Auto-put zaobilazi Dodika - nova tačka razdora?

Зелени оће зелену трансферзалу Сарајево-Стамбол. Како год, само нек се гради. То је добро за све стране.

- - - - - - - - - -

Istocna Hercegovina danas ima oko 60-65.000 dusa ako i toliko. Propao kraj nacisto. Malo se Trebinje drzi ali i to je sve slabo

- - - - - - - - - -



Pogledajte prilog 449474

http://www.jpautoceste.ba/20130922711/koridor-vc-autocesta

А ово је, пак, "Транс-НДХ". :hahaha:
 
Ma za šta je dobro? Mjesto da povezuje Srbiju on bi da gradi po Federaciji i povezuje muslimane.
Управо. Уместо да се повезују Србија и Република Српска, говори се о градњи по Федерацији. Али све је то само шупља прича. Не верујем ништа док не видим резултате.
 
Nema od tog posla ništa.
TO su puste želje wannabe aga, begova i paša iz bošnjačkog vilajeta.
Izgleda da su Turci bili ti koji su predložili rutu preko Višegrada, jer se nadaju da će dobiti posao izgradnje autoputa Pojate-Preljina.
Pošto im je želja da imaju putnu vezu sa Sarajevom, logično je da se taj put od Preljine nastavi preko Užica i Višegrada do Sarajeva.
Priča "autoput Beograd-Sarajevo" medijski je podvaljena kao udica.
U tom smislu, federalna ministarstva mogu se igrati crtanja trasa koliko hoće, te priče neće im niko finansirati

- - - - - - - - - -

Da bih potkrepio prethodno pomenutu priču, citiram vam odluku Vlade Srbije.



На основу члана 33. ст. 2. и 3. Закона о Влади („Службени гласник РС”, бр. 55/05, 71/05 – исправка, 101/07, 65/08, 16/11, 68/12 – УС, 72/12, 7/14 – УС и 44/14),

Влада доноси

ОДЛУКУ

о образовању Радне групе за реализацију пројекта „Моравски коридор” E-761, деоница: Појате–Прељина
"Службени гласник РС", број 9 од 10. фебруара 2017.



1. Образује се Радна група за реализацију пројекта „Моравски коридор” E-761, деоница: Појате–Прељина (у даљем тексту: Радна група).

2. Задатак Радне групе је сарадња са компанијама „BECHTEL” и „ENKA”, ради усаглашавања текста Комерцијалног уговора за реализацију пројекта „Моравски коридор” Е-761, деоница: Појате–Прељина, а у циљу најефикасније реализације пројекта.

3. У Радну групу именују се:
– за председника: проф. др Зорана Михајловић, потпредседник Владе и министар грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
– за заменика председника: Миодраг Поледица, државни секретар у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
– за чланове: 1) Александра Дамњановић, државни секретар у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
2) Зоран Лакићевић, државни секретар у Министарству грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
3) Мирјана Ћојбашић, државни секретар у Министарству финансија;
4) Ненад Мијаиловић, државни секретар у Министарству финансија;
5) Саша Стојановић, вршилац дужности помоћника министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
6) Ивица Којић, Кабинет председника Владе;
7) Данило Цицмил, Кабинет председника Владе;
8) Бранко Дрчелић, вршилац дужности директора Управе за јавни дуг, Министарство финансија;
9) Радојко Обрадовић, посебни саветник потпредседника Владе и министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
10) Слободан Климента, саветник у Kабинету потпредседника Владе и министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
11) Александра Бенковић, Kабинет потпредседника Владе и министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
12) Лазар Лекић, Kабинет потпредседника Владе и министра грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
13) Иван Илић, саветник, Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
14) Небојша Павловић, Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
15) Милена Стојаков, Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
16) Светлана Крстић, Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
17) Јасмина Војводић, Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре;
18) Иван Првуловић, виши саветник, Министарство финансија;
19) Александар Симовић, виши саветник, Управа за јавни дуг, Министарство финансија;
20) Славољуб Тубић, помоћник генералног директора, Јавно предузеће „Путеви Србије”;
21) Биљана Вуксановић, директор Сектора за стратегију, пројектовање и развој, Јавно предузеће „Путеви Србије”;
22) Гордана Суботички Ђорђевић, директор Сектора за инвестиције, Јавно предузеће „Путеви Србије”;
23) Велимир Копања, помоћник директора Сектора за инвестиције, Јавно предузеће „Путеви Србије”;
24) Видосав Стевановић, помоћник генералног директора за техничка питања, Саобраћајни институт ЦИП;
25) Душан Савковић, директор пројектовања, Институт за путеве а.д, Београд.

4. Стручну и административно-техничку потпору Радној групи пружа Министарство грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре.

5. Ова одлука ступа на снагу наредног дана од дана објављивања у „Службеном гласнику Републике Србије”.

