AQUARIAN AGE? OR THE LUCEFERIAN AGE? 2012

re[ ]De

Aktivan član
Poruka
1.743

"Come to me my disciples"
Said the stranger who came
Healed the sick, feed the poor
Spread the joy and the cure

He will rule our land
With his leading hand
We'll achieve our deliverance

Is it just an illusion
Or the mass confusion?
Is it just the work of the false Messiah?

Victims of mass confusion
Fools will follow this man
He leads us to destruction
Tending us to damnation

He will rule our land
With his leading hand
We'll achieve our deliverance

Is it just an illusion
Or the mass confusion?
Is it just the work of the false Messiah?

"Come to me my disciples"
Said the stranger who came
Healed the sick, feed the poor
Spread the joy and the cure

He will rule our land
With his leading hand
We'll achieve our deliverance

Is it just an illusion
Or the mass confusion?
Is it just the work of the false Messiah?
 
Poslednja izmena:
ma.... zasto mora da postoji jedna velika ultimativna zavera??? tehnologija je jednostavno podigla svest na sledeci nivo ,neka vrsta evolucije coveka, sve ima svoje dobre i lose strane...

ali stvarno zasto,zbog cega mislite da se nesto urotilo protiv nas ljudi tj.protiv civilizacije, meni se ovaj svet cini sasvim ok. , uvek je bilo ratova i klanja maltene od kada je nastao covek, prirodne kataklizme su se uvek desavale i desavace se ...

tehnologija je nazalost omogucila da se tripovi i paranoje pojedinaca brze i lakse sire...

dajte malo olabavite, sve je uredu, ova civilizacija ima svoj put ka buducnosti koji nije bas sjajan moram priznati, ali kako kaze jedna izreka <trnovit je put do uspeha<
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
ma.... zasto mora da postoji jedna velika ultimativna zavera??? tehnologija je jednostavno podigla svest na sledeci nivo ,neka vrsta evolucije coveka, sve ima svoje dobre i lose strane...

ali stvarno zasto,zbog cega mislite da se nesto urotilo protiv nas ljudi tj.protiv civilizacije, meni se ovaj svet cini sasvim ok. , uvek je bilo ratova i klanja maltene od kada je nastao covek, prirodne kataklizme su se uvek desavale i desavace se ...

tehnologija je nazalost omogucila da se tripovi i paranoje pojedinaca brze i lakse sire...

dajte malo olabavite, sve je uredu, ova civilizacija ima svoj put ka buducnosti koji nije bas sjajan moram priznati, ali kako kaze jedna izreka <trnovit je put do uspeha<

E pa ti si upao u tu zamku.Sve ti se čini OK i misliš da sve treba da ide ovim putem kojim se trenutno krećemo,a zapravo ništa nije u redu
 
E pa ti si upao u tu zamku.Sve ti se čini OK i misliš da sve treba da ide ovim putem kojim se trenutno krećemo,a zapravo ništa nije u redu

OK, a jel bilo onda nekada uredu ili smo bukvalno od samog pocetka tj od nastanka coveka u lazima ???

znaci li to da cim je covek postao svesno bice odma je neko poceo da ga laze i manipulise sa njim kako bi kroz par hiljada godina konacno zavrsio svoju zamisao ( eeeej par hiljada godina im treba da nas lazu i mazu kako bi ispunili svoj cilj) iako nemamo poima koji je to cilj i ko su ustvari ti zavlakaci narodnih masa.

ali znamo da nesto nije ok., nesto tu ne stima, ali sta to nije ni bitno

jel si bio ti u vojsci (mislim na onu pravu kada se sluzilo godinu dana), ako si bio onda znas za onu foru >daj vojsci da nesto radi bilo sta , neka cupaju travu,ciste lisce... samo da im ne padaju gluposti na pamet,
e slicno je i sa ovim ultimativnim zaverama samo sto nije u pitanju fizicki rad nego intelektualni.....
 
ali stvarno zasto,zbog cega mislite da se nesto urotilo protiv nas ljudi tj.protiv civilizacije, meni se ovaj svet cini sasvim ok. , uvek je bilo ratova i klanja maltene od kada je nastao covek, prirodne kataklizme su se uvek desavale i desavace se ...
Nista se nije urotilo protiv civilizacije sem neke nove koja je ista kao ona predhodna. Drugacija slika, ista prica. Oni koji ne vide nece naci nista lose sem ono sto dotice njega licno, uglavnom opstanka sebe, porodice, nacije, vrste, bolji poslovi, napredovanje u sistemu piramide, postajenje robovlasnika, dok je za male robove ponudjen spektar igara i hleba budjavog pa prefarbanog.
 
