ANTIFAŠISTI?

Ko su bili antifašisti za vreme Drugog svetskog rata?

  • Partizani

  • Četnici

  • I jedni i drugi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
znaci, gde smo stali...a da..kod toga koliko mi placate za sve ove lekcije:)

Zamislite ovako...
Partizani su vam bili gora varijanta Borisa Tadica...sta god,ma sve radimo..ustase, Nemci,Rusi... nebitno, samo da budemo na vlasti...
Cetnici su vam bili kao Kostunica...pricamo sa svima, ok, ali se ne prodajemo svima, jer obraz nema cenu, Srbija je na prvom mestu:super
:

:super: ...........:okok:........ савршено поређење.......
 
don-t-feed-the-trolls-men-s-heavy-weight_design.png

Ti si mlad i neozbiljan:)i zato sam tolerantna prema tebi:)
Ne umes da napravis razliku izmedju "sluziti Nemcima" i "sluziti se Nemcima"

:kiss:
242_dating_advice_flash.jpg
 
Poslednja izmena:
Ti si mlad i neozbiljan:)i zato sam tolerantna prema tebi:)
Ne umes da napravis razliku izmedju "sluziti Nemcima" i "sluziti se Nemcima"
Незгодна су то времена била, некада је било нормално прече примирити се и сачувати живу главу него јуришати на Немце и ризиковати да значајан дио цивилног становништва тог мјеста буде побијен од стране Немаца.
Оно што рецимо ценим код политике Др Коштунице док је био Премијер и Предсједник јесте то што није галамио на Запад и конфротирао се са њима више него што Србија реално смије, а са друге стране није ишао испод неке границе националног и државног достојанства.
 
ČETNICI, NEMCI, BUGARI I LJOTIĆEVCI ZAJEDNO U NAPADU
Br. 88
25. III. oko 19h primio sam u Užicu sledeću količinu municije:
60.000 metaka puščane municije 7,9
37.000 " mitraljeske " 7,9
9.000 " puščane municije (engleske) 7,7
21.150 " mitraljeske municije (holandske) 6,5
16,640 " za M. Pi. 9 mm
400 bombi za bacač 81 mm.
400 " " " 45 mm.
Obećano nam je još 30.000 metaka puščane munciije. Dobićemo čim transport stigne u Užice.Kako je put kod Prilika bio zatvoren od komunista to sam kamione ostavio uPožezi a ja sam sa malim autom prebacio 9.000 metaka malom Eriću i Kalči Markoviću.Municiju sam do rudnika prebacio tek 26. - III. oko 17h.
Zlatibor je od 24. III. potpuno prazan od komunista. Bugari i poljska straža drže liniju Bela Reka - Zbojštica. Tri bugarske kolone u jačini od po jednog bataljona krenule su u zoru 25. III. prema jugu sa linije Užice - Požega. Kolone su 26. III. u veče stigle na liniju Katići - Prilike.Dobrovoljački puk Marisava Petrovića razbijen je od strane komunista 25. III. uveče kod s. Sivčine. Dobrovoljci su se povukli na rudnik gde se i sada nalaze.Bugarski bataljon pod komandom majora Haralampijeva primio je isto veče borbu sa partizanima. Komunisti su bili nadmoćniji i bugari su se povukli u Ivanjicu.Za sada u okolini Ivanjice nalaze se sledeće snage: Cvetić i Marković na liniji Mučanj - Kušiće, jedan bataljon bugara Katići, jedan bataljon bugara Prilike plus 4 tenka, puk dobrovoljaca dve čete rusa(Pripadnici Ruskog zaštitnog korpusa)1 i 4 tenka, Ivanjica tri bataljona bugara i dve čete nemaca koji su ovog momenta stigli.Pavle Marković (Zlatiborska brigada) juče popodne bio je u Brekovu i odmah krenuo dalje za Šarenik. Javiće se ovde radi popune municije.Kako komunisti nadiru ka JI tj. prema ibarskoj dolini to sam još prošle noći ìntervenisao u Beogradu da se Ibar posedne. To će i biti učinjeno. Takođe će i trupe iz Sjenicebiti pomerene ka istoku ka Raškoj.
Nemci i Bugari imaju zadatak da gone partizane i dalje. Oni traže da Cvetić i Marković obezbede desno krilo da se komunsiti ne bi izvukli prema Sjenici.
 
