Astroloska simbolika u prolazu

Aaa, da da, broken heart je Saturn, zaboravila sam. Da, znam da imam tu užasnu, pored one Mars u Šk... Ne znam zašto osećam ovu kartu, nemam Jupiter niti u Vagi, niti u devetoj, ne znam gde mi se to povezalo...

Imam Jupiter u Vagi u vedskoj karti hehe...

Nije baš samo astro, ali mislim da se astrologija može povezati sa svim, jer je ogledalo našeg bića.

Nijedan simbol, nijedna ideja u našoj kolektivnoj podsvesti nije slučajna, niti se može odvojiti od materijalne realnosti.

 
Ova tema nije namenjena tarotu, doduše. Postoji drugih 23 tema koje su namenjene tarotu.

Ovo je, konkretno, astrološka tema o simbolima. Ovde se o tarotu može pisati, recimo, iz ugla astrologije i posmatranja Merkura i Neptuna kao primarnih planeta koje vladaju Tarotom. U suprotnom je definitivno spam.
 
astro-2atw-nation-usa-no2-71250-16720.png


Svi prominentni astrolozi koji su napisali puno knjiga na temu Astrologije, a da dolaze iz USA, će imati Uran u Blizancima.
Još jedan od dokaza da Uran (i aktivna 11 kuća) vlada Astrologijom.

To bi značilo i da ljudi sa Uranom u Trećoj kući odlično barataju Astrologijom, ali da li je to baš zaista tako?
Uran u konekciji sa trećom kućom, primera radi, daje ljude koji pišu o astrologiji u najvećoj meri, ali je ne mogu zaista razumeti na dubokom nivou.

Takođe kod prominentnih astrologa će se videti i Neptun kao jedna od planeta koja daje naznaku ka ljubavi ka neistraženom, odnosno ka svemiru kao takvom.

Uran u Blizancima je ona nužna komponenta koja daje uspešne izdavače knjiga o Astrologiji.

Uran u Blizancima, nažalost, nije najbolje mesto za bavljenje astrologijom, ali je najbolje mesto za inovativne astrološke ideje, što jedan lepršavi Blizanac svakako dopušta i sprovodi u delo. Uz potporu USA Ascendenta u Blizancima, to je pun pogodak za astrologe generacija 40ih godina XX veka.

Da se suzbije i pronađe najbolji astrolog među takvima, bitno je da

Uran bude u 11 kući.
Aktivna Vodolija.
Aktivna 11 pa čak 12 kuća, ako se astrolog bavi nečim nalik evolutivnoj astrologiji.
Merkur bude u Strelcu.
Mesec u Vodoliji, najbolje u 11 kući.

Drugim rečima, najlakše je astrološku knjigu odraditi u americi, pretežno istočnoj obali više no zapadnoj. NA zapadnoj, gde preovlađuje Asc Strelca, se može više zaraditi bavljenjem astrologije.
 
Ne vidi se link sada, a i bilo bi dobro obrazložiti zbog čega je neka druga karta bolja u bilo kom od primera.

USA je poprilično specifična kada je reč o mundanoj astrologiji i bilo bi dobro dobiti što više mišljenja povodom tih pitanja.
 
To jeste prava karta za USA, ali ja ih gledam iz dva dela.

Prvi deo je East Coast gde je podznak u Blizancima, a drugi deo je West Coast gde je podznak u Strelcu.

U oba primera oružje dolazi do izražaja, s tim što je generalno Asc u Strelcu najslikovitiji za njihov narod. I to se najbolje vidi sada tokom vladavine Trumpa koji je Blizanac.

Ono što mi nikako ne štima kod njih jeste MC Vaga.
 
Sve što je prekookeansko se gleda preko Strelca i Riba koji vladaju proširenjem.

A inostranstvo se vidi kada se posmatra kuća, a ono nije vezano za državu u kojoj si sada. U karti se vidi da iako živiš recimo ovde sada, kuća ti je više vezana za inostranstvo.

O ovome se moglo videti i kada su se posmatrali horoskopi ljudi bivše Jugoslavije. Iako je u suštini bila jedna zemlja, ljudi su svoje kuće imali "u inostranstvu".

Najčešći motiv koji se vidi u našim krajevima je u ženskom horoskopu, kada joj VII kuća dotiče 6 ili 7 kuću, te zbog ljubavi se seli dalje.

U karti inostranstvo je bilo koji drugi grad ili lokacija, čisto da se razumemo.

Ako znaš u koju državu želiš ići, onda se prema znaku i planetama države može otkriti koliko bi uspeha imao tamo.

Ono što definitivno treba da izbegavaš jesu države gde imaš Saturn. Tamo će da te nenormalno drndaju oko zakona, papira, sudova i slično. Ako imaš Saturn u Blizancima, beži što dalje od Italije. Ako imaš Saturn u Lavu, nemoj da se seliš u Francusku, recimo... Taj fazon.
 

Back
Top