Poslednja izmena:
OK, a jel bilo onda nekada uredu ili smo bukvalno od samog pocetka tj od nastanka coveka u lazima ???

Ovo drugo.
Bukvalno smo od samog teoretskog početka u lažima i to pre svega u svojim sopstvenim lažima.
Dalje, kad smo već kod izreka mislim da ovde važi:
Ko će kom, ako ne svoj svom?
E, sad gde je početak?
Kada je čovek počeo da gradi svoje društvo na način na koji se to i danas radi.
Čudno je kako kod nas poimanje prirode napreduje neverovatno brzo, a društveno organizovanje tragično zaostaje. U nauci je u toku pisane istorije što šta napredovalo, dok u društvu beležimo jedva nešto i masu jadnih eksperimenata, komunizam npr.
Deluje logično, da sumnja u verodostojnost zvaničnih opredelenja, iliti teorija zavere, postoji od kad postoje i zvanična opredelenja. Uvek je neko terao manju ili veću kontru i tako se održavala labilna ravnoteža, poznatija kao civilizacija čoveka. Sumnja da nas neko u društvu odrađuje je deo društva ovakvog kakvo imamo.
Na nivou i u okviru u kom ljudi danas međusobno komuniciraju, velike su mogućnosti za neometanu manipulaciju svakoga nad svakim, što znaći da je verovatnije da u ringu imamo više sukobljenih interesa nego jednog koji nas je sve nadhebao. Taj jedan bi morao da ima nenadoknadivu prednost, toliko veliku da se čak ne da ni prepoznati. To pak znači da ako uopšte i postoji, mora da čuči i deluje izvan domašaja našeg zapažanja, čak poimanja jer samo potpuno neopžen može da nam smešta kako oće. Da li je ovo verovatno?
Nije da baš nije, skoro svako bi hteo da bude taj takav, a ipak mnogo je vremena proteklo otkako mislimo da smo glavni na planeti, malo sumnjivo, osim toga neko je mogao biti i ovde pre nas i ostati. Sa druge strane, kad sagledamo sami sebe i sve što znamo iz sveukupne istorije, nismo mi baš neka pamet, lako bi nas bilo preveslati, bilo da to radimo jedni drugima ili neko tercira iza ćoška.
Pitanje je samo može li tako doveka?
Ništa nije doveka kaže pesma stara, sve se vrti, a pesme naročito.
Pa kad je već tako neizvesno, mnogi koriste priliku da te druge okrive za svoju nesposobnost. Tu verovatno spada većina teorija zavera.
Nisam položio ispit jer su me reptili ometali, uočivši da ja znam za njih. Malo banalan primer, ali uz malo mašte nije teško poverovati, naročito ako je alternativa, neudobna činjenica, da sam se više npr. kartao nego učio.
Na kraju, može li se u ovom našem društvu razrešiti dilema ima li zavere ili nema i ako je ima da se društvo od nje očisti?
Da, i da se očisti od svih onih koji nisu sigurni da zavere ima.
Malo sam skeptičan po tom pitanju.
Čini mi se da rešenje leži unutar svakog od nas, a ne spolja.
?
 
