Quantcast

Agatha Christie

• Začetnik teme Ofelija
  • Datum pokretanja

Angelique

Početnik
Poruka
12
Bi2:
Da, žena je bila genijalac. Zanima me da li je neko od vas možda pročitao:
"Divov hleb", "Ruža i tisa", "Breme", "Nezavršeni portret", "Kćerina kćer" i "Odsutan u proleće".
Ako jeste, da li možda znate koji je naš izdavač ovo objavio.
Kažu da su ovo ljubavni romani, neka drugačija Agata od one koju poznajemo.
Objavila je Narodna knjiga iz Beograda pre desetak godina 5 od 6 romana ali se kod njih tesko moze sada naci (eventualno 2 mislim da imaju jos u prodaji)

Ako te interesuje vise detalja o ovim romanima idi na
http://www.agathachristie.bravehost.com/ljubavni_romani.htm
ili na
http://www.agathachristie.bravehost.com/ljubavni_romani_komentar.htm
Imas skoro detaljan sadrzaj tri romana a uskoro stize i za jos jedan. Roman "Ruža i tisa" na zalost jos uvek nemam ali se nadam da cu ga naci na ulicnim tezgama polovnih knjiga, a "Kćerina kćer" kod nas nikada nije objavljen.

Argenta

Početnik
Poruka
26
Ona je jedan super pisac. Od nje sam procitala: " Divov hleb", "Ubistvo u Orijent ekspresu", "Smrt na Nilu", " Sastanak sa smrću", "Mačka među golubovima", "Tajanstveni gospodin Kvin", " ABC ubistva", "Leš u biblioteci", "Lord Edžver Umire" i ima ih još samo nemogu da se setim.

topmodelsica

Elita
Poruka
16.613
Angelique:
Objavila je Narodna knjiga iz Beograda pre desetak godina 5 od 6 romana ali se kod njih tesko moze sada naci (eventualno 2 mislim da imaju jos u prodaji)

Ako te interesuje vise detalja o ovim romanima idi na
http://www.agathachristie.bravehost.com/ljubavni_romani.htm
ili na
http://www.agathachristie.bravehost.com/ljubavni_romani_komentar.htm
Imas skoro detaljan sadrzaj tri romana a uskoro stize i za jos jedan. Roman "Ruža i tisa" na zalost jos uvek nemam ali se nadam da cu ga naci na ulicnim tezgama polovnih knjiga, a "Kćerina kćer" kod nas nikada nije objavljen.
Od svih romana romani Agate Kristi su oni koji nemaju bas nikakav smisao kad procitas o njima detaljan sadrzaj, ili kad procitas prvo kraj.Osnovno kod njenih romana to je sto probude znatizelju od pocetka i sa svakim novim obrtom situacije izazovu uzbudjenje i novu neizvesnost.

topmodelsica

Elita
Poruka
16.613
Hesse:
Svaka roba ima kupca, pa i prazna slama...
Ako hoces ozbiljno da ti odgovorim na to, mnoge knjige jednom postanu prazna slama kad pocnes da citas "teze" knjige, na primer klasicne ljubavne od Mir Jam knjige postanu prazna slama kad procitas prvu knjigu od Seldona, koji se isto ubraja u belatristiku - popularisticke lake romane.

A jednom kad procitas i najteze knjige i prestanes da trazis u knjigama tezinu i zivotnu mudrost, onda mozes ponovo da se vratis na te lake, na praznu slamu, :D jer uz njih mozes da prodjes kroz jednu zanimljivu pricu opusteno kao kad gledas film, ne ocekujuci mnogo, nego zbog razonode.

Hesse

Aktivan član
Poruka
1.822
topmodelsica:
Ako hoces ozbiljno da ti odgovorim na to, mnoge knjige jednom postanu prazna slama kad pocnes da citas "teze" knjige, na primer klasicne ljubavne od Mir Jam knjige postanu prazna slama kad procitas prvu knjigu od Seldona, koji se isto ubraja u belatristiku - popularisticke lake romane.

A jednom kad procitas i najteze knjige i prestanes da trazis u knjigama tezinu i zivotnu mudrost, onda mozes ponovo da se vratis na te lake, na praznu slamu, :D jer uz njih mozes da prodjes kroz jednu zanimljivu pricu opusteno kao kad gledas film, ne ocekujuci mnogo, nego zbog razonode.
Nismo se razumeli. Kada sam rekao prazna slama nisam mislio na težinu već na kvalitet dela.

Maritza

Zainteresovan član
Poruka
208
Dakle, vratimo se temi...

...Agata je fenomenalna!!! Ja sam se ovih dana tek registrovala na forum
i prva ideja mi je bila da započnem temu o Agati...međutim, već postoji :razz:
Svaka čast!!!

...Poaro ili Holms, u pitanju su različiti ukusi.
Moje mišljenje je da su ekranizacije sa Šerlokom bolje,dok su knjige bolje Agatine.
Filmovi i serije sa Poaroom me nisu oduševile. Gluma (David Suchet) je odlična,
ali radnja je ubrzana u odnosu na knjigu, i ništa ne može da se shvati.

