АМЕРИКА - НАЈВЕЋИ ЗЛОЧИНАЦ ПРОТИВ СРБА

Slažem se. Krajnje je vreme da shvate da nisu Ameri zločinci, ali njihova administracija, malo češće vodi nešto što bi se, ladno, moglo nazvati - zločinačka spoljna politika.
Tebi je verujem to sasvim jasno....


Kada bih ja ovde pisao sta mi je sve jasno i sta sve znam, sigurno bih dobijao mnogo vise (nego sto jesam) "prijateljskih ponuda" da me treba zaklati i slicno...valjda je to normalno, ovde "gostuju" prevashodno "pravoslavni hriscani"...
 
Kada bih ja ovde pisao sta mi je sve jasno i sta sve znam, sigurno bih dobijao mnogo vise (nego sto jesam) "prijateljskih ponuda" da me treba zaklati i slicno...valjda je to normalno, ovde "gostuju" prevashodno "pravoslavni hriscani"...


Pa nista lakse nego kupi prnje,pa na katolicko-balijski forum pa tamo bistri politiku,i dokazuj svoje znanje,mozda tamo budes i nagradjen:rtfm:
 
Kada bih ja ovde pisao sta mi je sve jasno i sta sve znam, sigurno bih dobijao mnogo vise (nego sto jesam) "prijateljskih ponuda" da me treba zaklati i slicno...valjda je to normalno, ovde "gostuju" prevashodno "pravoslavni hriscani"...

Čudno je, ali istinito da naše patriJote ispoljavaju neverovatnu verbalnu agresiju. Nadam se da ne misle ono što pišu, već samo onako laprdaju...
 
АМЕРИКА - НАЈВЕЋИ ЗЛОЧИНАЦ ПРОТИВ СРБА

navikao na svakojake gluposti od ekipe patriJota i naciJonalista , potpomognutum sa domachinima , nisam ni mislio da otvaram ovu temu, i da citam uvek iste nebuloze , dok nisam video da je autor jedan od mojih omiljenih klovnova , mita.........:mrgreen:

elem, ne znam cime se vodio , kojim stranputicama istorije , ili koje je lekove mita pio u momentu nadahnuca, pisuci da je amerika , navodno , najveci zlocinac protiv srbije, ali pobicu tu glupost bez velikog pisanija, podsecajuci kolege forumase , da je amerika bila saveznik srbije u dva svetska rata.....da je ogromnim sredstvima pomagala posleratnu nezavisnost fnrj, kasnije sfrj..........i da je do konflikta sa ovom velikom silom doslo krajem dvadesetog veka, dok smo do tada gajili iskljucivo prijateljske odnose sa SAD.........

elem, nisu dakle, po miti - de genijalcu, najveci zlotvori nemci, nisu ni turci, nije ni austrougarska monarhija.......niko od zemalja koje su ostavile iza sebe stotine hiljada , pa i milione srpskih glava..........najveci neprijatelj je onaj , kojeg pileci mozak moze da se seti.........a posto mu secanje ne ide dalje od 15 godina ( i to maglovito ) , za target je odabrao ameriku.............smesno , ali i tuzno......:think:
 
АМЕРИКА - НАЈВЕЋИ ЗЛОЧИНАЦ ПРОТИВ СРБА

navikao na svakojake gluposti od ekipe patriJota i naciJonalista , potpomognutum sa domachinima , nisam ni mislio da otvaram ovu temu, i da citam uvek iste nebuloze , dok nisam video da je autor jedan od mojih omiljenih klovnova , mita.........:mrgreen:

elem, ne znam cime se vodio , kojim stranputicama istorije , ili koje je lekove mita pio u momentu nadahnuca, pisuci da je amerika , navodno , najveci zlocinac protiv srbije, ali pobicu tu glupost bez velikog pisanija, podsecajuci kolege forumase , da je amerika bila saveznik srbije u dva svetska rata.....da je ogromnim sredstvima pomagala posleratnu nezavisnost fnrj, kasnije sfrj..........i da je do konflikta sa ovom velikom silom doslo krajem dvadesetog veka, dok smo do tada gajili iskljucivo prijateljske odnose sa SAD.........

