Američka viza

Cao svima, mene zanima da li zna neko sta je potrebno Americkom poslodavcu da zatrazi radnu dozvolu za mene i da li neko ima iskustva sa tim. Bila sam na Work and Travel pre 2 godine i sada bih da se vratim, hoce da mi pomogne prijatelj koji ima neke firme u NY i rekao mi je da se raspitam sta je potrebno i kako je najbolje da pokusamo da odem. Ima li neko neki savet za mene? :)
 
Ne udare samo pecat u pasos, dobijes i jedan papiric (I-94) koji ti kaze koliko mozes da ostanes i isti moras da predas kad izlazis iz zemlje

I-94 se ne koristi vec duze vreme. Ako si usao sa B1/B2 vizom, na ulazu su morali da stave i pecat sa datumom do koga je grantovan ostanak u USA. Ako si usao sa nekom drugom vrstom vize, tog pecata nema ali si na ulazu dobio uputstvo kako dalje da regulises svoj status.
 
I-94 se ne koristi vec duze vreme. Ako si usao sa B1/B2 vizom, na ulazu su morali da stave i pecat sa datumom do koga je grantovan ostanak u USA. Ako si usao sa nekom drugom vrstom vize, tog pecata nema ali si na ulazu dobio uputstvo kako dalje da regulises svoj status.

Usao sam sa turistickom vizom i udaren mi je samo pecat koji je i datum ulaska, ali nema upisan datum do kog mogu da ostanem. Isto je i mojoj djevojci. Dakle, samo datum ulaska 05.04.'18.
 
Usao sam sa turistickom vizom i udaren mi je samo pecat koji je i datum ulaska, ali nema upisan datum do kog mogu da ostanem. Isto je i mojoj djevojci. Dakle, samo datum ulaska 05.04.'18.

Nisam znao da ne daju vise I-94 na ulazu avionom.:roll:
Ulaskom kolima iz Kanade uvek dobijemo papiric.
Ako nemas nikakav drugi datum osim datum ulaska, onda 6 meseci od dana ulaska sa srpskim pasosem.
 
Pozdrav svima, u pocesu sam slanja fiance vise pa imam jedno pitanje... Moja zarucinica za preziva Đurić tako joj u pise u BIH pasosu.. e sad kad ja ispunjavam i129f form i ostala dokumenta gdje moram da napisem njeno prezime, da li pisem Duric ili moram da stavim Đurić? Hvala unaprijed.
 
Pozdrav svima, u pocesu sam slanja fiance vise pa imam jedno pitanje... Moja zarucinica za preziva Đurić tako joj u pise u BIH pasosu.. e sad kad ja ispunjavam i129f form i ostala dokumenta gdje moram da napisem njeno prezime, da li pisem Duric ili moram da stavim Đurić? Hvala unaprijed.

neka promeni prezime u Đukić :)
Shala mala. Najmaanje problema ces imati ako upises DURIC. Đurić ne mozes da stavis iz prostog razloga sto u engleskom alfabetu ne posstoji slovo Đ. A ime i prezime moras da napises engleskim alfabetom. Ispravno bi bilo DJURIC ali tek tad ces da imas probleme jer ima viska slovo. Dakle DURIC, ionako ce kratko ttrajati - samo do udaje.
 
neka promeni prezime u Đukić :)
Shala mala. Najmaanje problema ces imati ako upises DURIC. Đurić ne mozes da stavis iz prostog razloga sto u engleskom alfabetu ne posstoji slovo Đ. A ime i prezime moras da napises engleskim alfabetom. Ispravno bi bilo DJURIC ali tek tad ces da imas probleme jer ima viska slovo. Dakle DURIC, ionako ce kratko ttrajati - samo do udaje.
Hm mozda bi Đukić prosao aj znaj :D.
Pa i ja sam to isto kontao kao kod ć moras da napises c ali opet bolje da se informisem lakse se spava. Hvala ti puno mika.

PS:vidim da si iz BL, ja sam inace iz Knezeva znaci komsije smo .
 
