Aikido i Realni Aikido reopen

Оно што се подразумева под називом Аикидо није старије од Другог светског рата.
Стилови чијом синтезом и прилагођавању је настао Аикидо јесу старији али не представљају основу за данашње борилачке спортове...
Иначе, увек су постојале и борилачке вештине и борилачки спортови као упоредне категорије али са различитим циљевима...
Борилачке вештине су у нека ранија доба била сва она знања и вештине које су била неопходна борцу - ратник, оном који се борио у строју или на челу строја.
Борилачки спортови су увек имали оријентацију ка "дуел" борби пред посматрачима који нису узимали активног учествовања у борби између такмичара...
То што данас гледамо како се разни забављачи ките титулама "ратника" а у ствари су борци пред публиком - забављачи јесте степен деградације...

Ne bih se slozio sa tvojom zadnjom recenicom.
Pre je svaki sport bio da zabavi publiku ali danas je doslo drugo vreme.
Pre su se sportom bavili siromasni,a gledali bogati dok je danas to obratno...
 
Ne bih se slozio sa tvojom zadnjom recenicom.
Pre je svaki sport bio da zabavi publiku ali danas je doslo drugo vreme.
Pre su se sportom bavili siromasni,a gledali bogati dok je danas to obratno...
Да ли је баш тако?
И данас се спортом баве сиромашни којима се даје слава и богатство да би што боље забављали све друге...
Колико имаш такмичара у УФЦ-у, боксу и сл, да су дошли из богатих породица?
 
Да ли је баш тако?
И данас се спортом баве сиромашни којима се даје слава и богатство да би што боље забављали све друге...
Колико имаш такмичара у УФЦ-у, боксу и сл, да су дошли из богатих породица?

Druga je prica jesu bili oni bogati...
Trenuno najvise se vrte pare u sportu,sportisti su ti koji su bogati,a mi sto gledamo na televiziji ili jedva nekad platimo kartu za utakmicu smo siromasni..
A jos su veliki idoli ljudima sirom sveta..
Nije ni Bil Gejts bio bogat..
 
Druga je prica jesu bili oni bogati...
Trenuno najvise se vrte pare u sportu,sportisti su ti koji su bogati,a mi sto gledamo na televiziji ili jedva nekad platimo kartu za utakmicu smo siromasni..
A jos su veliki idoli ljudima sirom sveta..
Nije ni Bil Gejts bio bogat..
Увек је то било тако, робови су се борили за увесељавање гомиле, даван им је статус "звезда" али су и даље били робови...
 
Увек је то било тако, робови су се борили за увесељавање гомиле, даван им је статус "звезда" али су и даље били робови...

Hoces da kazes kako postoji tri kategorije ljudi?
2% bogatasa koji prate sport,a takoje imaju veliki uticaj na sport.
3% Sportista koji zabavljaju bogatese i obican narod,ali sportisti imaju kontrolu od strane bogatasa (2%).
93% Obicnih ljudi koji mogu samo da gledaju,obicni ljudi rade kao robovi 8 sati,pa i vise.I gledanje sporta im je jedina zabava zbog njihovog novcanog stanja.
2% Siromasnih koji nisu u stanju da gledaju sport...
I naravno postoji ona kategorija elite koja cini 0.01%.Elita koja moze sve da promeni na Zemlji ali ne zeli nista jer jednostavno zeli samo da uziva.
 
Hoces da kazes kako postoji tri kategorije ljudi?
2% bogatasa koji prate sport,a takoje imaju veliki uticaj na sport.
3% Sportista koji zabavljaju bogatese i obican narod,ali sportisti imaju kontrolu od strane bogatasa (2%).
93% Obicnih ljudi koji mogu samo da gledaju,obicni ljudi rade kao robovi 8 sati,pa i vise.I gledanje sporta im je jedina zabava zbog njihovog novcanog stanja.
2% Siromasnih koji nisu u stanju da gledaju sport...
I naravno postoji ona kategorija elite koja cini 0.01%.Elita koja moze sve da promeni na Zemlji ali ne zeli nista jer jednostavno zeli samo da uziva.
Хајде овако... Нађи шта значи "хлеба и игара"...
 
Оно што се подразумева под називом Аикидо није старије од Другог светског рата.

Zapravo ono što je Uešiba radio pre i posle DSR je bazično isto. Većina njegovih učenika je radila bazično isto u posleratnom periodu kao i njegovi posleratni učenici. Stvari su u neku ruku počele da se menjaju dolaskom i odlaskom Koiči Toheija, čiji je uticaj i dalje evidentan u tehničkom smislu u mnogim salama unutar Aikikai-ja. Što se tiče toga šta je Uešiba radio u odnosu na njegov Daito ryu trening, po izvorima on je to počeo da razvija još u dvadesetim godinama prošlog veka.
 
Оно што се подразумева под називом Аикидо није старије од Другог светског рата.
Стилови чијом синтезом и прилагођавању је настао Аикидо јесу старији али не представљају основу за данашње борилачке спортове...
Иначе, увек су постојале и борилачке вештине и борилачки спортови као упоредне категорије али са различитим циљевима...
Борилачке вештине су у нека ранија доба била сва она знања и вештине које су била неопходна борцу - ратник, оном који се борио у строју или на челу строја.
Борилачки спортови су увек имали оријентацију ка "дуел" борби пред посматрачима који нису узимали активног учествовања у борби између такмичара...
То што данас гледамо како се разни забављачи ките титулама "ратника" а у ствари су борци пред публиком - забављачи јесте степен деградације...
Danas je sve vise degradacije u dekadentnom zapadu.
Tradicija je sve manje zastupljena, a sve vise instant sistemi.
 
