Ако је Бог Љубав, чему онда вечне муке у паклу? О учењу Оригена Александријског...

Немаш појма, само лупаш као Максим по дивизији, нулта година је потоп, а не генеза, сем тога никоме ја ништа не доказујем нити шта тврдим, само недам да се опустите ви ревносни, тјерам вас на већа прегнућа, а ја ћу се већ некако шлепати уз вас. :lol:

https://forum.krstarica.com/threads/vizantijska-era-od-5508-god-p-n-e.911136/
 
Немаш појма, само лупаш као Максим по дивизији, нулта година је потоп, а не генеза, сем тога никоме ја ништа не доказујем нити шта тврдим, само недам да се опустите ви ревносни, тјерам вас на већа прегнућа, а ја ћу се већ некако шлепати уз вас. :lol:
Нулта година је стварање света, не потоп.
According to the Church's calendar, developed during the Byzantine period and based on Biblical chronologies, September 1/14 marks the beginning of the ecclesiastical year. Specifically, September 1/14, 2016 marks the beginning of the year 7525 from the creation of the world, God having created 5509 years before the Nativity of Christ.

http://orthochristian.com/97046.html
 
Koliko sam ja slusao od Pravoslavnih teologa, Pakao nece biti nekakva lava i vatra, opisana u Danteovoj Bozanstvenoj Komediji. Kakav ce ljudi zivot imati nakon Zemaljske smrti zavisi od zivota koji su imali na Zemlji. Dakle ljudi ce svoj Raj i Pakao otpoceti jos na Zemlji, a nakon zemaljske smrti samo ce nastaviti da zive u Svijetu koji su sami sebi stvorili. Dakle Raj i Pakao su samo nastavak ovozemaljskog zivota, i izgledace u zavisnosti od toga kako smo ga prozivjeli.

Ljudi koji su zivjeli u ljubavi, dobroti, postenju, pravicnosti - tako ce im biti i tamo.

Oni koji zive u mrznji, zlu, nepocinstvu i ostalim gadostima - i taj svijet tamo ce im biti pun mrznje i zla.

Samo, nemoj da neko misli da mu je ovo olaksavajuca okolnost.

Nek mi Gospod oprosti ako sam nesto pogresno rekao ili savjetovao, ili u neznanju pogrijesio, ili pogresno shvatio.
 
Koliko sam ja slusao od Pravoslavnih teologa, Pakao nece biti nekakva lava i vatra, opisana u Danteovoj Bozanstvenoj Komediji. Kakav ce ljudi zivot imati nakon Zemaljske smrti zavisi od zivota koji su imali na Zemlji.
A ti teolozi su bili u paklu pa svedoce :think:
 
A ti teolozi su bili u paklu pa svedoce :think:
Овим више говориш о себи него о теолозима.
Пакао, у датом примеру није пакао који постоји сада и овде, већ стање будућег века односно како ће пребивати они који не желе Христа после Суда и после другог Христово доласка. Што значи да сада и овде постоји некакав пакао, али не такав и не на такав начин какав ће постојати после другог Христовог доласка и Страшног Суда.
 

Back
Top