Astrosimbolika

Pa dobro i nije bas da nema nikakvih pokazatelja, kao prvo "ceo" horoskop joj bezi u XII polje i ona kao vl. ASc-ta i ona kao Sunce u aspektu (bilo kakvom sa uranom) i Plutonom ne obecavaju Duug zivot!!! Umrla je mlada, iznenada. I Mesec joj je bio u konj. sa plutonom - natalno! Dispozitor mars i on u XII ! - Sva je u zagrljaju smrti. Vl. VI (lekari) joj je u konj. sa saturnom iz V( sreca - spas) oni su je i spasili - ne verujem da su oni i krivi za smrt.
- Ali tranzitni Mars kao vl. njenog VIII polja joj je bio na samom vrhu XII gde "preti" nad njenim Suncem (zivotom), pravi i aspekt sa natalnim Mesecom koji je vec u zagrljaju Plutona. Ali Mars je bio i ranije i bio bi opet x puta u zivotu na svakih 2 god. ali uvek preti!
- Jupiter takodje iz VIII joj nad vl. ASC-ta, nad glavom te godine, al i taj bi se aspekt ponovio za 12 god.
- Tranzitni Uran opozitira problematicno Sunce u Devici u XII, iz VI-tog gde "preti" telu, zdravlju, zivotu - e to je vec retko, tesko da bi joj se opet ponovio, i ako bi dozivela tad bi je odveo.
- Nad vl. VI polja ( problema) Pluton, koji i kvadrira ASCIDENT!
A ovo je samo tranzit bio, gde su direkcije i ostale progresije. Pazite mogla je imati i tezak u njenom zivotu dogadjaj , nesrecu ili susret sa smrcu (koju je i imala) koji bi joj promenio i obelezio zivot potpuno ! Ali kada bi se osobi jos jednom u zivotu ponovilo ovoliko zajednickih samo tranzitnih pretnji koji tako lezu na natal nezgodno , sigurno tako isto lezu na ostale progresivne planete. Samo momenat kada ce se to izdesavati je tranzit na samom kraju, koji mi tumacimo mozda je jedinstvena prilika za nebo da je odvede jer ne bi joj se mozda ni za 200 god ponovila slicna slika.
 
Ja se takodje slazem sa vasim misljenjem,pa evo da vam dam zadatak-postavicu svoju kartu sa tranzitima(cas sam navela po secanju),postavila sam tranzite tog dana kada se "sudbinski" dogadjaj odigrao,ne znam kako sam ostala ziva,zapravo bila sam bila napadnuta i zlostavljana u svakom smislu(od strane muskarca),a nakon toga sam bila u izolaciji 3 ili 4 meseca(ne secam se vise).Postavila bih i njegovu kartu ali ne znam cas rodjenja.
Nadam se da vam je dovoljno zanimljivo,pa eto ja cu se ubaciti da vam dam neku potrebnu informaciju ako vam zatreba(ne bih da iznosim detalje posto je ceo dogadjaj trajao dva dana)..



 
ovdje je mnogo pokazatelja mučenja.

pazi ovo sva tri malefika: mars pluton i saturn ujedinjeni u znaku vage - nasilje, mučenje, metak, nož, napad, ubadanje, bičevanje, udarci rukama, pa i silovanje. a sve u znaku vage = kad si u vei kad u braku. vladar tvoga ac-a jupiter odlazi u 12 polej u škorpiona = patnja, ovo mi sugerira da je bilo mnogo krvarenja tijekom togl slostavljanja, rekao bih i uboda nožem, .

tko bi rekao, tako dobra planeta jupiter = ti je donio upravo tako nešto. on kod tebe radi kao teški malefik.
 
ovdje je mnogo pokazatelja mučenja.

tko bi rekao, tako dobra planeta jupiter = ti je donio upravo tako nešto. on kod tebe radi kao teški malefik.

