Amfilohije sastavio apel za "odbranu Kosova"

Разуме се лисац, разумеју се такви, њихова институција је старија од народа кога јаше. Кад дође време, биће аукефални или аутономни поглавар. Уствари из назива те митрополије је већ избачена реч српска, одавно се већ зове православна митрополија црногорско-приморска.

:zroll::zroll::zroll:

Митрополија црногорско-приморска
Цетињски манастир
Основни подаци
Држава
23px-Flag_of_Montenegro.svg.png
Црна Гора
СједиштеЦетиње
Основана13. вијек
Број намјесништава4
Број манастира34
Званични веб-сајт
Архијереј
Епархијски архијерејАмфилохије (Радовић)
Чин архијерејамитрополит
Титула архијерејаархиепископ цетињски, митрополит црногорско-приморски, зетско-брдски и скендеријски и егзарх свештеног трона пећког
Викарни архијерејКирило (Бојовић)
Титула викарног архијерејаепископ диоклијски
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa, ne znam da li je zahvaljujući njemu ili uprkos njemu.
Ja cenim da bi stanje bilo znatno mirnije i po Crkvu povoljnije da je tamo neko profila Porfirija ili Grigorija...

па Григорије је ђедово чедо, само није мудар као матори. доле треба вук, а не јагње. увек имај на уму да се Амфилохије својим изјавама обраћа пре свега народу у Црној Гори, не Београђанима. зато је небитно шта Београђани мисле, јер он од нас и не зависи.
 
па Григорије је ђедово чедо, само није мудар као матори. доле треба вук, а не јагње. увек имај на уму да се Амфилохије својим изјавама обраћа пре свега народу у Црној Гори, не Београђанима. зато је небитно шта Београђани мисле, јер он од нас и не зависи.

Znam da se Amfilohije obraća tom narodu.
ALi, efekat je takav da je tog naroda sve manje i sve ga manje sluša.
Tj. Milo je od 1997 solo na vlasti.
20 godina.
Crna Gora je sve manje srpska zemlja.
Znači, nešto nije u redu.
Možda nije u redu taj "Ćeraćemo se još" pristup
 
Znam da se Amfilohije obraća tom narodu.
ALi, efekat je takav da je tog naroda sve manje i sve ga manje sluša.
Tj. Milo je od 1997 solo na vlasti.
20 godina.
Crna Gora je sve manje srpska zemlja.
Znači, nešto nije u redu.
Možda nije u redu taj "Ćeraćemo se još" pristup

Па ће га слушамо ми овде, њега и његово гуслање?
И да онда опет луди Срби остану на белегу, они тамо ушли у НАТО, признали Косово још откад, а овај би нашим китама да млати глогиње, како да не.
 
Bili bi super da je prezentovan tekst koji je objavio Amfilohije. DOk ovde iz ovog teksta mi čitamo nečiju interpretaciju. Svašta ima u tom tekstu čak i ne istine. Kao ova na primer:

Kako “Blic” saznaje, mitropolit Amfilohije je ovaj dokument predstavio najbližim saradnicima na skupu održanom u nedelju u Crkvi Sv. Nikole u Radovićima na Luštici. Ovom događaju prisustvovali su i umirovljeni episkop zahumsko-hercegovački Atanasije Jevtić, kao i episkop pološko-kumanovski Joakim. Očekuje se, prema rečima našeg izvora koji se našao na licu mesta, da u narednom periodu apel bude predstavljen i ostalim vladikama i pojedinim intelektualcima. Tek onda će dokument biti predstavljen javnosti.

Kako je ta novinarka došla do teksta koji je interpretirala ako ga nije videla niti pročitala???
 
Autorka ovog teksta, već je tužena za iznošenja neistina.


Podnosim je povodom članka objavljenog u štampanom i elektronskom izdanju “Blic”-a od 29. jula o.g. (str. 4 i 5, rubrika “Politika”) pod naslovom “BIVŠI MINISTAR ZA MANJE OD DVE GODINE ZAPOSLIO 288 OSOBA U DIPLOMATIJI Mrkićeve starlete, ne zna im se broj” autora Ivane Mastilović Jasnić, čime su, po mom uverenju, prekršene tačke 1, 2, 3, 4, 5 Odeljka I (Istinitost izveštavanja) Kodeksa novinara Srbije…


http://www.savetzastampu.rs/latinica/zalbeni-postupci/2887
 
Znam da se Amfilohije obraća tom narodu.
ALi, efekat je takav da je tog naroda sve manje i sve ga manje sluša.
Tj. Milo je od 1997 solo na vlasti.
20 godina.
Crna Gora je sve manje srpska zemlja.
Znači, nešto nije u redu.
Možda nije u redu taj "Ćeraćemo se još" pristup

Амфилохијев примарни задатак није то да Црна Гора остане/постане српска држава. његов примарни задатак је да Цетињска митрополија остане/постане једино огњиште православног народа доле. и да се стадо умножи. у том смислу, он је циљ остварио.
 
