Amfilohije sastavio apel za "odbranu Kosova"

Nee nego treba da žive SIROMAŠNO I SKROMNO kao što hrišćanstvo i propoveda.

и Светом Сави су неки замерали што јаше раскошног коња и води велику свиту. само што је то био учени Хоматијан, а рекао бих да ти ниси ни близу тако учен као поменути Грк. него само мантраш овде једно те исто.

I ako IM je smartfonu gregorijanski kalendar onda ostavi smartfon ili promeni julianski. SAMO NEMOJ LICEMER DA BUDEŠ. Razumeš???

разговараш са погрешном особом.

https://forum.krstarica.com/showthread.php/525864-стари-или-нови-календар?
 
Наараво да СПЦ може да говори шта хоће и наравно да се то не тиче никог осим Православних верника и саме Цркве. На пример, никакв везе нема са тобом.

Paaa nije baš tako. Oni su izboksovali da JA ne mogu da kupim gmo a i da sam zemljoradnik ne bih mogao ni da GAJIM gmo. Tako daaa tiče me se itekako.
Nevakcinisana deca su opasnost ZA SVE.
 
Znam da ne razumeš, iako sam ti skoro pa nacrtao. Pa, da probam potpuno da nacrtam. I ti nisi političar, pa opet raspravljamo o ovome o čemu pišeš, pa tako raspravljamo i o stavovima SPC, kao i o političkim stavovima Vučića koji nije političar, već kriminalac. A i za ovo ostalo sam mislio da sam jasan, ali da ponovim. Ti si pojedinac, dok je SPC institucija koja okuplja milione pojedinaca i njeno mišljenje kao takve sasvim sigurno ima veću težinu od tvog.

Vidim da ima još ostalog, ali su realno baš gluposti. "Pravoslavna polticka teorija je autokratija, ako su stub naroda, onda su i stub autokratije" nema nikakve logike, jer autokratski sistem u Srbiji ne počiva na SPC, niti ona taj sistem podržava. A potpuno je sigurno da taj sistem nema veze sa pravoslavljem, osim deklarativno...
Vidim da tebi neke osnovne kategorije nisu jasne.

SPC je verska organizacija sa ozbiljnim politickim ciljevima, od kojih ocekuje bitnu materijalnu korist.

Vucic moze da bude i notorni lazov, on je sada institucija predsednika (odmah sam video da nisi shvatio o cemu pricam), i on kao predsednik utice na sve nas. On jeste politika.

Moje pitanje je prosto, ako je SPC verska organizacija, zasto se o njoj ne prica na religiji, ako se vec prica o njoj na politici, zasto se ignorise njen teokratski karakter?

Jacina glasa je odredjena medijima koje koristimo. Vladika prica pred novinarama, ja pisem na forumu, i moje pisanje ce videti, maximalno 100 ljudi, a procitace ozbiljno 10.

Vidim da ne znas nista ni o politickim teorijama SPC
 
Ateisti su Srbi sa falinkom.

Izvini, ali da li mi pricamo o istoj monarhiji? Obrenovici, Karadjordjevici, Nemanjici ili o nekoj drugoj?
Kad nema kralja, predsednik autokrata je dobra zamena.

да, причамо о истој монархији. с том разликом што ја познајем историју, а ти причаш напамет.

да ли сте са фалинком, то није на мени да судим. узржаћу се.
 
Сасмо титоистичке комуњаре се питају шта су ко су Срби. Осстали знају врло добро. А ја се узаиста искрено радујем кад ме неки Србин католик или неки Србин муслиман оспори. Они и јесу Срби, али навећи бој њих тврди да није.

Sta je nacionalnost, krv ili uverenje?