Pozdrav pancevki ja zivim tamo. Pancevo kako je u znaku Riba nije ni cudo sto smo tamo hronicno u nekoj vrsti opasnosti, postavicu jednom svoj slucaj zivotne opasnosti.
Pa sta joj znaci jupiter ( sreca) ako joj je natalno mozda cak i zalepljen za XII kucu patnji, neprilika, gubitaka jer kad nam takva tranzitna planeta dodje na Asc. to sto nam najavljuje to nam i donese. S'obzirom da je u pitanju jupiter /XII ( sreca u nesreci ) izvukla se, sto se ne bi mogla reci da je tu neki malefik bez dobrog dostojanstva ili aspekata. P. Petkovic kaze: " Kad vidite Jupitera u VIII i XII polju znajte da je osoba predodredjena problemima i opasnostima svake vrste u zivotu, pa cak i opasnosti po zivot!"
Mi zgrozeni svi u glas: " Pa kako to jupiter... Zasto?! Pa zar to nije zastita protiv tih problema" A on ce nama - " Jupiter je zastitnik! Kao bodygard, obezbedjenje, gorila - on je tu da vas stiti! " Mi se jos vise pobunimo svi u glas " Pa kako nas onda 'oce maler, sta ce nam onda jupiter ! " On ce : " Pa bas zasto! " On je tu zato sto ce nam kad trebati, zato nam je i dat. Koji ljudi to imaju obezbedjenje oko sebe, nego oni kojima treba, ili misle da im treba, koji su stalno u nekoj opasnosti zbog posla kojim se bave. Zasto vi i ja nemamo bodygarde?! Sta ce nam ! I da znate kad vidite jupitera u ili jos gore na vrhu VIII i XIII polja znajte da je osoba predodredjena da joj se nesto dogodi ali ce se zbog Jupitera tu, izvuci. " Padja je stvarno car ! Nije reklama ali odlican astrolog i jos bolje predavac!
 
- Kao prvo venera ti je u vodoliji - stres, dispozitor uran na asc. , kad tebe je tranzitni jupiter koji ti je natalno na vrhu XII polja dosao na taj uran doneo joj je stres.
- V polje osobe koje su tvoja ljubav u Ovnu agresivne, mars u padu u vagi natalno - nad njegovim dispozitorom venerom hiron i neptun a nad venerinim dispozitorom uranom smo rekli vl. XII polja. Divota!
- Vladar VII polja partnera i MC-a merkur u izgonu u ribama ( i ja imam istona asc.-u ) nad njim tranzitni uran a nad dispozitorom partnera / merkura : neptunom konjukcija tranzitni pluton. Vec ima mesec konjukcija neptun ( patnja kroz partnerstvo) natalno ( opet i ja isto na Mc-u - ubicu se! ) sad joj je jos taj tranzitni neptun koji joj "davi" Meseca nad natalnom Venerom.
- Citav stelijum malefika i natalno lose postavljenih benefika u 1.polju kod tebe se ugnjezdilo.
Cak i onaj mars iz vage dispozitor vl. VII polja joj je bio za petama. Tranzitni Saturn sekstil Pluton a natalno se djavoli druze kroz konjukciju u vagi. Mesec u VI nad natalnim hironom tamo. Ne mogu vise da gledam...
 
e pa ja sam dobra duša.

slobodno preimenujte temu, nije bed........i opet vas molim jel možete čisto da vas mogu čitati pisati latinicom, barem kada se netko obraća meni jer ćirilicu ne znam.

boze vindex sta tu ima da se ne zna, imas 30 slova, mozes to da naucis za pola sata, nisu sva razlicita od latinice, i na kraju cita se isto i pise, sve ostalo je isto:))
Poslacu ti Bukvar:))
 
Dajte ljudi ne z.......jte vise. Ne morate u svakom drugom postu da mu nudite bukvar . Ako covek ne zna - ne zna, ni ne mora da zna cirilicu svako ko dodje na neki domaci forum. Niti se on zali sto ne razume svaki post, nije trazio ni u jednom trenutku da pisete latinicu samo da bi i on mogao da cita, vec samo ako se vec obracate njemu licno, sto vidi u citatu. ( i nije tesko jednim dugmetom okrenuti na latinicu tastaturu ako vec hocete da mu se obratite, ovako nema svrhe. ) I dosta vise sa tim nacionalnim glupostima - nije ovo mesto za to - ovde je ASTROLOGIJA..
 
