AU pair in USA

Wow ljudi, odavno i ja ne pisah! Vidim svasta se desava na forumu!
Kod mene i dalje suvo nista, niko se ne interesuje, samo nesto zavlace! Muskarci ako vas ima koji citate ove stranice, a siguran sam da ima, ne idite preko BHV-a trazite neku drugu agenicju! Sam bog zna koliko sam im naknadno preporuka spremio, a na kraju nista! Za nekih 5 mjeseci, koliko sam vec u programu (agenicja iz BL tvrdi manje) niko me nije kontaktirao! Znaci nista!
Veliki pozz za sve..
 
Poslednja izmena:
Moze li mi neko objasniti kako to ide sa vozackom dozvolom u SAD? Je li vrijedi nasa vozacka, pa je samo zamjenimo tamo njihovom, ili se nakon nekog vremena ipak mora polagati njihov ispit?


Zavisi u kojoj ces drzavi biti.
Najbolje je da pretrazis site od DMV ( Department of Motor Vehicles) sluzbe, zajedno sa nazivom drzave u kojoj ces biti. Ovo ti je najbolji izvor informacija (mnogo bolji od rekla - kazala Milevinog obavestajnog sistema : ) i pruzice ti apsolutno sve informacije koje trebas da znas + mozes da downloadujes testove koje ces polagati prvo.

U vecini drzava internacionalna vozacka nema bog zna kakav znacaj posle izvesnog vremena, sto i dalje zavisi od drzave - (zamalo ne platih kaznu za koriscenje internacionalne u NYC pre neku godinu - bila sam u US oko tri meseca tada).

Preporicila bih apliciranje za vozacku cim dobijes SSN. To ce ti jako puno olaksati zivot jer ko god treba da te legitimise ce te prvo pitati za vozacku/ id.
Recimo u CA npr. barovi/ klubovi/ sta vec te nece pustiti da udjes sa pasosem jer to u CA nije verodostojan dokument za potvrdu starosti.

P.S - Neke drzave ti nece odobriti da polazes voznju ukoliko ti je na vizi ostalo manje od 6 meseci (recimo ja u NY nisam imala vozacku jer sam se malo kasno setila : )

Pre nedelju dana sam polagala za svoju prvu US vozacku i uopste nije bilo tesko. Za razliku od onih nasih drkAdZija koji te obaraju dok im na kraju ne platis, instruktorka mi je bila jako fina, stalozena i korektna. Ovo mi jos jednom podsetilo koliko mi nista sa Balkana ne nedostaje.

Testove mozes da polazes na Hrvatskom, mada nemas prirucnik na istom jeziku.

Svi ce ti verovatno traziti iste ili slicne dokumente - SSN, dokaz da si legalno u US + sta god drugo . Slikace te u DMV-u, znaci neces morati da tracis lovu na to.. otisci prstiju tamo isto, kao i onaj cuveni oftamoloski test. Ukoliko si spremna da polazes na taj isti dan, sve mozes da obavis za par sati.
Vozacka obicno stize u posti za dve nedelje. Cena - i dalje zavis od drzave, u proseku oko $ 30 ( CA je $ 28) Svaki ponovni izlazak platices dodatno, ali je i dalje neka sica u pitanju.

Eto to ti je to. Nadam se da sam pomogla, a ne zbunila jer sam pisala sta god mi prvo padne na pamet. Spava mi se, nadam se da ne zameras. Sa srecom.
 
Poslednja izmena:
Desavala si se ista na ovom forumu...Evo da se malo poValim i ja :D naime, idem da uzmem Driving License...znaci, danas idem da uzmem termin za testove, u MA nema na hrvatskom testovi, ali nije ni bitno...I poslije toga zakazujem test voznje s tim da se na to ceka mjesec dana..Tako ja cula :D
 
Desavala si se ista na ovom forumu...Evo da se malo poValim i ja :D naime, idem da uzmem Driving License...znaci, danas idem da uzmem termin za testove, u MA nema na hrvatskom testovi, ali nije ni bitno...I poslije toga zakazujem test voznje s tim da se na to ceka mjesec dana..Tako ja cula :D

Licno sam morala da cekam 3 nedelje ovde kod mene. Zasto ne pogledas koji ti je jos DMV blizi, pozovi ih i proveri da li je kod njih guzva manja pa ces manje cekati.
 