Амфилохијев примарни задатак није то да Црна Гора остане/постане српска држава. његов примарни задатак је да Цетињска митрополија остане/постане једино огњиште православног народа доле. и да се стадо умножи. у том смислу, он је циљ остварио.

И како се то гађа са нашим циљевима?

- - - - - - - - - -

Aaaa neee.

Oni prodaju duhovno bogatstvo, oni prodaju nebesko carstvo A OVAMO NEKRETNINE, PLAČEVI, AUTOMOBILI!!!

Prodaju oni MAGLU!!!!

ПЛАЧЕВИ? Ко плаче?
 
Амфилохијев примарни задатак није то да Црна Гора остане/постане српска држава. његов примарни задатак је да Цетињска митрополија остане/постане једино огњиште православног народа доле. и да се стадо умножи. у том смислу, он је циљ остварио.
Tekst je manipulacija. Prvo niko sem najbližih Amfilohiju nije video tekst, pa ni novinarka koja ga je objavila.
 
Ко каже да то њему смета? Шурује са властима у Монтенегру, а преко границе пљује по Српкињама да су дроље, Србима да су чкепи и да треба да изгину у борби за нешто што су изгубили, а његов пријатељ Мило признао. Не можеш ме убедити да тај човек Србима и Србији жели добро.

al da ti je dosao neki 'mericki biznismen i reko da smo govna od naroda i da treba da izginemo ti bi reko "pametan covek moramo slusati sta kazu iskusniji od nas"
 
Амфилохијев примарни задатак није то да Црна Гора остане/постане српска држава. његов примарни задатак је да Цетињска митрополија остане/постане једино огњиште православног народа доле. и да се стадо умножи. у том смислу, он је циљ остварио.

Pa, potencijalno stado je sav živalj koji se izjašnjava Srbima/Crnogorcima.
U tom smislu, nisam siguran da je ostvario cilj
To prvo, a drugo, Amfilohije se sam gura u priče mnogo veće od usko pastirskih crkvenih ciljeva.
 
религија се не меша ни у шта. А ни Црква. Али Црква има право да има став. А тај став није обавезујући. Поготово није обавезуући за Атеисте. Они Верни, они ће на ово да обрате пажњу. Они други, треба да глдају свија атеистичка посла и да нам се немешаку, као што се ми њима ни у шта не мешамо.

e ti verni ce da se dovode u nedoumicu

neki povodljiviji ce zagovarati ovakav stav jer je to stav crkve- da tako ce se tretirati kod njih

pametniji ce pricati da je to glupost

i eto nama jos razloga za svadju i podele


mala iskra zapali veliku vatru
 
e ti verni ce da se dovode u nedoumicu

neki povodljiviji ce zagovarati ovakav stav jer je to stav crkve- da tako ce se tretirati kod njih

pametniji ce pricati da je to glupost

i eto nama jos razloga za svadju i podele


mala iskra zapali veliku vatru

Tekst iz novina je interperetacija jedne novinarke. Originalni tekst još niko nije video. Dok se ne objavi originalni tekst ili dok Amfilohije ne da izjavu za medije, ovakav tekst je običan spin.
 
Zar nije NJIHOVO bogatstvo na nebu???

Zar nije NJIHOVO bogatstvo duhovno?

Kakva zemlja kakve nekretnine?? Zašto bi spc uopšte sticala TO?z:hm:

Свашта од тебе - не верујем очима шта читам.... па јбт наше највеће културно-историјско и уметничко богатство (фреско сликарство) као и целина нашег идентитета почев од писмености НАЛАЗИ СЕ У ЦРКВАМА и МАНАСТИРИМА СПЦ........
 
e ti verni ce da se dovode u nedoumicu

neki povodljiviji ce zagovarati ovakav stav jer je to stav crkve- da tako ce se tretirati kod njih

pametniji ce pricati da je to glupost

i eto nama jos razloga za svadju i podele


mala iskra zapali veliku vatru

I sam si napravio podelu na povodljive i pametnije, tako donevši još razloga za svađu.
 

Back
Top