Hteo bih da nešto kažem o pojmu Maitreja bez da u ovom obračanju ulazim u priče dali postoji teorija zavere,uostalom iluminati,masoni,komitet 300 ili kako god ih nazivali (to su sve ogranci jedne iste grupe)ni nekriju svoje postojanje niti članstvo,mnogi listovi redovno objavljuju njihova okupljanja niti se oni kriju.Tačna hijerahija pogotovo onih iznad 300 je tajna,zna se ponešto ali sama hijerarhija je zabranjena za laike.Čovek je osnovni činioc svakog društva a čovek je kvarljiva roba.Dati nekom čoveku u ovoliko razvijenoj tehnologiji poverenje u neograničenu vlast je ludost pa šta mislili o tome.Bolesna je činjenica da neki ljudi pod raznim izgovorima treba da eliminišu ogromnu masu ljudi.Zastrašen mali čovek se nekad ponaša po sistemu stokholmskog sindroma i počne da brani ubice verujuči da je i on tako u tom društvu i da če biti pošteđen,veoma glupo ubica je ubica dali ubio jednog,dva ili čitave narode,u njemu nema ljubavi.Kako može biti teorija zavere kad njihovi glasnogovornici kao što su Lari King,Bil Gejts,Žak Kusto i mnogi drugi pričaju o zlatnoj milijardi.Veoma bolesno kad neki čovek ili ljudi uzimaju za pravo da odlučuju o životima drugih ljudi kao da su stvari,"ima puno beskorisnih izjelica".O tome se mogu napisati čitavi tomovi knjiga sabranih izjava i misli tog kruga ljudi,i to nije tajna.I onda siroti mali ljudi pročitaju u Njujork Tajmsu ili čuju na CNN-u da postoji neka teorija zavere i da olajavaju njih sirote humaniste i filantrope.Kao da vlasnici tih medija nisu članovi tih stranaka koje besomušno ubijaju po svetu,i kako bi taj medij objavio nešto što nije u skladu sa politikom gazde tog istog medija,al ko neče da zna neče nikad ni znati.
Da se vratim ja na priču o Maitreji.Maitreja je budistički termin za stanje svesti a nikako nije lično ime.Kao što ni buda nije lišno ime nego stanje svesti.Onaj na kojeg ljudi šesto pomisle je Gautama Sidarta koji je ostvario to stanje svesti u jednom periodu.Isto tako i svaki čovek koji ostvari poznavanje prave prirode uma je ostvario buda stanje i isto je toliko buda kao i Gautama.Svi ljudi imaju potencijal bude jer kako ostvariti nešto ako takav potencijal nepostoji.Buda je bilo i pre Gautame i posle.E sad termin buda je širok pojam,postoje i razne manifestacije neograničenog potencijala energije,jer univerzum nije u stanju mirovanja nego u stalnom kretanju a tako i promenama.Maitreja je jedna od faza razvoja uma preciznije spoj muškog i ženskog principa (tu se naravno nemisli na seksualne aspekte, nego na psihološke).On je često simboliški prikazan kao kao muški i ženski lik u trenutku sjedinjenja.Več postoje oni koji su ostvarili to stanje u zadnjih 100 godina,znači neradi se o jednom šoveku koji še se tako zvati.Zašto određena grupa ljudi hoče da promoviše nekog čoveka kao mesiju ili Maitreju prosudite sami.Buda nikad sebe nije nazivao budom.To je zvanje koje su mu ljudi dodelili.
Nije prvi put da ta grupa pokušava da ustoliči nekog čoveka kao mesiju za hahahaha novi eon.Madam Blavatska je na početku prošlog veka sa grupom iluminata pokušala da ustoliči duhovnog vođu čovečanstva po svojim merilima pronašla je jednog dečaka i podvrgla ga vrhunskoj obuci koje je ogroman kapital iluminata i tadašnja tehnologija imala,paralelno je osnovan red zvezde koji je imao zadatak da ga promoviše i pripremi njegov dolazak,bio je to Đidu Krišnamutri,i kada je došao taj dan svi tadašnji mediji su pratili taj događaj na svom ustoličenju on je raspustio taj red zvezde hahaha nisu računali da če taj obdareni mladić pored obrazovanja steči i mudrost.Tada je čovečanstvo imalo sreče da li če i sada.
 
Ma da ne postoje zavere, ne postoje lazi sve je super da da kako da ne...
Laz postoji od uvek i kakose covekov um razvija kroz vekove tako jaca i laz jer i zao covek moze da bude pametan i to mnogo...
Tako da sam siguran da zavere i lazi postoje i da sve vise i vise zivimo u njima jer iz ovog sadasnjeg ugla vidim da se covekova laz i obmana toliko razvila da je veoma tesko uociti i osetiti, lepo su to oni sa vrha sve ofarbali svaka im cast...
Pametni dobri ljudi tesko ali veoma tesko ostvare neku pobedu jer su dobri ljudi popustljivi i teze im je da zlo pobedjuju zlim delima velikom precicom jer ako predju jednom granicu i oni postaju takvi...Svet gladuje, ratova imamo koliko hocemo, imali smo 2 velika a znajte da ce da bude i treci mozda ne za nas zivotni vek ali bice ga tako da uopste put na koji ide covek nije dobar...
I da znate sami cemo da se unistimo ne postoje nikakvi reptili za vanzemaljce nisam siguran nisam nikad video nlo osim na netu Tv i filmovima...
 
Velika vecina ce, na zalost, krenuti za njim...

Nazalost.

Bog je stvorio 2 Mesiha. Jednog pravog, Isusa ili Isaa a.s. Mesiha (u kojeg nisu povjerovali Jevreji prije 2000. godina kada su zbog provjere (da li je Mesih) pokusali da ga razapnu) i jednookog (ima i drugo desno oko ali ne vidi na njega) Laznog Mesiha ili na arapskom Al Dajjal koji je vrlo precizno opisan.
 
