Alo,alo

Gax

Domaćin
Poruka
3.149
Sta mislite o ovoj seriji?
Po meni,jedna od boljih britanskih humoristickih serija…
Radnja se odvija za vreme Drugog svetskog rata, oko čoveka zvanog Rene Artoa, vlasnika malog kafea u varoši Nuvionu.
Uloge:
Gorden Kej - Rene Artoa
Karmen Silvera - Edit Melba Artoa
Rouz Hil - Madam Fani la Fan
Viki Mišel - Ivet
Frančeska Gonšo - Marija (1-3 sezona)
Su Hodž - Mimi (4-9 sezona)
Kirsten Kuk - Mišel Diboa iz Pokreta otpora
Džek Heig - Rože Lekler (1-5 sezona)
Derek Rojl - Ernest Lekler (6 sezona)
Robin Parkinson - Ernest Lekler (7-9 sezona)
Kenet Konor - Gospodin Alfons
Hilari Minster - General fon Klinkerhofen
Ričard Marner - Pukovnik fon Strom
Gaj Siner - Poručnik Gruber
Sem Keli - Kapetan Hans Gering (1-4 sezona)
Gevin Ričards - Kapetan Alberto Bertoreli (4-6 sezona)
Rodžer Kiter - Kapetan Alberto Bertoreli (7 sezona)
Kim Hartman - Redov Helga Gerhart
Ričard Gibson - Her Oto Flik (1-8 sezona)
Dejvid Dženson - Her Oto Flik (9 sezona)
Džon Luis Mensi - Fon Smolhauzen
Artur Bostrom - Policajac Krebtri
Džon D.Kolins - Pilot Ferfaks
Nikolas Frankau - Pilot Karsters
 
Bas je legenda taj policajac,misli da zna francuski,a taj jezik samo on razume...

Ali, krajnje je zanimljivo to što se inače govori engleski, ali francuskim akcentom. Iako je to jedna od neizbezhnih stvari koja bi inače predstavljala smetnju, ovde je čak nešto više donela... Veoma simpatično, komično...
 
Nema kod nas sad trenutno nigde da se prikazuje,kao sto rece "za sada bez dobrog nick-a",pored "Mucki" jedna od najboljih serija,a definitivno sam zakljucio da je britanski humor najbolji...
 
Ovo je dokaz da i Britanci imaju smisao za humor, i to kakav...
Zaista, serija je na jedan komican nacin prikazala situaciju za vreme II Svetskog rata
Ima Francuza, Nemaca, samo Britanaca nigde, a serija je na engleskom, sto joj daje posebnu notu ;)
Omiljen lik mi je policajac, koji svako jutro upada u kafanu sa cuvenim 'Good Moaning!' a zatim i 'I was just pissing roond the corner' :lol:
 
Ljudi, samo ako mozhete da povetjate broj smislenih, a smanjite broj besmislenih komentara...
Post mora sadrzhati neku informaciju, zanimljivost, nije dovoljno da kazhete da vam se svidja...
Stormy... ;)
 
Ovo je dokaz da i Britanci imaju smisao za humor, i to kakav...
Zaista, serija je na jedan komican nacin prikazala situaciju za vreme II Svetskog rata
Ima Francuza, Nemaca, samo Britanaca nigde, a serija je na engleskom, sto joj daje posebnu notu ;)
Omiljen lik mi je policajac, koji svako jutro upada u kafanu sa cuvenim 'Good Moaning!' a zatim i 'I was just pissing roond the corner' :lol:

koliko ja znam,imaju najbolji humor u istoriji,sa i bez Alo Alo
 
Da li ste znali da je u januaru 1990, Gorden Kej je doživeo tešku saobraćajnu nesreću zbog koje je imao amneziju. Dok se oporavljao, razmišljao je o napuštanju serije ali se na nagovor rodbine, prijatelja i kolega predomislio. Tokom oporavka, Gordena su menjali glumci Džon Larson i Maks Gilies.
 
U seriji se "govore" četiri jezika (francuski, nemački, italijanski i engleski), u seriji oni svi govore engleski, ali sa akcentima koji asociraju na određeni jezik.
 