Licno sam morala da cekam 3 nedelje ovde kod mene. Zasto ne pogledas koji ti je jos DMV blizi, pozovi ih i proveri da li je kod njih guzva manja pa ces manje cekati.

Polozila testove na engleskom, sada vozim i uskoro polazem voznju.
Nina oprosti sto ti se ne javljam u velikoj sam guzvi.
Pozzzz, ali javicu se u toku godine sigurno:zcepanje::zper:

P.S. Dobila SSN, kazi mi molim te sta jos od dokumenata , osim vozacke, treba da vadim ( ID mozda?).
Hvala ti
 
dobro večer, :cao:

evo nove vijesti!!!!
aplikaciju mi gleda nova obitelj :maramica:
dakle... molim sve koji nešto znaju o dallasu da mi napišu... :hvala:
neeeće mene daleko od oklahome ;)

Moje misljenje-ne idi...Ja stvarno ne znam gdje tebe nadju te porodice...Hvataj se East and West Coast pusti se tog dolje...ja imam rodicu koja dolje zivi, moj tata je zivio dolje, iskreno ja ne bih, ali opet tvoja odluka...
 
Evo i kod mene novosti:
aplikaciju mi gleda porodica iz Pennsylvanije, kazu moze se brzo do NY autom. ali imaju troje djece i od toga dvoje tinejdzera, djecak 14 i djevojcica 12 godina. a trece dijete 2 godine. tako da cu ih najvjerovatnije odbiti, tj. voljela bih da mi se ni ne jave. ne bih mogla deverati sa americkim tinejdzerima.
tako da, idemo dalje, nadam se uskoro necemu novom.

pozdrav i srecno svimmmaaaaaa
 
Evo i kod mene novosti:
aplikaciju mi gleda porodica iz Pennsylvanije, kazu moze se brzo do NY autom. ali imaju troje djece i od toga dvoje tinejdzera, djecak 14 i djevojcica 12 godina. a trece dijete 2 godine. tako da cu ih najvjerovatnije odbiti, tj. voljela bih da mi se ni ne jave. ne bih mogla deverati sa americkim tinejdzerima.
tako da, idemo dalje, nadam se uskoro necemu novom.

pozdrav i srecno svimmmaaaaaa

ma ti cs sigurno cuvati samo ono malo dete, a ove ces samo voziti u skolu i na aktivnosti...sto ne bi prihvatila ako je porodica okej:dontunderstand:
Donesi pravu odluku:super::think:
 
Ako nameravas da ostajes ovde da zivis makar i na par godina, jedna od najvaznijih stvari u ovoj zemlji ti je kreditna istorija....u USA postoje nekoliko agencija koje koristeci tvoj Soc.Sec.No. prate koliko para zaradjujes, trosis, koliko redovno placas racune, itd.. i na osnovu toga ti dodeljuju odredjeni rejting t.j. Credit Score. Tu cifru, tvoj score koriste banke - kada odlucuju da li ce ti dati kreditnu karticu i sa kolikim limitom, stanodavci - kada odlucuju da li ce ti iznajmiti sta ili ne, itd....drugim recima ne mozes da zivis normalno bez dobrog credit score-a. Ako bilo ko namerava da ostane ovde da zivi trebalo bi da pocne da radi na tome...debitna kartica ne utice na tvoj credit score...ako zivis u host porodici, onda oni placaju sve racune i nista nije na tvoje ime...jedini nacin da pocnes da gradis svoju kreditnu istoriju je da uzmes neku kreditnu karticu ( i nemoj da mislis da ce ti bilo ko dati kreditnu karticu i sa ne znam kakvim limitom) platis po nesto njom svakom meseca i na kraju meseca platis racun....znam da zvuci suludo koristiti kreditnu karticu i odlagati placanje racuna do kraja meseca ako imas pare na racunu i mozes sve da platis debitnom...ali tako sistem radi....da ne pricam u prazno...ako nekoga zanimaju detalji - pitajte :)
 
