AMD ili Intel?

I eto vidis debila-napisem LEPO da me blokirani NE UZIMAJU U USTA i svesni su koji su-cak su komentarisali su-i OPET me provociraju...BEZOBRAZLUK!!Momak na jebenoj blok listi si mi...ne vidim sta pises dzaba ti...NE ZELIM da vidim...
 
I eto vidis debila-napisem LEPO da me blokirani NE UZIMAJU U USTA i svesni su koji su-cak su komentarisali su-i OPET me provociraju...BEZOBRAZLUK!!Momak na jebenoj blok listi si mi...ne vidim sta pises dzaba ti...NE ZELIM da vidim...
Ne potrebe da vredjas, ako nesto ne znas tu smo da objasnimo.
Inace napisao si "neka me neko ispravi" ;-)
 
Poslednja izmena:
Samo ocekujem da neko pita moze li ryzen da radi na win xp ili win 98. Djeeez, 2018 je jos malo pa prosla, red je na modernizaciju na novi OS.
Nisi pratio, W10 je spijunska alatka!

Imaju fobiju od w10 to im je najgori sistem ikada...

Klasicna paranoja.

Citam vec godinama po forumima komentare, to je ultra paranoja...
Evo MS je i dozvolio da korisnik vidi sta se salje MSu putem telemetrije , znaci full transparentno i opet ne vredi... W7 rules.

Ista je bila prica i kada se prelazilo sa XPa na Vistu/ W7 :-D
 
Trenutno AMD nudi no apu CPU i nisu uopste losi, a intel u zadnjem krugu ne nudi no apu cpu.Ali nudi od ranije.
Ko nece da se igra, cak i da hoce render i brzu obradu videa, pre ce skociti na noapu cpu uz podesavanje softwarea nego da bas gleda izlaz video obrade..
 
Povodom info na amd sajtu, pitanje za one koji imaju ryzen cpu...
Kaze se ryzen cpu ne mogu da rade na win7 op sys nego iskljucivo na win10 operativnim sistemima.

Ne znam kako stoji sa linuxima, ali ovo je oznaceno kao zvanicno tacna izjava...

ovo mi je glupost

cpu ima da radi sta mu se zada na bilo kom operativnom sistemu , mislim , trebalo bi

da mu instaliras 98 on treba da bude funkcionalan
 
Nisi pratio, W10 je spijunska alatka!

Imaju fobiju od w10 to im je najgori sistem ikada...

Klasicna paranoja.

Citam vec godinama po forumima komentare, to je ultra paranoja...
Evo MS je i dozvolio da korisnik vidi sta se salje MSu putem telemetrije , znaci full transparentno i opet ne vredi... W7 rules.

Ista je bila prica i kada se prelazilo sa XPa na Vistu/ W7 :-D

Pa ima update i za win 7 sa telemetrijom, a ima sipijunaza i na ofisu 2016. Nema sta danas ne spijunira i ne prikuplja podatke.
I ja sam bio protiv dok nisam video da svi informaticari u firmi koriste win 10. Onda sam i ja prestao sa otporom i instalirao sam win 10, sto ja da budem jedini seljak sa win 7.
Ko poznaje rad sa win xp i win 7 lako ce se snaci i na win 10. Ko kuburi i sa prethodna dva, taj ce se namuciti.
Jedina mana win 10 je ne bas dobra kompatibilnost sa win xp. nezgodno je ako imas na mrezi racunare sa xp sistemom, neces moci da ih vidis bez stelovanja sharing opcija na 10ci, a oni nece moci da pristupe tvom racunaru i sherovima.
 
Realno ko jos koristi XP ... sem mozda policije i drzavnih sluzbi...

Dobro i banke tj u bankomatima je XP... barem ovim klasicnim...

Sta znam koristim W10 jos od insider prvih verzija, prve dve godine bilo je tu bugova i nevolja, to je sada poprilicno zreo sistem.
Jedino CP da premeste u Settings ... ti se bas oduzilo, WSL, Task manager je doziveo promene, ima tu kozmetike, dx12, customizacije, sve u svemu ne bih se vracao na 7 nema potrebe...
 