05 број 02-998/2017-3

У Београду, 9. фебруара 2017. године
Влада
Председник,
Александар Вучић, с.р.


Behtel (američki) i Enka (turska) obično nastupaju u konzorcijumu. Oni su i gradili onaj neverovatni autoput Drač-Priština
 
Nesto su ovi nasi iz Uzica i Pozege, Arilja, Ivanjice isli u Vladu Srbije da probaju da izdejstvuju promenu trase auto puta u smislu, da se ne odvaja od Pozege ka Arilju i Ivanjici, nego da se produzi do Zlatibora pa da se sa njega, odvaja juznim obodom Zlatibora ka Arilju i Ivanjici, kako se Zlatibor kao najvece turisticko mesto ne bi zaobislo. Po meni ima logike ali ne znam hoce li biti nesto od toga. Kad bi tako bilo, onda bi auto put do Sarajeva bilo logicnije graditi trasom Uzice-Visegrad nego ovom drugom. Kak'a ****** Tuzla, Zenica i ostale piccke materine!! Da pravimo mi poturicama put kao sto nas teraju siptarima da pravimo Pristina - Nis.
 
Ko to kaže? Izgradnja puteva i autoputeva je u nadležnosti entiteta. I ne postoji mehanizam da Bošnjaci spriječe da se npr napravi autoput od Bijeljine do Rače.

Postoji, ako je veza dve države u pitanju, tj. kad projekat ima međunarodni karakter.

A drugo, ne manje bitno, je pitanje para.

Mi bismo da te pare dobijemo sa strane, a to bez Bošnjakistanaca neće moći.
 
Postoji, ako je veza dve države u pitanju, tj. kad projekat ima međunarodni karakter.

A drugo, ne manje bitno, je pitanje para.

Mi bismo da te pare dobijemo sa strane, a to bez Bošnjakistanaca neće moći.

Evo do kraja godine će biti gotov autoput Doboj-Banja Luka. Prije par godina je napravljen autoput Banja Luka-Gradiška. Kako je to napravljeno bez Federacije? Kako oni napraviše autoput Zenica-Sarajevo bez nas? Ne može nas niko spriječiti da na svojoj teritoriji pravimo autoput gdje god hoćemo.

- - - - - - - - - -

Sta znaci "Brzi put" a sta znaci "Auto put" ?

Pretpostavljam da je razlika u tome što kod brzog puta nema fizičkih barijera kao kod autoputa. I da nema zaustavnih traka duž cijele trase.
 
Evo do kraja godine će biti gotov autoput Doboj-Banja Luka. Prije par godina je napravljen autoput Banja Luka-Gradiška. Kako je to napravljeno bez Federacije? Kako oni napraviše autoput Zenica-Sarajevo bez nas? Ne može nas niko spriječiti da na svojoj teritoriji pravimo autoput gdje god hoćemo.

Nisam ni spominjao saglasnost Federacije, ona se I ne traži, nego Vlade BiH, iliti veća ministara, ili te zajedničke skupštine, ili šta već.

Uglavnom, da li si siguran da za put do Gradiške nije dobijena njihova saglasnost? Pretpostavljam da kod Gradiške prelazi preko Save.

Za Banja Luka-Doboj ili Zenica - Sarajevo ti I ne treba ništa, nisu međunarodnog karaktera. Odnosno, trebaju ti pare.

I, zgodno, Banja Luka - Gradiška nije prema Srbiji, već prema Hrvatskoj...

Uglavnom, za bilo koju ozbiljnu I brzu vezu koja direktno povezuje Banja Luku ili Pale sa Srbijom, nikada neće biti saglasnosti.
 
Ne ne prelazi preko Save. I da nije trebala saglasnost na nivou BiH.

Sad vidim I ja na Guglu. E, zato što ne prelazi preko Save, I što, formalno, nije međunarodna veza, ti I ne treba saglasnost BiH.

A za međunarodnu vezu ti treba saglasnost BiH, tj. za most preko Save I povezivanje sa auto-putem Beograd Zagreb pregovaraju zajedno R.Srpska, vlada BiH I Hrvatska.
 
Sta znaci "Brzi put" a sta znaci "Auto put" ?

Autoput je put koji ima:
- najmanje 2 vozne i 1 zaustavnu traku u svakom smeru,
- pri cemu su smerovi fizicki razdvojeni,
- raskrsnice denivelisane,
- a saobracaj dozvoljen samo motornim vozilima
- i projektovani su za brzine min 120km/h (ne racunajuci tunele, mostove, prevoje),

Brzi put (god nas je to "put za saobracaj motornih vozila) je nesto izmedju magistralnog i autoputa.
Od magistralnog se razlikuje po tome sto ima neke od odlika autoputa koje sam prethodno pobrojao, ali nema ih sve kao sto ih ima autoput.

Brzi put je ono od Evzonija do Soluna, od Postojne do Gorice, od Tetova do Gostivara i sl...
 