- - - - - - - - - -

Razjašnjenje o tome imaš na ovoj temi.: https://forum.krstarica.com/showthread.php/801126-jos-samo-19-miliona-evra-za-hram-svetog-save


Pravoslavni živalj u Srbiji čine 85% žitelja Srbije, koji pune budžet republike Srbije. Donacije koja crkva dobija iz budžeta dolazi iz nameskog budžeta za NVO organizacije. Iz tog budžeta crkva je dobila manje od 10% nameskih sredstava. Ako postoji 85% žitelja koji su vernici SPC-a. Onda bi bilo logično da crkva iz tog nameskog budžeta dobije i 85% sredstava.

Inače iz tog budžeta finasiraju se sve NVO u Srbiji, sem pojedinih, Helsinški odbor, Žene u Crnom...itd. Dok LGBT takodje dobijaju novac iz istog tog budžeta, kao i političke stranke koje naravno nisu NVO :D

Da li je i Tomina crkva nikla iz tog budzeta?
 
да, причамо о истој монархији. с том разликом што ја познајем историју, а ти причаш напамет.

да ли сте са фалинком, то није на мени да судим. узржаћу се.

Ok, neka bude. Verovatno i danas vlada parlamentarizam i nema autokratije.

- - - - - - - - - -

Imaš institucije u Srbiji povodom korupcije. Lepo se obratiš njima i učiniš uslugu čiavoj Srbiji pa odgonetneš tu zagonetku :D

Imam i oci, predsednik drzave pravi privatnu crkvu. ;)
 
Vidi, poverenje u SPC 54%, narod ne slusa SPC, Vucic i SPC u losim odnosima, a pravoslavna politicka teorija je autokratska, dobijaju pare iz drzavne kase za svoje projekte....
Toliko kontradiktornih informacija.

Iskreno, da SPC nije pocela sa propagandom protiv teorije evolucije, protiv abortusa i da se mesa u sve pore zivota, ne bih ni mario sta rade.

рекох ја теби да треба да се изместиш из комунистичке матрице. Црква има право да изнесе свој став. дужност јој је да каже како је убиство деце у мајчиној утроби злочин. јер убиство јесте злочин. дужност јој је да каже како свет није настао сам од себе, већ има Творца. то Црква мора да каже. и не само да каже. него да виче са кровова, да се послужим јеванђељским речима.
 
Sta je nacionalnost, krv ili uverenje?

Оооо. Па ти си глуп човек. Шта је време? Видиш, Свети Бенедикт је лепо произнао, и рекао, " Ја занам шта је време, све док ме не питате. "
Припадност одређеном народу, пре свега је осећај делења истих традиција, културе, сличних уверења по оним главним питањима. То је онај Став, на основу кога је Гроф Шиндлер себе сматрао Србином и био Србењнда, ко и Вајферт. Дакле супротно од Ненада Чанка, који је антисрбин, без обзиора на крв. Па нисмо ми немци, или французи, где је нација Бог. Код нас је Бог Бог, а нација је нација. Наша нација је настала ипак другачије него што су настале нације западних народа. Настанак наше нације вуче корене из средњег века. Марител је писао о томе.. И тако даље. А ти си још један под-национални типус, изгледа.
 
Ok, neka bude. Verovatno i danas vlada parlamentarizam i nema autokratije.

- - - - - - - - - -



Imam i oci, predsednik drzave pravi privatnu crkvu. ;)
On jeste napravio crkvu. Ali nije napravio Srpsku Pravoslavnu crkvu. Ona je nastala bez malo pre 800 godina. I povodom toga kako će samo lepo izgledati završen hram Svetom Savi u Beogradu. Prelepa gradjevina kao i unutrašnjost. Svakako treba da posetiš hram, prelepo je :D
 
рекох ја теби да треба да се изместиш из комунистичке матрице. Црква има право да изнесе свој став. дужност јој је да каже како је убиство деце у мајчиној утроби злочин. јер убиство јесте злочин. дужност јој је да каже како свет није настао сам од себе, већ има Творца. то Црква мора да каже. и не само да каже. него да виче са кровова, да се послужим јеванђељским речима.

Trebao sam posumnjati da si verski fanatik, cim si pomenuo "komunisticku matricu". Toliko su vam stali na zulj, da vam se sada svuda prividjaju.