Poslednja izmena:
Realno ko jos koristi XP ... sem mozda policije i drzavnih sluzbi...

Dobro i banke tj u bankomatima je XP... barem ovim klasicnim...

Sta znam koristim W10 jos od insider prvih verzija, prve dve godine bilo je tu bugova i nevolja, to je sada poprilicno zreo sistem.
Jedino CP da premeste u Settings ... ti se bas oduzilo, WSL, Task manager je doziveo promene, ima tu kozmetike, dx12, customizacije, sve u svemu ne bih se vracao na 7 nema potrebe...

Koriste ljudi jos XP i to u velikom procentu.Nisu navikli da menjaju.
 
Koriste ljudi jos XP i to u velikom procentu.Nisu navikli da menjaju.

Pises napamet ...

https://netmarketshare.com/operatin...7-07","dateEnd":"2018-06","segments":"-1000"}

Capture2.jpg


Ali svakako ima vise korisnika XP nego Linuxa to da ... i to ne znaci da je XP bolje resenje.

-------------------------------------------------------------------------------

Evo instaliram novu turu zla i spijunaze za W10 :sad2:

Capture.GIF
 
Poslednja izmena:
Imam pitanje, posto sam skinuo nekad pre nekog vremena vmware za linux sa sve khm khm...
Koristi li linux dobro vmware i ove amdV virtualne novine kod ryzena?
Ukljucujuci i vdi i sto sta jos....
Ako to iole dobro radi, onda cemo naopako, pa linux kao osnova a virtuelizovani ms op sys kao prozorija...
Nazalost trenutno vmware uzima mnogo veliki danak svojoj zelji ne da emulira nego da pravi workshop sa virtuelnim sistemom...
Jeste to lepo, ali nije mi se svidelo kad je poceo to da radi, ne svidja mi se ni danas, verovatno iz ugla hardware srafciger majstora.
Ali jasno je da se ne isplati da oba radi, a i trziste je vise za workshop varijantu...

Linux uvek prednjaci sa podrskom za novi hardver. Tako i ja radim, Windows u virtualci i teraj ;p
 
Povodom info na amd sajtu, pitanje za one koji imaju ryzen cpu...
Kaze se ryzen cpu ne mogu da rade na win7 op sys nego iskljucivo na win10 operativnim sistemima.

Ne znam kako stoji sa linuxima, ali ovo je oznaceno kao zvanicno tacna izjava...

Mikrosoft je naprosto resio da gura Win 10, tako sto je rekao da za novije generacije procesora podrska ide
samo za isti. Kako za Intel, tako i za AMD. E sad sta to znaci posto su procesori kompatibilni? Naravno da
ce Win 7 raditi ukoliko ga stavis, instrukcije se nisu volsebno promenile, nego verovatno nece biti podrske za
nove feature.
 
Ja mora da priznam da sva vasa objasnjenja nista ne razumem...
Od onog da isti drajver ako je x64 izvrsan sigurno radi posao i za win7 i win10 , do ovog poslednjeg komentara da ako nesto ima drajvere za win10 i radi na win10 sigurno radi i na win7.
I da je razlika u novim opcijama koje nece raditi na win7...
Novim opcijama u odnosu na sta?
Isti notch raspored, isti signal raspored ne znaci ama bas nista kad je drajver i unutrasnja struktura u pitanju, layeri i sluze da se nekompatibilnost resi layerima i dobije kompatibilnost unazad ili na nivou layera.
Ali to je do mene ocigledno.
 
NIjansu možeš osetiti u slučajevima kada igraš video igre na veoma visokim rezolucijama, pri čemu će Intel povesti.

Postoji jedan ogroman problem sa AMD Ryzen 5 procesorima i njihovom kompatibilnošću sa nekim matičnim pločama. Jednostavno na matičnim pločama Bios nema firmware update koji podržava seriju 5! Ko sklapa komp i odmah kupi 2000x verziju procesora će imati problem.