elem, nisu dakle, po miti - de genijalcu, najveci zlotvori nemci, nisu ni turci, nije ni austrougarska monarhija.......niko od zemalja koje su ostavile iza sebe stotine hiljada , pa i milione srpskih glava..........najveci neprijatelj je onaj , kojeg pileci mozak moze da se seti.........a posto mu secanje ne ide dalje od 15 godina ( i to maglovito ) , za target je odabrao ameriku.............smesno , ali i tuzno......:think:

:ok::super:Samo sad ce rusofili da te napadnu
 
АМЕРИКА - НАЈВЕЋИ ЗЛОЧИНАЦ ПРОТИВ СРБА

navikao na svakojake gluposti od ekipe patriJota i naciJonalista , potpomognutum sa domachinima , nisam ni mislio da otvaram ovu temu, i da citam uvek iste nebuloze , dok nisam video da je autor jedan od mojih omiljenih klovnova , mita.........:mrgreen:

elem, ne znam cime se vodio , kojim stranputicama istorije , ili koje je lekove mita pio u momentu nadahnuca, pisuci da je amerika , navodno , najveci zlocinac protiv srbije, ali pobicu tu glupost bez velikog pisanija, podsecajuci kolege forumase , da je amerika bila saveznik srbije u dva svetska rata.....da je ogromnim sredstvima pomagala posleratnu nezavisnost fnrj, kasnije sfrj..........i da je do konflikta sa ovom velikom silom doslo krajem dvadesetog veka, dok smo do tada gajili iskljucivo prijateljske odnose sa SAD.........

elem, nisu dakle, po miti - de genijalcu, najveci zlotvori nemci, nisu ni turci, nije ni austrougarska monarhija.......niko od zemalja koje su ostavile iza sebe stotine hiljada , pa i milione srpskih glava..........najveci neprijatelj je onaj , kojeg pileci mozak moze da se seti.........a posto mu secanje ne ide dalje od 15 godina ( i to maglovito ) , za target je odabrao ameriku.............smesno , ali i tuzno......:think:
Evo doso Dr.Mr. da nas uci istoriji,zamisli mi nismo znali za ove neprijatelje:eek::eek:Da li hoces da kazes da to sto su nam oni neprijatelji automatski znaci da su nam ovi drugi prijatelji?
 
dot.gif

dot.gif

Stravicna saznanja ‘Vesti’ o bombardovanju Srbije osiromasenim uranijumom
Amerika posejala smrt na Kosovu

Italijanski admiral Falko Akame dao na uvid Upustvo s mrtvackom glavom o zastiti vojnika KFOR-a od uranijuma, a od Srba i Albanaca se krije da ga ima

Po ulasku na Kosovo u novembru 1999. godine pripadnici KFOR-ove multinacionalne brigade Zapad dobili su nuklearno-biolosko-hemijski prirucnik na cijoj se naslovnoj strani nalazi mrtvacka glava koja upozorava na radiolosku opasnost i na kojoj pise : "KFOR - Zapad Osiromaseni uranijum - prirucnik" (KFOR International Brigade West Depleted Uranium - Infromation book).


Sadrzaj ovog prirucnika rezimiran je na poslednjoj stranici u uokvirenom tekstu naslovljenom "Zlatna pravila": "Drzite se dalje od tenkova, vozila i zgrada pogodjenih projektilima ili krstarecim raketama s osiromasenim uranijumom (OU). Nosite zastitnu masku ukoliko radite na udaljenosti od 500 metara od tenka, vozila ili zgrade pogodjenih OU-projektilom ili OU-krstarecom raketom. Udisanje nerastvorljivih cestica uranijumske prasine dugorocno je povezano sa zdravstevnim posledicama ukljucujuci kancer i deformacije novorodjencadi. Ove posledice mogu da postanu vidljive tek nekoliko godina kasnije. Pod nazivom "Osiromaseni uranijum informacije i instrukcije" prirucnik je potpisao 22. novembra 1999. pukovnik Osvaldo Bizari.