Navedi mi ove druge, ako ti to nije neki problem. Ali da su bili od početka do kraja
protiv Nemaca/Italijana.:ceka:

То питај форумске Равногорце, одмах да ти кажем да су четници из Србије, дакле они што су били уз Дражу били против Немаца, било је ту и тамо неких контаката са Немцима, али много више сукоба, да не говорим колико је Равногораца стрељано у Београду у периоду 1941-1944, углавном од стране Немаца.

Четници ван Србије су углавном ратовали против комуниста и сарађивали са Италијанима, а касније и са Немцима.

То кажем ја који са Дражом и његовим начином размишљања немам много тога заједничког, шта више, противник сам његове англофилске политике.
 
То питај форумске Равногорце, одмах да ти кажем да су четници из Србије, дакле они што су били уз Дражу били против Немаца, било је ту и тамо неких контаката са Немцима, али много више сукоба, да не говорим колико је Равногораца стрељано у Београду у периоду 1941-1944, углавном од стране Немаца.

Четници ван Србије су углавном ратовали против комуниста и сарађивали са Италијанима, а касније и са Немцима.

То кажем ја који са Дражом и његовим начином размишљања немам много тога заједничког, шта више, противник сам његове англофилске политике.






У СПОМЕН ЧИЧИ

Онај, што је с тобом укрстио маче,
И вазалским копљем задао ти ране,
Још је жедан крви, и боде све јаче,
Да из твоје ране крв у чашу кане.

Онај што те распе и одржа говор,
Ко "месија" нови што "избави" племе,
Од два "цара" доби ордене и ловор,
Као вечн спомен - издаје големе.

Само твоји борци још иду за тобом,
И хумкама ките долине и путе.
Само твоји борци са српском Ниобом
Оплакују жртве, кад богови ћуте.

Само твоји борци, у победном ходу,
Дадоше ти завет да ће да се боре:
Све док српском роду не дадну слободу,
Или у тој борби себе не сагоре.

Кад си твоје очи затворио снене,
Ти се опет, а нас, из пепела роди,
Бесмртниче српски, коме нема смене,
Знај да твоје борце само дух твој води.
 
Bio bi red da kazemo i ovo da komunisti ni u Sarajevu, a ni u Beogradu nisu ubili ni jednog jedinog Nemca...tako da su Otpisani i Valter brani Sarajevo - cista laz i propaganda.

..zasto bi mi sad iz neke kulture morali da kazemo:"pa ok..eto i jedni i drugi su bili antifashisti.."

Necu to da kazem, jer ne volim da lazem.
Ako su ponekad komunisti i bili antifashisti, to je bilo samo zato, jer im je u datom momentu to odgovaralo.
 
To je isto kao kad bi vi za 60 godina terali moju decu da kazu da je Tadic isto sto i Kostunica, da je Tadicu takodje Srbija na prvom mestu.


Mislite da ste objektivni, vi koji stavljate znak jednakosti izmedju Tita i Draze?

Ja mislim da cinite smrtni greh.
 
Svi vi koji pokasavate da stavite znak jednakosti izmedju Tita i Draze, pljunili ste na Boga i na sve postradale od ruke titotista.

To je kao da ste stavili znak jednakosti izmedju +1 i -1...kao da ste stavili znak jednakosti izmedju djavola i Boga...a to tako ne moze.
 
И четници и партизани су били анти-фашистички покрети. Само часни четници као Коста Пећанац који су разумели ситуацију подржавали су Немце. Тито и Дража су масонска олош
 
Za one koji ne razumeju engleski, evo malo po naškiz:D:


". Komunisti su se priključili ustanicima i preuzeli rukovodstvo nad vođenjem i organizacijom ustanka. Oni su nametnuli svoje principe: beskompromisnu borbu protiv svih okupatora i pomagača, zabranu nacionalnog revanšizma i zabranu pljačke, te vojničku disciplinu.


Jajare i ubice nemackih mlekadzija sve dok nisu rusi u Srbiju 1944 .Onda uz pomoc crvene brace organizovali pokupili Srpsku decu na silu kako bi organizovali vojsku i poslali ih bez obuke , opreme i oruzija na sremski front da izginu. Bagra crvena
 
И четници и партизани су били анти-фашистички покрети. Само часни четници као Коста Пећанац који су разумели ситуацију подржавали су Немце. Тито и Дража су масонска олош
Dok su na drugoj strani Milan, Mita i Kosta naci-dupeuvlakački genetski škart srpskog naroda.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top