@Lobsang... Ne znam nista o Maitreyi, ali znam nesto o ocekivanom Maetri. Ne znam da li je to isto.

"Doci ce jedan budha po imenu Maetri, on ce biti svet, prosvijetljen, obdaren znanjem, imace mudrost, bice ostrouman i imace znanja o Univerzumu. On ce doci sa vjecnim zakonom i vjecnim znanjem. On ce propovijedati vjeru koja ce biti slavna na pocetku, na sredini i na kraju. On ce propovijedati vjeru istine, isto kao Budha, ali ovaj Maetri ce imati na hiljade sledbenika dok ih Budha ima samo nekoliko stotina."
(Disakaveti Sinasutana, na strani 1176 nalazi)

"Kao sto Budha ima slugu po imenu Ananda, tako ce i Maetri koji ce doci imati slugu."
(Mahapari Suptani 5:36 ili u "Svetim knjigama Istoka" 11. tom str. 97)


Po nekom mom shvatanju, Budha je bio jos jedan u nizu poslanika koje je narod uzdigao (primjer Isus Hrist).
O Maetri necu reci nista sada, ali ako je Maetri isto sto i Maitreya onda cu iznijeti stav.
 
@Lobsang... Ne znam nista o Maitreyi, ali znam nesto o ocekivanom Maetri. Ne znam da li je to isto.

"Doci ce jedan budha po imenu Maetri, on ce biti svet, prosvijetljen, obdaren znanjem, imace mudrost, bice ostrouman i imace znanja o Univerzumu. On ce doci sa vjecnim zakonom i vjecnim znanjem. On ce propovijedati vjeru koja ce biti slavna na pocetku, na sredini i na kraju. On ce propovijedati vjeru istine, isto kao Budha, ali ovaj Maetri ce imati na hiljade sledbenika dok ih Budha ima samo nekoliko stotina."
(Disakaveti Sinasutana, na strani 1176 nalazi)

"Kao sto Budha ima slugu po imenu Ananda, tako ce i Maetri koji ce doci imati slugu."
(Mahapari Suptani 5:36 ili u "Svetim knjigama Istoka" 11. tom str. 97)


Po nekom mom shvatanju, Budha je bio jos jedan u nizu poslanika koje je narod uzdigao (primjer Isus Hrist).
O Maetri necu reci nista sada, ali ako je Maetri isto sto i Maitreya onda cu iznijeti stav.


Maitrea je stanje svesti koje može svako doseći,neodnosi se na određenu lišnost,e sad tekstovi koje si citirao nisu mi poznati i verovatno su na pali jeziku i verovatno je to pali izgovor Maitreje ali nemogu tvrditi.Ono što znam je iz neposrednih razgovora sa više Lama različitih škola koje sam sretao u svom životu i svi su jedinstveni u tome da uloga učitelja nije da vodi mase nego da pruža instrukcije u vezi sa proučavanjem i shvatanjem uma.Jer i pored instrukcija put mora da prođe svako za sebe.Mi svog učitelja doživljavamo kao iskusnijeg praktičara i to je sve ono što najčešče zbunjuje ljude jeste naklon iz poštovanja koji mnogi primenjuju a ono nije ništa drugo do isto vežba stava kojim umom rečima i telom ukazujemo poštovanje učenju koje nas vadi iz bola života a ne njemu kao ličnosti,jer nije dovoljno uraditi to samo delom budne svesti jer i ona se iz sekunde u sekundu menja isto kao i univerzum.No to su spoljašnji stavovi.Zato budizam i nema potrebu za sledbenicima i nekim vođstvom jer nemože on umesto pojedinca dsa se prosvetli ili "spase" to rade mesije hahaha toga u budizmu nema.To je koncipirano kao i moderno obrazovanje profesor ulazi učenici ustaju u znak poštovanja jer to u njima otvara veču mogučnost prijema učenja (ukoliko je tvoj stav učvrščen u tome da ti je veoma potrebno učenje i iskustvo profesora i tvoja če pažnja biti veća).Učenje je stiglo sa istoka u čijem folkloru je uobičajeno da se ljudi pozdravljaju uz naklon iz poštovanja i što je neko "više" vredan poštovanja poklon je dublji tako da su to mnogi ljudi sa zapada prihvatili kao takvo.Ovo sam ispričao iz tog razloga da naglasim razliku u odnosu na čoveka kojeg več 30-tak godina pripremaju kao mesiju i koga zovu Lord Maitreja.On se več pojavljivao u javnosti i priprema se ogromna propagandna mašinerija da ga promoviše.Izbor imena im je verovatno delovao uzvišeno a i istorijski bi protivnici imali malo materijala da ga diskredituju i računajuči da je prosečan čovek skloniji da ima nekog ko če umesto njega da savlađuje prepreke "ulaska u raj" večina če to oduševljeno prihvatiti.Možda če i sledbenike oblačiti u zuto ili naranđasto ali to svakako neće biti u nikakvoj vezi sa budinim učenjem iako če oni verovatno vaditi delove koji im odgovaraju.
 