Ako nameravas da ostajes ovde da zivis makar i na par godina, jedna od najvaznijih stvari u ovoj zemlji ti je kreditna istorija....u USA postoje nekoliko agencija koje koristeci tvoj Soc.Sec.No. prate koliko para zaradjujes, trosis, koliko redovno placas racune, itd.. i na osnovu toga ti dodeljuju odredjeni rejting t.j. Credit Score. Tu cifru, tvoj score koriste banke - kada odlucuju da li ce ti dati kreditnu karticu i sa kolikim limitom, stanodavci - kada odlucuju da li ce ti iznajmiti sta ili ne, itd....drugim recima ne mozes da zivis normalno bez dobrog credit score-a. Ako bilo ko namerava da ostane ovde da zivi trebalo bi da pocne da radi na tome...debitna kartica ne utice na tvoj credit score...ako zivis u host porodici, onda oni placaju sve racune i nista nije na tvoje ime...jedini nacin da pocnes da gradis svoju kreditnu istoriju je da uzmes neku kreditnu karticu ( i nemoj da mislis da ce ti bilo ko dati kreditnu karticu i sa ne znam kakvim limitom) platis po nesto njom svakom meseca i na kraju meseca platis racun....znam da zvuci suludo koristiti kreditnu karticu i odlagati placanje racuna do kraja meseca ako imas pare na racunu i mozes sve da platis debitnom...ali tako sistem radi....da ne pricam u prazno...ako nekoga zanimaju detalji - pitajte :)

Izvini, ja sam se na sve moguce nacine raspitivala kako da dodjem do bilo kakve kreditne kartice da zapocnem kreditnu istoriju i nema sanse da se dobije bilo kakva kreditna kartica sa mojim ssn jer sam bez kreditne istorije a njima je to ocito gore nego da imas losu kreditnu istoriju....
 
postoji varijanta u nekoliko banaka, znam sigurno za Bank of America, da mozes da "polozis" neke pare na poseban racun i oni ti daju kreditnu karticu sa tolikim limitom...mislim da je minimum $200....i onda kada posle 6meseci-godinu dana dobijes neki rejting placajuci redovno racune za kreditnu, onda ce ti vratiti pare sa tog racuna i verovatno sami povecati limit...kada se to jednom dogodi, posle ce ti bilo ko dati kreditnu...
 
postoji varijanta u nekoliko banaka, znam sigurno za Bank of America, da mozes da "polozis" neke pare na poseban racun i oni ti daju kreditnu karticu sa tolikim limitom...mislim da je minimum $200....i onda kada posle 6meseci-godinu dana dobijes neki rejting placajuci redovno racune za kreditnu, onda ce ti vratiti pare sa tog racuna i verovatno sami povecati limit...kada se to jednom dogodi, posle ce ti bilo ko dati kreditnu...

ozbilljno??? e vidis ja sam se bas za to raspitivala ono da ja polozim neke novce i da onda toliki limit imam, ali niko mi nije imao datu konkretnu informaciju....Bas ti hvala...ici cu sutra u banku odma da to vidim, bas hocu i kod njih da izvadim debitnu karticu jer imam od Citizens Bank ali to je samo za New England a ovo je ipak na prostoru citave USA...hvala puno
 