- - - - - - - - - -

On jeste napravio crkvu. Ali nije napravio Srpsku Pravoslavnu crkvu. Ona je nastala bez malo pre 800 godina. I povodom toga kako će samo lepo izgledati završen hram Svetom Savi u Beogradu. Prelepa gradjevina kao i unutrašnjost. Svakako treba da posetiš hram, prelepo je :D

Bajo, veza vladara i crkve, sta srpska tradicija. z:mrgreen:
 
Trebao sam posumnjati da si verski fanatik, cim si pomenuo "komunisticku matricu". Toliko su vam stali na zulj, da vam se sada svuda prividjaju.

ја сам фанатик зато што кажем како Црква има право да изнесе свој став, који је део суштине њеног учења? а ти који би да то забраниш ниси фанатик? може бити.. иако је мало вероватно.
 
Trebao sam posumnjati da si verski fanatik, cim si pomenuo "komunisticku matricu". Toliko su vam stali na zulj, da vam se sada svuda prividjaju.

- - - - - - - - - -



Bajo, veza vladara i crkve, sta srpska tradicija. z:mrgreen:

Naši Srpski vladari pravili su crkve i manastire koji pripadaju danas svetskoj kulturnoj baštini. Umetnička dela. Dok manje crkvice se ni ne pominju :D
 
Оооо. Па ти си глуп човек. Шта је време? Видиш, Свети Бенедикт је лепо произнао, и рекао, " Ја занам шта је време, све док ме не питате. "
Припадност одређеном народу, пре свега је осећај делења истих традиција, културе, сличних уверења по оним главним питањима. То је онај Став, на основу кога је Гроф Шиндлер себе сматрао Србином и био Србењнда, ко и Вајферт. Дакле супротно од Ненада Чанка, који је антисрбин, без обзиора на крв. Па нисмо ми немци, или французи, где је нација Бог. Код нас је Бог Бог, а нација је нација. Наша нација је настала ипак другачије него што су настале нације западних народа. Настанак наше нације вуче корене из средњег века. Марител је писао о томе.. И тако даље. А ти си још један под-национални типус, изгледа.

Ako pogledas sustinu sukoba na Balkanu iz srpske perspektive:
Mi tvrdimo da su oni Srbi po krvi, oni tvrde da po svom uverenju nisu Srbi.

Ali ok, ja sam glup. Ziv mi bio.

- - - - - - - - - -

ја сам фанатик зато што кажем како Црква има право да изнесе свој став, који је део суштине њеног учења? а ти који би да то забраниш ниси фанатик? може бити.. иако је мало вероватно.

Prijatelju, obrati paznju.
Neka SPC prica u crkvi sta hoce, ima pristup i u ucionice, da prica sta hoce.

SPC zeli da ukine izucavanje teorije evolucije u skoli.

Da li uopste shvatas razliku?

- - - - - - - - - -

Naši Srpski vladari pravili su crkve i manastire koji pripadaju danas svetskoj kulturnoj baštini. Umetnička dela. Dok manje crkvice se ni ne pominju :D

I zato imamo kult Nemanjica. Ruka ruku mije, kao sto je Bog rekao. z;)
 
Ako pogledas sustinu sukoba na Balkanu iz srpske perspektive:
Mi tvrdimo da su oni Srbi po krvi, oni tvrde da po svom uverenju nisu Srbi.

Ali ok, ja sam glup. Ziv mi bio.

- - - - - - - - - -



Prijatelju, obrati paznju.
Neka SPC prica u crkvi sta hoce, ima pristup i u ucionice, da prica sta hoce.

SPC zeli da ukine izucavanje teorije evolucije u skoli.

Da li uopste shvatas razliku?