Dajte ljudi ne z.......jte vise. Ne morate u svakom drugom postu da mu nudite bukvar . Ako covek ne zna - ne zna, ni ne mora da zna cirilicu svako ko dodje na neki domaci forum. Niti se on zali sto ne razume svaki post, nije trazio ni u jednom trenutku da pisete latinicu samo da bi i on mogao da cita, vec samo ako se vec obracate njemu licno, sto vidi u citatu. ( i nije tesko jednim dugmetom okrenuti na latinicu tastaturu ako vec hocete da mu se obratite, ovako nema svrhe. ) I dosta vise sa tim nacionalnim glupostima - nije ovo mesto za to - ovde je ASTROLOGIJA..

Ma salim se samo, eto upala sam u sablon grrrr. Kako mi nije palo napamet da mu je neko vec nudio bukvar pre mene, a ja to nisam videla jer nemam vremena sve ovo da pratim:))
Sorry Vindex just ZEZ :))):D:)
Evo ja pisem latinicom uvek, da me ceo svet razume:)) nisam ni pomisljala da kuckam ovuda na cirilici, mada citam ono cirilicu, latinicu i uopste ne primecujem da li je cirilica ili latinica , ja to ne bih ni primetila da Vindex nije napomenuo, meni je sve isto:)))
 

Imala sam jednu drugaricu Hrvaticu ranije, sad nestala je negde pre nekoliko godina, ok to je druga prica, moji prijatelji tako samo nestanu negde, odu, odsele se i nema ih vise, uvek tako, pa dodju novi.
Ona je ucila u skoli cirilicu, mislim da je srednju skolu zavrsila u Zagrebu jer je rodjena u nekom malom mestu pored Zagreba, ne secam se sad u kom razredu mi je rekla da su ucili cirilicu ali je imala neke knjige ili nesto je htela da procita i onda je shvatila posto nije dugo koristila cirilicu, uopste je nije ni koristila nikad , samo ucila u skoli, zamolila me je da je podsetim jedan dan, jer je zaboravila, i sve je trajalo samo jedno pola sata, i stampana i pisana slova. Posle je sama napisala celu stranicu teksta pisanom cirilicom.
Jer kazem sve je isto, fonetski je jezik, nema tu mnogo problema samo je razlicit nacin kako se pisu slova i to je to.Dovoljno je samo nauciti napamet koje je koje slovo, ostalo je sve isto.
Ne znam da li se danas u Srbiji uce razliciti dijalekti i narecja a i srodni jezici, npr Slovenacki, Makedonski, ikavski i nacin kako se govori u Dalmaciji, u Boki u Hrvatskoj i Bosni itd. Mi smo sve to ucili u skoli u Srbiji nekad. Meni nisu strane ni razlicite reci koje se koriste u razlicitim dijalektima npr u Hrvatskom jeziku, mogu bez problema sve da procitam, jedino sto slovenacki i makedonski bas ne razumem skroz a i mnogo reci u narodnom govoru nekih dijalekata, npr juzna srbija, dalmacija, ali ovako knjizevni jezik hrvatski i srpski nemam problem, ostalo nisam morala nikad ni da koristim. Mada sad dolazim u kontakt s ljudima iz milion razlicitih narecja sa mnogo nekih izraza koje ne znam pa to pokusavam da naucim:)))
 
Čista astrosimbolika. :lol:

'Aj' sad nazad na temu. ;)
Kad smo se već dotakli SFRJ ... hajde da ispišemo na jednom mestu pod uplivom kog znaka je svaka od ovih zemalja ponaosob, čak koliko znam i pojedini krajevi svake su pod drugačijim uplivom ... bilo bi dobro da sve bude napisano na jednom mestu.

Analiza natala emily2 završena, btw ... ? Ne bih rekla, pa ako imate šta da dodate, Ok. Ja jedino imam da dodam da je u takvim slučajevima prvenstveno bitno da se ceo događaj vidi u natalu i opiše kroz njega, tranziti i ostalo samo vremenski određuju kad i šta (čini mi se da ste suviše isticali tranzite i sl, pa samo da naglasim).
 
