amsdk.sys Win10/11

Poruka
65.161
Iako sam na regularnom Windowsu 11 dobio sam poruku da "Memory integrity setting in Windows Security is preventing a driver from loading"

e sad...

sem, ne baš pametnog saveta, da se isključi "core isolation" mehanizam u Windows defenderu (tad nema ove poruke), vredi pročešljati zašto se ovo desilo?

Kao prvo, par third party programa ume da napravi ovaj problem. Na primer "Zemana antispyware". Zatim vredi znati da su iz ZoneLabs-a priznali da Zone Alarm firewall nije baš najsrećnije rešen na Windows 11. Čak i posle deinstalacije morate gasiti CheckPount serbis i iz safe moda brisati foldere...

a za kraj šlag na tortu - sistem za proveru varanja u online igricama takodje koristi ovaj servis. Ok je to što postoji razlog, ali ipak se zadire duboko u mehanizam zaštite sistema.

jedino nisam siguran čiji servis ovo proverava battle.net, EA app ili X Box?
Bilo kako bilo znam koja je igra bila poslednja instalirana ali...

Taj dan sam isprobavao dosta aplikacija pa sad ne mogu da apistrofiram ni jednu


ovo je sve pisano čisto da znate koji su sve razlozi za pojavu dosadnog prozorčeta po ulasku u sistem...
 
Iako sam na regularnom Windowsu 11 dobio sam poruku da "Memory integrity setting in Windows Security is preventing a driver from loading"

e sad...

sem, ne baš pametnog saveta, da se isključi "core isolation" mehanizam u Windows defenderu (tad nema ove poruke), vredi pročešljati zašto se ovo desilo?

Kao prvo, par third party programa ume da napravi ovaj problem. Na primer "Zemana antispyware". Zatim vredi znati da su iz ZoneLabs-a priznali da Zone Alarm firewall nije baš najsrećnije rešen na Windows 11. Čak i posle deinstalacije morate gasiti CheckPount serbis i iz safe moda brisati foldere...

a za kraj šlag na tortu - sistem za proveru varanja u online igricama takodje koristi ovaj servis. Ok je to što postoji razlog, ali ipak se zadire duboko u mehanizam zaštite sistema.

jedino nisam siguran čiji servis ovo proverava battle.net, EA app ili X Box?
Bilo kako bilo znam koja je igra bila poslednja instalirana ali...

Taj dan sam isprobavao dosta aplikacija pa sad ne mogu da apistrofiram ni jednu


ovo je sve pisano čisto da znate koji su sve razlozi za pojavu dosadnog prozorčeta po ulasku u sistem...
Windows и 10 а посебно 11 је нестабилан систем.
Планирао си да инсталираш неколико програма, за спајвер и антивирус ?
 
Iako sam na regularnom Windowsu 11 dobio sam poruku da "Memory integrity setting in Windows Security is preventing a driver from loading"

e sad...

sem, ne baš pametnog saveta, da se isključi "core isolation" mehanizam u Windows defenderu (tad nema ove poruke), vredi pročešljati zašto se ovo desilo?

Kao prvo, par third party programa ume da napravi ovaj problem. Na primer "Zemana antispyware". Zatim vredi znati da su iz ZoneLabs-a priznali da Zone Alarm firewall nije baš najsrećnije rešen na Windows 11. Čak i posle deinstalacije morate gasiti CheckPount serbis i iz safe moda brisati foldere...

a za kraj šlag na tortu - sistem za proveru varanja u online igricama takodje koristi ovaj servis. Ok je to što postoji razlog, ali ipak se zadire duboko u mehanizam zaštite sistema.

jedino nisam siguran čiji servis ovo proverava battle.net, EA app ili X Box?
Bilo kako bilo znam koja je igra bila poslednja instalirana ali...

Taj dan sam isprobavao dosta aplikacija pa sad ne mogu da apistrofiram ni jednu


ovo je sve pisano čisto da znate koji su sve razlozi za pojavu dosadnog prozorčeta po ulasku u sistem...
E sad si se uverio i da su regularni Windosi,bolesljivi i da na njih hoce razni malveri i spajveri.
 
"instaliraj samo ono što ti treba"

ali uz par komandi sve je dovedeno u red
Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Kod:
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Pa svi instaliraju ono sto im treba,ali pri instalaciji,mora da se vodi racuna,sta ide uz taj program i imas mogucnost,da odbacis,nepotrebne stvari,ali narod naucio sam "Next",pa im djavo kriv.
 
pa čitam koje sve bisere ima Windows 10...
Neki važe i kod 11-ce

nego, kako je došlo do migracije na "mrsku 10-ku" posle 7-ce?
svi se kleli da neće instalirati Velikog Brata?
Jos sam na 7-ici,a pored imam i 10-ku i Ubuntu.Koliko god bio neko protivnik neceg novog,bas naprotiv treba da prati kako to novo izgleda da bi bio upuceniji u tokove operativnih sistema.
 

Back
Top