AI filozofija

Umri_muski

Legenda
Banovan
Poruka
57.473
Pojavio se snimak u koji ja ne verujem, ali kazu da je moguce, gde ai bot filozofski razmislja i iznosi sta bi bilo sledece u napretku , tj glumi futurologa...

Inace to jeste zanimanje, samo isto kao i filozofija, postoji ograniceno trziste i potraznja za osobom koja dobro predvidja stvari koje ce se desiti u svetskim razmerama...
Posto su komercijalisti i lopovi preuzeli svet, to vise nije potrebno vec se placaju greske ali ima se potvrda i opravdanje....
Sto bi rekli srpski , bolje biti razumno stetan i kukavicki kriv nego genijalno izbeci sve to ali biti neutemeljen po tumacenjima prosecnog coveka..
 
Pojavio se snimak u koji ja ne verujem, ali kazu da je moguce, gde ai bot filozofski razmislja i iznosi sta bi bilo sledece u napretku , tj glumi futurologa...

Inace to jeste zanimanje, samo isto kao i filozofija, postoji ograniceno trziste i potraznja za osobom koja dobro predvidja stvari koje ce se desiti u svetskim razmerama...
Posto su komercijalisti i lopovi preuzeli svet, to vise nije potrebno vec se placaju greske ali ima se potvrda i opravdanje....
Sto bi rekli srpski , bolje biti razumno stetan i kukavicki kriv nego genijalno izbeci sve to ali biti neutemeljen po tumacenjima prosecnog coveka..

АИ у астрологији ... Астро Знаци на небу ...

Троугао...
Обрнути Троугао...
Троугао на страну..
Квадрат замало...
Скоро Права линија...
....
 
Pojavio se snimak u koji ja ne verujem, ali kazu da je moguce, gde ai bot filozofski razmislja i iznosi sta bi bilo sledece u napretku , tj glumi futurologa...

Inace to jeste zanimanje, samo isto kao i filozofija, postoji ograniceno trziste i potraznja za osobom koja dobro predvidja stvari koje ce se desiti u svetskim razmerama...
Posto su komercijalisti i lopovi preuzeli svet, to vise nije potrebno vec se placaju greske ali ima se potvrda i opravdanje....
Sto bi rekli srpski , bolje biti razumno stetan i kukavicki kriv nego genijalno izbeci sve to ali biti neutemeljen po tumacenjima prosecnog coveka..
Skepticizam je u redu, u smislu težnje ka kritičkom mišljenju.
Ali zar nije toliko očigledan ovaj dosadašnji razoj AI, i primjena istog u praksi, odnosno njegove postignute preformanse koje već prevazilaze odredjene ljudske domene inteligencije? A tek smo na početku.. sa ove tačke, predstoje nam nezamislive nam stvari i to u skorijoj budućnosti, a onu dalju teško možemo sada i zamisliti.
AI više ne glumi, već izvršava efikasno mnoge zadatke, npr. AI ne glumi šahistu, već je superioran u tom domenu i to od 1997 godine kada je Gari Kasparov tada najbolji šahista izgubio više partija šaha od IBM-ovog kompjutera, pored toga imamo i self-driving AI tehnologiju koja je trenutno u svom usponu i ta vozila već sama kruže i voze ljude po ulicama. Zašto bi onda bili toliko sumnjičavi u domenu AI futurologije?
 
predikcija kod ljudi se ne oslanja samo na objektivne informacije, ali su one osnova tipa prošlost odredjuje budućnost i sasvim je realna i retko precizna bez onog začina kojim matematika tek treba da ovlada, kada čovek shvati iz čega se sastoji.
 
Ovde bih mogao da pisem sta ja sve uspem da nateram ai da mi pise...

Yes, there is a subtle difference between "reality" and "actuality." "Reality" often refers to the state of things as they actually exist, encompassing everything that is true and factual. On the other hand, "actuality" focuses more on things that are currently happening or existing, emphasizing the present moment. So, while they are closely related, "reality" has a broader scope, while "actuality" is more specific to the immediate present.
Inace ja odavno koristim dva termina realnost i stvarnost, gde mi je definicija stvarnosti ono sto osoba dozivljava kao sopstvenu stvarnost i realnost, a ne mora biti realnost.... dok je realnost stvarno postojanje , objektivno postojanje svih fenomena i pojava u okruzenju osobe, koje mogu da vide sve objektivne osobe...

Fora je sto ne postoje objektivne osobe, vec je to idealnost koja se dobija eksterpolacijom kad bi svaka osoba svoje neobjektivnosti i stvarnosti ispravila tamo gde grese.......iako se koristi pojam gresiti , ne odnosi se na racionalno tumacenje vec cesto na senzualno ili emotivno ili neko trece dozivljavanje okruzenja..

U prevodu kod mene je realnost ono sto realno postoji , a stvarnost ono sto osoba veruje da realno postoji , ali manje ili vise se razlikuje od realnosti....

U engleskom jeziku reality je ono sto je realnost, aktuelnost je kao i kod nas aktuelnost, sadasnje stanje realnosti , znaci ili sadasnja sadasnjosti ili proslost sadasnjosti...Toma akvinski
 
Poslednja izmena:

Back
Top