - -

Ako nema struje upaljač onda ne iskače ostaje utaknut. Bez kontakta si ga probao verovatno. On kad se zagreje, bimetalna opruga se proširi i on iskoči znaci da je spreman da se zapali cigara. Taj centralni deo sa kojim palis pljugu izvuces i na isto mesto nabijes transmiter.

Taj centralni deo kad izvučem onda ima kao ležište gde je stajalo to dugme, nema kontakta sa provodnikom...
Ovaj na snimku lagano skine i spoljašni deo, međutim meni neće.
Upaljenog sam probao malopre, ali neće.
 

Back
Top