Sve u svemu, romani Agate Kristi su zarazni i čitaju se u jednom dahu. Sakupljam
ih polako i za sada ih imam 25. A najveća želja mi je da se pojavi pozorišna predstava.
Mislim da bi to bila odlična ideja!!! ;)

Pinturicchio

Primećen član
Poruka
567
Vidim da je tema odvano mrtva pa reko da postujem koji post.
Obozavam da citam njene knjige, pune su zapleta bla,bla i sve ostalo sto ste rekli da ne duzim.
Najjacha mi je 10 malih crnaca, iako nije sa Poirot-om, njega obozavam, dok knjige sa miss Marple me ubitacno smaraju, nisam procitao ni jednu gde je ona glavni lik jednostavno su previse dosadne kada je ona u pitanju.

topmodelsica

Elita
Poruka
16.613
Ofelija:
Obozavam je ??? Mislim da je milion puta bolja od Sir Arthur Connan Doyla, koji je uvijek malo podosadan....
Nisam citala ili se ne secam da sam citala Artura, mada mi zvuci poznato, mozda i jesam procitala neku njegovu knjigu, ja ne pamtim pisce i naslove, niti ih zapisujem. Ali, Agata je zakon. Svi krimi pisci su samo kao deskriptivni pisci u odnosu na nju.

*milkshake*

Zainteresovan član
Poruka
447
uh 'de me nadjoste sa agatom, ja sam njen najveci fan! :twisted:
i kao takav, krenucu od kritika, da bih na kraju mogla da hvalim :mrgreen:
smorio me je 'misteriozni gospodin kvin' , kao i 'divov hleb' - jedini njen ljubavni roman koji sam pocela da citam. :roll: mislim da je trebalo da ljub. romane ostavi nekom drugom ;) a da se drzi onog u cemu joj nema premca, tj. krimi romana. e, da, i 'herkulovi zadaci' nisu sjajni kao ostale knjige - mzoda zato sto ja bas i ne volim price, nego volim kad se potpuno unesem u jednu duzu radnju ;) mada ima i tu par zanimljivih pricica.
mislim da sam procitala sve njene krimi romane. medjutim, cesto obnavljam gradivo ;) ;)
tako cekam nekoliko meseci da zaboravim ko je ubica , a onda opet mogu da procitam tu istu knjigu.
s tim sto sam u nekim knjigama bas zapamtila ko je ubica, jer ima nesto BAS POSEBNO u vezi sa tim :shock: ali i onda je veoma zabavno citati, jer usput nailazim na odredjene tragove, dakle shvatam bolje kako se ubica polako otkriva :D ;)
uhh/... omiljene? ubistvo u orijent ekspresu (agatine knjige su obicno relativno nezanimljive na pocetku, ali ova knjiga mi je drzala paznju SVE VREME! ), macka medju golubovima (takodje od samog pocetka zanimljiva), ubistvo je lako (vrrrlo interesantan i neocekivan rasplet!), ABC ubistva (pored orijent ekspresa, agatina najpoznatija knjiga), zatim ko talas uhvati, hotel bertram, iskricavi cijanid.... ma skoro sve :lol:
stvarno svaka joj cast.
kad bih mogla jednu osobu da ozivim da bi nastavila da stvara... to bi bila ona.
pozdrav svim njenim ljubiteljima :D

Anjci

Početnik
Poruka
14
Ovo je bas dobro!!! Do sada nisam pronasla dvoje ljudi koji vole Agatu kao ja, a sada sam naisla na izobilje!!!
Ja sam procitala svega 5-6 njenih knjiga, ali nisam propustila nijednu epizodu Herkula Poaroa, niti bilo koji film koji se davao na televiziji. Posto sam bila dosta manja kada se davala serija, odlucila sam da procitam knjige u kojim se pojavljuje Poaro.
Stvarno sam happy sto sam vas nasla!!!
Pusa

hanchi

Aktivan član
Poruka
1.057
AKHENATON:
Citao sam u novinama, ne mogu da se setim kojim, da se u jednoj bolnici dogodilo da su doveli devojcicu kojoj je pocela da opada kosa, da je izbijaju cudne fleke i sl siptomi. Doktori isu imali pojma sta je, cak su pomislili da se radi o nekoj novoj bolesti. Medjutim, jedna bolnicarka koja je tu radila setila se da je u jednoj od knjiga Agate Kristi procitala koji su siptomi trovanja talijumom i tio saopstila lekarima. za nekoliko dana devojcica je otpustena iy bolnice ziva i zdrava.

Sve ovo govori koliko je Agata bila pametna i obrazovana.
Ovo je iz Politiknog zabavnika,pre desetak god. :lol:

Artur jeste bolji,ali ja nju zaista vise volim.
My favorite:"Iskricavi cijanid."Inace,prva,koju sam procitala.A citala sam je...

svetovid

Ističe se
Poruka
2.182
topmodelsica:

Agatine knjige definitivno imaju i umetnicke vrednosti. Njeno knjizevno obrazovanje bilo je takodje neverovatno, njeno poznavanje Sekspira....
Osim toga, definitivno je bila clan Mense, citao sam o nekim ispitivanjima gde su prema zivotu i delu, dostignucima i karakteru pojedinih poznatih ljudi iz proslosti odredjivali njihov IQ, a Agata je bila medju potencijalnim ``Mensijancima``...
Ako vec prihvatamo kriminalisticki roman kao zanr ( a o njemu se govori i na studijama knjizevnosti ), onda je Agata jedna od najboljih ( a moje subjektivno misljenje - najbolja ) u tom zanru.
Moje omiljene su: Bozic Herkula Poaroa, Gospodja MekGinti je mrtva, Deset malih crnaca, Najavljuje se ubistvo, Ubistvo u vikarijatu, Paukova mreza . . . Nije me , zapravo, nijedna razocarala.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.