Anti bebi pilule

Zanima me da li postoje neke univerzalne pilule koje se devojke mogu da piju, ili mora da se ode kod ginologa na pregled, pa da nam on prepise neke za koje smatra da su najbolje ?

Hm, realno, ti bilo koje pilule mozes da kupis u apoteci...
Ali, preporucila bih ti da prvo odes kod ginekologa koji ce te uputiti na analizu krvi i tek onda odabrati odredjene koje odgovaraju tebi...
 
nije potrebno da ides kod ginekologa ako nemas problema sa menstruacijom u smislu-neredovna, obilna, oskudna, jaki bolovi, pojacana dlakavost..

ako je to sve ok onda ih mozes sama kupiti u apoteci i drzati se uputstva.

imas pilule starije generacije na 21dan+7 pauza ili ove nove 24aktivne+4dana neaktivne tbl.

moj prijedlog ti je Yasmin ili Yaz.

to su do sad zadnje sa najmanjom dozom hormona.
 
Pa i ja sam cula da ako je sve u redu, kao sto je kod mene, mogu da uzmem u apoteci neke uz konsultaciju sa farmaceutom.
ali sam se naslusala svakavih prica, pa mi nije bas sve jedno.
ali kontam da je sve to puno napredovalo od tad.
a i to mi je nekako najsigurnije...
 
Pa i ja sam cula da ako je sve u redu, kao sto je kod mene, mogu da uzmem u apoteci neke uz konsultaciju sa farmaceutom.
ali sam se naslusala svakavih prica, pa mi nije bas sve jedno.
ali kontam da je sve to puno napredovalo od tad.
a i to mi je nekako najsigurnije...

prije par mj sam slusala ginekologa kad je pricao o tome..znaci analize hormona se preporucuje samp u slucaju nekih problematicnih ciklusa.

ako je sve ok, kupi ih sama.

gledaj ako se pridrzavas uputstva nemas se cega plasiti.

jednino obrati paznju da ih pijes priblizno u isto vrijeme.

i pazi da koristis dodatnu zastitu ukoliko budes pila antibiotike (kondom za vrijeme pijenja antibiotika i 7 dana poslije)

alkohol..u normalno kao i do sada...
 
Zanima me da li postoje neke univerzalne pilule koje se devojke mogu da piju, ili mora da se ode kod ginologa na pregled, pa da nam on prepise neke za koje smatra da su najbolje ?

Preporučuje se odlazak kod ginekologa. Manje-više što obaviš klasični pregled, bitnije je to što će ti on postaviti pitanja o načinu života, opštem zdravlju, dosadašnjim oboljenjima, zdravstvenim navikama i sl.
Znači, u suštini možeš i sama, ako si zdrava i vodiš manje-više zdrav život.
U svakom slučaju, dobro prouči uputstvo, upozorenja i kontraindikacije.

Inače, univerzalna pilula ne postoji. Reakcije na različite pilule su individualne, ne prija svakome ista pilula, a to se dešava čak i kad ti je lekar prepiše. Možda prvi izbor bude dobar, možda ćeš morati da promeniš par vrsta.

Ja godinama koristim Microgynon, a prva preporuka ginekologa je bila tadašnji hit Logest. Na njemu sam mesec dana bila u neprekidnom pms-u, pa mi je promenio pilulu.
 
pa onda cu u svakom slucaju da odem kod ginekologa, nemam sta da izgubim...

Pa to je u principu najpametnije.
Pogotovo ako budeš morala da menjaš, on će znati na osnovu te vrste koja ti ne prija, koja druga biti odgovarala. Pretpostavljam da to može i dobar farmaceut, al' opet je nekako bolje sa doktorom, šta znam.
Ma obaviš to sada kako treba i posle si mirna :ok:
 

Back
Top