Autoput je put koji ima:
- najmanje 2 vozne i 1 zaustavnu traku u svakom smeru,
- pri cemu su smerovi fizicki razdvojeni,
- raskrsnice denivelisane,
- a saobracaj dozvoljen samo motornim vozilima
- i projektovani su za brzine min 120km/h (ne racunajuci tunele, mostove, prevoje),

Brzi put (god nas je to "put za saobracaj motornih vozila) je nesto izmedju magistralnog i autoputa.
Od magistralnog se razlikuje po tome sto ima neke od odlika autoputa koje sam prethodno pobrojao, ali nema ih sve kao sto ih ima autoput.

Brzi put je ono od Evzonija do Soluna, od Postojne do Gorice, od Tetova do Gostivara i sl...

Moze biti i ispod 120km. Npr u Belgiji je brzina ogranicena od 70 do 120km. To 120km je gornja a i to moze da varira. Npr u Luxemburgu je 130km dok u Nemackoj nema ogranicenja na vecini autoputeva. Ja sam najbrze vozio 200km/h u Nemackoj.
Nema direktnog ukljucenja na autoput dok na brzoj cesti ljudi mogu da iskacu iz dvorista ili mozes direktno skrenuti do pred ugostiteljski objekat. Autoput ima prikljucne/iskljucne trake.

Zavisi i od drzava. U Belgiji autoput ne smije imati krivine manje od 120stepeni. To jeste nema krivina na "lakat".
 
Hajde, kad se vec preganjas pametovanjem, da ti odgovorim:
1. Moze biti i ispod 120km. Npr u Belgiji je brzina ogranicena od 70 do 120km.
2. To 120km je gornja a i to moze da varira. Npr u Luxemburgu je 130km dok u Nemackoj nema ogranicenja na vecini autoputeva. Ja sam najbrze vozio 200km/h u Nemackoj.

3. Nema direktnog ukljucenja na autoput dok na brzoj cesti ljudi mogu da iskacu iz dvorista ili mozes direktno skrenuti do pred ugostiteljski objekat. Autoput ima prikljucne/iskljucne trake.

4. Zavisi i od drzava. U Belgiji autoput ne smije imati krivine manje od 120stepeni. To jeste nema krivina na "lakat".

1. Vidi, niko na ovom svetu ne pravi autoput da postavi brzinu od 70kmh, a da to nije DEBELO uslovljeno objektivnim razlozima.
2. Kad kazem "min.120km/h", to znaci da je to na minimum LIMITa, pri cemu u drugim zemljama, kao sto i ti naveo primer (a ima ih jos), taj limit ide i navise
3. To sto si ti napisao u jednom pasusu, kaze se u dve reci koje sam JA vec upotrebio: DENIVELISANA RASKRSNICA
4. Autoput ima projektovane visoke brzine upravo zato sto su radijusi krivina i nagibi prilagodjeni tome. Ja ti mogu navesti jos poprilicno tehnickih uslova cijim zadovoljenjem je omoguceno bezbedno voziti 120. ALi, diskusije radi, to sam izbegao, navodeci samo limit brzine.

:bye:
 
Hajde, kad se vec preganjas pametovanjem, da ti odgovorim:


1. Vidi, niko na ovom svetu ne pravi autoput da postavi brzinu od 70kmh, a da to nije DEBELO uslovljeno objektivnim razlozima.
2. Kad kazem "min.120km/h", to znaci da je to na minimum LIMITa, pri cemu u drugim zemljama, kao sto i ti naveo primer (a ima ih jos), taj limit ide i navise
3. To sto si ti napisao u jednom pasusu, kaze se u dve reci koje sam JA vec upotrebio: DENIVELISANA RASKRSNICA
4. Autoput ima projektovane visoke brzine upravo zato sto su radijusi krivina i nagibi prilagodjeni tome. Ja ti mogu navesti jos poprilicno tehnickih uslova cijim zadovoljenjem je omoguceno bezbedno voziti 120. ALi, diskusije radi, to sam izbegao, navodeci samo limit brzine.

:bye:

Ili si glup ili je nesto drugo u pitanju?

Brzina na autoput u Belgiji je :

MIN : 70km/h
MAX : 120km/h


Sluzbena stranica

https://www.permisdeconduire-online.be/snelwegwet1.htm

1 . Quelle vitesse ?
a. La vitesse minimale est de 70 km/h.
https://www.permisdeconduire-online.be/snelwegwet1.htm

b. La vitesse maximale est de 120 km/h



U Belgiji sam polagao vozacki da tvoju info. 120km/h je gornja a 70km/h je donja granica. Mozes da vozis 70km/h celom duzinom autoputa. U svakoj drzavi imas min i max brzinu na autoputu.
Na autoputu nemaju nikakve raskrsnice. Lupas gluposti
 

Back
Top