Audi q7 - 2006

Vitalni delovi ne plastike i slično. To može i kinesko novo sli da se nikad ne nasloniš branikom jer pukne ko staklo.
Koji su to vitalni delovi?pa ja necu da se vencavam s autom koj vam je kuras vise,da vozim 5-10 godina ima da izdrzi ni ulje da ne menjam pa ga poklonim nekom za delove ,e toliko dam za auto ,da mi ne bude zao sta god da mi se desi a ipak se vozim na nivou ko zika pavlovic,soferka 100€ divca ili 500 original,pa zabole me
 
Ako je dozvoljena sirina diska npr 10 mm a na otpadu se uzmu oni koji su 8-9 mm i na njih stavis te plocice sa kojima su stigli a koje su jako malo trosene ne vidim u cemu je problem da se stave takvi diskovi sa automobila sa otpada.
Takodje letve volana se itekako prodaju otkad je automobila i ljudi ih kupuju samo tako jer se zna da li je dobra ili ne.
Delovi trapa su jeftini da bi se uzimali polovni i to zaista retko ko radi.
Mozda glavcina ako je sa ABS senzorom koja je skupa.
Ne znam jer nisam menjao nikad ali generalno ako bi bas doslo do toga da treba da menjam ne vidim razlog da ne stavim polovno ako je dobro a moze biti cak i kvalitetnije od ovih delova sto se kupuju kod nas ako je auto dovezen iz inostranstva.
 
Masa tih "dobrih" delova sa otpada je nestručno remontovana i ne vredi 5 para. Na oko ispravno a ono letva ili kočioni klipovi šmirglani drži vodu dok majstori odu. Samo na oko izgleda montiraš odma propišaju vodovodne gumice :lol:
 
Evo i sta sad da kazem? ***** staro 17 godina u Smrdiji treba da platim 7000 evra, a u Nemackoj 3200 evra?
AJde bre vise, sve mi ide na *****. Sto vise ovde zivim, vise mi dodje da uzmem ovaj pasos koji mi stoji u fioci. Da nikad vise ne vidim
Majstore a ko tebe srecava da odes i kupis tu krsinu za 3200 i da te ovde izadje 9000?
Jel su zatvrene granice,treba viza ili slicno?
Zasto kazem 9000?
PA zato sto gledas cenu onog sa pokvarenim motorom i sa ko zna koliko km. Dok popravis sta mu sve ne valja izaci ce te tih 9000.
Jel sam okacio one koji vrede tj koji imaju do zeljenih 150k km?
Ali ne odgovara ti cena jel da jer idu preko 15000€!
Srpska posla,gledate najjeftinije na oglasima preko i kenjjate po Srbiji kako su ljudi alavi a pritom mozete samo da dovezete sve ono sto vam se svidi.
Naravno ne racunate troskove za ta kola koji su otprilike 1500€ pa dovoz i na kraj krajeva neciju zaradu. U ovom slucaju ti za 3200 su za opravke a i u kakvom su stanju niko ih ne bi ni kupio jer sam pregledao te oglase i video da su lesevi samo takvi.
Ali srbenda bi da stanje bude kao od onog sto je 15000 a da plati kao ovaj krs.
Razmisli da li moze tako.
 
Taj od 3000 evra u srbiji košta sa smanjenom kilometražom 4000 evra i još 500 evra prevoza i remonta eto njega na oglasu za 7.0000-15.000 evra.

I što bi to neko radio sam sebi kada se takav auto raspadne već iza prve krivine? Time se bave samo prevaranti sa placeva. Čak i oni izbegavaju jer im je ista zarada na korsama i klišama.
 
Branik i limarija je jedno, mehanika je drugo. Ne bih stavio polovan amortizer i razne druge potrosne delove.

Letva moze, ili ima lufta ili nema, prosta stvar.
Pa ja kad pogledam moje amortizere deluju kao da nikad nisu menjani,znaci 2001 i sad treba da pricamo o tim "bitnim" stavkama kao skupim zamenskim delovima,poluosovina isto bila original zamenio pre dve godine ne znam dal je bila 50€ nova,o cemu vi pricate i tripovima dal je 200 ili 500 000 presao kad je smesna cena odrzavanja,mislim pizdeo bih da je skuplje i da sam dao 10-15 000€ za auto,ali zato i ne dajem
 

Back
Top