Maitrea je stanje svesti koje može svako doseći,neodnosi se na određenu lišnost,e sad tekstovi koje si citirao nisu mi poznati i verovatno su na pali jeziku i verovatno je to pali izgovor Maitreje ali nemogu tvrditi.Ono što znam je iz neposrednih razgovora sa više Lama različitih škola koje sam sretao u svom životu i svi su jedinstveni u tome da uloga učitelja nije da vodi mase nego da pruža instrukcije u vezi sa proučavanjem i shvatanjem uma.Jer i pored instrukcija put mora da prođe svako za sebe.Mi svog učitelja doživljavamo kao iskusnijeg praktičara i to je sve ono što najčešče zbunjuje ljude jeste naklon iz poštovanja koji mnogi primenjuju a ono nije ništa drugo do isto vežba stava kojim umom rečima i telom ukazujemo poštovanje učenju koje nas vadi iz bola života a ne njemu kao ličnosti,jer nije dovoljno uraditi to samo delom budne svesti jer i ona se iz sekunde u sekundu menja isto kao i univerzum.No to su spoljašnji stavovi.Zato budizam i nema potrebu za sledbenicima i nekim vođstvom jer nemože on umesto pojedinca dsa se prosvetli ili "spase" to rade mesije hahaha toga u budizmu nema.To je koncipirano kao i moderno obrazovanje profesor ulazi učenici ustaju u znak poštovanja jer to u njima otvara veču mogučnost prijema učenja (ukoliko je tvoj stav učvrščen u tome da ti je veoma potrebno učenje i iskustvo profesora i tvoja če pažnja biti veća).Učenje je stiglo sa istoka u čijem folkloru je uobičajeno da se ljudi pozdravljaju uz naklon iz poštovanja i što je neko "više" vredan poštovanja poklon je dublji tako da su to mnogi ljudi sa zapada prihvatili kao takvo.Ovo sam ispričao iz tog razloga da naglasim razliku u odnosu na čoveka kojeg več 30-tak godina pripremaju kao mesiju i koga zovu Lord Maitreja.On se več pojavljivao u javnosti i priprema se ogromna propagandna mašinerija da ga promoviše.Izbor imena im je verovatno delovao uzvišeno a i istorijski bi protivnici imali malo materijala da ga diskredituju i računajuči da je prosečan čovek skloniji da ima nekog ko če umesto njega da savlađuje prepreke "ulaska u raj" večina če to oduševljeno prihvatiti.Možda če i sledbenike oblačiti u zuto ili naranđasto ali to svakako neće biti u nikakvoj vezi sa budinim učenjem iako če oni verovatno vaditi delove koji im odgovaraju.

E da, hvala na objasnjenju. Ja sam citao da budisti oduvijek cekaju Maetrija koji ce imati mnogo vise sledbenika od Bude. On ce posjedovati znanja o univerzumu i slicno. Ono sto sam ja trazio je... Da je Maetri odavno dosao. Jer nema smisla da se danas, kada je nauka toliko napredovala, pojavi neko ko ce da govori o tajnama univerzuma.

"Taj budha nece svoje ucenje dijeliti na javno i tajno. On mora govoriti istinu i njegovo ucenje mora biti javno."
(Mahapari Nibhani 2:33, takodje je spomenuto i u "Svetim knjigama Istoka" 11. tom strana 35)
 
Osho on Gautam Buddha Birth as Maitreya

So when a person of the required state for Maitreya is born these three bodies of Buddha will enter into him. Until then they will await his coming. When these three bodies enter into that person he will attain the caliber of Buddha, because they are an accumulation of all the experiences, all the emotions, desires and activities of Buddha. Now, for instance, suppose I leave my body behind here and it is well preserved.

Source: from Osho Book "In Search of the Miraculous Vol 2"
http://www.messagefrommasters.com/Hidden-Mysteries/Gautam-Buddha.htm
 

Back
Top