amsdk.sys Win10/11

jel si probao UMate?
Nisi, fala Bogu
brži jezik...
Probao sam vise vrsta Linuxa,ali mi se svideo Ubuntu od 14.04 verzije,pa nadalje i necu da ga menjam.Ima dosta dobrih verzija,ali nekome lezi jedno nekome drugo.Svidelo mi se to sto je sve drugacije nego na Windowsu.I da znas sa Ubunta mozes pokrenuti Windows normalno.Inace imam 3 Osa na 3 SSD-a i moze da se podesi da ide Windows bez Ubuntua,a moze da se pokrene Ubuntu,samo pritiskom na jedan taster.Moras malo istaraziti i isprobati mogucnosti svih OS-a.

Poslednja izmena:
Red Hat Enterprise Linux is a commercial distribution that requires a paid subscription for access to updates, security patches, and technical support. While Red Hat does provide a free developer subscription, it's limited in terms of use cases and support.

zato su i razdvojili Fedoru za NBGD populaciju

ebote svi ste ko one babe u Maxi-ju vide žutu cenu za suncokretovo ulje pitaju jel to za maslinovo pored?

Red Hat Enterprise Linux is a commercial distribution that requires a paid subscription for access to updates, security patches, and technical support. While Red Hat does provide a free developer subscription, it's limited in terms of use cases and support.

ebote svi ste ko one babe u Maxi-ju vide žutu cenu za suncokretovo ulje pitaju jel to za maslinovo pored?
Pa kakve veze sto nemas support, kad je dzabe? Nemas ni na Fedori koja je nestabilna, pa teras :hahaha:

RHEL је базиран на Fedora-и и та два дистроа су тотално за две различите ствари оријетинсани! Бабе и жабе! Или на језику Windows-a то је као поредиш Windows Server са Windows 11. :bye:

Наиме овако иде развој: Fedora Rawhide (rolling) -> Fedora Linux (semi-rolling) -> CentOS Stream (корак до RHEL-а) -> RHEL
Pa kakve veze sto nemas support, kad je dzabe? Nemas ni na Fedori koja je nestabilna, pa teras :hahaha:

Fedora није нестабилна. Напротив.

Poslednja izmena:
Ne nego je samo testbed za RHEL :hahaha:

Није. Треба да дође до CentOS Stream (то ти је укратко будући RHEL) па тек онда иде RHEL а да би рекао да је нешто нестабилно морао би да је користиш. Нешто као Debian Testing с тим што мораш да скачеш из старог репоа у нови репо.

Poslednja izmena:
Није. Треба да дође до CentOS Stream (то ти је укратко будући RHEL) па тек онда иде RHEL а да би рекао да је нешто нестабилно морао би да је користиш. Нешто као Debian Testing с тим што мораш да скачеш из старог репоа у нови репо.
CentOS je ugasen, kada su kupili distro, a to im je bila namera, pa da nadomeste, dali su RHEL besplatno, inace bi samo izasao
neki drugi fork....
Ne znam sta nameravaju sa CentOS, ali on ti je sad ko Fedora :hahaha:

CentOS je ugasen, kada su kupili distro, a to im je bila namera, pa da nadomeste, dali su RHEL besplatno, inace bi samo izasao
neki drugi fork....
Ne znam sta nameravaju sa CentOS, ali on ti je sad ko Fedora :hahaha:

Није угашен. Постоји CentOS Stream само што он не настаје из RHEL-a него је RHEL његов downstream (дакле није то то више) не знам како то не знаш а смејеш из незнања.

Ево да ти цртам поново како иде...

Fedora Rawhide (rolling) -> Fedora Linux (semi-rolling) -> CentOS Stream (корак до RHEL-а) -> RHEL

Сви су спонзорисани од стране RedHat-a.

Друго, теби је Маnjaro "оно стабилан" а на Fedora-и ретко када ћеш да имаш проблеме. Заправо нисам имао никакав проблем, ниједну интервенцију... мислим да то чак и не постоји... Једино што је dnf спор код ње па ми досадило а систем стабилан... :bye:

Није угашен. Постоји CentOS Stream само што он не настаје из RHEL-a него је RHEL његов downstream (дакле није то то више) не знам како то не знаш а смејеш из незнања.

Ево да ти цртам поново како иде...

Fedora Rawhide (rolling) -> Fedora Linux (semi-rolling) -> CentOS Stream (корак до RHEL-а) -> RHEL

Сви су спонзорисани од стране RedHat-a.

Друго, теби је Маnjaro "оно стабилан" а на Fedora-и ретко када ћеш да имаш проблеме. Заправо нисам имао никакав проблем, ниједну интервенцију... мислим да то чак и не постоји... Једино што је dnf спор код ње па ми досадило а систем стабилан... :bye:
a što ne platiš ljudima 150 evra?
ipak se cima support
neko mora da ye javi natelefon
niko neće džabe

a što ne platiš ljudima 150 evra?
ipak se cima support
neko mora da ye javi natelefon
niko neće džabe

Ствар је у томе што је CentOS био форк (1:1 компатабилан) са RHEL-ом и био џабе и сви били срећни. Онда је једног дана RHEL узео њега и одлучио да он постане БАЗА за финално тестирање. Онда као одговор створени су други форкови Alma, Rocky, Euro, Oracle јер таква је природа opensource и слободног софтвера. Oнда је RHEL одлучио да уради нешто нечувано, затворио је доступност кода за анонимне кориснике што је довело до питање опстанка свих форкова и зато имаш овакву реакцију. Постали су једна од најомраженијих фирми у свету Линукса. Сад не знам како ће се извући из овога...

Зашто би платио кад ми не треба? И да ми треба неки оперативни систем за сервер свакако не би изабрао RHEL који је дизајниран за велике корпорације а и знам боље алернативе од њега. :bye:

Poslednja izmena:
Osim sto drze deo razvoja kernela, i gotovo sve na desktopu...

Без јаке заједнице тренутно су Титаник. Ја бих искрено волео да CentOS Stream промени име у Red Hat Desktop то би много значило за маркетинг јер никада не треба заборавити какав је Red Hat Linux пре RHEL-a био. Они имају историју, само је питање да ли су паметни да је оживе...:bye:

Без јаке заједнице тренутно су Титаник. Ја бих искрено волео да CentOS Stream промени име у Red Hat Desktop то би много значило за маркетинг јер никада не треба заборавити какав је Red Hat Linux пре RHEL-a био. Они имају историју, само је питање да ли су паметни да је оживе...:bye:
Imam jos instalacione CD-ove Red Hat 9. To sam koristio na poslu, pre nego sto su napravili RHEL i Fedoru...
Kuci sam koristio Slackware... No IBM ih je kupio, kao sto je Oracle kupio Sun, i sve su korporacije pohlepne
usrale....

Back