Pa nismo uciteljice, prvo smo podvlacili sta ima natalno, pa pro po toga kako je to udarilo kad su se zvezde poklopile odnosno dosle ne te iste natalno lose pozicije. :cry:
A, da i mogli bi da dodaju drugi nesto, mogli bi, ali oni too neceejuu.
 
Jeste, u pravu si, ja sam pomešala utiske sa onim prethodnim slučajem koji se analizirao :oops: I to su moji utisci, tako mi se učinilo ...
Ali anyway ... stvarno sam gušačica. :lol: Aj neću više.

Nisam dodavala ništa jer ste sve lepo opisali :-) Šta bi još moglo da se doda?
 
Imala sam jednu drugaricu Hrvaticu ranije, sad nestala je negde pre nekoliko godina, ok to je druga prica, moji prijatelji tako samo nestanu negde, odu, odsele se i nema ih vise, uvek tako, pa dodju novi.
Ona je ucila u skoli cirilicu, mislim da je srednju skolu zavrsila u Zagrebu jer je rodjena u nekom malom mestu pored Zagreba, ne secam se sad u kom razredu mi je rekla da su ucili cirilicu ali je imala neke knjige ili nesto je htela da procita i onda je shvatila posto nije dugo koristila cirilicu, uopste je nije ni koristila nikad , samo ucila u skoli, zamolila me je da je podsetim jedan dan, jer je zaboravila, i sve je trajalo samo jedno pola sata, i stampana i pisana slova. Posle je sama napisala celu stranicu teksta pisanom cirilicom.
Jer kazem sve je isto, fonetski je jezik, nema tu mnogo problema samo je razlicit nacin kako se pisu slova i to je to.Dovoljno je samo nauciti napamet koje je koje slovo, ostalo je sve isto.
Ne znam da li se danas u Srbiji uce razliciti dijalekti i narecja a i srodni jezici, npr Slovenacki, Makedonski, ikavski i nacin kako se govori u Dalmaciji, u Boki u Hrvatskoj i Bosni itd. Mi smo sve to ucili u skoli u Srbiji nekad. Meni nisu strane ni razlicite reci koje se koriste u razlicitim dijalektima npr u Hrvatskom jeziku, mogu bez problema sve da procitam, jedino sto slovenacki i makedonski bas ne razumem skroz a i mnogo reci u narodnom govoru nekih dijalekata, npr juzna srbija, dalmacija, ali ovako knjizevni jezik hrvatski i srpski nemam problem, ostalo nisam morala nikad ni da koristim. Mada sad dolazim u kontakt s ljudima iz milion razlicitih narecja sa mnogo nekih izraza koje ne znam pa to pokusavam da naucim:)))

ovako da ja vama nekako objasnim.

ja kao astrolog radim najviše na području Hrvatske, a sve zemlje europe pišu latinicom tako da nisam imao potrebu učiti ćirilicu. naravno ćirilica je legitimno i priznato pismo i ja u to ne ulazim.

ja bi mogao to i naučiti, međutim morate shvatiti da ja živim i radim u Hrvatskoj, i da netko vidi da ovdje pišem ćirilicem mislim da bi me kamenovali,

ne znam kako je kod vas no kad nas to nije baš bajno.
 
ovako da ja vama nekako objasnim.

ja kao astrolog radim najviše na području Hrvatske, a sve zemlje europe pišu latinicom tako da nisam imao potrebu učiti ćirilicu. naravno ćirilica je legitimno i priznato pismo i ja u to ne ulazim.

ja bi mogao to i naučiti, međutim morate shvatiti da ja živim i radim u Hrvatskoj, i da netko vidi da ovdje pišem ćirilicem mislim da bi me kamenovali,

ne znam kako je kod vas no kad nas to nije baš bajno.


Sta reci a ne zaplakati.
Mogu samo da primetim, da neko odavde ode na HR forum...i pocne pisati latinicom..naravno na Hrvatskom :mrgreen:...bas bi nekog za to , odavde, bolelo uvo.
Cemu mrznja i netrpeljivost, nikada mi jasno nece biti.

No to nije tema...izvinjavam se, upadoh..
 

Back
Top