Ajmo sad ozbiljno......

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uglavnom se tu zezam ali sad mi stvarno treba dobar savet.... kako da mladjoj sestri objasnim da je premlada za sex a da ne ispadnem ko pokvarena ploca?:dash:

Реци јој "Не бих да испаднем к'о покварена плоча, али мислим да си премлада за секс"...

А сад озбиљно, звучи безвезе, али ако она за себе осећа да је спремна на то, ако има с киме и планира то да уради, савет старије сестре о безбедном сексу, журкама, алкохолу (дроги?) и примени контрацептивних средстава би јој много више добра учинио него било какво убеђивање.

Тај неки стид и отпор према раном ступању у односе је нешто што се или има, или нема, и што зависи од саме особе, њеног стида/срама и њеног осећаја за "исправно" и "погрешно". И њене подложности утицајима. Најочигледније објашњење, да је још премлада, ће можда тешко прихватити од тебе као сестре... још поготово ако постоји тај неки ривалитет, терање ината, гађање жабама и сл. (за ово последње се зезам, али мислим озбиљно). Обично у тим случајевима, ако постоји јака потреба и жеља, девојке то не раде једино ако су обећале неком родитељу и осећају одговорност према том обећању... мада се и то прекрши. Не знам, овде не говорим оз свог искуства, него само из туђег.
 
ma naravno da je mlada bre sa 14, o cemu ovde pricamo. nije svesna ni sebe, kamoli okoline...to je jos uvek O.S,ne?
naravno da je mlada.. to niko ne poriče...
ali bolje da je i tako mlada postane svesnija sveta oko sebe u čemu joj sestra evtl može pomoći, nego da zatvara oči.. ja bi ih istog trenutka zatvorila i radila samo onako kako ja osećam da treba, pa nek je i pogrešno, da neko krene da mi priča horor priče o komšinicama koje ne mogu da se udaju jer su rano počele da se k.
daklem, kažeš:
seko, kul si, odgovorna si i odrasla.
onda ćeš biti i dovoljno odrasla da odeš kod ginekologa posle trećeg odnosa, da uvek kod sebe imaš kondom, al ne u džepu nego u fijoci, i da ga koristiš i da odhebeš svaku budalu koja ne bude to htela, da ako kondom pukne preduzmeš potrebne mere ODMAH. itd. ako je ta odgovornost ne uplaši, ništa neće...
 
cus molim te... izigrava kupvu po forumu
a oce sad da joj mi kazemo kako da
sestru nauci da ne bude takva... kao sesta je nesto gora, pa ona ne sme da se ebe, nije jos toliko pametna LOL brate...
dje je mari mari da i ona otvori jednu dobru temu?
 
žemo.. samo ne sa visine ja-velika pametna, ti-mala glupa..
a sva je prilika da se baš to dešava..
ne znam kolka je razlika medju njima... niti u kom kontekstu mladja sestra govori o "imati seks".

drugarica iz osnovne skole 1: imala seks u osn skoli sa deckom iz razreda... rano se udala i nekako u svemu bila ubrzanija od vecine dr devojka.
sestra moje kume: smarala o seksu od 13-17 godine, samo je o tome pricala, a decka ni na vidiku... faza odrastanja

hocu da kazem, nisu svi isti u putanji razvoja...
 
pa ti propagiraš svojni moral, jbmu sve.. ne ja.
ona iz tvoje pakle vadi cigaretu, a ti joj braniš.. ko je tu lud?
iz moje pakle deca sigurno neće vaditi cigarete jer ja i ne pušim.

ne zavoravi da mi je bratanica...ako su joj roditelji nepusaci...odakle to...ako nije od porodice od koga je onda...drustvo verovatno...aj necemo vise o ovome
 
cus molim te... izigrava kupvu po forumu
a oce sad da joj mi kazemo kako da
sestru nauci da ne bude takva... kao sesta je nesto gora, pa ona ne sme da se ebe, nije jos toliko pametna LOL brate...
dje je mari mari da i ona otvori jednu dobru temu?

ti si stvarno no koment, ja bash necu da ona bude kao ja.... i keve ti ajd budi ljubazan i skini se sa teme ako nemas nista pametno da kazes
 
Ne mozes nato da se izboris sa time. Njeno telo je njeno i ona ga oseca. Drugarice joj vec niseu djane. Sta da radis, a da ne ispadnes babaroga? Nista. Ne mozes nista, sem da je dooooobro edukujes o toj problematici, mada ne znam ni sam koliko ti mozes biti edukovana sa 18. jednostavno joj objasni sve sto mozes i nauci je da kaze "ne" kada to misli :ok:
 
Ja polazim od toga da je tim slatkim, vragolastim klincima u mislima isto ono sto je i meni bilo u tim godinama, da su podjednako radoznali, zeljni i misle da sve mogu, znaju...
Postoje situacije u kojima nije dobro da sami udare glavom o zid, zato treba razgovarati sa njima...
Ja imam sestru, nekoliko godina je mladja od mene, mama sa njom nikada nije razgovara o sexu kao sa odgovornom, zrelom osobom, vec kao sa djevojcicom koju treba drzati pod staklenim zvonom... i ona joj zbog toga ne vjeruje, sve sto joj mama savjetuje ona dozivljava kao sputavanje i zabranu.
Parka je jako lijepo napisala kako treba, sta joj treba predociti... ne zna ona, za nju je sex ono sto vidi na filmu, savrsen odnos bez, ikada, ikakvih posledica...
Ali, njeno povjerenje ces dobiti na pravi nacin, tek kada razgovor bude obostran, nije doboljno da joj ocitas bukvicu, moras biti u stanju i da ti odgovoris na pitanja i njoj se povjeris...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top