Da li ste znali da je u januaru 1990, Gorden Kej je doživeo tešku saobraćajnu nesreću zbog koje je imao amneziju. Dok se oporavljao, razmišljao je o napuštanju serije ali se na nagovor rodbine, prijatelja i kolega predomislio. Tokom oporavka, Gordena su menjali glumci Džon Larson i Maks Gilies.
Da i taj njegov ogromni oziljak na glavi se vidi u negde zadnjih 10-tak epizoda.
Naravno da su mi posle ONLY FOOLS AND HORSES i oni neprevazidjeni po humoru.
Ne znam,svi su mi likovi odlicni i svako je na svoj nacin komican ali moram da izdvojim (barem malo) bakicu (madam Fani) kad odvaljuje u vezi sek.a i her Flika sa njegovim metodama zastrasivanja :lol: :lol: :lol:
 
"JU STJUPID VUMAN !!!!!"
Haahahahahhahah :lol: ovaj citat zna svako!!!Rene legenda, naravno....
A Mimi je super isto....najjače scene su sa Reneom i Ivet pa kad Edit uleti i Rene po običaju kaže gorenavedenu rečenicu :D .....svaki put znaš da će isto da kažeš i već se unapred upi... od smeha :D :D :lol:
 
Rene
„Glupa ženska glavo!“: Svaki put kada Renea uhvati žena u zagrljaju druge žene, on će joj se ovako obratiti. Posle toga sledi komplikovani izgovor, u koji Edit uvek poveruje (osim u jednoj epizodi kada je Edit tražila od Ivet objašnjenje), nakon čega će se Edit izviniti; naziv serije Alo, alo! je inspirisan načinom na koji se Rene javlja na radio ili telefon.

Edit
Potpuno očajno pevanje.

Marija
Sklonost pljuvanja tokom razgovora dok izogovara slovo r.

Mišel
„Slušajte veoma pažljivo, ovo ću reći samo jednom!“: njen stalni uvod u izloženje plana ili saopštavanje činjenica.

Madam Fani
„Trepćuće kugle!“: tajna komunikaciona naprava za razgovor između Londona i Pokreta Otpora (šifra Noćni soko) je sakrivena ispod njenog kreveta, i dolazeće poruke imaju signal u vidu kugli na krevetu koje svetle.

Lekler
„To sam ja, Lekler“, uz dizanje naočara ili skidanje lažnih brkova, da bi otkrio tajni identitet; iako su njegova prerušavanja odmah uočljiva.

G. Alfons
Ima trošnu srčku; tj. bolesno srce. Takođe njegov reklamni moto: „G. Alfons, pogrebnik, hitro i sa stilom.“

Poručnik Gruber
Sterotipičan izgled homoseksualca, i ima mali tenkić, nazvan Hjubert.

Kapetan Hans Gering
„'Tler!“; njegov skraćeni pozdrav Fireru (Hans je ustvari lenj da izgovara celu rečenicu; no pričalo se (netačno) da je glumac Sem Keli Jevrejin i da je odbijao da izgovori celu rečenicu).

Kapetan Alberto Bertoreli
Ženskaroš, odgovara na Hajl Hitler sa Hajle Musolini. Takođe koristi uzrečicu Kakva greška napraviša kad god nešto pođe naopako.

Helga
Sklonost da skida odeću bez nekog velikog razloga, otkrivajući uvek neobični erotski donji veš, kao i prepoznatljivo vikanje kada najavljuje pukovniku posetioce, uprkos uobičajenom prijatnom glasu.

Her Flik
Preuviličavano hramljanje.

Policajac Krebtri
Britanski agent prerušen u francuskog policajca. Govori neverovatno loš francuski, prepoznatljiv po uzrečici: „Dobar jutar!“. Uprkos njegovom upadljivom govoru, Nemci nikada nisu posumnjali u njega.

Ivet
Kada su sami, bacila bi se u naručje Reneu uz duboko režanje „Oooooooo, Rene!“.
 

Back
Top