AMD ovo rešava tako što ljudima šalje APU, to jest POZAJMLJUJE APU, dok se instalacija Bios firmware izvrš
i. :hahaha: :dash: I posle mora da se uredno vrati.

Novije matične nemaju taj problem, ali treba uvek imati u vidu da li nose oznaku da im je BIOS updated na aprilsku verziju 2018. g.

LINK

U životu nisam video da je ovo moguće, ali eto i to je moguće da se dogodi sa veoma malom razlikom u proizvodnji koja potpuno može da osujeti nečiji pokušaj da sklopi PC. Ovo, naravno, naši preprodavci mogu, a i ne moraju da Upgradeuju, a znajući kako radi reklamacija to može da potraje i više od nedelju dana dok se ne sredi.

Apsolutna glupost i ogroman minus za Ryzen 5 generaciju jer u zemlji Srbiji ćeš naravno naići na one matične ploče iz prve serije koje su namenjene za Ryzen 1000x.

:hahaha:
ovo sam tek sada video , samo želim da te korigujem : Ryzen iz serije 2x kao procesor će raditi u svim pločama ali neće raditi integrisana Vega grafika unutar procesora , tako da : ubodeš grafičku bilo kakvu i imaćeš sliku , sasvim dovoljno dok odradiš update bios-a a potom će raditi i integrisana grafika unutar procesora.
 
Potrebno je puno napomena u nadolazecim vremenima...
Bukvalno je sve na nivou gamerske i zenske logike.
Tako se u kontekstu nove intel cpu menadzerije od 32cpu koji je odgovor na threadripper od amd sa 28 cpu pominje sledeca stvar...radni takt od 2.7Ghz uz speed mode izlete cak do 5 Ghz.
Sad zamislite toliki opseg izmedju osnovnog clk rada i turbo moda koji ne birate vi nego procesor kad moze....
Idealno za prodaju , uzas za realni opis ponudjenog.
 
Slicno je kod win10 koji otkriva identitet i ip cak i preko vpn (i preko DNS) tip na githubu je napisao patch za DPN koji to onemogucava, ali to kvari shemu microsoftu..
Ovo nema veze sa paranojom na prvi pogled, ali ima ako imas neki projekt koji nije legalan u smislu simulator, krsenje licence...cim prvi put postujes novi kod, bices ispracen...

Github je kupljen od microsofta.
 
Potrebno je puno napomena u nadolazecim vremenima...
Bukvalno je sve na nivou gamerske i zenske logike.
Tako se u kontekstu nove intel cpu menadzerije od 32cpu koji je odgovor na threadripper od amd sa 28 cpu pominje sledeca stvar...radni takt od 2.7Ghz uz speed mode izlete cak do 5 Ghz.
Sad zamislite toliki opseg izmedju osnovnog clk rada i turbo moda koji ne birate vi nego procesor kad moze....
Idealno za prodaju , uzas za realni opis ponudjenog.

Intelova posla...

Sreca nisi osudjen sada na Intel ... ovo sto sada je AMD uradio sa ryzenom i jeste povratak na prave staze, a intel u panici radi svasta samo da ne izgubi svoje procente na trzistu.
 
Legoh nesto posle jela i razmisljam o ovoj temi i dodjoh do zakljucka da sam neopevano glup...

Pazite koja je moja logika...
Moja logika deli gejmere na decu i na teske gejmere, bez obzira na godine..
Sa druge strane je AMD koji je napravio 2nd generaciju ryzena i u njoj lansirao game apu (cpu + gpu) iliti nekadasnje integruse kojom ocigledno vabi nizi sloj gejmera ili decu-lake gejmere po mojoj podeli.
A laki gejmeri igraju igrice koje nisu toliko zahtevne kao teski gejmeri, sto vodi ka tome da pc koji kupe je namenjen za igranje relativno starijih igara koje nisu za najnoviji operativni sistem, ali neke verovatno mogu da rade i na najnovijem.
A upravo AMD je od svih procesora druge generacije samo APU procesorima uslovio win10 iliti noviji operativni sistem na kojem mozda nece raditi sve one igre koje su drage lakim gejmerima a bile su kriticne i kao takve povod za jaci komp...
Laki gejmeri se vezuju za par igara od onih koje su probali, dok teski gejmeri idu , razvale igru i idu dalje...
AMD ustvari na neki nacin sprecava lake gejmere da ostvare upgrade a ostanu vezani za svoje omiljene igrice, osim ako te igrice rade u kompatibilnom modu i na win10.

