Америка затровала земљу радиоактивношћу и agent orange

jeste kancerogen, ali nije radioaktivan.

"Što dublje prašina, koju udišete, uđe u pluća, to je njeno uklanjanje teže. Čestice, koje se razlažu su opasne, delom zato što su radioaktivne, a delom zbog hemijske toksičnosti u plućima. Kada se kasnije te materije prošire po telu i uđu u krvotok, ugroženi su kičmena moždina, limfni sistem i bubrezi", objašnjava ovaj stručnjak.

:confused::confused::confused:
stvarno ne razumem u cemu je problem da se procita tekst?
 
Тачно шећеру, Совјети су то делали, АЛИ није им Србија била циљ, себе су озрачили, а Американци са својом десном руком ЕУ су нас лично и персонално засули осиромашеним уранијумом....ех, кад би знао каква се деца рађају на југу Србије...али не због Чернобиља, него због милосрдног бомбардовања ...хехехе, какво поређење, дивим ти се.:lol:
pa da ispadose opet Ameri pametniji od Rusa mislim koliki treba biti debil da tako sjebes rodjenu zemlju ,mada ni jedan ni drugi slucaj bas nije toliko smesan a ti se bas zaceni .:neutral:
 
"Što dublje prašina, koju udišete, uđe u pluća, to je njeno uklanjanje teže. Čestice, koje se razlažu su opasne, delom zato što su radioaktivne, a delom zbog hemijske toksičnosti u plućima. Kada se kasnije te materije prošire po telu i uđu u krvotok, ugroženi su kičmena moždina, limfni sistem i bubrezi", objašnjava ovaj stručnjak.

:confused::confused::confused:
stvarno ne razumem u cemu je problem da se procita tekst?


pa vidis, taj tekst bas i nije tacan....
treba samo proveriti sta to zraci OU, i videti da tu o radioaktivnosti nema ni govora....

Sve što je radioaktivno je kancerogeno, a osiromašeni uranijum nije NEradioaktivan, već je samo ''OSIROMAŠEN'', nije kao NEosiromašeni, ali deluje kancerogeno.8)

ali ono sto je kancerogeno ne mora da bude radioaktivno.
 
tacno ... Ova municija povecava rizik oboljevanja od raka, radjanja dece sa urodjenim manama, tj ostecuje DNK i smrt celija a moze i da izazove neuroloshke reproduktivne poremecaje... nekako mi bash i nije lakshe sto je kancerogena ...:roll:

kada se prica o necemu, valjda treba da se prica ozbiljno, a ne samo da nabacujes izvode iz novina...
 
ass.jpg
 
@majiska
Ovo je samo ukratko sto sam nasla u mojoj literaturi (mozda je vec neko pisao - izvinjavam se ako jeste).
Agent orange je smesa dva herbicida 2,4-D i 2,4,5-T (ovaj ispoljava teratogene i kancerogene efekte) u odnosu 1:1. Ovu vrstu bojnog otrova koristile su SAD u ratu protiv Vijetnama sa ciljem unistavanja hrane i sprecavanja skrivanja. Najvise stete nanela je visokotoksicna supstancija dioksin, primesa koja se nalazila u narandzastom agensu.
 
@majiska
Ovo je samo ukratko sto sam nasla u mojoj literaturi (mozda je vec neko pisao - izvinjavam se ako jeste).
Agent orange je smesa dva herbicida 2,4-D i 2,4,5-T (ovaj ispoljava teratogene i kancerogene efekte) u odnosu 1:1. Ovu vrstu bojnog otrova koristile su SAD u ratu protiv Vijetnama sa ciljem unistavanja hrane i sprecavanja skrivanja. Najvise stete nanela je visokotoksicna supstancija dioksin, primesa koja se nalazila u narandzastom agensu.

Hvala na info. Nisam znala da se i herbicidi koriste u vojne svrhe. Znam da je onaj DDT zabranjen, a da se siroko koristio u poljoprivredi. Cula sam da se koriste meteoroloska oruzja srebro - jodid koji izazivaju kishe kao i za neke bombe koje apsorbuju sav kiseonik u nekom odredjenom radijusu. Lepo rece neko, ako dodje do novog svetskog rata, vraticemo se na kamene sekire. :-(
 
Da probamo zivnuti ovu temu?

Agens Orange ,sadrzhi kolicinu vrlo otrovne supstance "dioxin",koji deluje na nervni sistem i izaziva genetske promene.....i spada u grupu NOx ,nervnih bojnih otrova,
a shto se tice "obogacenog U" ,radioaktivan je.
Prilikom eksplozije (recimo bombe sa obog.U) dezintegrishe i rasprshi se u vazduhu ,tako da je merljiv samo sa
izuzetno osetljivim instrumentima,ali ima dejstvo.
 

Back
Top