ALKOHOLIZAM

  • Začetnik teme dza_ili_bu
  • Datum pokretanja
Da u pravu je Milena skroz.
Probaj da pomogneš, ako neće
ćao zdravo
Misli na sebe i na svoju decu.
Takvi ljudi se sami uvale u provaliju, svesno ili ne svesno, ali jedino mogu da se sami povrate, ili povuku okolinu sa sobom.

Potpuno se slazem sa ovim, moj teca je bio teski alkoholicar, medjutim kada mu je tetka zapretila da ce otici od njega,odvesti decu i da ih vise nikada nece videti on se dozvao pameti i ostavio flasu.
 
Za pusace i alkoholicare drustvo treba da primeni iste mere.A to je lecenje bilo dobrovoljno ili kroz mere rigorozne kaznene politike.Nema niko pravo da svojim nablizima truje i zagorcava zivot.
 
Za pusace i alkoholicare drustvo treba da primeni iste mere.A to je lecenje bilo dobrovoljno ili kroz mere rigorozne kaznene politike.Nema niko pravo da svojim nablizima truje i zagorcava zivot.
Bez obzira sto su i pusaci i alkoholicari stetni i sebi i drugima problem ipak nije iste tezine zato sto upotreba alkohola menja ponasanje i to na najgori nacin.
 
moj otac je pio do rodjenja prvog deteta. mama dala ultimatum, on prestao- ali karakter je ostao. uspela je da ga napusti posle rata. jedna sestra je razvedena, druga je pokrenula proces razvoda od aktivnog alkoholicara pa odustala. meni se ne udaje!
inace, da je doticni( sestrin muz) alkoholicar saznala sam od psihologa( posto je to nezamislivo). pocnem pricu: pa znate, on pije, pa mnogo prica... znam taj tip alkoholicara- prve reci psihologa

za lecenje a. je potrebna volja a. i istovremena terapija partnera. ako niste sigurni da mozete proci kroz sve to, dobro razmislite, imate jedan zivot i vas zivot utice na vase bliznje. niste obavezni proci kroz to
 
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.

Zao mi je tebe....ja za takve osobe tj alkoholicare nemam milosti.Mogu samo reci da je taj porok skoro do temelja unistio jednu porodicu......:(
 
Imam iskustvo sa partnerovim alkoholizmom...

Stvar stoji ovako: ako postoje deca, treba se boriti, a kad se učini sve što je moglo, a nije dalo rezultate,otoći. Ako i alkoholičar hoće da se bori... Ako odbija, treba pobeći glavom bez obzira, a deci objasniti da je to bolest, i da odlazimo ne zbog bolesti, već zbog bolesnokovog odbijanja da se leči, da bi mogli da mirno živimo i sačuvamo dostojanstvo.
I za decu je bolje da tog roditelja ne gledaju u najmračnijim periodima - sačuvaće bolji kontakt sa tim roditeljem ako ga budu viđali kad je trezan i kada, uostalom, i jedino može da bude roditelj.

Ako nema dece, treba otići, bez milosti i bez oklevanja! Svako odlaganje neizbežnog vodi u smanjeno samopoštovanje a na kraju će se dogoditi isto - rastanak. Pa je bolje da se to desi pre nego što nas stalna borba sa alkoholom i razne ponižavajuće situacije iscrpe, da bi imali više snage da nastavimo dalje.
 
Imam iskustvo sa partnerovim alkoholizmom...

Stvar stoji ovako: ako postoje deca, treba se boriti, a kad se učini sve što je moglo, a nije dalo rezultate,otoći. Ako i alkoholičar hoće da se bori... Ako odbija, treba pobeći glavom bez obzira, a deci objasniti da je to bolest, i da odlazimo ne zbog bolesti, već zbog bolesnokovog odbijanja da se leči, da bi mogli da mirno živimo i sačuvamo dostojanstvo.
I za decu je bolje da tog roditelja ne gledaju u najmračnijim periodima - sačuvaće bolji kontakt sa tim roditeljem ako ga budu viđali kad je trezan i kada, uostalom, i jedino može da bude roditelj.

Ako nema dece, treba otići, bez milosti i bez oklevanja! Svako odlaganje neizbežnog vodi u smanjeno samopoštovanje a na kraju će se dogoditi isto - rastanak. Pa je bolje da se to desi pre nego što nas stalna borba sa alkoholom i razne ponižavajuće situacije iscrpe, da bi imali više snage da nastavimo dalje.

Највећи део проблема, је наравно сам алкохоличар, међутим алкохолизам је последица, а касније и узрок за неке горе ствари. Не тврдим, али не би било на одмет да и алкохоличарева средина потражи узорке који се можда крију у њима!
 
Највећи део проблема, је наравно сам алкохоличар, међутим алкохолизам је последица, а касније и узрок за неке горе ствари. Не тврдим, али не би било на одмет да и алкохоличарева средина потражи узорке који се можда крију у њима!

