Athlon ili Sempron

Ma ja sam imao athlon i drug mi da ovaj sempron ja video 3800+ i radi na 2,20 Ghz reko bice bolje a ono mi losije.Pa sad ne znam sta da radim od odneo athlon pa da mu trazim da mi vrati ili da ostavim ovo.Kako ga kloknuti?

Klokovanje se radi u biosu ali ako to nikada nisi radio nemoj sam da cackas... pozovi nekog majstora ili barem nekoga ko se razume i nek ti ga taj klokne na maksimum na kome radi stabilno !
 
pa pazi... to su sve kriticno male frekvencije za danasnje vreme, programe i drugo... smatram da mu znaci svaki megaherc jer sam do pre 8 meseci ima Athlon 2000+ i znam da je vazan svaki megaherc... 2 giga rama i kloknut athlon bi trebali da lepo rade na windowsu XP... licno iskustvo !
 
prednost je sto su ti i athloni i semproni zivotinej sto se tice izdrzljivosti..tak oda moz da proba da kloka , tesko ce da ga syebe..
ortak ej svog athlona drzao na 1.8 V mzoda i vise, ne secam se..2-3 godine :D
i evo i dalje radi kod njegove babe xd
 
Pa nisam primetio nikakvu razliku!Nisam palio nikakve igrice,a i nemam ih posto sam dizao novi sistem.A i nisam neki gameboy :),volim po malo poigrati ali nista preterano.Ovako net i te sitne stvarcice rade odlicno nema promena.Ali moze li mi neko objasniti kako 3800+ 2,21 Ghz moze biti slabije od 3000+ 1,81 Ghz?
 
Skini everest 5.5 ultimate sa interneta i vidi code name od procesora. Od oba po mogućnosti. I napiši nam i mi ćemo ti reći. U vrijeme kad su se ti procesori proizvodili običnoje athlon bio visokobudžetni procesor a sempron za drkadžije. Naravno da je nekoliko godina noviji sempron bolji od starijih atlona. Najveća razlika je u cache memoriji, arhitekturi, i podržanim tehnologijama. Ja sam nekad na duronu 1000MHz (porodica procesora kasnije nazvana sempron) igrao Age of Empires 3, a atlon na 1400 nije podržavao igru.
 
Athlon brate definitivno. To ti je isto poredjenje kao Pentium i Celeron. A nemoj da ga overklokujes jer neces dobiti nikakvu bitniju razliku a podicices radnu temp. procesora. Inace Athlon x2 ti je najbolje resenje za tu plocu.

Pozz
 

Back
Top