U poglavlju prirucnika "Kako izbeci izlaganje (uticaju osiromasenog uranijuma) vojnicima se preporucuje: "Perite cesto uniformu". Na kraju sledi poglavlje naslovljeno "Upozorenje": "Hrana i voda postace nejestive zbog kontaminacije OU-prasinom. Nikako ne jedite hranu koja nije kontrolisana. Udahnute cestice mogu da pricine dugorocnu stetu..."



Ova zastrasujuca upozorenja nikada nisu dobili civili koji zive na Kosovu ili koji su na Kosovo dolazili sa strane bilo kao clanovi nevladinih organizacija bilo kao novinari, strucnjaci ili slicno. Naprotiv, nakon bombardovanja bivse SR Jugoslavije, NATO i zapadni i americki lideri u vise navrata su izricito negirali da je upotreba oruzja sa OU opasna po zdravlje ljudi i zivotnu okolinu. Oni su redovno isticali da "nema dokaza".



Od 2001. godine svi izvestaji Svetske zdravstvene organizacije (SZO) i Ujedinjenih nacija (UN) o dejstvu osiromasenog uranijuma, kako je istrazivanje "Vesti" pokazalo, bili su drasticno cenzurisani. Ujedinjene nacije su vec u junu 1999. godine imale izvestaj o posledicama OU na Kosovu, funkcionera UN Bakari Kantea. Ovaj izvestaj u cije smo delove imali uvid zabranjen je za objavljivanje jer sadrzi upravo ono sto sadrzi prurucnik za pripadnike KFOR-a. Svetska zdravstvena organizacija postupila je slicno. Kako je u intervjuu za "Vesti" u aprilu ove godine izjavio britanski fizicar dr Kejt Baverstok, SZO je 2001. godine iz izvestaja o OU izbacila osam njegovih poglavlja koja govore da upotreba ovog oruzja izaziva kancer i ostecuje gene.



Kopiju prirucnika za pripadnike KFOR-a redakciji "Vesti" ustupio je Falko Akame, italijanski admiral u penziji koji je do 1975. godine sluzio u Pomorskoj floti NATO-a u Sredozemlju. Akame je po napustanju vojske postao poslanik i predsednik odbora za odbranu u parlamentu u Rimu, da bi se poslednjih godina potpuno posvetio radu Udruzenja za zastitu vojnika koji su se razboleli od posledica upotrebe osiromasenog uranijuma u "mirovnim" misijama (ANAVAFAF).

Nuklearno-biolosko-hemijski prirucnik (NBC) nedvosmislena je potvrda da su NATO i SAD 1999. godine pouzdano znali da je oruzje sa osiromasenim uranijumom kancerogeno i genotoksicno. Vojnike su u prirucniku upozoravali na opasnost, a civile i javnost u isto vreme obmanjivali da nema opasnosti kao sto pokazuje vise izjava bivseg GS NATO-a Lorda Robertsona. Takodje, tekst prirucnika je, prema misljenju poznavalaca problematike, prva zvanicna i eksplicitna potvrda da je NATO upotrebljavao ne samo OU-projektile, vec i krstarece rakete sa osiromasenim uranijumom.





Izvor: Frankfurtske “VESTI” 29.septembar 2008







+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

И уместо да људи широм планете схвате да НЕМА ВЕЋИХ ЗЛОЧИНАЦА НА ПЛАНЕТИ ОД АМЕРИКАНАЦА, ДА СЕ УЈЕДИНЕ И ДА ИХ НАЈУРЕ СА СВИХ КОНТИНЕНАТА - повинују се сили и још је многи и подржавају.


samo brez brigu. ta djubrad su toliko zao narod da ce se medjusobno unistiti.oni su sebi najveci neprijatelji.
 

Back
Top