Teski gejmer nece nikad, NIKAD uzeti ni ryzen 2200 ni ryzen 2400g, ni pod tackom razno...Njemu treba cak i amd 550 koja je jaca od vega 11, a uz ddr4 i ddr5 sve su te grafike koje kostaju pocev od 60e polovnih ili 80e novih pa na vise jace....
Dakle samo budzet gamer ili laki gamer ce uzeti ryzene 2nd a upravo njima je uskraceno da se igraju sa starim igricama...osim onih koje rade...

Dakle po mojoj logici samo nevolja bi me naterala da lansiram proizvod bez podrske za stari operativni sistem...tj moranje, npr ono sto je najverovatnije je ne postoji u win7 kodna podrska za nesto sto je neophodno u komunikaciji cpu sa gpu...
Eto koliko je moja konzumer logika tupa u odnosu na danasnje vreme...
To cak nije ni ono pregazilo me vreme kao npr kod mnogo novih poslovnih biznisa, gde se zgrcu pare na mreznu komponentu pojave...na masovnost i fame na mrezi...
Ovo je deset puta veca potvrda gluposti od tog neakomodiranja na sta je in i fes i strava i bez ikakvog argumenta cool u odnosu na argumentovano ali mozda cool stvari...
 
ovo mi je glupost

cpu ima da radi sta mu se zada na bilo kom operativnom sistemu , mislim , trebalo bi

da mu instaliras 98 on treba da bude funkcionalan
na osnovu boldovanog se vidi koliko (ne) znas o hardveru!! Hardver ne radi kako ti i jja zelimo! Eto npr ja imam Epson scaner star 15 godina i iako je SAVRSENO ISPRAVAN-na Wuin 7 nije hteo da radi a "trebalo bi"Jel ti zaista ne mozess da shvatis da prozivodjaci NE ZELE da se nesto vecno koristio...?Te da mozda i namerno ukidaju softversku podrsku necemu>...?E konkretno zbog takvih i slicnoh stvari cu i 99 % izabrati Intela! >jer sam vec dovoljno video kako Adobe paket zeza sa nekim AMDovima...Ryzenima...I kako je sa Ryzen kecevima(prve genarcije_NAUKA naterati RAM da radi na deklarisanoj brzini...Dok je to sa Intelom- par minuta posla, i manje..! I dalje zasto moj gls ide Intelu-i dalje je nenadjebiv u single core performansama...! A broj jezgara.?pa 6 jezgara +jos 6 virtuelnih-12 threadova-bice dovoljno za bilo koji multi-tasking...Ne kazem 9 jedni i drugi i AMD i Intel imaju svoje prednosti i mane-ali ja sam se vec skoro resio za Intel...kad sve saberem i oduzmem..
 
Imao sam maticnu sa AMD procesorom,radio je super,dok maticna nije izdala,a sada opet Gigabajtova sa Intelom i radi veoma dobro.Imam stari stampac Samsun ML 1640,koji ima preko 10 godina i radio je i na AMD-u i sada radi i na intelu.Imam OS-e Win.7,Win.8.1 i Ubuntu 18.04,nakojima radi ovaj stampac,a sto je jos cudnije imam skener Mustek Bear Paw,koji je napravljen za Win.98 i 2000,a radi isto na sva ova tri OS-a.Sve je to malo do srece i kako se kome zalomi neka masina.Ali ima u podesavanjimagde moze da se podesi da radi na novijim Win.-ima.I na oba procesora.
 

Back
Top