Postovanje,

Novi sam clan ovog foruma i citao sam dosta o ovoj temi. Mnogo razlicitih iskustava...
Ja imam sljedece pitanje za vas:

Ja imam pasos BiH,a supruga BiH i USA. Uzeli smo se prosle godine u osmom mjesecu u BiH(prijavljeno americkoj ambasadi). Planirali smo da odemo u Ameriku krajem ove godine tj. prije poroda (Novembar).Takodjer planiramo ostati u Americi kraci period (ne duze od 6 mjeseci).
Zanima me vas savjet za koju vizu da se odlucimo da predamo useljenicku/neuseljenicku? Da li bi useljenicka viza bila gotova do tog perioda s tim da nije u pitanju rodbinska veza (roditelji, djeca, rodjaci...). Ako ne, posto imam samo na sebi automobil i trenutno nisam u Bosni( nemam radni odnos), koliko je sigurno da cu dobiti turisticku vizu? Ne bih volio i ako dobijem turisticku vizu da mi na aerodromu opecate na 20 dana.

Hvala unaprijed,

:)
 
Postovanje,

Novi sam clan ovog foruma i citao sam dosta o ovoj temi. Mnogo razlicitih iskustava...
Ja imam sljedece pitanje za vas:

Ja imam pasos BiH,a supruga BiH i USA. Uzeli smo se prosle godine u osmom mjesecu u BiH(prijavljeno americkoj ambasadi). Planirali smo da odemo u Ameriku krajem ove godine tj. prije poroda (Novembar).Takodjer planiramo ostati u Americi kraci period (ne duze od 6 mjeseci).
Zanima me vas savjet za koju vizu da se odlucimo da predamo useljenicku/neuseljenicku? Da li bi useljenicka viza bila gotova do tog perioda s tim da nije u pitanju rodbinska veza (roditelji, djeca, rodjaci...). Ako ne, posto imam samo na sebi automobil i trenutno nisam u Bosni( nemam radni odnos), koliko je sigurno da cu dobiti turisticku vizu? Ne bih volio i ako dobijem turisticku vizu da mi na aerodromu opecate na 20 dana.

Hvala unaprijed,

:)

Kolega, mnogo je zeznut tvoj slucaj
1. ne postoji ni teoretska sansa da ti useljenicke viza bude izdata do novembra
2. useljenicka viza je samo pocetna faza u procesu naturalizacije. Tu postoje pravila. Ne mozes se samo useliti i onda otici da zivis u innostranstvo (BiH). Postoje izuzeci, ali mislim da tvoj slucaj ne bi mogao da se nadje medju njima. Dakle, komplikujes sam sebi situaciju.
3. Pravilo je da ne mozes imati dvije vazece vize razlicitih kategorija u pasosu. Posto ti nemas nijednu, moguce je da apliciras za turisticku vizu bez posledica. Naravno, nemoj ni pomisliti da nesto slazes. Znaci, obrazlozi istinito svoje razloge zasto ides u USA. Ako ti izdaju vizu B1/B2, ona ce biti na 10 godina.
4. Na ulasku u SAD standarno se grantuje 6 meseci, sa mogucnoscu produzenja na jos max 6 meseci. Cak i ako bi ti bilo grantovano 20 dana, mozes da se obtais imigracionom i trazis produzenje ako imas razlog. A razlog je jasan.
 
Kolega, mnogo je zeznut tvoj slucaj
1. ne postoji ni teoretska sansa da ti useljenicke viza bude izdata do novembra
2. useljenicka viza je samo pocetna faza u procesu naturalizacije. Tu postoje pravila. Ne mozes se samo useliti i onda otici da zivis u innostranstvo (BiH). Postoje izuzeci, ali mislim da tvoj slucaj ne bi mogao da se nadje medju njima. Dakle, komplikujes sam sebi situaciju.
3. Pravilo je da ne mozes imati dvije vazece vize razlicitih kategorija u pasosu. Posto ti nemas nijednu, moguce je da apliciras za turisticku vizu bez posledica. Naravno, nemoj ni pomisliti da nesto slazes. Znaci, obrazlozi istinito svoje razloge zasto ides u USA. Ako ti izdaju vizu B1/B2, ona ce biti na 10 godina.
4. Na ulasku u SAD standarno se grantuje 6 meseci, sa mogucnoscu produzenja na jos max 6 meseci. Cak i ako bi ti bilo grantovano 20 dana, mozes da se obtais imigracionom i trazis produzenje ako imas razlog. A razlog je jasan.