Е јест, није доста што морају да живе са алкохоличарем и да трпе, него још и да се осећају кривима због његовог алкохолизма....:confused:
 
Е јест, није доста што морају да живе са алкохоличарем и да трпе, него још и да се осећају кривима због његовог алкохолизма....:confused:

Осим примедбе на априори употребу мушког рода, ја нисам рекао да неко треба да се осећа кривим јер то што је неко постао алкохоличар је само његова одлука, и његов одговор (слабост) на неку ситуцију, али ако та особа има вољу да престане са алкохолизмом и чини конкретне ствари на том пољу, најмањи напор који можемо да учинимо је да се преиспитамо, и покушамо да јој помогнемо.
Препоручујем филм "Кад човек воли жену" са Мег Рајан и Енди Гарсијом, филм је филм, али вреди га погледати!
 
ako nekoga X puta odvraćaš od pića i alkohola a on i dalje srlja u propast, šta dalje pričati. Zar treba trpeti njegova maltretiranja u porodici celog života, zar treba i deca sve to da gledaju i trpe torture roditelja/oca/ koji misli samo na sebe i ne može ili ne želi da žrtvuje sebe i ostavi se pića. Život je samo jedan, i po meni je bolje odmah na početku preseći stvari ili dža ili bu a ne podmetnuti svoja ledja. Šta očekivati sutra i od te dece što sve to gledaju i upijaju, da li će i oni biti isti.Teško će se alkoholičar odreći SAM alkohola bez lečenja a uglavnom oni to ne prihvataju. Prema tome prst na čelo ,podvuci i preseci dok još ima vremena. Želim ti uspeh i i da istraješ u svojoj odluci do kraja
 
ako nekoga X puta odvraćaš od pića i alkohola a on i dalje srlja u propast, šta dalje pričati. Zar treba trpeti njegova maltretiranja u porodici celog života, zar treba i deca sve to da gledaju i trpe torture roditelja/oca/ koji misli samo na sebe i ne može ili ne želi da žrtvuje sebe i ostavi se pića. Život je samo jedan, i po meni je bolje odmah na početku preseći stvari ili dža ili bu a ne podmetnuti svoja ledja. Šta očekivati sutra i od te dece što sve to gledaju i upijaju, da li će i oni biti isti.Teško će se alkoholičar odreći SAM alkohola bez lečenja a uglavnom oni to ne prihvataju. Prema tome prst na čelo ,podvuci i preseci dok još ima vremena. Želim ti uspeh i i da istraješ u svojoj odluci do kraja

Зашто Вам је толико тешко да кад је назив теме полно неутралан, и кад је аутор у уводу полно неутралан, избаците из постова ту предрасуду да је по дифолту насилник и алкохоличар мушкарац! Пробајте из своје феминистичке .... да избаците полне предрасуде и о полно неутралној теми - тако и расправљате!
 
Највећи део проблема, је наравно сам алкохоличар, међутим алкохолизам је последица, а касније и узрок за неке горе ствари. Не тврдим, али не би било на одмет да и алкохоличарева средина потражи узорке који се можда крију у њима!

Silom prilika, detaljno sam se raspitala o rešavanju tog problema i saznala sledeće:
Nikakvo lečenje nije dozvoljeno bez pristanka bolesnika.
Lečenje alkoholičara podrazumeva lečenje cele porodice.
Nije moguće uspešno lečenje po principu "uradi sam", na duže staze.
Poželjno je ali teško sprovesti, i uključivanje radne sredine alkoholičara u postupak lečenja.

Najčešće prepreke u lečenju alkoholizma su:

Alkoholičar mora prvo sam sebi da prizna da je zavisan od alkohola i da mu je potrebna pomoć.
Zatim, i on i porodica, moraju shvatiti da se ni alkoholizam ni njegovo lečenje ne mogu sakriti od okoline, a to se uglavnom krije.
Svi zainteresovani takođe moraju shvatiti da potpuno izlečenje nije moguće, ako pod tim podrazimevamo da će, kad se izleči, moći da konzumira alkohol u umerenim količinama. Nikada više, dok je živ, ne sme okusiti ni gutljaj alkohola.
Neobaveštena okolina, koja ne poznaje problematiku, i društveni običaji, vrše jak pritisak na alkoholičara da popije "samo jednu", radi običaja...
 
jel moze meni neko da pomogne mama je pocela da pije,skoro svaki dan sam sumnjala u to da je pijana ili da pije tablete za smirenje ali danas sam nasla litru votke u njenoj torbi,jel ima neko savet sta da radim ???
 
imam 19god,tata koji se pravi da ne vidi to a in cesto bude pijan al bar to radi javno da znamo,brat i deda,ne zan kako da joj pomognem a i znam da je nasla nekog decka rekla sam joj da protiv toga stvarno nemam nista cek sam je i pokrivala par puta al ne razumem sto pije i to tajno da niko ne vidi i ne zna
 
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.

nisam se susrela lično,
baka mi je živjela sa alkosom...al je bio mala maca kad popije...jedino što je rijetko donosio platu kući...
ostala je s njim, brojala, galamila...divnu djesu su othranili...


ali...znam slučajeve nasilnog ponašanja...sve te žene koje znam su otišle...jedna je sve učinila da mu pomogne, čak i kad su roditelji digli ruk od njega, al je on umro kasnije, ko zna da li bi uspjela?

Zlo...bolest...ja ne bih imala snage...to su strašne stvari
 
Partnerov alkoholizam-kako se sa tim izboriti?
Da li se uopste treba upustati u borbu protiv flase ili jednostavno otici, pokupiti ostatak svog zivota i pobeci sto dalje?
Molim vas, ako se neko susreo sa tim , nek iznese ovde svoje iskustvo, primer iz komsiluka , bilo sta.

Problem je tezak, pretezak....

Ja zivim dugo u braku sa zenom koja je alkoholicarka.

Pa bar da je mirna kada pije, nego ne - bude tako agresivna da moram da se zakljucam u sobu da je ne pretucem ili ne ubijem.

Odavno smo prestali da spavamo zajedno. Sve ide naopako.

Onaj ko to nije nikad doziveo ne moze da shvati.
 

Back
Top