AMD ili Intel?

Ajde ljudi, jel ima neko duševan da meni laiku sastavi konfiguraciju za oko 500€.
Najzahtevnije stvari koje radim na njemu su igrice :D
P.S. Volim AMD i oduvek trošim AMD, ali sam u poslednje vreme ispao iz fazona i pojma nemam kako danas stoje stvari.
 
Ma jok, nema smisla prelaziti sa 2-ke na 3-ku. Tim pre sto tek sto si uzeo 2ku, treba ona jos da odsluzi, uzmes samo onda
ako tih 10-15% bas bas puno znaci. 3ka je za one koji jos nisu presli na Ryzen a imaju procesore stare 5+ godina.
 
Ajde ljudi, jel ima neko duševan da meni laiku sastavi konfiguraciju za oko 500€.
Najzahtevnije stvari koje radim na njemu su igrice :D
P.S. Volim AMD i oduvek trošim AMD, ali sam u poslednje vreme ispao iz fazona i pojma nemam kako danas stoje stvari.
Za 500 e mozes igrati samo manje zahtevne igre. Inace to je neki minimum sada a da imas i neku graficku kartu.
Mislim bas bas treba da minimizujes sve ostalo.
 
Ma jok, nema smisla prelaziti sa 2-ke na 3-ku. Tim pre sto tek sto si uzeo 2ku, treba ona jos da odsluzi, uzmes samo onda
ako tih 10-15% bas bas puno znaci. 3ka je za one koji jos nisu presli na Ryzen a imaju procesore stare 5+ godina.
Pa to I Kazem..Vise bih video sad da dodam josh 16 RAMa npr...pa da imam 32..Zbog Photoshopa..Ili M2 SSD...Grafiku...Josh ne menjam ali ako padne jaci moniotor -1440-e onda...videcemo..Procesor mi je zadnji za upgrade iskreno...A I sto bih..?12 threadova..radi na oko 4.0 ghz, + -...Bombona
 
Za 500 e mozes igrati samo manje zahtevne igre. Inace to je neki minimum sada a da imas i neku graficku kartu.
Mislim bas bas treba da minimizujes sve ostalo.
Pazi...drugar uzeo za oko 300 evra...Nije covek imao vise para a bio mu stradao stari komp… Ugl….primera radi- WOlrd of tenks mu radi na medium, u FHD, mislim da je oko 50-60 FPS...Tako da ono...Ako se covek zadovolji igranjem na low, medium..Mozda I moze biti OK...ali ono...ne treba ocekivati previse..
 
Dobar je AMD uhvatiće još nekih 5% i to je super haha.
Imao sam ranije AMD-ove procesore,a sada vec duze vreme sam na Intelovim.Sve je to moc navike.Uvek izlaze novi i povremeno jedan bolji od drugog.jedino sto mi se vise svidja,je kuler na procesoru AMD-a je dosta sigurniji za skidanje i namestanje,recimo posle ciscenja i menjanja paste.Na intelovim mora da se pazi na one plasticne zabice.Mada sad ima i Intelovih sa zavrtnjima,koji su sigurniji nego ovi sa zabicama.Tako da je to samo cista navika.
 

Back
Top