Quantcast

AMD ili Intel?

pivosok

Elita
Poruka
20.166
Opet je lepo kad imamo konkurenciju. Da nema ryzena danas bi i5 jos uvek bio quad core. Bukvalno covek moze da kupi ono sto se pre 5 godina smatralo super kompjuter za 500 evra. primera radi procesor 2700x.

Commie

Buduća legenda
Poruka
38.111
Ma super je konkurencija ... steta sto nema i treceg igraca :per:

Nece AMD sigurno da ugrozi mnogo Intela, ih ... lisice su to ...

Setimo se tako i da je ATi nekada imao jace graficke od Nvidije ... danasnjim "gejmerima" to deluje kao laz.

pivosok

Elita
Poruka
20.166
Ma super je konkurencija ... steta sto nema i treceg igraca :per:

Nece AMD sigurno da ugrozi mnogo Intela, ih ... lisice su to ...

Setimo se tako i da je ATi nekada imao jace graficke od Nvidije ... danasnjim "gejmerima" to deluje kao laz.
Kada firma ima dobar proizvod ona trazi pare za to. Recimo taj amd procesor je kostao 1000 dolara. jer je u to vreme bio najbolji. Da je juga opstala mozda bi elektro nis pravio procesore. Danas verovatno bi izasao cip koji radi na 40 mhz.

Commie

Buduća legenda
Poruka
38.111
Kako si onda dosao do 12 treda ako ima 2 logicka po jednom jezgru a pominjes 4 cores... :mrgreen:

Tako je vec godinama od FX-a ako pominjes vec 4c / 8t sto je kod FX8xxx pa nadalje ... samo im marketing bio cudan.

Commie

Buduća legenda
Poruka
38.111
Secam se ovoga , hibrid ... x86 + arm

567901

HSA cudo ... ne znam sta bi sa tim ... ali bi dosli do savrsenog hibrida ...

Za tablete i ultrabook dusu dalo , baterija po 12H ... mala potrosnja .. malo se greje ...

Sta bi sa tim ?!

Mozda su gledali prerano u buducnost :think:

Commie

Buduća legenda
Poruka
38.111
Dobra je to ideja , ali ko zna mozda je ARM / Qualcomm blokirao tu ideju ...

Ima vec gde se koristi ARM u laptopu i radi lepo pod W10 , planirali su i na Linuxu da radi ... Snapdragon 855 ima solidne performanse a malo trosi.

:eek:

markocheda

Ističe se
Moderator
Poruka
2.351
AMD je već neko vreme bio "underdog",i možda je ta ideja morala biti prodata,ako nije mogla biti isfinansirana.
Sad kada su se vratili u "igru" sa Ryzen procesorima,možemo definitivno očekivati samo pozitivno..imaju finansije,imaju ideje,ne bi trebalo biti "štucanja" sa finansiranjem tih ideja,kradu zavidan deo kolača od Intel,u odnosu na ranije godine,a tek će kad izadje Ryzen 3000,što bi trebalo da dobije "boost" ka finansiranju
4-way simultaneous multithreading,što je idealno cilj,ali prvo će biti izgleda 3-way.

Commie

Buduća legenda
Poruka
38.111
Od AmD-a je sve moguce ... razne podvale su imali kao i Nvidia ali i Intel ...

Setimo se phenom sa 3 jezgra , pa np Nvidije koja je zakidala na GDDR-u ...

A ovo sa youtuba je rumor ... otom potom ako i bude tako ...

Setimo se i da je prva generacija FX-a imala slabiji IPC od Phenoma ... ume AMD da napravi cudo ali i sranj_

Ne bi me cudilo da posle dobrog starta posle malo isfoliraju novu semu ... mada sve zavisi koliko im je veliki Jim Keller napravio "cudo"

I ako bude pazi bice za HEDT prvo ... posto 4way SMT postoji , Intel to gura za one super racunare.

Poslednja izmena:

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.782
Leaked Ryzen 5 3600 Benchmark Claims Better Single-Threaded Performance Than the Core i9-9900K
The benchmark and result database Passmark (also known as cpubenchmark.net) recently added the six-core, 12-thread Ryzen 5 3600 to its ranks and, if these results are accurate, the performance is nothing short of incredible. The Ryzen 5 3600 seemingly matches the performance of the Core i9-9900K (which has two more cores) in multi-threaded testing and actually beats the -9900K in single threaded tests (beating the 2700X by 36%), making the Ryzen 5 3600 the fastest single-threaded CPU, according to Passmark.
https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5-3600-benchmark-beats-core-i9-9900k,39768.html
Saznacemo za nedelju dana...

bmaxa

Aktivan član
Poruka
1.782
Poruka
3.314
Isfolirali su Ryzen 2000 :) Koliko je bio bolji od prve generacije,3%?
To su uradili čisto zbog zarade. A sad odjednom skok trece generacije 15%..igraju i oni igru zbog para.
Ne znam cemu toliki hate,..?Jasno je kao dan da niko tj. malo ko nije menjao Ryzena 1 za 2, ali neko ko je kupovao NOV processor-mogao je da dobije za malu razliku u ceni dosta bolji CPU! U I tih 3 % nisu samo 3 %...reseni su neki problem sa RAMom, bolja je podrska za njih,a seriseri koje znam mi kazu da je prvag generacija imala BRDO reklamacija, dok druga dosta manje… Meni kod trece gen vise smeta sledece-cak I ko bi hteo da menja 2jku za 3jku-da bi iskoristio pun potencijal-PCIe 4.0 itd-treba ti NOVA ploca...drasticno skuplja!!Ja cu moj 2600 X menjati-AKO I KAD cena 3700 X ili 3800x padne npr...za 20, 30 % od sadasnje… Po ovim cenama?Ne pada mi na pamet...dacu isto para za 3600 X kao srto sam dao za 2600X-i jos izgubiti dok preprodam moj...