Evo i kod mene nekih novosti! Do sada su me kontaktirale dve porodice. Prvoj sam kasnila sa odgovorom, pa od toga nije bilo nista. Zaista sam bila out of reach! Bila sam malo na odmoru i stvarno nisam ni sanjala da ce me odmah neko kontaktirati. Oni su bili iz Chicaga. A sa drugom sam do danas bila u kontaktu, ali oni su se odlucili za drugu devojku. U pitanju su bile tri devojcice, oni su blizu NY. Desava li se nesto?
Zanima me da li neko zna mozda da li nam ova viza koju dobijamo omogucava putovanja van U.S.? To je bilo bitno ovoj drugoj porodici, posto cesto putuju. Bas bih to volela da znam.. Zvala sam agenciju i oni nemaju tu informaciju, kazu da treba kontaktirati fondaciju.. Ko ce ga znati..
Veliki pozdrav svima!
 
Evo i kod mene nekih novosti! Do sada su me kontaktirale dve porodice. Prvoj sam kasnila sa odgovorom, pa od toga nije bilo nista. Zaista sam bila out of reach! Bila sam malo na odmoru i stvarno nisam ni sanjala da ce me odmah neko kontaktirati. Oni su bili iz Chicaga. A sa drugom sam do danas bila u kontaktu, ali oni su se odlucili za drugu devojku. U pitanju su bile tri devojcice, oni su blizu NY. Desava li se nesto?
Zanima me da li neko zna mozda da li nam ova viza koju dobijamo omogucava putovanja van U.S.? To je bilo bitno ovoj drugoj porodici, posto cesto putuju. Bas bih to volela da znam.. Zvala sam agenciju i oni nemaju tu informaciju, kazu da treba kontaktirati fondaciju.. Ko ce ga znati..
Veliki pozdrav svima!

Ja ne znam kako je sa Srbijom, ali znam da mi iz Bosne ne mozemo u Canadu bez vize, mozemo mi putovati u toku prve godine gdje zelimo, ali za sve zemlje nam treba viza i normalno se mozemo vracati u USA u toku prve godine, a u toku dr godine ako recimo odem svojoj kuci, u Bosni ponovo moram aplicirati za vizu iako mi je recimo Amerika dala da produzim vizu prije 2mjeseca...Ne znam kako je sa Srbijom, ali eto tako je sa Bosnom....
 
Evo i kod mene nekih novosti! Do sada su me kontaktirale dve porodice. Prvoj sam kasnila sa odgovorom, pa od toga nije bilo nista. Zaista sam bila out of reach! Bila sam malo na odmoru i stvarno nisam ni sanjala da ce me odmah neko kontaktirati. Oni su bili iz Chicaga. A sa drugom sam do danas bila u kontaktu, ali oni su se odlucili za drugu devojku. U pitanju su bile tri devojcice, oni su blizu NY. Desava li se nesto?
Zanima me da li neko zna mozda da li nam ova viza koju dobijamo omogucava putovanja van U.S.? To je bilo bitno ovoj drugoj porodici, posto cesto putuju. Bas bih to volela da znam.. Zvala sam agenciju i oni nemaju tu informaciju, kazu da treba kontaktirati fondaciju.. Ko ce ga znati..
Veliki pozdrav svima!

Ti dobijas M vizu u pasosu . To znaci da mozes da ulazis i izlazis iz USA koliko puta zelis u periodu vazenja vize. Medjutim to naravno vazi za one zemlje gde nama nije potrebna viza...u protivnom ne znam...:think:
 
Ti dobijas M vizu u pasosu . To znaci da mozes da ulazis i izlazis iz USA koliko puta zelis u periodu vazenja vize. Medjutim to naravno vazi za one zemlje gde nama nije potrebna viza...u protivnom ne znam...:think:

Hvala puno! Sve je to tako komplikovano! I ja tako mislim.. Ali onda se pojavljuju jos neke cinjenice kao sto je NAFTA sporazum, saradnja SAD i Kanade, SAD i Mexika..
Po toj logici bi mogli sa vizom SAD da putujemo i u te zemlje.. Nemam pojma!:dontunderstand:
 

Back
Top