Average Cost of Karate Lessons
The average cost of 60-minute karate lessons is $75. While the exact cost will vary depending on the teacher, type of lesson, and your location, you should expect to spend anywhere between $50 and $110 per hour.
30-min$25
$38 average
$60
45-min$35
$58 average
$95
60-min$50
$75 average
$110
For the best experience, we typically recommend 60-minute karate lessons. However, students looking for a more affordable option may want to consider a shorter lesson length of 45 or 30 minutes. On average, 45-minute karate lessons are 23% less expensive at $58, and 30-minute lessons cost 50% less at $38.
 
Average Cost of Karate Lessons
The average cost of 60-minute karate lessons is $75. While the exact cost will vary depending on the teacher, type of lesson, and your location, you should expect to spend anywhere between $50 and $110 per hour.
30-min$25
$38 average
$60
45-min$35
$58 average
$95
60-min$50
$75 average
$110
For the best experience, we typically recommend 60-minute karate lessons. However, students looking for a more affordable option may want to consider a shorter lesson length of 45 or 30 minutes. On average, 45-minute karate lessons are 23% less expensive at $58, and 30-minute lessons cost 50% less at $38.

1. Odakle ti ova tabela? :D
2. " privatno drzim sat treninga, koji kosta $ 50. " ... "The average cost of 60-minute karate lessons is $75." - Što u principu potvrđuje ono što sam rekao za to što ti uzmeš svega 50$. Hvala ti na potvrdi PLP :D
 
1. Odakle ti ova tabela? :D
2. " privatno drzim sat treninga, koji kosta $ 50. " ... "The average cost of 60-minute karate lessons is $75." - Što u principu potvrđuje ono što sam rekao za to što ti uzmeš svega 50$. Hvala ti na potvrdi PLP :D
Ova tabela je nacionalnom nivou USA,a privatni trening koji ja odrzim je 45 minuta, znaci 1 skolski cas, ne racunajuci zagrevanje.
A da te podsetim da procitas ovo ponovo:

Average Cost of Karate Lessons
The average cost of 60-minute karate lessons is $75. While the exact cost will vary depending on the teacher, type of lesson, and your location, you should expect to spend anywhere between $50 and $110 per hour.


Ako ne kontas, prevescu ti,ali znas da procitas brojku, koja je pocetna: $50, :)
 
Ova tabela je nacionalnom nivou USA,a privatni trening koji ja odrzim je 45 minuta, znaci 1 skolski cas, ne racunajuci zagrevanje.
A da te podsetim da procitas ovo ponovo:

Average Cost of Karate Lessons
The average cost of 60-minute karate lessons is $75. While the exact cost will vary depending on the teacher, type of lesson, and your location, you should expect to spend anywhere between $50 and $110 per hour.


Ako ne kontas, prevescu ti,ali znas da procitas brojku, koja je pocetna: $50, :)

Pitao sam se te odakle ti ova tabela? Svako može da sastavi ovakvu tabelu i da je postuje, izvor nisi naveo naravno.
Napisao si prvo sat treninga sad si prepravio u školski čas :D , koga ti lažeš više ??? :D I opet u proseku je 75% a ti uzmeš 50% što znači manje od proseka, toliko o tome XD .
 
Poslednja izmena:
Pitao sam se te odakle ti ova tabela? Svako može da sastavi ovakvu tabelu i da je postuje, izvor nisi naveo naravno.
Napisao si prvo sat treninga sad si prepravio u školski čas :D , koga ti lažeš više ??? :D I opet u proseku je 75% a ti uzmeš 50% što znači manje od proseka, toliko o tome XD .
Sat Treninga je skolski sat, bez zagrevanja.
Mislio sam da si pametniji, :lol:
Smesno je uopste, cime se ti bavis. Ja zivim u USA, znam koje su cene u pitanju sto se tice borilackih vestina i kazem ti koliko kosta MOJ Sat treninga,a ti, koji zivis u Srbiji, i Nemas Pojma, sta se ovde radi, tvrdis da ja lazem, i tvrdis da svako moze da sastavi tabelu.
Koji razlog imam da bih lagao, sta zelis time da dokazes i kome , :?:
A odakle ti ovaj biser sa 75% i 50%, :lol:
 
Sat Treninga je skolski sat, bez zagrevanja.
Mislio sam da si pametniji, :lol:

Sat je 60 minuta a ne 45, nigde se ne podrazumeva da kada napišeš "sat treninga" to podrazumeva 45 minuta. Nemoj sada da evidentno lažeš kao ker i da se izvlačiš.

Smesno je uopste, cime se ti bavis. Ja zivim u USA, znam koje su cene u pitanju sto se tice borilackih vestina i kazem ti koliko kosta MOJ Sat treninga,a ti, koji zivis u Srbiji, i Nemas Pojma, sta se ovde radi, tvrdis da ja lazem, i tvrdis da svako moze da sastavi tabelu.

Pitao sam te za izvor tabele, postavi ga napokon.

Koji razlog imam da bih lagao, sta zelis time da dokazes i kome , :?:
A odakle ti ovaj biser sa 75% i 50%, :lol:

Oprosti dilberu, zaboravio sam da si tup kao tocilo "75$" je prosek a "50$" je koliko ti uzmeš :D
 

Back
Top