Postovani mika,

Hvala Vam na vasem vremenu i odgovoru. Veoma korisne informacije. :ok:
Zanima me jos kada se dobije turisticka viza, da li se moze predati molba za useljenicku vizu bilo da sam na teritoriji SAD ili van?
Volio bih jos dodati da trenutno imam i turisticku vizu za S. Arabiju gdje mi upravo istice nakon 6. mjeseci gdje cu uredno i izaci. Da li im to moze biti kao dokaz za turisticku vizu da necu boraviti ilegalno?
 
Cao svima. Moja mama se udala za Americkog drzavljanina pre dve nedelje ovde u Srbiji i sada pravi papire da ode u Ameriku. Moje pitanje je da li cemo mi imati sansu da je posetimo, tj. da dobijemo turisticku vizu kad ona ode? Ja i moj muz imamo 36 i 41 godinu i troje male dece, oboje smo zaposleni i mama ce mi prepisati kucu u kojoj zivimo. Kako da planiram ovo? Takodje mamin muz hoce da je prijavi i za i 130 i za b2 vizu, da bi mogla da ode u Ameriku dok je i130 u procesu. A ja mislim da ovo ne moze da se radi, koliko sam procitala, zato sto i130 automatski pobija sve sto te pitaju za b2. Oni su zeljni da budu sto pre zajedno posto su vec u godinama a plasim sa da negde ne pogrese. Hvala puno
 
Cao svima. Moja mama se udala za Americkog drzavljanina pre dve nedelje ovde u Srbiji i sada pravi papire da ode u Ameriku. Moje pitanje je da li cemo mi imati sansu da je posetimo, tj. da dobijemo turisticku vizu kad ona ode? Ja i moj muz imamo 36 i 41 godinu i troje male dece, oboje smo zaposleni i mama ce mi prepisati kucu u kojoj zivimo. Kako da planiram ovo? Takodje mamin muz hoce da je prijavi i za i 130 i za b2 vizu, da bi mogla da ode u Ameriku dok je i130 u procesu. A ja mislim da ovo ne moze da se radi, koliko sam procitala, zato sto i130 automatski pobija sve sto te pitaju za b2. Oni su zeljni da budu sto pre zajedno posto su vec u godinama a plasim sa da negde ne pogrese. Hvala puno

1. prvo neka se mama smesti. Zatim aplcirajte za vizu. Da li cete je dobiti, to niko ne zna dok se ne pojavite u ambasadi. Svoje sanse mozeete povecati tako sto ce prvo kcerka hteti da poseti majku a kod kuce ce ostaviti troje dece i muza kao najbolju garanciju da ce se vratiti. Posle moze da ide i muz da trazi vizu, kad vide da se kcerka vratila.

2. I-130 nikako ne pobija druge vrste viza. Postoje milioni slucajeva da su judi koji su fajlovali I-130 u toku procesa dobili B1/B2 vizu. Ipak, kevin muz treba da se raspita u ambasadi, oni ce mu rado objasniti sta treba da radi.
 
Hvala puno, tako sam i ja mislila, da prvo apliciram za vizu sama, vec sam dobila taj savet. A i dobro bi mi doslo da na dve nedelje odmorim od muza i dece, vala sam zasluzila posle 10 godina pozrtvovanog majcinstva :mrgreen: I ovo je super vest da moze za obe vize da aplicira, ako bi dobila turisticku puno bi joj znacilo da moze malo da ode tamo, pa malo on ovde dok ne dobije green card.
Gledala sam i za mamu sta sve traze od propratne dokumentaciju, tipa svedocanstva o zavrsenoj skoli, rodni list, imovinsko stanje.. da li se sve to prevodi na engleski kod sudskog tumaca i overava i salje muzu u Ameriku? Mislim i maturski iz srednje skole?? Ili se ova dokumenta samo nose kod nas u ambasadu. Da li da sama popunjavam i 130 ili da trazim pomoc agencije. Pare nisu problem, ali ako nije nesto komplikovano mnogo, ja bi to sama popunila, dobro znam engleski.
 