- - - - - - - - - -



I zato imamo kult Nemanjica. Ruka ruku mije, kao sto je Bog rekao. z;)
Podrška Darvinu s Pravoslavnog Bogoslovskog fakulteta
Protiv inicijative za reviziju izučavanja teorije evolucije u školama i na fakultetima javno su istupila desetorica profesora, docenata i asistenata. – Njihov zajednički stav je da ne postoji nijedna verodostojna alternativna naučna teorija koja bi mogla da je zameni


http://www.politika.rs/sr/clanak/380253/Profesori-Bogoslovije-protiv-peticije-za-ukidanje-Darvina
 
Prijatelju, obrati paznju.
Neka SPC prica u crkvi sta hoce, ima pristup i u ucionice, da prica sta hoce.

SPC zeli da ukine izucavanje teorije evolucije u skoli.

Da li uopste shvatas razliku?

Црква не може да оспори ниједну научну теорију, јер се Црква не бави науком. Црква се бави човеком. опасност за теорију еволуције, и било коју другу теорију, је у њеној научној (не)утемељености. дакле, постоје научници који је оспоравају, тј. оспоравају неке њене делове. зато је то научни спор, а не црквено-научни спор. за Цркву постоји само једна истина, а та Истина је Христос. све остале ''истине'' не дотичу се Цркве.
 
Paaa nije baš tako. Oni su izboksovali da JA ne mogu da kupim gmo a i da sam zemljoradnik ne bih mogao ni da GAJIM gmo. Tako daaa tiče me se itekako.
Nevakcinisana deca su opasnost ZA SVE.

Па нису ни избоксовали ништа, а поготов не то. Ја сам избоксовао да ти не можеш да купиш ГМО, јер и ја сам земљорадник, само савим очигледно, већег угледа него ти. Не боре се они против вакцинације. Заплашени родитељи се буне притив вакцинације, деце, јерр не верују произвођачу. Нико ништа против вакцина не би говорио, кад би их правио Торлак. Пошто их прави компанија, која је тровала оафричку децу, онда је норманло да будемо забринути. А СПЦ нема могућност да спречи вакцинанцију.
 
Vidim da tebi neke osnovne kategorije nisu jasne.

SPC je verska organizacija sa ozbiljnim politickim ciljevima, od kojih ocekuje bitnu materijalnu korist.

Vucic moze da bude i notorni lazov, on je sada institucija predsednika (odmah sam video da nisi shvatio o cemu pricam), i on kao predsednik utice na sve nas. On jeste politika.

Moje pitanje je prosto, ako je SPC verska organizacija, zasto se o njoj ne prica na religiji, ako se vec prica o njoj na politici, zasto se ignorise njen teokratski karakter?

Jacina glasa je odredjena medijima koje koristimo. Vladika prica pred novinarama, ja pisem na forumu, i moje pisanje ce videti, maximalno 100 ljudi, a procitace ozbiljno 10.

Vidim da ne znas nista ni o politickim teorijama SPC

Tebi nije jasno da SPC nema moć odlučivanja u političkim procesima, pa stoga i ne može da bude stub političkog sistema, autokratskog ili demokratskog. Za ovo ostalo ne mogu da verujem kako opet moram da crtam. Ni ti nisi političar, već pojedinac, ali imaš neke stavove koji se dotiču politike i o tim stavovima se ovde i raspravlja. Da je SPC izašla sa stavom o filipinskoj poljoprivredi, onda bi se o tom stavu raspravljalo na podforumima Ekonomija ili Inostranstvo.

A što se težine mišljenja tiče, opet nisi razumeo. Ono ne zavisi od toga koliko će te ljudi čuti, već koliko će te ljudi podržati. Ti kao pojedinac imaš mišljenje određene težine, a SPC kao skup pojedinaca ima mišljenje čija je težina veća od težine tvog mišljenja.
 
Podrška Darvinu s Pravoslavnog Bogoslovskog fakulteta
Protiv inicijative za reviziju izučavanja teorije evolucije u školama i na fakultetima javno su istupila desetorica profesora, docenata i asistenata. – Njihov zajednički stav je da ne postoji nijedna verodostojna alternativna naučna teorija koja bi mogla da je zameni


http://www.politika.rs/sr/clanak/380253/Profesori-Bogoslovije-protiv-peticije-za-ukidanje-Darvina

Ipak se okrece?
 