Sva dokumenta treba da budu prevedena na engleski kod ovlasteenog tumaca. Salju se KOPIJE originala i ORIGINAL prevoda. NVC ce poslati listu dokumenata koje je potrebno priloziti. Uz listu ce poslati i cover sheet i check list. To obavestenje ce biti poslato agentu (muzu). I-130 ne bi trebalo da bude pproblem popuniti. Trebace ti dosta podataka o majcinom muzu.
 
Pozdrav ljudi,
Aplicirao sam za H1B vizu i dobio sam sledecu poruku: da sam prosao prvi korak I da sam izabran na toj lutriji I sad cekam odluku USCIS. Da li neko zna da mi kaze sta sve ovo znaci I da li se za ovu vizu polaze onaj TOEFL test engleskog?
 
Cao svima. Zelela bih da konkurisem ovo leto za turisticku vizu za USA. Moj decko tamo studira i bavi se kosarkom u sklopu studija vec 3. godine. Ja sam redovan student 3. godine drzavnog faklulteta i uspesno cistim sve godine. Zanimam me koja je verovatnoca da cu dobiti vizu po vasem misljenju. On bi od svog univerziteta trazio da mi posalju garantno pisemo i zanima me sta to garantno pismo treba da sadrzi? I da li mi jos nesto treba sto ce da garantuje da cu se vratiti osim fakulteta? PS na razgovoru ne bih rekla da idem kod decka, nego kod prijatelja.
 
Cao, zelim da konkurisem za turisticku vizu za USA. Decko mi tamo studira i bavi se kosarkom vec 3. godine, a ja sam ovde student 3. godine fakulteta. Trenutno sam na praksi kod profesora i kod njega bih radila kad bih zavrsila faks. Da li mislite da li mogu da dobijem vizu? ON bi od svog univerziteta trazio garantno pismo da mi posalju. I zanimam me sta treba to garantno pismo da sadrzi?
 
Cao svima. Zelela bih da konkurisem ovo leto za turisticku vizu za USA. Moj decko tamo studira i bavi se kosarkom u sklopu studija vec 3. godine. Ja sam redovan student 3. godine drzavnog faklulteta i uspesno cistim sve godine. Zanimam me koja je verovatnoca da cu dobiti vizu po vasem misljenju. On bi od svog univerziteta trazio da mi posalju garantno pisemo i zanima me sta to garantno pismo treba da sadrzi? I da li mi jos nesto treba sto ce da garantuje da cu se vratiti osim fakulteta? PS na razgovoru ne bih rekla da idem kod decka, nego kod prijatelja.

Idealan kandidat... za odbijenicu. Ne zelim da te obeshrabrujem, svakako treba da pokusas ali, mislim da su ti sanse male. I postenije je da kazes da ides kod decka, osoba koja ce te intervjuisati ce za tri sekunde namirisati da ti je to decko. A za garantno pismo, mislim da je to u domenima fantastike. Po kom osnovu bi se neki univerzitet finansijski i pravno obavezao za tebe? Zato sto ti decko igra kosarku?
 
Idealan kandidat... za odbijenicu. Ne zelim da te obeshrabrujem, svakako treba da pokusas ali, mislim da su ti sanse male. I postenije je da kazes da ides kod decka, osoba koja ce te intervjuisati ce za tri sekunde namirisati da ti je to decko. A za garantno pismo, mislim da je to u domenima fantastike. Po kom osnovu bi se neki univerzitet finansijski i pravno obavezao za tebe? Zato sto ti decko igra kosarku?

Dobro, a da li bi onda imala vise sanse kad bih rekla da idem malo turistički bez ga govorim da idem kod dečka, nego da želim malo da putujem. A on isto tako u Americi ima poznanike, pa bi onda oni mogli meni da napisu garantno pismo.
 

Back
Top