Podrška Darvinu s Pravoslavnog Bogoslovskog fakulteta
Protiv inicijative za reviziju izučavanja teorije evolucije u školama i na fakultetima javno su istupila desetorica profesora, docenata i asistenata. – Njihov zajednički stav je da ne postoji nijedna verodostojna alternativna naučna teorija koja bi mogla da je zameni


http://www.politika.rs/sr/clanak/380253/Profesori-Bogoslovije-protiv-peticije-za-ukidanje-Darvina

Dopire i do njih filozofsko zaključivanje da evolucija može biti i kreirana! Nije samo papa to zaključio,veliki broj filozofa to misli,a i vodećih
fizićara -agnostika...
 
Dopire i do njih filozofsko zaključivanje da evolucija može biti i kreirana! Nije samo papa to zaključio,veliki broj filozofa to misli,a i vodećih
fizićara -agnostika...

И опет нас свесно обмањују. Па свако ко имало зна молекуларну биологију зна да нема ни е од еволуције.
 
ШТА ЈЕ ИСТИНА О АПЕЛУ ЗА ОДБРАНУ КОСОВА: Митрополит Амфилохије је злоупотребљен
19:40 27.12.2017.





Група угледних српских интелектуалаца припремила је „Апел за одбрану Косова и Метохије“. Документ, чији текст још није познат, настао је у оквиру Политичког савета Демократске Странке Србије, а писање је помогло неколико најугледнијих јавних личности.


Председник тог тела Милош Ковић сматра да ће Београд потписати обавезујући Споразум о свеобухватној нормализацији односа са Приштином, те да је заправо реч о признању Косова и Метохије као сецесионистичке парадржаве.

csm_mitrpolit-amfilohije-mitropolijacom_c9d0528a1c.jpg


„Задатак Апела који је упућен српској јавности и српским властима је да су српски грађани, грађани ове земље и сви Срби — из Републике Српске, Црне Горе, Македоније, када је у питању Косово и Метохија, дужни да реагују. То је Апел који грађани ове земље потписују именом и презименом, у којем се од српских власти захтева да не дозволе да први пут у српској историји српска рука потпише одрицање од Косова и Метохије“, објашњава Ковић за Спутњик.


Он додаје да је потписивање у току и да тај документ потписују најугледније личности јавног, духовног, научног и уметничког живота Србије. Када потписи буду прикупљени, текст ће бити представљен јавности, у најскоријој будућности, каже Ковић.

„Косово и Метохија је наш Јерусалим, наша света земља, зато захтевамо да преговори буду замрзнути до тренутка када ће текућа промена у односима снага, која је сада сасвим очигледна, добити јасне форме. Треба преговарати, јер без преговора нема решења, али треба доћи до решења које неће подразумевати понижење ниједне стране, њиме морају бити задовољни и Срби и Албанци“, објашњава Ковић суштину Апела.

Он додаје да је митрополит црногорско-приморски Амфилохије само један од потписника Апела, али се у јавности појавила нетачна и злонамерна информација да је творац документа. То је потом искоришћено за напад на митрополита и СПЦ.

„И не само то. Ово је посредно спречавање слободног разговора о Косову и Метохији. Грађани Србије имају право да о томе разговарају и повлаче одређене потезе. Све то ме веома непријатно подсећа на догађаје у вези са Меморандумом САНУ 1986. године. Тада је један дневни лист, такође без икаквог разговора с ауторима, објавио нацрт Меморандума. То је искоришћено за непринципијелну кампању, политичку харангу против Српске академије наука и уметности“, каже Ковић.

Он тврди да та времена, нажалост, нису прошла и да у прилог тој тврдњи стоји чињеница да деманти неистините информације није објављен.




Извор: sputniknews.com
 

Back
Top